Прескочи до съдържание

Черна гора за Великден


Velmar

Препоръчани мнения

Здравейте! Включвам се в темата  с надеждата да помогнете и на мен в планирано пътуване из Черна гора.Тръгваме от София през Сърбия.( една нощувка сме предвидили  в Капаоник).На сутринта влизаме в Черна гора, минаваме през Будва  ( спирка за час два евентуално за бързо разглеждане )и  стигаме до Котор.Там сме чекнали 3 нощувки.Събирам информация за да с еориентирам, но вашата помощ ще ми е много ценна за допълнителното планиране на престоя.Всяка информация би ми била от полза. Будва яа мислим  като псирка за кратко, а акцента да е Котор и залива.Плюс Пераст и Херцег Нови.Какво задължително  дапосетим в района? Дали ще има смисъл да отскочим за ден до Дубровник или да  се откажем от подобен план? Забравих да кажа че  пътуваме двама с дете на 10 г.Прибирането  към България  мисля да е без нощувка навръщане засега.... Пътуването  го планираме  за началото на м.април- преди Великден

 

Редактирано от Velmar
Връзка към мнение
На 29.12.2017 г. в 17:54, Velmar каза:

Здравейте! Включвам се в темата  с надеждата да помогнете и на мен в планирано пътуване из Черна гора.Тръгваме от София през Сърбия.( една нощувка сме предвидили  в Капаоник).На сутринта влизаме в Черна гора, минаваме през Будва  ( спирка за час два евентуално за бързо разглеждане )и  стигаме до Котор.Там сме чекнали 3 нощувки.Събирам информация за да с еориентирам, но вашата помощ ще ми е много ценна за допълнителното планиране на престоя.Всяка информация би ми била от полза. Будва яа мислим  като псирка за кратко, а акцента да е Котор и залива.Плюс Пераст и Херцег Нови.Какво задължително  дапосетим в района? Дали ще има смисъл да отскочим за ден до Дубровник или да  се откажем от подобен план? Забравих да кажа че  пътуваме двама с дете на 10 г.Прибирането  към България  мисля да е без нощувка навръщане засега.... Пътуването  го планираме  за началото на м.април- преди Великден

 

Капоаник е хубаво място за ски :) Има хубави хотелчета на добри цени. Дано само, когато сте в този район времето да е с вас, защото пътят е високопланински, сравнително тесен, и с много завои. Едно заледяване може да ви забави значитело, в предвид крайната ви точка от маршрута - Котор.

Иначе ако тръгнете рано от Капоаник по обяд ще сте Будва. За Будва правилно сте отредили няколко часа - но според мен може да я оставите за следващият ден като обедините разглеждането и със Свети Стефан и градините на царската резиденция до него. За Котор си отделете 1 ден - повече не ви трябва. Сутринта рано  се качете до крепоста Св.Иван, къдено ще си направите чудесни снимки. След това  обиколите старият град и Пераст - времето ще ви стигне даже да посетите с лодка и островчето с църквата в Пераст. В Херцег Нови  може да го посетите над вечер след Пераст - няма какво толкова да се види освен една крепост, която след стените на Котор и Будва ..... но все пак, ако много държите :)

В самият Котор също няма много збележителности - няколко църкви и катедралата с музеят над нея.  Този град обаче е забележителен с атмосферата - тесните улички с красивите сгради, и малките магазинчета в тях :) За разлика от Дубровник, в този град има живот и не е токова комерсиализиран.

За Дубровник - Ако ще го разглеждате само отвън, без да посещавате музеите, един ден ще ви стигне. Ако решите обаче да разглеждате по обстойно - / 2-3 музея, два манастира, няколко катедрали, крепостни стени, аквариум, лифт до наполеоновата крепост над Дубровник / ще трябва да отделите поне 2 дена :)

От Котор до Дубровник разстоянието се взема за около 3-4 часа - това включва и времето за ферибота, пътя и граничният контрол.

