Прескочи до съдържание

Съвместно пътуване 2019


Препоръчани мнения

Здравейте Магеланци,

 

Първи пост и първа тема. Имам си една такава мечта (откакто се заинтригувах за Японската култура) да посетя тази невероятна страна. Някъде по пътя станахме двама (благодарение на достатъчно облъчване от моя страна на жена ми с анимета) и тази мечта става все по-силна.

 

Идеята ми е дали има други ентусиасти за следващата година, да организираме съвместно пътешествие до там? Да си спретнем една групичка (ако има в нея ветерани ще е най-добре) и да си изкараме Магелански!

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 9 минути , Дани Магелани каза:

В момента путувам за Япония. Ако за август излезе промоция до Токио - да.

Чакай да доидеш поне, може да не ти хареса...:)

 

Аз само да вметна, че пролетта на 2019 е запланувана абдикацията на императора и възкачването на сина му на трона. Това е голямо събитие, с много церемонии и празненства, допълнителни почивни дни и т.н. Летоброенето ни ще се смени (сега сме година 30та от епохата Хейсей, ще станем година 1ва от следващата епоха). Така че ще има много туристи - вътрешни и външни, както и много фестивали и церемонии по храмовете. Хем ще бъде интересно, хем е добре да се правят резервации от рано. Не мислете прекалено много - ако изпадне добра промоция в удообно време - взимайте.

Следващата 2020 година е олимпиадата в Токио и тогава се очакват още по-големи тълпи, особенно през лятото.

Успех с плануването.

@NSViper мисля, че ще събереш много съмишленици, особенно ако има някоя "гршка" и евтини билети. Поне с един магеланец със сигурност ще можеш да се видиш. :bye:

  • Харесвам 16
  • Шок 1
Връзка към мнение

Определено вече дойде време на Япония и в моя списък с дестинации за другата година.

С оглед обаче на написаното от Самурайка съм по склонна да планувам посещение през есента, вместо пролетта. Обаче всичко зависи от т.нар. "грешки" и евтини билети, та само времето ще покаже.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Япония, отдавна ми е в списъка с желани дестинации. Всяка година започвам да събирам пари за да отида до там и всяка година излиза нещо по- важно и спестените пари отиват за него. Така че Япония ми е в плановете и за 2019-та, като се надявам тоя път да не се разминем с нея. :)

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Япония ми е детска мечта. Тази година се разминах, но ми е в списъка с желания за 2019. Но и аз като @mililia по-скоро предпочитам пътуване през есента, освен ако не изпадне за друг период неустоима цена :) 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Мен също силно ме интересува тази дестинация, но нямам конкретни планове. При хубава цена на самолетните билети и ако се заформи група, мога да се включа.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте,

 

по някаква случайност и аз ще ходя до Япония догодина.  За момента плана ми е следния:

 

> май месец 2019

> билети от Qarar Airways

> прекачване в Доха (+ няколко часа престой, които ще ползвам за да разгледам града)

> 10 дни общо

> Токио + още поне 2 града

 

На 100% ли сте решили да пътувате до там?

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хм, темата пак се е появила. Надявам се, това да е добър знак 😉

Япония е твърдо в плановете за следващата година и чакам някакви изгодни билети за там. Дано да се появят такива. 

Вижданията ми са следните:

-Пътуване края на април/май или септември/октомври;

-билети, с който и да е, водеща е цената;

-ако имаме късмет пътуването да е през Доха, ще се търси възможност за разглеждането й. 

- време с пътуването общо макс. 14 дни. Колко от тях ще са за Япония, зависи от времето за път. 

- ще ми се да не е супер натоварено пътуване и да ми даде възможност да усетя Япония, ама какво ще излезе накрая, не знам - липсва конкретен план. Със сигурност Токио и Киото са включени. 

Токио - целта е да видя какво представлява един такъв  мегаполис, а също и някои модерни технологии. 

Киото - снимките, които съм виждала от там, са основния мотив да включа Япония в плана - червения мост, жените в кимоно, златен храм, храма в Химеджи, някоя и друга градина, едни стръмни и тесни улички, ей такива неща искам да видя. 

Други: има едни къпещи се маймуни, ама къде са и дали това е подходящ сезон, не знам. Някое приятно селце или малко самобитно градче, би било чудно преживяване. Е, като започна с плана ще се появят и други желания... и край с не натоварения план. 

