Прескочи до съдържание

Въпроси за транспорта в Дубай


Препоръчани мнения

Искам да питам понеже до сега от летище интернационал съм се придвижвал само с такси, но сега мисля с метро.Ще летя с flydubai и кацам на терминал 2,а виждам метрото има спирки на първи и трети.Има ли транспорт от втори до някой от двата или е възможно и пеш?

Връзка към мнение

Пеша е далеч. Има автобуси, които въртят между терминалите, но трябва да имаш дирхами за билет от машините.

Тръгват от приземния етаж. Сега ще проверя кой номер беше.

Връзка към мнение

Да мерси иначе по разписание кацаме в 22:05,а метрото гледам е до 00:00 та се чудя ще успея ли да го хвана като се има предвид,че с и чекиран багаж има.Иначе трябва да стигна до мол оф Емирейтс и с такси малко ще дойде скъпичко.

А кари мисля мога да си взема от тия Nol от летището и с тях да пътувам

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение
преди 4 часа, Ivko каза:

Да мерси иначе по разписание кацаме в 22:05,а метрото гледам е до 00:00 та се чудя ще успея ли да го хвана като се има предвид,че с и чекиран багаж има.Иначе трябва да стигна до мол оф Емирейтс и с такси малко ще дойде скъпичко.

А кари мисля мога да си взема от тия Nol от летището и с тях да пътувам

Ако имате само ръчен багаж , излизането е около 15-20 Мин. Имай предвид , че между терминалите времето за придвижване е около 20 Мин. Карта си вземете задължително , продават ги в кафетата на летището преди излизане от сградата, където са спирките за автобусите. Според мен , опитайте да хванете метрото , пък ако не стигнете - здраве да е . Иначе такси винаги можете да хванете. От летището Т2 до МОЛ Емиратес на нас ни взе около 60-70долара и още ме яд, но кацнахме много късно и нямахме друга опция. Това , че такситата са евтини в Дубай е мит. Дано успеете навреме :) . Приятен път!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Може да си вземете такси от Т2 до Т1 за около 40 дирхама (шатъли ни казаха, че няма) и после метрото по червената линия. Ако пътувате събота внимавайте, че последните влакчета са около 23.30 часа. Пеша от Т2 до Т1 или Т3 е невъзможно, от Т2 до Abu Hail Station на зелената линия на метрото е 1,5 км пеша, но няма да имаме време после за прекачвания на червената линия и т.н. Ние лично на Т2 машини за закупуване/зареждане на NOL карти не видяхме, а само 1 чейндж бюро. А автобусите искат NOL карта.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Значи при всички положения трябва да си имам дирхами в мен за такси и заавтобус после след като няма машини за карта понеже аз като съм ходил си нося долари и там ги сменям

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ivko, автобуса трябва да е С26.

8ABEAEB1-1F4F-48E9-B0A9-B0E523A8A4B5.png.ae3b0b502161efb0b4c2e706534aae9c.pngИзтегли си приложението на телефона с градския транспорт. Доколкото  си спомням работеше и офлайн, но затова не съм много сигурна, ще провериш. Аз тези ползвах - RTA Dubai  и Wojahati journey planner , и ми свършиха работа. 

 

Редактирано от liliya
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, liliya каза:

Изтегли си приложението на телефона с градския транспорт.

 

Аз ползвам Moovit дали е добро и за Дубай?

преди 13 часа, liliya каза:

От летището Т2 до МОЛ Емиратес на нас ни взе около 60-70долара 

Това са много пари явно шофьора Ви е заобикалял правят това с туристи. Преди две години бях пак в Дубай при приятел,който ни чакаше на летището с такси и който за съжаление сега не може та тогава помня как шофьора тръгна по друг маршрут и приятеля ми му се скара даже да кара от еди си каде,че знае пътя и живее в Дубай /за пет години все ще знае вече пътищата :) / и тръгна да му записва картата и шофьора се стресна /те ги е страх много да не се оплачеш,че са емигранти повечето/.

И не знам колко плати за такси, но сега  го питах и ми каза,че от летище до тях /а той даже е малко след мол Емирейтс точно срещу Новотела/ излиза около 100 дирхама което малко повече от 40 лв мисля...

Връзка към мнение

Тъй като дискусията се разви и излезе от рамките на бързите въпроси, я обособих в отделна тема.

Връзка към мнение
преди 59 минути , Ivko каза:

Аз ползвам Moovit дали е добро и за Дубай?

Това са много пари явно шофьора Ви е заобикалял правят това с туристи. 

Нямам представа дали е добро това приложение , не съм го ползвала. 

Впоследствие от хотела ни обясниха , че на летището винаги такситата слагат 20долара първоначална такса. От града за летището е по- евтино и ако приятеля ти е взел таксито от центъра,от там идва разликата. А за обикаляне , не сме обикаляли , защото следя на Гугъл карти (винаги свалям офлайн карти на района) от къде минава шофьора. 

А когато пътувахме , платихме таксито по показания на апарата. Възможно е и те да си имат врътки. Затова с градския транспорт понякога е по- добре. 