От Дубровник до София си е доста път, така че го обмислете добре ако няма втори водач :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Много благодаря за споделеното мнение.Искам да усетя атмосферата на всички места, а не да е набегом.Затова и съм концентрирала нощувките на едно място.От всичко прочетено до момента избрах Котор като градче, което сякаш най-много ми допада.За ДУбровник се чудя дали изобщо да ходим.Идеята беше за един ден да отскочим, но  чета че е трудно паркирането , аи времето  за пътя дали няма да ни " изяде" от деня...Като казвате фериобот- този  пресичащ Которския залив ли имате предвид? То вярно че  обикалянето с колата по брега ще е доста дълго май...Ще взема да разгледам по-подробно  разстоянията,защото и релефа там е от значение  за времето за изминаването им.И  двамата със съпруга ми  сме шофьори и сме свикнали на пътуване, но сега като казвате, дали пък да не помнислч за спирка с нощувка и навръщане..Притеснявам се че се падат Великденските празници и ще нацелим  натоварен откъм движение период. Паркирането в Котор  и Будва как е уредено? За Копаоник да очаквам сняг  в началото на април, така ли? И още нещо- може ли по-подробно разяснение на маршрута след Копаоник? Кои са населените места през които се минава  след това и как се казва границата  през която се  влиза в Черна гора

Редактирано от Velmar
Връзка към мнение
преди 19 минути , Velmar каза:

 За ДУбровник се чудя дали изобщо да ходим.Идеята беше за един ден да отскочим, но  чета че е трудно паркирането , аи времето  за пътя дали няма да ни " изяде" от деня... 

лично на мен Дубровник изобщо не ми хареса, но аз ходих там веднага след Италия и го отчитам като грешка. Котор е вълшебно място, в Будва няма какво толкова да се види. Имай предвид, че на места около Которския залив пътищата са ужасно тесни, няма мантинела и се разминаваш на една боя с идващите насрещно и аз поне имах чувството ,че всеки момент ще паднем във водата. 

IMG_9865.JPG

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Velmar каза:

Много благодаря за споделеното мнение.Искам да усетя атмосферата на всички места, а не да е набегом.Затова и съм концентрирала нощувките на едно място.От всичко прочетено до момента избрах Котор като градче, което сякаш най-много ми допада.За ДУбровник се чудя дали изобщо да ходим.Идеята беше за един ден да отскочим, но  чета че е трудно паркирането , аи времето  за пътя дали няма да ни " изяде" от деня...Като казвате фериобот- този  пресичащ Которския залив ли имате предвид? То вярно че  обикалянето с колата по брега ще е доста дълго май...Ще взема да разгледам по-подробно  разстоянията,защото и релефа там е от значение  за времето за изминаването им.И  двамата със съпруга ми  сме шофьори и сме свикнали на пътуване, но сега като казвате, дали пък да не помнислч за спирка с нощувка и навръщане..Притеснявам се че се падат Великденските празници и ще нацелим  натоварен откъм движение период. Паркирането в Котор  и Будва как е уредено? За Копаоник да очаквам сняг  в началото на април, така ли? И още нещо- може ли по-подробно разяснение на маршрута след Копаоник? Кои са населените места през които се минава  след това и как се казва границата  през която се  влиза в Черна гора

Според мен е добре да посетите и  Дубровник, няма да е толкова  изморително. Аз пътувах приблизително по този маршрут  през 2016 г. по време на 4-те почивни дни около 24 май, но с три нощувки в Будва, т.е. реално два дена ми бяха само за път, но успяхме да видим и Дубровник, освен Котор, Будва и околности. Вярно, че беше препускане,  но тогава така искахме - да видим колкото се може повече. Ние за един ден отидохме от Будва до Дубровник, обиколиме стария град, качихме се с лифта на крепостта, обядвахме в едно ресторантче и разгледахме крепостите наоколо. За музеи и манастири време не остана, както е писано по-горе, за пълна обиколка си трябват поне 2-3 дни. В Дубровник навсякъде може да се плати с карта - както на лифта, така и дори кафе в пластмасова чашка. Иначе старата част на Будва много прилича на Котор. На Херцог Нови не виждам какво толкова да му се гледа, но вие си знаете. Предстои ви да видите чудесни места, желая Ви да им се насладите на макс.

Редактирано от Asya Assenova
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте!Много хубава и спорна нова година на всички!

Имам няколко въпроса по темата.Края на април пътуваме до Дубровник и след 5 дни летим от Подгорица.Реално имаме да разпределим 4 нощувки,последната е до летището.Чудя се колко време да отделим на Дубровник и колко на которския залив.Не мислим да наемаме кола,по-скоро гледам,че има регулярен автобусен  транспорт от Дубровник до Будва,Котор и мн.други места.Ако направим само 1 нощувка в Дубровник и 3 в Котор/района/ къде е удачно да са те?Чета много хубави отзиви за Пераст,да планувам ли нощувка и там?Видях,че междуградския транспорт е редовен и на често,така че можем да сме мобилни.Приемам съвети всякакви.Засега сме букнали 2 нощувки в Дубровник и 2 в Котор.

