Прескочи до съдържание

Съвместно пътуване 2019


Препоръчани мнения

Здравейте, аз също съм новобранец и тъй като ми липсва опит, но не и желание, искам първоначално да опитам със съвместни пътувания. Ще се радвам, ако се сформира група, за да мога да се включа. 😊

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На ‎05‎.‎09‎.‎2018‎ г. в 11:52, Варна каза:

 и знаете ли единствено от кое ме обзема тъга... Че този месец ще ми е недостатъчен. 🙄☺️💕🇯🇵

 

 

Сега виждам темата, ще си я прочитам и препрочитам до осъществяване на пътуването ви. Бих се включила и аз, за втори път да посетя тази страна (не е измислено все още, най-подходящото прилагателно за нея), за да мога да го изразя и напиша. Вчера гледах и слушах новините по телевизиите, бяха включени по три новини, свързани с Япония. Как, кой и кога  е зародил този интерес на българите към японците? Не знам?  И знаете ли, единствено от кое ще ме обземе тъга, ако пак пътувам до Япония....От това как  ще се върна? От това защо да се върна? След като и синът ми мечтае за тази страна, и ако можел всеки ден да се храни с японска храна. А и няма възможност да остана там! Успех!

Редактирано от rdd
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 6 часа, ralliee каза:

Здравейте, аз също съм новобранец и тъй като ми липсва опит, но не и желание, искам първоначално да опитам със съвместни пътувания. Ще се радвам, ако се сформира група, за да мога да се включа. 😊

Привет.. 🙂 

Моето пътуване ще е от 20март до 25 април 2019г.Скоро (като ми остане по-свободно време) ще публикувам самостоятелна тема с програмата си. Бих се радвала да се запознаем и Магеланставаме заедно..

Конкретно моя афинитет към Япония е свързан с кулинария, чайна церемония и изкуство.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте и аз се каня да скокна към Япония от известно време, стилът ми на пътуване е по-скоро бюджетен/бекпекърски, спане в хостели, тн.

Отдавна съм си направила една примерна програма, но все нещо става и отлагам ли отлагам. Малко ме е страх, че ще ми е самотно ако пътувам сама, та ако се заформи група с която да си паснем ще е супер.

 

image.png

Редактирано от luoni
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Точно стоях и си планувах пътуването до Япония когато получих нотификация за поста ти😃. Горе долу на същите дати съм се спрял и аз - 31.03 - 13.04 2019. 

В процес на търсене на билети съм даже пуснах една тема във форума за да помоля за помощ. За сега най-добрата оферта която, намерих е 1200лв. с Qatar Airways. Ще потърся максимум още един месец и ако не намеря нищо друго ги купувам! Аз ще пътувам сам. Не ми се иска понеже с компания винаги е по-весело и не ти става самотно но уви това не е ходене до Ямбол. Трудно се  намират с кого да отидеш. Пречка може да се окажат много неща - страхът от голямото разстояние, парите, голямата отпуска която трябва да вземеш, бля, бля, бля...…. аз съм го решил на 110% и ако искаш да се присъединиш си добре дошла! Ако има други желаещи също да заповядат -колкото повече толкова по-добре   🤙

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
23 hours ago, Марин said:

Точно стоях и си планувах пътуването до Япония когато получих нотификация за поста ти😃. Горе долу на същите дати съм се спрял и аз - 31.03 - 13.04 2019. 

В процес на търсене на билети съм даже пуснах една тема във форума за да помоля за помощ. За сега най-добрата оферта която, намерих е 1200лв. с Qatar Airways. Ще потърся максимум още един месец и ако не намеря нищо друго ги купувам! Аз ще пътувам сам. Не ми се иска понеже с компания винаги е по-весело и не ти става самотно но уви това не е ходене до Ямбол. Трудно се  намират с кого да отидеш. Пречка може да се окажат много неща - страхът от голямото разстояние, парите, голямата отпуска която трябва да вземеш, бля, бля, бля...…. аз съм го решил на 110% и ако искаш да се присъединиш си добре дошла! Ако има други желаещи също да заповядат -колкото повече толкова по-добре   🤙

 

Януари миналата година имаше много добри оферти за самолетни билети, дано покрай Коледа ги намалят цените поне до 1100лв.

Какъв ти е бюджета? Кои са местата които искаш да видиш? Какъв ти е стилът на пътуване?

  • Браво 1
Връзка към мнение

 И аз се надявам да има коледни намаления и да поевтинеят 🙄.  И сега могат да се намерят по-евтини билети но включват един ден престой което, добавя допълнителни разходи към пътуването. Приготвил съм 3000лв. като в тази сума включвам и билетите. Ако се наложи мога да добавя още.  И аз обичам да пътувам бюджетно😋. Ако искаш да пътуваш редовно това е добра стратегия. На това пътуване определено ще се спи на хостел. Смятам че, Япония е страната за спане в хостел - според това което са ми казва ли винаги е много чисто и добре организирано!

 Лесно се адаптирам към ситуацията, умея да пестя, да намирам добри оферти, избягвам ултра скъпите места насочени към туристите..... Не съм от хората които, ги стряска малко повече ходене. Обичам да се отдалечавам от официалните маршрути и да тръгвам по малките улички, да откривам някакви готини  места неописани в интеренет........ пътешественик съм по душа 🤗.

