Прескочи до съдържание

Въпроси за транспорта в Дубай


Препоръчани мнения

Някой скоро пътуващ с Nol карта може ли да сподели ако си я зареждал освен със пари вътре дали все още може и за определни дни, че в сайта им изчезна тази обция за стандартните карти и има само тази.

Blue Card holders (residents) can purchase 7, 30, 90, and 365 day passes .

Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

Здравейте, имам въпрос за придвижването между Абу ДАби и Дубай, такси и кола под наем ли са единственият вариант? Интересува ме по-евтин, разбира се. Мерси,

Връзка към мнение
преди 3 минути , ninia каза:

 такси и кола под наем ли са единственият вариант? Интересува ме по-евтин, разбира се. Мерси,

Автобус

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 58 минути , ninia каза:

Ако имаш повече информация, моля - изпрати.

Ако сте  в хотел в Бур Дубай или Дейра можете да хванете автобус Е100 за Абу Даби от централната автогара Al Ghubaiba Bus Station. Но ако сте в хотел в Ал Барша или Дубай Марина, за да хванете автобус Е100 трябва да пропътувате около 30 км. с метрото до автогарата и след това наново да преминете с автобуса същия маршрут на път към Абу Даби.
Затова хванете автобус номер Е101 от Ibn Battuta Metro Bus stop. Цената на билета е една и съща от двете автогари- по 25 дирхама в посока. Но докато от Al Ghubaiba Bus Station можеш да пътуваш с хартиен билет, то от Ibn Battuta Metro Bus stop можеш да се чекираш единствено и само с нол карта.
Затова не забравяйте да заредите поне 25 дирхама в нея преди тръгването.
Автобусите от автогарата в Бур Дубай са на всеки 15 минути, докато от Ibn Battuta са на всеки кръгъл час, но обикновено особено в пиковите часове тръгват един след друг като се напълнят. 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 1 час, ninia каза:

Здравейте, имам въпрос за придвижването 

А по принцип, когато търсиш опции за придвижване от т.A  до т.Б, един полезен инструмент е rom2rio - ето например за твоя случай - цък

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодаря ви. Идеяти ми е за няколко дни в Абу Даби, а в Дубай да се отиде за ден.

Не зная дали в тази точно тема е подходящо да попитам дали е добре за плаж в Абу Даби?

Връзка към мнение
преди 5 часа, ninia каза:

Благодаря ви. Идеяти ми е за няколко дни в Абу Даби, а в Дубай да се отиде за ден.

Не зная дали в тази точно тема е подходящо да попитам дали е добре за плаж в Абу Даби?

Имате отлична идея, @ninia. Абу Даби незаслужено е пренебрегван за сметка на Дубай, а в него има всичко, което липсва в по-богатия Дубай. Включително и плажове,  на които може само да се завижда.
Всъщност ако искате много информация за Абу Даби можете да погледнете двете части на разказа ми за десетдневното ни посещение в Абу Даби.

Предполагам, че ще получите отговори на  много от въпросите, които Ви вълнуват.

Ето и двете части:

тук  и тук

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 20 часа, Roje каза:

Имате отлична идея, @ninia. Абу Даби незаслужено е пренебрегван за сметка на Дубай, а в него има всичко, което липсва в по-богатия Дубай. Включително и плажове,  на които може само да се завижда.
Всъщност ако искате много информация за Абу Даби можете да погледнете двете части на разказа ми за десетдневното ни посещение в Абу Даби.

Предполагам, че ще получите отговори на  много от въпросите, които Ви вълнуват.

Ето и двете части:

тук  и тук

О, много ви благодаря!

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Галин Маргаритов

Здравейте,сигурно някъде е написано ,но да си питам аз : полетът на Wizzair от София каца в Абу Даби в 21:05часа , дали е удачно веднага да се тръгва към Дубай и има ли удобен транспорт или е по - добре ден два в Абу Даби и после Дубай ?Някакво добро местоположение за хотел с метро и гледка и заслужава ли си да се резервира стая с закуска и вечеря? Храната евтина ли е ,питам за магазините ,а не заведенията?