Връзка към мнение
Дани Магелани

Била съм два пъти в този регион от Бар до Опатия. От моя гледна точка, това е лятна дестинация за посещение от юни до септември. Там съм виждала най-високите вълни в Европа и съм се простудявала силно. Автомобилът е задължителен, според мен, ако времето ви е лимитирано.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, mamaivy каза:

Здравейте!Много хубава и спорна нова година на всички!

Имам няколко въпроса по темата.Края на април пътуваме до Дубровник и след 5 дни летим от Подгорица.Реално имаме да разпределим 4 нощувки,последната е до летището.Чудя се колко време да отделим на Дубровник и колко на которския залив.Не мислим да наемаме кола,по-скоро гледам,че има регулярен автобусен  транспорт от Дубровник до Будва,Котор и мн.други места.Ако направим само 1 нощувка в Дубровник и 3 в Котор/района/ къде е удачно да са те?Чета много хубави отзиви за Пераст,да планувам ли нощувка и там?Видях,че междуградския транспорт е редовен и на често,така че можем да сме мобилни.Приемам съвети всякакви.Засега сме букнали 2 нощувки в Дубровник и 2 в Котор.

В колко часа ви е обратния полет, че сте резервирали нощувка до летището?  По-добре нощувайте в Будва и после си поръчайте трансфер с кола до летището в Подгорица. Ако е по светло, по пътя може да минете и през Св. Стефан и да спрете за малко да го разгледате. В Котор две нощувки са добре. Не знам колко пълни дни ви дава това. От Котор може да се отиде до Пераст, като най-красивия начин да се направи това е с моторна лодка през залива - минава се покрай двата острова, спира се на единият от тях, спира се в Пераст за малко и после обратно до Котор. Капитан Иван е много добър избор, може да се резервира предната вечер от туристическия инфо център до портала към стария град в Котор. От Котор може да се направи фото тур (така го наричат на сайта на фирмата), ходи се до разни места, откъдето има много красиви панорами от високо към Которския залива, както и към Будва и разни места наоколо. Тура може да завърши и в Будва и да се използва като трансфер. Вечерта се шляете из Будва, на другия ден разглеждате стария град по светло (не знам по кое време ви е полета), вземате трансфер с кола до летището и по пътя виждате (както писах горе) Св. Стефан. Ако такъв план ви харесва, ще потърся фирмата за трансферите и туровете, едно много приятно момче ги прави.

Аз ходих в края на Март и беше много хубаво време за посещение, защото хем беше слънчево и относително топло, хем нямаше навалица от туристи. Нямам представа как е през януари времето.

Връзка към мнение
На 1.01.2018 г. в 15:56, Velmar каза:

Много благодаря за споделеното мнение.Искам да усетя атмосферата на всички места, а не да е набегом.Затова и съм концентрирала нощувките на едно място.От всичко прочетено до момента избрах Котор като градче, което сякаш най-много ми допада.За ДУбровник се чудя дали изобщо да ходим.Идеята беше за един ден да отскочим, но  чета че е трудно паркирането , аи времето  за пътя дали няма да ни " изяде" от деня...Като казвате фериобот- този  пресичащ Которския залив ли имате предвид? То вярно че  обикалянето с колата по брега ще е доста дълго май...Ще взема да разгледам по-подробно  разстоянията,защото и релефа там е от значение  за времето за изминаването им.И  двамата със съпруга ми  сме шофьори и сме свикнали на пътуване, но сега като казвате, дали пък да не помнислч за спирка с нощувка и навръщане..Притеснявам се че се падат Великденските празници и ще нацелим  натоварен откъм движение период. Паркирането в Котор  и Будва как е уредено? За Копаоник да очаквам сняг  в началото на април, така ли? И още нещо- може ли по-подробно разяснение на маршрута след Копаоник? Кои са населените места през които се минава  след това и как се казва границата  през която се  влиза в Черна гора

Честита Нова Година !