Редактирано от liliya
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм ползвала Moovit, добре е. Става и Google map, можеш да му се довериш и на летището има нет. Най-добре е на място да провериш маршрута, защото има значение часът на тръгване, може да ти даде различни опции. На терминал 2 не можеш да заредиш карта, но можеш да си купиш нова, от павильончето за цигари точно до изхода. Ако в твоята са останали поне 3 дирхама, можеш да стигнеш до метростанцията и там да заредиш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А понеже долари ще нося от бг дали със сигурност ще има чейндж на летището там да сменя или да си нося за всеки случай и малко дирхами от бг,че да не се окаже да не мога да платя за транспорт въпреки,че ще нося и карта де?До колкото разбрах там курса навсякъде е еднакъв дали летище,мол...

Връзка към мнение
преди 9 часа, liliya каза:

Ivko, автобуса трябва да е С26.

 

 А в автобуса как става чекирането с картите на качване на слизане или и двата пъти? Свалих приложението ама иска да се логна за да имам достъп а като тръгна да се регистрирам праща код ама не мога да избера Бг номер

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение
преди 2 часа, Ivko каза:

 А в автобуса как става чекирането с картите на качване на слизане или и двата пъти? Свалих приложението ама иска да се логна за да имам достъп а като тръгна да се регистрирам праща код ама не мога да избера Бг номер

Нямам спомен да сме се чекирали с картите на слизане, но може и да греша. Тези подробности ми се губят, но можеш да видиш останалите какво правят или просто питай шофьора в автобуса. Приложението , което го имам на телефона и в момента не ми иска регистрация за да се използва(второто от написаните по-горе).

Връзка към мнение

Маркираш картата на качване и слизане при ползване на градски автобуси. Ако не маркираш картата на качване може да те глобят. Ако не маркираш картата на слизане системата автоматично ще ти начисли максималната стойност на билета за определения номер автобус (Дубай е зониран и в зависимост през колко зони преминаваш така ти се формира цената на билета. Започва от 3 дирхама за 1 зона и стига до 7,5 дирхама за 3 и повече зони). Ако пътуваш с междуградски автобус до Абу Даби (или някое друго емирство) с автобус Е1 или Е100 (за Абу Даби) може да маркирате картата само на влизане доколкото цената там е фиксирана (в конкретния случай за Абу Даби на 25 дирхама).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, Oldkozel каза:

Дубай е зониран и в зависимост през колко зони преминаваш така ти се формира цената на билета.

Да помня когато бях ползвах карта със зареждане, а сега мисля да си взема такава Т3 /за пътуване до и над 2 зони за 7 дни която е 110 дирхама/,но се чудя дали ще е по-изгодно или просто да си я зареждам с дирхами и според зоните да ми се таксува.И ако взема такава Т3 и пътувам до Абу даби как ли ще я таксува.

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение

Значи кацнахме 22:30 излезнахме чак 23:20 и не ми се рискуваше и хванахме такси до Новотел ал Барша /след мол Емирейтс/ излезна 95 дирхама или около 28 доларс,като първоначалната такса бе 25 за такси от летището.

На 4/2/2018 в 18:29, eloena каза:

Има чендж на летището.

 

Да но решихме в мол да сменим и не знам от кога са сложили комисионна вече /2015 като бях нямаше/,но навсякъде било така вече 1% или три дирхама на долар, което като сметнах ми излиза същото като да си ги бях купил от българия :O

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
преди 38 минути , pavelbs каза:

Здравейте,

 

може ли с една карта да се плати за няколко човека или всеки трябва да има отделна?

Ако говорим за градския транспорт една карта е за един човек.  

Относно метро от терминал 2 най-близко е зелената линия , ако може да се каже, че е близо. Такситата от летището започват от 25 аед ако се предвижите пеша до съседната улица там си започват от 5 аед. Има и доста автобуси от летището . Нещо което влезе в сила от 2018 е ддс от 5% и на места по заведения го начисляват отделно. Курса е от 360 до 366 за 100$ 

Редактирано от naskobasko
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , naskobasko каза:

Ако говорим за градския транспорт една карта е за един човек.  

Относно метро от терминал 2 най-близко е зелената линия , ако може да се каже, че е близо. Такситата от летището започват от 25 аед ако се предвижите пеша до съседната улица там си започват от 5 аед. Има и доста автобуси от летището . Нещо което влезе в сила от 2018 е ддс от 5% и на места по заведения го начисляват отделно.

Много благодаря.Нашия случай е подобен като на други пътешественици.Кацаме в 22:00 и излитаме в 8 сутринта на другия ден.Искаме да разгледаме през нощта Дубай.Надявам се на отиване да успеем с градски транспорт.Доколкото разбрах няма от къде да купим карта от Т2. :( 

Връзка към мнение
преди 3 минути , pavelbs каза:

Много благодаря.Нашия случай е подобен като на други пътешественици.Кацаме в 22:00 и излитаме в 8 сутринта на другия ден.Искаме да разгледаме през нощта Дубай.Надявам се на отиване да успеем с градски транспорт.Доколкото разбрах няма от къде да купим карта от Т2. :( 

Най-близката възможност за карта е зелената линия на около 2км (25мин пеша) Al Nahda Metro Station 1 или Stadium. Щом сте притиснати и от времето таксито си е най-добрият вариянт. 

Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...
  • 10 месеца по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • t.borisov
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.