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Здравейте, искам да задам следните въпроси:

1. Ние сме четиричленно семейство /двама възрастни и две деца на 12г. и 6г.). Трябва ли за всеки член да купя отделна карта или може с една карта да чекирам всички?

2. Има ли отстъпка за деца под 7г. или безплатно пътуване?

3. Каква е цената на Nol - картата?

4. Къде се зареждат Nol - картите?

5. На какъв принцип се прави таксуването - на брой спирки или на километър разстояние?

6. Колко ще ми струва пътуването за четиримата от Al Barsha до Центъра с метрото /червената линия/?

 

Връзка към мнение
преди 15 минути , D.A. каза:

Здравейте, искам да задам следните въпроси:

1. Ние сме четиричленно семейство /двама възрастни и две деца на 12г. и 6г.). Трябва ли за всеки член да купя отделна карта или може с една карта да чекирам всички?

2. Има ли отстъпка за деца под 7г. или безплатно пътуване?

3. Каква е цената на Nol - картата?

4. Къде се зареждат Nol - картите?

5. На какъв принцип се прави таксуването - на брой спирки или на километър разстояние?

6. Колко ще ми струва пътуването за четиримата от Al Barsha до Центъра с метрото /червената линия/?

 

1. Да всеки има индивидуална карта.

2. Деца под 5 г. пътуват безплатно

2. Silver Nol струва 25 AED, от които 19 AED са за пътуване. Има red ticket - за единично пътуване /при закупуване се задава крайна точка/ или за деня /дневен билет, важащ за метро, автобуси, трамвай и за всички зони/

4.Silver Nol се зареждат на автомати в метростанциите - работят с кеш и с дебигта/кредитна карта. С по-малко от 7,5 AED не може да се стартира пътуване.

5. Дубай е на зони. 

Ето тук е картата с зоните и цените със Silver Nol и  red ticket

https://www.rta.ae/wps/portal/rta/ae/public-transport/Nol-Fares

 

 

Връзка към мнение
преди 30 минути , woman_in_white каза:

1. Да всеки има индивидуална карта.

2. Деца под 5 г. пътуват безплатно

2. Silver Nol струва 25 AED, от които 19 AED са за пътуване. Има red ticket - за единично пътуване /при закупуване се задава крайна точка/ или за деня /дневен билет, важащ за метро, автобуси, трамвай и за всички зони/

4.Silver Nol се зареждат на автомати в метростанциите - работят с кеш и с дебигта/кредитна карта. С по-малко от 7,5 AED не може да се стартира пътуване.

5. Дубай е на зони. 

Ето тук е картата с зоните и цените със Silver Nol и  red ticket

https://www.rta.ae/wps/portal/rta/ae/public-transport/Nol-Fares

 

 

Много Ви благодаря за бързия и изчерпателен отговор.

Връзка към мнение
преди 10 часа, D.A. каза:

Много Ви благодаря за бързия и изчерпателен отговор.

Зависи за колко време сте и колко мислите да пътувате. Може да си я заредите за 7 дена за всички зони за целия транспорт 110 дирхама.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,

Имам два броя Silver Nol Cards. Ако на някой му трябват - негови са 🙂 

п.с. Изхарчихме всичко до последното дирхамче в лафката на метрото, така че са празни.

Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...
преди 11 часа, Бръмбар каза:

Билетите са без час и важат за целия ден т.е до полунощ на същия ден. Ние ги ползвахме само на връщане т.е. от Дубай до Абу Даби. Аз ги бях купила предната вечер. Може да го купите и на летището от което ще излитате за Абу Даби, като видите дали полета ще е навреме или не. 

Мерси, а как стоят нещата с метрото в Дубай? Мога ли да си купя билет с карта, трябва ли пластика, зони има ли или с 1 билет си пътувам навсякъде?

Връзка към мнение
преди 44 минути , ivan69 каза:

Мерси, а как стоят нещата с метрото в Дубай? Мога ли да си купя билет с карта, трябва ли пластика, зони има ли или с 1 билет си пътувам навсякъде?

