Прескочи до съдържание

Алжир


Happy_Traveler

Препоръчани мнения

 Видях едни снимки на едно пътуващо момиче из Алжир и сериозно ми влезна в главата. 

 

 Искам да питам посетилите го тук - къде ходихте, за колко време, хареса ли ви, жените може ли да носим къси панталони ( до коляното) или по-добре дълги, понеже ми изглежда малко по-консервативно?

 

И най-вече - с визата как стоят нещата? Лесно ли се взима и какви се условията?

 

И от къде е най-добре да се лети?

 

Мерси много!

Връзка към коментар

На магеланската карта има доста хора... За визата видях, че са коментирали в другата тема. 

 Иначе... @Здравко Ангел @Duke @bronco @Monika_Koko @AlexandraKo май това са по-активните от отбелязалите се. Най-вече ме интересува дрес кода, понеже влияе доста на избора на сезон. В пустинята на този етап май не е желателно да се ходи, познавам вече отвлечени хора... :no2:

Връзка към коментар

Аз съм живяла в Алжир 1година., но ....... когато съм  била на 3г. :) Спомените ми от тогава едва ли вършат работа, но не можах да се въздържа, да не отбележа мястото за посетено.  Много съжалявам, че не мога да съм от полза. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Здравко Ангел
преди 7 часа, Happy_Traveler каза:

На магеланската карта има доста хора... За визата видях, че са коментирали в другата тема. 

 Иначе... @Здравко Ангел @Duke @bronco @Monika_Koko @AlexandraKo май това са по-активните от отбелязалите се. Най-вече ме интересува дрес кода, понеже влияе доста на избора на сезон. В пустинята на този етап май не е желателно да се ходи, познавам вече отвлечени хора... :no2:

Ние се завърнахме преди месец оттам. Няма да имаш проблем да си ходиш, както във всяка една от страните в Магреба. Малко по-консервативни са от Мароко и Тунис, но се срещаха и момичета облечени с дънки и тишърти. Иначе ние туристи не срещнахме. Бяхме в Константин и Анаба.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ние сме били два пъти, веднъж на почивка и веднъж на екскурзия, организирано.

Та не съм се грижила ни за визи, ни за нищо. В Алжир има много какво да се види, има разлика, ако пътува сама жена и, ако е с мъжа си. Даже и на тези години, не бих тръгнала сама натам. Видяхме  столицата, Тимгад, Константин, някакво градче в пустинята, долината Мзаб, Джемил, Сетиф и още един куп неща, екскурзията беше около две седмици. На мен Тимгад ми приличаше на Ефес.

Мисля, че с организиран тур е по-лесно да се видят повече неща, май имаше и вътрешен полет, ама вече съм забравила, беше преди доста години. Бих отишла пак, но пак организирано. Лично мнение.

По отношение на облеклото - аз винаги си ходя или  с пола до петите, или с панталони. А там пък, въобще  не е добра идея голи ръце, гърбове или къси панталони за жените. Аз си бях ушила специално, като техните облекла - от тънък непрозрачен памучен плат, дълги панталони и ризи с дълги ръкави. Хем леко, че е горещо, хем, не биещо на очи. Ама, в пустинята, имаше моменти, дето ти се ще целият да се увиеш, толкова е противен пясъкът, носен от вятъра.

Летяхме през Париж с Ер Франс. Сега не зная как е, но тогава общувахме с местните на френски, английски почти не се говореше.

 

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Георги Матеев
На 29.03.2018 г. в 17:27, Happy_Traveler каза:

И от къде е най-добре да се лети?

Ние с bronco летяхме през Германия с Луфтханза с чудесни, кратки връзки. При определени промоции билет София-Алжир-София се намира за 200-ина евро, което е напълно приемливо.

 

Туристи не се мяркат особено, да не кажа хич. Според мен за жена е препоръчително една идея по-консервативно облекло. В пустинята наистина не е ОК да се ходи, местните изрично ни предупредиха. Иначе в по-големите населени места е напълно ОК и не се усеща никакво напрежение.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, AlexandraKo каза:

Ние сме били два пъти, веднъж на почивка и веднъж на екскурзия, организирано.