  Колкото до местата които, искам да посетя........ 🤨 и аз не знам. Все още нямам толкова стриктне план като теб. Искам да посетя доста места: Нара, Киото, музеят на хонда, Фуджи, Гинза  и т.н. . Япония предлага толкова много! Определено ще отделя няколко дни само на Токио. Когато и моята таблица е готова може би ще я постна тук.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Цената на която аз пътувах беше 300 евро за 4 полета Брюксел- Истанбул- Токио - Истанбул- Брюксел...е верно, че беше преди 2-3 години, но мисля, че още може да се намерят  билети по 300 и нещо. Съветвам да се вземе и  някой JR Pass, защото техните железници са много скъпи, да се ползва и  евентуално някое намалиние на техните Peach  аir-  вътрешни линии ние пътувахме  Токио- Осака за смешни пари от рода на 19-20 евро. Има много информация за Япония.

Връзка към мнение

И аз мисля да повторя Япония, но този път през есента, че предния път беше през пролетта. Но не съм решил още коя година 🙂 Апропо като чета за вътрешните полети Токио - Осака, бих споделил, че със шинкансените е по-бързо и удобно според мен ако сте си взели JR pass. С влака се стига за около 3 часа, а със самолет за час и половина, но имате първо път до летището, после чекин и поне един час по-рано така, че със самолет излиза малко по-бавно 😉 А и шинкансените са си самолети на колела, даже си имат и стюардеси. Второто ми пътуване обаче искам да го направя поне за 30 дена. Първия път се опитах за 10 дена да разгледам всичко и беше много набързо, а сега мисля да бъде по-спокойно и лежерно и да отскоча и до другите два големи острова. Първия път като бях имах пълна програма. Вечерта в която пристигнах, малко след като се настаних имаше земетресение с магнитут 5.9 по Рихтер. Ни най-малко не се уплаших и усещането беше много странно, защото въпреки силните амплитуди, сградата някак си се клатеше в унисон и нищо не падна на пода. Освен това се включиха някакви високоговорители и говореха нещо успокоително на японски 🙂 Но тъй като знам, че там строят както трябва въобще не се почуствах застрашен, макар да бях на последен етаж. И през нощта преди да си тръгна към 2 ч. пак в Токио ме друсна за довиждане, но този път по-слабо около 4 по Рихтер. Явно си беше слабо и по техните стандарти, защото сградата този път не проговори на японски 🙂 Пълна програма. Сега гледам, че катарците имат промоция и полета до Токио и обратно от София е 500 евро, т.е. през някой сайт за намаление може би ще падне до 450 евро. Аз летях преди 3 години за 480 евро с КЛМ през Амстердам.

Редактирано от plamenk
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, пътешественици! Ходих в Япония на едно нелошо замислено пътешествие дълго 15 дни, но съвсем не добре изпълнено. Няма да споменавам институцията, която ни взе парите, но  не се оказа на ниво. Ще ви кажа само, че ви трябва много опитен водач,защото например в токийското метро е денонощен мравуняк на квадрат, ако някой не е придобил ДЪЛЪГ опит от ползването му, твърде много ще се затрудни. Не можеш да питаш на всяка крачка, а дори и да го правиш, знаейки посоката си, има много разклонения към и по нея, за които наистина трябва компетентност. Има служебни лица, които да те насочат, но самият ти трябва много точно да знаеш накъде отиваш. Пък и не останах с впечатление, че всички говорят и то достатъчно добре англ. език. В самите градове пак не може без силно компетентен водач, за да видиш възможно най-много интересни места. Колкото и да четеш за Япония, ако местен екскурзовод не те въведе в "отрязъка" на местната история, култура, кулинария, ако шеш, празнотите не можеш да запълниш. Много внимавайте в избор на туроператор или, ако сте за неорганизирано пътешествие, трябва някой японец с отличен български или японизиран българин да ви подготви за всеки метър, който ще изминавате там. Ние бяхме с водачка, която 1 година е учила в Токио и от около 2 години водеше групи. Тя се побъркваше в метрото да ни влачи насам-натам, питайки непрекъснато и уточнявайки  накъде...  Сигурно Япония е красива и през есента, защото зелените й площи се изпъстрят с много друг колорит, но това можеш да го видиш и другаде - дори в нашите планини. Това обаче, което ви показвам долу е от сезона на вишневата лудост и другаде го няма в такъв мащаб.

DSC07127.JPG

DSC07482.JPG

  • Шок 1
  • Смея се 2
  • Замислям се 2
Връзка към мнение

Ханоки, половината форум ходи в Япония и всички се оправиха самостоятелно. Нямаше нито един загубил се. Струва ми се, че прекалено много си разчитал на тур оператора да те води на всякъде. Тук хората си разучават предварително това, което им трябва и в общи линии нямат проблеми. Сигурно не е лесно да се оправяш сам на място, ама както си разбрал и с тур оператор, пак е същото. 