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Аз активно проверявам за Сеп/Окт 2019. Време й е на тази Япония най-накрая. Ще се радвам да споделя пътуването с магеланци.

Само дето никак не ме бива в намирането на грешки. Но в крайна сметка и без грешка, пак ще отида 😉

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Здравейте и от мен! 

 

И аз планирам Япония за 2019 г. Най-вероятно ще е в началото на април, зависим от ученическата ваканция, няма как. За полети - искам да летим през Доха с Катарските авиолинии, за да разгледаме града. 

За Япония имам съвсем груба програма - 3-4 нощувки в Токио и 5-6 около Киото/Осака. 

 

Ще следя темата 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, iliana_t каза:

Аз активно проверявам за Сеп/Окт 2019. Време й е на тази Япония най-накрая. Ще се радвам да споделя пътуването с магеланци.

Само дето никак не ме бива в намирането на грешки. Но в крайна сметка и без грешка, пак ще отида 😉

За есента по-добре планирай ноември, за да хванеш червените листа 🙂 Ето тук прогноза за листата тази година.

преди 1 час, Eva eva каза:

Здравейте и от мен! 

 

И аз планирам Япония за 2019 г. Най-вероятно ще е в началото на април, зависим от ученическата ваканция, няма как. За полети - искам да летим през Доха с Катарските авиолинии, за да разгледаме града. 

За Япония имам съвсем груба програма - 3-4 нощувки в Токио и 5-6 около Киото/Осака. 

 

Ще следя темата 🙂 

Съответно пък пролетта най-добре е последните дни на март и първите на април за сакура.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Япония смятаме да повторим 2020. Ще следя темата 😀. По някакви странни психи-причини, поюовинът, който в първите два дни в Токио изживя огромен мегаполисен шок, после така се влюби в тази държава, че не само, че иска да повторим, ами дори и за сметка на места, които няма да успеем да видим. (повечето азиатски, в които нормалните хора са влюбени например). План нямаме, Токио е задължително, оттам насетне ми се ще нещо по-към селата и природата. Да видим. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 4 часа, iliana_t каза:

Аз активно проверявам за Сеп/Окт 2019. Време й е на тази Япония най-накрая. Ще се радвам да споделя пътуването с магеланци.

Само дето никак не ме бива в намирането на грешки. Но в крайна сметка и без грешка, пак ще отида 😉

@iliana_t, вписваш се в нашия период, така че може и да изкомбинираме нещо. С оглед на инфото по-долу, може би средата на ноември също ще е удачен момент. За нас, обаче, важна ще бъде и цената на самолетния билет. До Япония излизат доста промоции и намаления, така че смятаме да купуваме в такъв момент. Дали с катарците или КЛМ, Ер Франс или някой друг няма особено значение.

Преди 1 час, chandni каза:

За есента по-добре планирай ноември, за да хванеш червените листа 🙂 Ето тук прогноза за листата тази година.

Съответно пък пролетта най-добре е последните дни на март и първите на април за сакура.

Благодаря за инфото. Май цвета на листата беше водещ при определяне на времето на пътуване, така че защо не и средата на ноември. Но когато и да е септември, октомври или ноември все ще е ок.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , mililia каза:

Но когато и да е септември, октомври или ноември все ще е ок.

Естествено... 🙂 В Япония винаги ще има какво да правите и да видите, но лично за мен, тези два периода са водещите при планиране на пътуването 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Костов каза:

@iliana_t, къде гледаш за полети през септември/октомври? 

За момента в най-комерсиалните търсачки като само наблюдавам. Искрено се надявам около Ноември - Декември да ударим на добри промоции. Я някой черен петък, я някой коледен подарък 🙂

преди 1 час, chandni каза:

За есента по-добре планирай ноември, за да хванеш червените листа 🙂 Ето тук прогноза за листата тази година.

Съответно пък пролетта най-добре е последните дни на март и първите на април за сакура.

 

Благодаря за линка, много полезен!

 

преди 47 минути , mililia каза:

@iliana_t, вписваш се в нашия период, така че може и да изкомбинираме нещо. С оглед на инфото по-долу, може би средата на ноември също ще е удачен момент. За нас, обаче, важна ще бъде и цената на самолетния билет. До Япония излизат доста промоции и намаления, така че смятаме да купуваме в такъв момент. Дали с катарците или КЛМ, Ер Франс или някой друг няма особено значение.