Та не съм се грижила ни за визи, ни за нищо. В Алжир има много какво да се види, има разлика, ако пътува сама жена и, ако е с мъжа си. Даже и на тези години, не бих тръгнала сама натам. Видяхме  столицата, Тимгад, Константин, някакво градче в пустинята, долината Мзаб, Джемил, Сетиф и още един куп неща, екскурзията беше около две седмици. На мен Тимгад ми приличаше на Ефес.

Мисля, че с организиран тур е по-лесно да се видят повече неща, май имаше и вътрешен полет, ама вече съм забравила, беше преди доста години. Бих отишла пак, но пак организирано. Лично мнение.

По отношение на облеклото - аз винаги си ходя или  с пола до петите, или с панталони. А там пък, въобще  не е добра идея голи ръце, гърбове или къси панталони за жените. Аз си бях ушила специално, като техните облекла - от тънък непрозрачен памучен плат, дълги панталони и ризи с дълги ръкави. Хем леко, че е горещо, хем, не биещо на очи. Ама, в пустинята, имаше моменти, дето ти се ще целият да се увиеш, толкова е противен пясъкът, носен от вятъра.

Летяхме през Париж с Ер Франс. Сега не зная как е, но тогава общувахме с местните на френски, английски почти не се говореше.

 

 

Алекс, разкажи, моляте, и снимки, ако може от Мзаб, за там съм се запътила. В Тимимун годихте ли?

Връзка към коментар
преди 3 часа, slujitel каза:

Алекс, разкажи, моляте, и снимки, ако може от Мзаб, за там съм се запътила. В Тимимун годихте ли?

Снимки няма, по-точно може и да имам някъде на диск, ама това е преди сто години.

Да, с вътрешен полет от столицата. Не знам как са сега полетите Алжир -Тимимун , ама ми се върти някакъв спомен, че бяха веднъж седмично.  Близо до Тимимун е Големият западен ерг, огромно пясъчно море, невероятно е.Пясъкът, такъв един като брашно, направо въздушен, за да се изкачиш на дюната, отива много време. 

Самото градче също е приятно, с едни странни къщи, една връз друга от червена глина.

Спомням си, че местните бяха много дружелюбни, такситата евтини, манджата хубава. Но ние се справяме с френския,  на местните това им харесва и комуникацията не беше трудна.

Нещо, което ме впечатли много тогава - на гробищата няма ни имена, ни дати - нищо написано по гробовете. 

И около гроба - разни парчета от глинени съдове. Оказа се, че като се роди човек, му подарявали някакъв красив глинен съд, който той ще пази през целия си живот, а като почине, го счупват и парчетата подреждат на гроба.

Помня, че ни предупредиха за всичко, което искаме да снимаме, да искаме позволение, ако включва хора, къщите им или домашните им животни. Местните там се отнасяли към снимките, като към нещо, носещо нещастие - ако му снимаш кравата, тя щяла да спре да дава мляко, например. Алжир е според мен, много контрастен - с техните си обичаи и разбирания, ама си го  има и френското влияние, има си хубави музеи, има изложби, има разни културни събития. 

Но аз продължавам да съм на мнение, че там, за да се види много, е по-добре да се отиде организирано.

Матеев беше миналата година, сигурно ще може да даде по-прясна информация.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 минути , AlexandraKo каза:

Снимки няма, по-точно може и да имам някъде на диск, ама това е преди сто години.

Да, с вътрешен полет от столицата. Не знам как са сега полетите Алжир -Тимимун , ама ми се върти някакъв спомен, че бяха веднъж седмично.  Близо до Тимимун е Големият западен ерг, огромно пясъчно море, невероятно е.Пясъкът, такъв един като брашно, направо въздушен, за да се изкачиш на дюната, отива много време. 

Самото градче също е приятно, с едни странни къщи, една връз друга от червена глина.

Спомням си, че местните бяха много дружелюбни, такситата евтини, манджата хубава. Но ние се справяме с френския,  на местните това им харесва и комуникацията не беше трудна.