Както казах Котор е един прекрасен град, но според мен няма какво толкова да се разглежда 3 пълни дена :) освен ако не се наблегне на ресторантчетата в него. Според мен най добре е да станете много рано в Капоаник за да можете пътьом да разгледате Будва в ранният преди обед преди настаняването ви в Котор.  Следващият ден отделете за да разгледате Котор и Пераст. Времето да се качите до плошадката на църквата под крепостта Св.Иван ше ви отнеме до 30мин. - по нагоре няма смисъл да се катерите защото само ще се уморите много, а гледката ще е почти същата. След това 2-3часа се шляйте из уличките в старият град - напълно е достатъчно. Отделете и  1-2 часа да разгледате катедралата , католическата и православната църква. Така ако започнете турът из старият град към 8 часа, до 13 часа без изобщо да бързате ще сте приключили. От там имате 30-40мин. до Пераст. Там коли не се пускат - спира се на паркинга в края на Пераст. От там имате 30мин да се разходите до другият край на градчето - спокоен ход :) . Няма как да се объркате тъй като улицата е една. Някъде по средата има един кей от който лятото на 15 минути има лодка за островчето с църквата отсреща - 5 евро. До там 10 мин + 1 час разглеждане. Така без да слагам вренето за обяд кафета, следобедни закуски до 16-17 часа ще сте приключили. След Пераст няма каво толкова да се види на може да се разходите до останалата част на залива с колата и от там с ферибота да се върнете в Котор. Дължината на залива е около 50км. С ферибота ги спестявате. Ферито  свързва Лепетане с Каменари и е мноудобно ако се ходи до Дубровник.

В Котор пред главната порта на старият град има голям  паркинг - май беше 1-2 евро за час. В Будва не съм паркирал защото бяхме отседнали в Бечичи и ходихме до там пеша.

В Дубровник паркинги много, но са платени навсякъде. Цените са доооооста соленички. Има един закрит на поносима цена над старият град - 42.645452, 18.103577. Самият град е разделен на зони в които може да се паркира при наличие на място , като се заплаща на автомат. Лично ние бяхме отседнали в Млин и ползвахме градският транспорт до Дубровник - това е по евтин вариант за придвижване но при условие че сте за повече от 1 ден.

От Будва до Дубровник има туристически фирми които правят турове.  За редовни линии не знам - може и да има но малко ме съмнява.

Относно маршрута след Капоаник - Ами след курорта излизате на Нови Пазар, а от гоните пътя за Рожае. Като влезете в Черна Гора карате само направо Мойковац - Колашин - Подгорица. От Подгорица имате два варианта - единият е през тунелът Созина и от там Будва - Котор, и другият през Цетине и направо  Котор. Вторият път е по-кратък и по живописен но е много тесен, високо-планински и с ужасно много завои и фиби :) Пътят през Петровац и Будва е по-дълъг но пък е лек и бърз.

Самият път в Черна гора е много живописен, но трябва да се кара внимателно защото има много завои, а и на места си е страшничко :) 2000м  пропаст. По пътя преди Подгорица подходящо място за почивка, хапване и разглеждане е манастирът Морача - на самият път е.

Вариант за връщане  е  или обратно от там където сте дошли, или ако последният ден ви е Дубровник през Босна.  Ако е през Босна може да се нощува или в района на Мокра гора където може на сутринта да разгледате Дървеният град на Костурица или да нощувате в Златибор /курорт подобен на Капоаник/

Редактирано от rumen_at
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

http://www.sanitat.hr/en/

 Това е сайта на местната "Градска Мобилност" в Дубровник, от който може да се ориентирате за правилата за паркиране и цените за час престой

Редактирано от rumen_at
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Боян Димитров

Полицаите им са същите като таксиметраджиите. Единствената страна извън бг, където докато ме глобяваха си ме бройкаха за пари. Накрая кандисаха с 20 евро за едно безумно ограничение от 50 км. Защо безумно, защото на 3 лентов път в планината без никакви паркинги, къщи, заведения наоколо, 2 платна в моята посока, на много плавен завой 180 градуса съм карал с около 75.  

Редактирано от Георги
моля, без епитети
Връзка към мнение

Сърдечно благодаря за ценната информация:thankyou: Нещата започват да се изясняват и програмата да придобива по-конкретен вид.Продължавам с въпросите.Попадна ми информация за еко такса , която се заплаща на територията на Черна гора.Актуална ли е ? Също така на включени светлини ли се кара там или не.

Връзка към мнение
преди 16 часа, Velmar каза:

Също така на включени светлини ли се кара там или не.