Благодаря за инфото. Май цвета на листата беше водещ при определяне на времето на пътуване, така че защо не и средата на ноември. Но когато и да е септември, октомври или ноември все ще е ок.

Еми, можеш да разчиташ на сериозен спътник в мое лице. 😉 Намерим ли добра цена, комбинацията лесно ще я нагласим.

До този момент, за мен от най-голямо значение на местна почва беше да опитам колкото се може повече разновидности от храната, но сега с този линк на chandni с листата, направо ме главозамая. Искам и влак с червени листа и бамбукова гора 😁

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , iliana_t каза:

Благодаря за линка, много полезен!

 

Eто и за сакура. Естествено това са прогнозни данни и може да варират малко напред или назад.

Редактирано от chandni
Връзка към мнение

То и аз ще ида пак в Япония и ми се ще да е догодина. Този път ще купя билет до Токио. А дано някой ни чуе и направи промоция, пък друг да я види и да я сподели.:clapping:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Привет по Магелански и от мен. 🙂

От Варна съм, чета форума от около две години(основно темите за авиолиниите), с регистрация отскоро. 

В Япония и Китай със съпруга ми, пътешествахме в далечната 2000г.-конкретно в Япония, Осака(2дни)и остров Бепу(4). Оскъдни ми са спомените, предвид краткия престой, но Япония за мен си остава ТОП дестинация с Нейната природа, хармония, прецизност, чистота, топлота в усмивките на очарователните Японци. ❤️

Планувам самостоятелно пътуване с престой от 31 март до 30 април 2019. До момента програмата ми е по следната последователност:Токио-Нико -Токио-Осака-Нара-Коясан-Кобе-Арима-Киото-Каназава-Кусатсу-Токио. 

В по-сбита форма Ви я представям, като ще попитам в коя тема бих могла да представя подробен план, съответно имам и въпроси? 

Ще ми е изключително приятно да се запозная и срещна с някои от Вас (които плануват Сакура 2019)и чест за мен - конкретно среща със Самурайка.

Предлагам, всеки има свой афинитет при екскурзии, почивки. От своя страна споделям, че обичам по-лежерно.. сред природата, уединението, да се потопя в древност, духовност и релакс. При това пътуване осъзнавам, че ще премина  през цялата тоналност на Япония, като не пренебрегна разбира се - Одайба, Акихабара, Ропонги, Шибуя, Дотонбори и т.н.

Съставям програмата, прелиствайки в интернет по градове, селца, онсени, и знаете ли единствено от кое ме обзема тъга... Че този месец ще ми е недостатъчен. 🙄☺️💕🇯🇵

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Звучи много хубаво @Варна!

Имаме си подфорум за Япония и там можеш да пуснеш тема с твоята програма и въпроси. Ще е много полезно и интересно за всички, защото ще видиш хем класически забележителности, хем по-малко познати места. И с удоволствие ще се видим в Нара и ще обядваме в мъничкото ресторантче на моята съседка - нещо като традиция е вече 🙂

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, samuraika каза:

Звучи много хубаво @Варна!

Имаме си подфорум за Япония и там можеш да пуснеш тема с твоята програма и въпроси. Ще е много полезно и интересно за всички, защото ще видиш хем класически забележителности, хем по-малко познати места. И с удоволствие ще се видим в Нара и ще обядваме в мъничкото ресторантче на моята съседка - нещо като традиция е вече 🙂

 

Привет, Самурайка.. 🙅

Благодаря за поканата, чета редовно темите в раздела за Япония..ще оформя тема като съм в готовност.

Идеята за среща в Нара е прекрасна ( в моята темичка, ще Ви  споделя комуникацията си с Вашия приятел Г-н Chunju Anzai от Нара..с което ми направи силно впечатление). 

Разбрахме вчера за тайфуна Jebi, който е преминал през Осака, първата ми мисъл беше за Вас, семейството, близки и приятелите ви. Стана ми много тегаво, мъчно, че тази страна е подложена на поредица от Природни бедствия. 

Изпращам ви положителна  енергия  от Родопите и Кръстова гора. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.