Редактирано от mililia
  • Харесвам 15
  • Благодаря 1
  • Браво 6
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Здравейте, аз вече си купих билети. Заминавам на 18 май и се качвам на самолета за България на 1-ви. Излязоха ми 973лв. . Летя са със Аустралиян Еарлайн. Престойте са:  3 часа  на отиване и 1 на връщане.  Ако някой е решил да ходи на същите дати да пише. Може да сформираме групичка. 

Връзка към мнение

Катарците в момента имат намаления София-Токио-София, и до доста други дестинации:

https://www.qatarairways.com/bg-bg/homepage.html

Нещо бавничко им зарежда сайтът обаче...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

E, поосмели сте ме мъничко... Но ако вие можете да обходите за 15 дни тези места в Япония: Токио, Осака, Киото, Нара, Нико, Каназава, Химейджи, Ширакагава-го/с. Огимачи/, да отидете да видите отблизо вулкана Фуджи и да преспите в този манастир, забравих му името, да разгледате пътем 10 обекта на ЮНЕСКО и безброй други важни забележителности на Япония, аз не бих могла...без някой да ме води за по-бързо. А то просто не ставаше бързо...

DSC07751.JPG

Редактирано от Ханоки
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

@Ханоки ако прочетеш някои от прогрмите на колегите във форума, ще видиш, че тоно това правят като двуседмична програма. Има и много добри примери за едноседмични програми, както и колеги с едномесечни престои. Просто трябва да седне човек, да прегледа къде какво има, да запомни имената на градовете, транспортните връзки, пасове и билети. Нищо по-различно от подготовката за пътуване в която и да е страна. Ако направиш 15 дневна обиколка на Италия по-различно ли ще е?

Попаднали сте на кофти водач и фирма с лоша организация. А като знаеш, че те водят и си зависим, защото не си правиш труда да разучаваш маршрути и всико ти се вижда много объркано. Истерията с "няма табели, никъде нищо не пише, помоооощ" изобщо не я разбирам. Явно пустите му табели са като от Хари Потър - появяват се за едни хора и изчезват за други. Аз табели виждам, двуезични, стрелки, номера, цветово кодирани линии, указания ПО ПОДА СЪС СТРЕЛКИ накъде да се върви за близката забележителност и пак има неориентирани. Имам чувството, че йероглифите и мащаба оказват психологически ефект и някои хора "блокират". А ако си търдо убеден, че ще се загубиш, то непременно се случва.

Разбирам и приемам твоето мнение, сигурно си прав за себе си.

Моето мнение е , че Япония е подредена и уредена страна и е най-доброто място за посещение без организирана група. В процеса на подготовка ще научите много за страната, историята и обичаите, ще ви струва наполовина и ще ви останат прекрасни спомени. 

  • Харесвам 17
  • Браво 1
Връзка към мнение

samuraika, ходила съм в 53 държави, скоро ще станат 56. Пътуванията ми са над 140. Не са много сигурно в очите Ви , но аз съм се оправяла къде ли не. Нещо повече. Тръгна ли нанякъде, с мен идват приятели, познати, близки. Само в Япония не бих хукнала сама на всичко това заради трудностите в комуникацията /за мен/ там и много сложните/пак за мен/ системи за ориентиране... Казах и хайде да не се поучаваме чак пък толкова...

Редактирано от Ханоки
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 59 минути , Русева-Ата каза:

samuraika, ходила съм в 53 държави, скоро ще станат 56. Пътуванията ми са над 140. Не са много сигурно в очите Ви , но аз съм се оправяла къде ли не. Нещо повече. Тръгна ли нанякъде, с мен идват приятели, познати, близки. Само в Япония не бих хукнала сама на всичко това заради трудностите в комуникацията /за мен/ там и много сложните/пак за мен/ системи за ориентиране... Казах и хайде да не се поучаваме чак пък толкова...

 

Samuraika на толкова много хора е помогнала за Япония, едва ли има някой из форума по-наясно от нея. И да, Япония е сред страните в които се оправяш най-лесно, всичко е направено с мисъл, нагледно и рационално. Проблем с комуникацията с японците също не сме имали, любезни и отзивчиви, зарязват всичко и тръгват да те водят след като ги попиташ за нещо. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

@Русева-Ата повярвам ми, не мога да разбера как човек, който е живял две години  и учил в Токио, не може да се справи с метрото и гарите там ? Не сме виновни ние за това, че нечие чадо е взело пари да ви развежда из една уредена държава  и ви я е показало по най - нескопосния начин. 

Аз бях най - протеснения човек в магеланския свят преди пътуването си там, а се оказа, че е в пъти по - лесно да се справиш от Европа, защото не те гледат като навлек , а са взели мерки да не останеш неразбрал. Ти и хилядите китайци, които говорят само "своя китайски ".

За седем нощувки видях много по - отдалечени и пътеемки неща от това, което си видяла ти за две седмици в гъсто населени места.

Съжалявам за стреса , който са ти причинили. 

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

patilana благодаря за разбирането. Наистина това пътуване ми причини най-голямо разочарование. Никога не съм се връщала с по-празна глава...Както и да е, не ми се искаше да разбунвам духовете...

 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.