Нещо, което ме впечатли много тогава - на гробищата няма ни имена, ни дати - нищо написано по гробовете. 

И около гроба - разни парчета от глинени съдове. Оказа се, че като се роди човек, му подарявали някакъв красив глинен съд, който той ще пази през целия си живот, а като почине, го счупват и парчетата подреждат на гроба.

Помня, че ни предупредиха за всичко, което искаме да снимаме, да искаме позволение, ако включва хора, къщите им или домашните им животни. Местните там се отнасяли към снимките, като към нещо, носещо нещастие - ако му снимаш кравата, тя щяла да спре да дава мляко, например. Алжир е според мен, много контрастен - с техните си обичаи и разбирания, ама си го  има и френското влияние, има си хубави музеи, има изложби, има разни културни събития. 

Но аз продължавам да съм на мнение, че там, за да се види много, е по-добре да се отиде организирано.

Матеев беше миналата година, сигурно ще може да даде по-прясна информация.

 

Благодаря, както винаги много отзивчива. Няма да сме организирано, но ще имаме най-вероятно местен водач. Аз мислех, че сте били в Гардая, но можеби не съм се ориентирала добре, още съм в началото на организацията.

Връзка към коментар
Преди 1 час, slujitel каза:

Благодаря, както винаги много отзивчива. Няма да сме организирано, но ще имаме най-вероятно местен водач. Аз мислех, че сте били в Гардая, но можеби не съм се ориентирала добре, още съм в началото на организацията.

Там, в долината има няколко старинни, много добре запазени селища четири или пет, не съм сигурна.  Ние бяхме в Гардия или Гардая, май само там е възможно за туристи, ако правилно съм запомнила.

Като направиш маршрута, дай да го видим и обсъдим.

Може да летите до Тимимун и после - с местен гид  и кола към Гардая.

Вие за колко време го планирате? Имай предвид, че се пътува бавно и разстоянията са големи.

 

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар
преди 22 минути , AlexandraKo каза:

Там, в долината има няколко старинни, много добре запазени селища четири или пет, не съм сигурна.  Ние бяхме в Гардия или Гардая, май само там е възможно за туристи, ако правилно съм запомнила.

Като направиш маршрута, дай да го видим и обсъдим.

Може да летите до Тимимун и после - с местен гид  и кола към Гардая.

Вие за колко време го планирате? Имай предвид, че се пътува бавно и разстоянията са големи.

 

На прима виста е така: Полет от Алжир до Тимимун, вече са 3,4 пъти седмично, по тях ще наглася всичко. За Тимимун 1 ден стига ли? После автобус до Гардая, там са 5 села, вече май може във всички. Там мисля да ги обиколим с местен с кола, 2 дена. после полет до Алжир, има всеки ден, 1 ден да го разгледаме и при пристигането не знам колко време ще ни остане за него. Ами горе-долу това. Знам, че далеч не е всичко, но пропускам ли нещо уникално?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Здравко Ангел
преди 19 минути , slujitel каза:

На прима виста е така: Полет от Алжир до Тимимун, вече са 3,4 пъти седмично, по тях ще наглася всичко. За Тимимун 1 ден стига ли? После автобус до Гардая, там са 5 села, вече май може във всички. Там мисля да ги обиколим с местен с кола, 2 дена. после полет до Алжир, има всеки ден, 1 ден да го разгледаме и при пристигането не знам колко време ще ни остане за него. Ами горе-долу това. Знам, че далеч не е всичко, но пропускам ли нещо уникално?

И пропускаш Константин?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Здравко Ангел
преди 1 минута , slujitel каза:

Да, нещо не ме впечатли по снимките, много ли е хубав в действителност? Качете някоя ваша снимка.

Това е най-впечатляващият град, който видяхме от доста време насам. Незабравими височини и мостове с безкрайни бездни.