Не може да се плаща с  кредитна/дебитна карта направо -трябва да се купи пластика т.н nol card, която е за целия градски транспорт и се зарежда с карта или с пари в брой. Има зони,  трябва да се чекира и на излизане, за да отчете правилната зона. Аз имах пластики дадени ми от приятели тук в БГ и само ги зареждах. На страницата им за транспорта - RTA.ae има повече информация. От телефона ми е малко трудно да копирам точния линк.  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой да има излишна пластика, nol card за Дубай за 17.04-28.04? Реално ми трябва за 18.04-20.04, но летя от София на 17.04 и се прибирам на 27.04,черпя по питие...

Връзка към мнение
Преди 1 час, ivan69 каза:

Някой да има излишна пластика, nol card за Дубай за 17.04-28.04? Реално ми трябва за 18.04-20.04, но летя от София на 17.04 и се прибирам на 27.04,черпя по питие...

Не е скъпа пластиката, към 3 лв.  - 25 AED with 19 AED as card balance.

Ще си я ползваш и друг път.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, ДиянаВ каза:

Не е скъпа пластиката, към 3 лв.  - 25 AED with 19 AED as card balance.

Ще си я ползваш и друг път.

Не е въпроса в парите а че съм в 5 сутринта там..макар че верно като има и пари в нея идеално, а откъде се купува? Трябва на качване и слизане ли да се чекирам?

Връзка към мнение
преди 18 часа, ivan69 каза:

Не е въпроса в парите а че съм в 5 сутринта там..макар че верно като има и пари в нея идеално, а откъде се купува? Трябва на качване и слизане ли да се чекирам?

Ако си само за 2 дни в Дубай, Nol silver card няма да те устройва, защото е минимум за 7 дни. Зависи колко и къде ще пътуваш, но според мен би била подходяща поне при 4-5 дневен престой. 
Може би за теб е по-подходящ Nol Red Ticket. Виж тук и разучи съобразно твоята програма:

https://www.rta.ae/wps/portal/rta/ae/public-transport/Nol-Fares

Има и тема по-тясна за транспорта в Дубай. 

 

Ето и по-подробно за този червен билет - дневна карта за всички зони с него е 20 aed, може да се зарежда с максимум 5 дневни карти.

https://www.rta.ae/wps/portal/rta/ae/home/rta-services/service-details?serviceId=9123793

Тепърва ще разучавам за транспорта, но доста по-напред през годината🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, ДиянаВ каза:

Ако си само за 2 дни в Дубай, Nol silver card няма да те устройва, защото е минимум за 7 дни. Зависи колко и къде ще пътуваш, но според мен би била подходяща поне при 4-5 дневен престой. 
Може би за теб е по-подходящ Nol Red Ticket. Виж тук и разучи съобразно твоята програма:

https://www.rta.ae/wps/portal/rta/ae/public-transport/Nol-Fares

Има и тема по-тясна за транспорта в Дубай. 

Не е точно така. Сребърната нол карта може да се зарежда с каквато сума искаш напр.  зареждаш 50 дирхама и пътуваш докато свършат, по-точно трябва имаш останали поне 7.5 дирхама за да може да започнеш пътуване, всяко пътуване се удържа накрая автоматично в зависимост с какво пътуваш, колко зони си минал и т.н. като свършат зареждаш пак и така. Може обаче да купиш и т.н. travel pass, карта за определен период, а със сребърната може да се купи седем дневен пас, тогава си го купуваш за 1, 2 или всички зони и струва определена сума, за тези 7 дни. Трябва да сметнеш вече дали си струва да купуваш пас или само да си зареждаш сума в картата и да ти таксува всяко пътуване. Картите се купуват от машини или офиси (където и се зареждат), мисля на всички спирки на метрото има такива машини на самообслужване, офисите как работят не знам, ние сме ползвали метрото само в нормално работно време и тогава са работели, може би обаче не на всяка автобусна спирка има машини, офиси и за тях трябва да ти е предварително заредена картата. Картата може да се дозарежда и он-лайн, но не съм го правила. Мисля, че има наистина и специална тема за картите, но не помня коя и къде е.

@ivan69,  трябва да видиш работното време на метрото и дали ти върши работа, малко по-напред го обсъждахме. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.