Прескочи до съдържание

Експерти в magelanci.com


Препоръчани мнения

Некои съображения:

 

Ще говоря само от свое име - моля да се отбележи. За мен експерт по дадена дестинация е човек, който ако му звънна посред нощ и го събудя с въпроса "Как да стигна от точка А до точка Б?“ или „Коя манджа да си препоръчам в ресторанта?“ - преди още да е разлепил напълно клепачите, вече ми декламира вариантите. Давам само примери, но на практика въпросите биха могли да бъдат от каквото и да е естество. И ако се случи да не знае нищо по моето питане - да ми даде нишка - отиваш на адрес www.xxx.com (de, co.uk, in, jp...) и четеш, страницата е многоезична, има я на еди-кои си езици. Експертизата я свързвам с няколко основни фактора: познаване на съответния език; познаване на съответната култура, обществени порядки, социална, политическа система и т.н.; достатъчно често посещаване на съответната територия, в идеалния случай - пребиваване там (тоест информацията да е актуална). Няма да изброявам повече, надявам се, че стана ясно какво имам предвид.

В тоя ред на мисли - твърдо одобрявам Jindo и Свинчо за експерти съответно по Берлин и Италия + България, предлагам georgiev да бъде „назначен“ за експерт по Швейцария, а Мейджъра - по Балканите :) Това са хора, които до един са годни да носят службата :biggrin: и да дават ценни напътствия на нас - не толкова просветените :) И най-важното - всеки от тях има отношение към „своето“ си място. Към тях бих добавил Hollywood - "Wizz air" & "Bulgaria air", stenk & wilks - резервации, финансови въпроси, Тони - Северна Италия, Елена - doctor honoris causa по пеене, Поля - професор по организиране на събития.

Други експерти не забелязвам наоколо. Ако има - да излязат крачка напред! :)

 

P.S. Кандидат-експертите по Индонезия да предават тестовете си по Bahasa Indonesia при мен :)

Редактирано от captain_oveur
Връзка към мнение

Общо взето добре си обяснил, май по-добре от мен, какво е търсенето в експертите. Само с уточнението за езика, щото тогава да си махам титлата дето така нахално си сложих :) Няма как да знаеш абсолютно всичко, но дори и да не знаеш нещо, да имаш представа къде можеш да го намериш и да насочиш човека натам. 

Връзка към мнение

Други експерти не забелязвам наоколо. Ако има - да излязат крачка напред! :)

 

:mad:  Може ли така, а още от хрониките се познаваме....

Редактирано от Мрън
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Некои съображения:

 

Ще говоря само от свое име - моля да се отбележи. За мен експерт по дадена дестинация е човек, който ако му звънна посред нощ и го събудя с въпроса "Как да стигна от точка А до точка Б?“ или „Коя манджа да си препоръчам в ресторанта?“ - преди още да е разлепил напълно клепачите, вече ми декламира вариантите. Давам само примери, но на практика въпросите биха могли да бъдат от каквото и да е естество. И ако се случи да не знае нищо по моето питане - да ми даде нишка - отиваш на адрес www.xxx.com (de, co.uk, in, jp...) и четеш, страницата е многоезична, има я на еди-кои си езици. Експертизата я свързвам с няколко основни фактора: познаване на съответния език; познаване на съответната култура, обществени порядки, социална, политическа система и т.н.; достатъчно често посещаване на съответната територия, в идеалния случай - пребиваване там (тоест информацията да е актуална). Няма да изброявам повече, надявам се, че стана ясно какво имам предвид.

Ха, ха! Каква е тази профанизация на любовта на хората към пътешествия!

 

Ами, ако набеденият за експерт днес не е на кеф и не му се отговаря, а? Или ако не му дреме за политическата, социалната и образователната система на експертната дестинация, а?

 

Скоро и партия ще основете! Разбира се, с цел получаване на партийна субсидия за покриване разходите по самолетни билети на ненискотарифни авиокомпании или с друга "благородна" цел, в името на пътешественическата кауза!!!

 

 

Няма как да видите, но на това място се прекръствам!!!

:bad:

Връзка към мнение

Например черпят с 1-2-3 или каса бири съфорумника, който се е подвел от информацията ;)

 

E тук някъде броят на подвелите се ще удари плюс безкрайност. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Или ако не му дреме за политическата, социалната и образователната система на експертната дестинация, а?

 

На тоя глупав въпрос ще ти отговорят хора, които са били в Близкия Изток и Магреба, Югоизточна Азия, Централна Америка (Мексико, Хондурас, Панама).

Редактирано от captain_oveur
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.