 

IMG_1222.thumb.JPG.41d3d10dffaded3d4859f9e907184a72.JPG

 

IMG_1245.thumb.JPG.ce2c1aa5db5904103d7b9549d0fb46ec.JPG

 

IMG_1240.thumb.JPG.71a3164bc9bfd0dc828e8c5a39b6b996.JPG

 

IMG_1339.thumb.JPG.a509e2d20de7e54b646e4a4c6e50a149.JPG

 

IMG_1309.thumb.JPG.901af1dff7117dfe55643ef52fb2235f.JPG

 

IMG_1362.thumb.JPG.5fb358fc025f393ad326af1fc6a5ee2c.JPG

 

IMG_1358.thumb.JPG.c75756a67f968a8312953315baf289fd.JPG

  • Харесвам 14
  • Браво 2
Връзка към коментар
Здравко Ангел
преди 7 минути , slujitel каза:

Ще помисля, по снимки не е моето място, но щом казвате....

А естествено, ако не го усещаш като твоето място, няма смисъл да губите време, още повече, че не ви е и по път.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 38 минути , slujitel каза:

Ще помисля, по снимки не е моето място, но щом казвате....

Ако си ходила в Ронда, приличат си. Много е красиво. И аз мисля, че не е за пропускане. 

Ама, то, зависи и от време, и от финанси. От столицата може и с кола. Матеев може да каже,те как са ходили -дали с кола или самолет.

Връзка към коментар
преди 2 минути , AlexandraKo каза:

Ако си ходила в Ронда, приличат си. Много е красиво. И аз мисля, че не е за пропускане. 

Ама, то, зависи и от време, и от финанси. От столицата може и с кола. Матеев може да каже,те как са ходили -дали с кола или самолет.

В Анадалусия и Ронда ще ходя сега, юни месец, та ще добия представа, щом си приличат.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 5 седмици по-късно ...

Изключително приятно бях изненадан. Явно французите на времето са си свършили добре работата - добра кухня, превъзходно еспресо дори и в провинцията. И никакви туристи!!!

За визите не си правете никакви илюзии, трябва да минете през тур оператор, който е оторизиран в самия Алжир от тяхното вътрешно или външно министерство. 

И освен това - извън столицата Алжир полицейският ескорт е задължителен  (SPU -Safety Protection Unit) и се осигурява от местния тур оператор.

 

Djemila_3.jpg

Constantine.jpg

Emir Abdelkader Mosque_3.jpg

El Atteuf_2.jpg

Ghardaia market.jpg

Biskra.jpg

  • Харесвам 15
  • Браво 3
Връзка към коментар

Миналата година бях в Алжир за една седмица но само в столицата.Визата ни я издадоха в София ,преди това се обади в посолството да попиташ кой ден се приемат документи .Летяхме с италианците.Това което ми направи впечатление няма change бюра и ходихме да сменяме парите на черно .в хотела курса не беше изгоден.В столицата не мисля че е много удачно да си с къси панталони или пола доста са консервативни в облеклото но има доста млади хора така да се каже "модерни".Като чужденка ти вече си им привлякала вниманието ако сложиш нешо по късо или по разголено в един момент ще се почустваш неконфортно а дори може да се стигне и до подсвиркване или задяване.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Мерси за хубавите снимки. Ние с @Kaloyan89 ще оставим Алжир за есента, че скоро почва Рамадана. 

 Иначе звънях на посолството в София, казаха ми само резервации за билети, хотел, стандартната процедура. И ми казаха 7-10 дена за визата макс....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, Happy_Traveler каза:

Мерси за хубавите снимки. Ние с @Kaloyan89 ще оставим Алжир за есента, че скоро почва Рамадана. 

 Иначе звънях на посолството в София, казаха ми само резервации за билети, хотел, стандартната процедура. И ми казаха 7-10 дена за визата макс....

Цитирам мнение от @Димо:

 

Цитат

Това за визите наистина ли го вярвате, че ще стане само с една хотелска резервация? Познавам хора, мои близки приятели, които бяха върнати от летището в Алжир, независимо че имаха издадени визи от посолството в Копенхаген. И никой дори не си направи труда да даде обяснение.

Димо, следващия път го пусни като отговор, а не като доклад :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.