Задължително! Нас ни спряха и искаха да глобяват мъжа ми за "светла", при положение, че фаровете ни бяха включени. Той започна да се разправя, те си настояват, че не били включени (фаровете са ксенонови и в светлата част на деня не се виждат много добре, ако ги гледаш от високо. Ако се гледат на нивото на фаровете/шофьора се виждат). В този момент на разправии се появи друга "жертва" с една В класа, която караше по-бързо и решиха, че там по-лесно ще изкарат "почерпка", та пуснаха мъжа ми.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мога да препоръчам две места за хапване в Котор: Коноба Скала Санта - абсолютният ни фаворит за морска храна цък Намира се на едно площадче с още заведения и вечерно време едно момиче свиреше на цигулка световни хитове и класики. Беше много приятно! Второто е Ладовина цък също много хубаво място (там само обядвахме) :) 

Хубави, по нашите разбирания, плажове обаче няма.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Благодаря  за препоръките.То плажове и не търсим. Още повече  в началото на април ;-) По-скоро се тревожа да не заварим  още зимна обстановка по пътищата, че и без друго  ми е леко притеснено от тях.... Имам време да събирам смелост и да претръпна дотогава.Мъжът ми ще е основния шофьор- той подобни притеснения няма , но аз  в ролята на навигатор  на моменти съм изнервяща- признавам :) А  на връщане като  ще вземем целия път наведнъж- още повече.

Черногорската част на програмата в общи линии ми се изясни. Остава  ми чуденето  за Дубровник- дали да отскочим за 1 ден , и ако го направим-  как да организираме нещата.Там ми е мъгла, така че- помагайте, моля

Спойлер

 

 

Връзка към мнение

Старият град на Дубровник за един ден е съвсем постижим. Ние пътувахме в обратната посока Неум-Дубровник-Херцег нови, затова и паркирахме на пристанище Груж, където цената е в пъти по-ниска от тази в самия стар град. Мястото е удобно, защото има туристически център, от който си взехме еднодневна туристическа карта http://www.dubrovnikcard.com/, включваща градския транспорт, качване на градските стени и още няколко безплатни музея + книжка за града и разни брошурки. Има тоалетни и спирка на автобусите за стария град (порта Пиле). Обиколката на стените за мен лично е задължителна, нищо, че за нашите стандарти е малко скъпичка, но гледките от нея са невероятни. Отнема около час и половина. Върви се само в посока, обратна на часовниковите стрелки, за да не се блъскат хората. Можеш да се качиш от 3 места (ние избрахме от морския музей да започнем, който не е нещо особено) иначе най-високата входна врата е Пиле. Носете си вода и шапки, че слънцето не прощава. Заведенията са много и скъпи. Друга атракция е качването на Босненка (Bosanka), където може да се стигне с кола, вместо да се плаща за лифта. Има и корабчета до остров Локрум. Ние ги пропуснахме. Старият град се състои от няколко симпатични улички и малко стълби, така че не отнема кой знае колко време да се разгледа. По-скоро е да усетиш атмосферата. Ние и гид си бяхме платили за 1 час обиколка. После чакахме малко на границата с Черна гора, но не беше нещо страшно. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Лично за мен Дубровник е преди всичко красиви улички и църкви. От музеите на мен най ми допаднаха - Дворецът на ректора, военоморският в кулата Св.Иван, Архиелочическият и  двата манастира / до двете врати на града / . Относно крепостните стени - ами 2 км. ходене по напечени камъни да снимаш керемиди  :) срещу май беще 100 куни на човек.  Ако искате ефектни снимки - палете колата и карайте до 42.650447, 18.110530  / там свършва лифта който ше ви закара май беше срещу 150 куни / , или издебнете да направите някоя снимка през прозорците на палата на ректора докато уредничката не ви гледа :) . Аз също препоръчвам - dubrovnik kard, която може да я закупите от няколко места в града, като и онлайн.

Относно храната - храната а и всичко останало наистина е ужасно скъпо. Водата от двата фонтана на Онуфрио е питейна :) Има супермаркет в старият град на народни цени на 42.640169, 18.110059. Ние вечеряхме в една стрхотна кръчма - Lokanda Peskarija -  42.640270, 18.111228. Намира се на самото пристанище, и предлага освен супер гледка към лодките и форт Св.Иван, и страхотно вкусни огромни порции  морска храна и ризото, на супер  за старият град цени.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Благодаря отново за ценните съвети.И аз гледам районирането   за паркинг зони в града.Наистина излиза соленичко.... Въпросната жълта зона- трета, към която  спада и Груж, е приемлива като цена.От там ( района на Груж или Бабин Кук( където дори попаднах на информация че паркирането е безплатно), разстоянието не мога да си го изясня- пешеходно ли е или с градския транспорт до стария град трябва да се придвижим? Ние ще сме там точно по Великден ( вероятно  посещението ни  ще е на разпети петък).И във връзка с това се чудя дали няма да има промяна в работното време на обектите? ДА не ни остане само разходката и да седим пред затворени врати

Връзка към мнение

Ние обядвахме в едно заведение в стария град крилца и пържени картофки и не беше скъпо. Навсякъде може да се плаща с карта, на мен Дубровник мнго ми хареса, посетих го за един ден от Будва.

