Прескочи до съдържание

Обществен транспорт в Андалусия


v_bardarova

Препоръчани мнения

  Здравейте,  Предстои ни пътуване до Коста Дел Сол, Фуенхирола, сега на 07 Май.  Бихте ли ми казали, който има идея) от там, какъв транспорт има до Кордоба и евентуалнов какъв часови диапазон се движи? 

Ако може и линк към съответния транспорт.

Благодаря предварително!

На 17.03.2018 г. в 11:03, v_bardarova каза:

Здравейте! Предстой ми почивка в Фуенгирола (Коста де Сол) през месец април! Пътуваме с туристическа агенция, която предлага екскурзии до Севиля, Кордоба, Гранада..., но тъй като не обичаме да се съобразяваме с групи и искаме да ходим където си искаме в градовете, да сядаме за по чаша вино без да бързаме... въпросът ми е следен, към всички, които са посещавали Андалусия: Ползвали ли са влакове или автобуси за предвижване от един град до друг, дали имат някакви сайтове за тях и ако си спомнят скъпо ли е предвижването? Намерих един сайт, в който показва: от точка А до точка Б - примерно от Малага до Севиля 55 евро на човек в двете посоки с влак! Струва ми се, че е скъпо или наистина е така? Ще се радвам на всякакви мнения по въпроса! Благодаря!

Здрасти,

Тъй като при нас случая е същия, ще съм ти благодарна ако споделиш как се случиха при вас нещата с обществения транспорт от Фуенхирола.

Искаме да отидем до Кордоба и евентуално Севиля.

Благодаря ти предварително!

Поздрави: Креми

Връзка към коментар
На 18.04.2018 г. в 11:51, ivelin1012 каза:

Аз комбинирах и Влак и автобус. Базата беше в Малага и всеки ден пътувах и се връщах от различен град. Някой път в Renfe пускат промоционални билети, които са доста изгодни ако ги хванеш (А и са доста по бързи). Ако сте 4-ма може да вземете билет тип маса т.е 4 билета на по евтина цена единичния и ще сте едни до други. Севиля, Кордоба отиване и връщане с влак, а Гибралтар, Гранада и Ронда с автобус. Лесно може да се ориентираш и дори на място да се купуват билетите. От Кордоба и Гранада на мене повече ми хареса Кордоба, страхотна атмосфера, римски и арабски забележителности. Гранада ако не беше Алхамбрата (и гледката от площада към нея) то не си струваше. Но Алхамбрата е нещо невероятно и ако имаш възможност да вземиш билети за нея то няма какво да го мислиш. Силно ти препоръчвам ако имаш време да посетиш и Ронда. Това е едно много малко и китно градче в Андалусия. Гибралтар също е на близо и е невероятно там (не е точно Андалусия но е на 4 часа от Малага с автобус). Иначе от всичките градове в Андалусия най-ми хареса Севиля

 

bridge.jpg

Привет

А как да стигнем от Фуенхирола до Кордоба?

Без предварително!

Връзка към коментар
преди 8 часа, Kremi Nikolova каза:

Здравейте,

Предстои ни пътуване до Коста Дел Сол, Фуенхирола.

Бихте ли ми казали, ако имате идея) от там, какъв транспорт има до Кордоба и евентуалнов кок в часови диапазон се движи?

Без предварително!

Скоро не съм проверявал подробно за района, но бърз преглед на обичайните сайтове(Avanza, alsa) показва, че май няма такава линия. Остава варианта с влакчето до жп/авто гарата на Малага и от там с влак или автобус. На място във Фуенхирола също може да проверите, защото пускат и сезонни линии. Евентуално и с blablacar може да излезе маршрут, ако ви устройва.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 32 минути , iMari каза:

Скоро не съм проверявал подробно за района, но бърз преглед на обичайните сайтове(Avanza, alsa) показва, че май няма такава линия. Остава варианта с влакчето до жп/авто гарата на Малага и от там с влак или автобус. На място във Фуенхирола също може да проверите, защото пускат и сезонни линии. Евентуално и с blablacar може да излезе маршрут, ако ви устройва.

А blablacar е рента кар ли?

Благодаря за бързия отговор.

Всъщност от тази сутрин стана ясно, че евентуални Сава Гранада ще ни трябва.

Севиля и Кордоба ги потвърдиха организирани.

Поздрави и усмихнат ден 😊

Връзка към коментар
преди 29 минути , Kremi Nikolova каза:

А blablacar е рента кар ли?

Не, това е споделен транспорт. Нещо като Uber, но за междуградски пътувания. Някой обявява маршрут, дава цена и съответно свободни места в колата. Може да разгледаш за подробности на сайта им.

Връзка към коментар
преди 13 минути , iMari каза:

Не, това е споделен транспорт. Нещо като Uber, но за междуградски пътувания. Някой обявява маршрут, дава цена и съответно свободни места в колата. Може да разгледаш за подробности на сайта им.

Ммм не мисля, че съм ок, но благодаря все пак.

Опция е и ще погледна 😊

Връзка към коментар

Blablacar не убер нито нещо подобно.

Все едно аз имам път от София до Пловдив след 2 дни и ще пътувам сам.