Връзка към мнение
преди 3 часа, Velmar каза:

Благодаря отново за ценните съвети.И аз гледам районирането   за паркинг зони в града.Наистина излиза соленичко.... Въпросната жълта зона- трета, към която  спада и Груж, е приемлива като цена.От там ( района на Груж или Бабин Кук( където дори попаднах на информация че паркирането е безплатно), разстоянието не мога да си го изясня- пешеходно ли е или с градския транспорт до стария град трябва да се придвижим? Ние ще сме там точно по Великден ( вероятно  посещението ни  ще е на разпети петък).И във връзка с това се чудя дали няма да има промяна в работното време на обектите? ДА не ни остане само разходката и да седим пред затворени врати

 Старият град е разположен в ниското на брега на морето. Над него, и в страни, стъпаловидно,  съпроводено с голяма денивилация е разгърнат новият град. Районът е презастроен, което определя малкото места за паркиране и високите цени. Придвижването от точка А до точка Б в 90 процента е съпроводено с едно катерене и спускане по едни тесни улички в новият град  /със стъпала  :) /    Не ви съветвам  /не че е невъзможно/ да оставяте колата на Бабин Кук и да вървите пеша до старият град - далечко е,  по-добре си хванете автобус :) Автобусният транспорт е много добре развит но не е много евтин, затова по-добре си вземете Дубровник кард - там е включен. Самата карта може да си я вземете от няколко места в града, както и да я закупите онлайн. Ако предпочетете автобус - много добре предварително се осведомете къде трябва да слезете и по-важното :) от къде трябва да се качите за да се върнете в точката от която сте тръгнали. Ние го научихме по трудният начин - в 23 часа вечерта , и то в проливен дъжд. Оказа се че спирката за връщане в нашият случай не е на отсрещният тротоар където ни стовари рейса,  а на 300 метра на улица на едно ниво под тази на която сме.

Относно работното време - в дъното на линка за закупуване на Дубровник кард , който прикачвам има адрес за кореспонденция. Питайте ги - отговарят веднага

http://www.dubrovnikcard.com/shop_wpint.php?qty_item_17=1

Редактирано от rumen_at
Връзка към мнение

Забравих да направя едно важно уточнение. В Дубровник всеки музей и забележителност има свое работно време и свой почивен ден. Така че, ако искате да видите конкретна забележителност, първо вижте кога не работи през седмицата

Редактирано от rumen_at
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

ДА ви попоитам за пътят навръщане към БГ. Сега ми  изскочи вариант, който досега не бчх забелязала.На отиване след нощувката в Копаоник ще караме през Нови пазар, Подгорица и надолу към крайбрежието.НО навръщане , без да давам точка Копаоник ми  излезе и друг вариант : 

 Бихте ли споделили  мнение за тези варианти.Букнах нощувка във Врнячка баня на прибиране,затова точката е там

Връзка към мнение

И аз правя нещо подобно, само, че на отиване ще минем през Македония, нощувка в Скопие и половин ден да го видим, после през Албания до Улцин и малко плаж там, после Свети Стефан, Будва, Котор, Пераст и ще се върнем от горе, да не е по един и същи път. На връщане мисля да спрем на каньона на Тара и на меандрите на Увац, нощувка някъде след това, букнах Нови пазар, но можеби ще я сменя и се прибираме. Ние ще сме края на юли, така, че включих и малко плаж.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 минути , slujitel каза:

И аз правя нещо подобно, само, че на отиване ще минем през Македония, нощувка в Скопие и половин ден да го видим, после през Албания до Улцин и малко плаж там, после Свети Стефан, Будва, Котор, Пераст и ще се върнем от горе, да не е по един и същи път. На връщане мисля да спрем на каньона на Тара и на меандрите на Увац, нощувка някъде след това, букнах Нови пазар, но можеби ще я сменя и се прибираме. Ние ще сме края на юли, така, че включих и малко плаж.

Плажовете са чакълести.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.