за да ми излезе по-евтино пускам обява, че търся 1-2-3 човека. Ако се обади някой,  го качвам, ако не нищо.

 

Има разни рангове и описание на шофьорите, ама няма гаранция дори, че ще се осъществи пътуването.

затова е и по-евтино 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 26.04.2023 г. в 10:56, Kremi Nikolova каза:

Всъщност от тази сутрин стана ясно, че евентуални Сава Гранада ще ни трябва.

Севиля и Кордоба ги потвърдиха организирани.

От Фуенхирола с метрото до автогарата в Малага и оттам с автобус до Гранада. От Фуенхирола има директен автобус (близо до метрото и информационния център) до Михас Пуебло- близо, удобно и много красиво.

Връзка към коментар

Ееее. .. прекрасно - 8км нищо не е ... Веднага го включвам в списъка 😊😊😊Благодаря Ви!!!

А да попитам, до Беналмадена знаете ли как се стига пак от Фуенхирола 😊

Връзка към коментар
На 27.04.2023 г. в 6:55, Alexander каза:

Blablacar не убер нито нещо подобно.

Все едно аз имам път от София до Пловдив след 2 дни и ще пътувам сам.

за да ми излезе по-евтино пускам обява, че търся 1-2-3 човека. Ако се обади някой,  го качвам, ако не нищо.

 

Има разни рангове и описание на шофьорите, ама няма гаранция дори, че ще се осъществи пътуването.

затова е и по-евтино 

 

Разбрах. Благодаря 🙂

Рисковано е някак. Все ще се справим с обществения транспорт или ако не - рента 💰

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 27.04.2023 г. в 10:47, marycap каза:

От Фуенхирола с метрото до автогарата в Малага и оттам с автобус до Гранада. От Фуенхирола има директен автобус (близо до метрото и информационния център) до Михас Пуебло- близо, удобно и много красиво.

Безкрайно ти благодаря за съвета за Михас.

Нашия екскурзовод беше решил да ни заведе след Марбея ... и останах наистина приятно изненадана и много впечатлена (както между другото от всичко до момента).

Михас е прекрасно и китно градче с много чар и романтика!

Имаме 2 свободни дни, от които в единия съм пред дилема - дали са се върнем в Марбея или в Михас или да отидем до Беналмадена  ... (тъй като там не сме били)

Поздрави от слънчева Фуенхирола: Креми

20230508_194122.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 часа, Kremi Nikolova каза:

Безкрайно ти благодаря за съвета за Михас.

Нашия екскурзовод беше решил да ни заведе след Марбея ... и останах наистина приятно изненадана и много впечатлена (както между другото от всичко до момента).

Михас е прекрасно и китно градче с много чар и романтика!

Имаме 2 свободни дни, от които в единия съм пред дилема - дали са се върнем в Марбея или в Михас или да отидем до Беналмадена  ... (тъй като там не сме били)

Поздрави от слънчева Фуенхирола: Креми

20230508_194122.jpg

На половин час с градски автобус от Марбея ( не по магистралата, а по стария път) е Пуерто Банус. Красиво яхтено пристанище с хубави заведения и плаж. Качвам няколко снимки (стари).

 

17.05.2011Andalucia,Italia.Corsica 1676.JPG

17.05.2011Andalucia,Italia.Corsica 1686.JPG

17.05.2011Andalucia,Italia.Corsica 1621.JPG

17.05.2011Andalucia,Italia.Corsica 1643.JPG

17.05.2011Andalucia,Italia.Corsica 1645.JPG

17.05.2011Andalucia,Italia.Corsica 1646.JPG

17.05.2011Andalucia,Italia.Corsica 1651.JPG

17.05.2011Andalucia,Italia.Corsica 1654.JPG

17.05.2011Andalucia,Italia.Corsica 1668.JPG

17.05.2011Andalucia,Italia.Corsica 1675.JPG

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Привет на всички,

Остава ни само Беналмадена.

Мога ли да попитам, от Фуенхирола  кой е най - лесния начин да стигнем до Беналмадена, предвид, че искаме да посетим ступата и Кастилия коломарес?  Благодаря предварително!  Поздрави: Креми

преди 20 часа, marycap каза:

На половин час с градски автобус от Марбея ( не по магистралата, а по стария път) е Пуерто Банус. Красиво яхтено пристанище с хубави заведения и плаж. Качвам няколко снимки (стари).

 

17.05.2011Andalucia,Italia.Corsica 1676.JPG

17.05.2011Andalucia,Italia.Corsica 1686.JPG

17.05.2011Andalucia,Italia.Corsica 1621.JPG

17.05.2011Andalucia,Italia.Corsica 1643.JPG

17.05.2011Andalucia,Italia.Corsica 1645.JPG

17.05.2011Andalucia,Italia.Corsica 1646.JPG

17.05.2011Andalucia,Italia.Corsica 1651.JPG

17.05.2011Andalucia,Italia.Corsica 1654.JPG

17.05.2011Andalucia,Italia.Corsica 1668.JPG

17.05.2011Andalucia,Italia.Corsica 1675.JPG

Красиво е, но се спряхме но Беналмадена. Искаме да видим ступата и Кастилия коломарес.

Как да стигнем до там 😊

Благодаря предварително!

Креми

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.