Прескочи до съдържание

бързи въпроси Турция - конкретни въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Турция. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Колко струва билетчето за трамвай в Истанбул?

- Как се пресича от европейската към азиатската част на Истанбул?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Къде да спим в Кападокия?

- Заслужава ли си отбивка до Памуккале?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 1 час, lesy каза:

Не знам дали е точно за тази тема. Влязохме с автомобил в Турция през Капитан Андреево с лични карти. Вътрешен полет с Търкиш до Кайсери / Кападокия/. Отказаха ни предварително запазен автомобил, защото нямаме доказателство кога сме влезли в Турция. Трябвало или печат, или самолетен билет за международен полет. Добре поне, че в хотелите признаха личните карти. Имаме и паспорти, но без печати. Уж с лични карти в Турция,  но не съвсем.

При влизане в Турция с лична карта задължително се дава едно специално листче, на което се бие входящ и после изходящ печат. Просто някой не си е свършил работата на сухопътната граница. Аз така бях последните няколко дни - навсякъде показвах въпросното листче в комплект с личната карта и нямаше проблем.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

И аз пробвах да мина с лична карта след кацане в Анталия и се зачудих на въпросното листче, което дават, явно такава е процедурата. На излитане се връща.

Вместо да пълнят паспорта с печати, ги слагат на тези хвърчащи листчета.

Връзка към мнение

Никъде не дават рент а кар без печат или билет за международен полет.

Мислех, че въпросните листчета отпаднаха. Все пак от 2022 г. влизаме с лични карти.

Ще видим довечера как ще излезем от Турция. Излязохме от България през Капитан Андреево,  а ще влизаме през Малко Търново.

Връзка към мнение
преди 28 минути , lesy каза:

Мислех, че въпросните листчета отпаднаха. Все пак от 2022 г. влизаме с лични карти.

Те бяха въведени точно за личните карти, не са отпаднали. Вие не получихте ли при влизане или сте ги изхвърлили по невнимание. Ние винаги влизаме в Турция с паспорт. Последният път на излизане към Грузия ме държаха 1 час до гишето за проверка, защото се съмняваха, че паспорта, в който имах печати за влизане и излизане от Мексико и няколко печата за влизане и излизане от Турция, е фалшив. 🙄

Връзка към мнение
преди 10 часа, Argentique каза:

С плажа получи ли ви се?

На басейните ни се получи чудесно, водата е топла и все едно си е лято. На морето духа, а водата е към 18 градуса.

IMG_20240429_092952_696.jpg

IMG20240428154640.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 11 часа, lesy каза:

Не знам дали е точно за тази тема. Влязохме с автомобил в Турция през Капитан Андреево с лични карти. Вътрешен полет с Търкиш до Кайсери / Кападокия/. Отказаха ни предварително запазен автомобил, защото нямаме доказателство кога сме влезли в Турция. Трябвало или печат, или самолетен билет за международен полет. Добре поне, че в хотелите признаха личните карти. Имаме и паспорти, но без печати. Уж с лични карти в Турция,  но не съвсем.

Нали дават и едни листчета на които слагат печат? Поне на Малко Търново дават и ги искат на излизане от Турция. А как шофьора влезе в Турция без паспорт, само с лична карта? 

Връзка към мнение
преди 9 часа, Георги Матеев каза:

При влизане в Турция с лична карта задължително се дава едно специално листче, на което се бие входящ и после изходящ печат. Просто някой не си е свършил работата на сухопътната граница. Аз така бях последните няколко дни - навсякъде показвах въпросното листче в комплект с личната карта и нямаше проблем.

Невинаги дават такова листче. Мои познати наскоро бяха в Турци  (Истанбул) с личен автомобил  само с лични карти и на влизане в Турция не са им дали листче, нито пък са имали проблем на прибиране. Други познати пък ходиха на организирана екскурзия до Истанбул, също с лични карти, и също не са им давали от тези хвърчащи листчета с печат. Явно доста хора не си вършат работата.

Връзка към мнение
преди 6 минути , Asya Assenova каза:

Невинаги дават такова листче. Мои познати наскоро бяха в Турци  (Истанбул) с личен автомобил  само с лични карти и на влизане в Турция не са им дали листче, нито пък са имали проблем на прибиране. Други познати пък ходиха на организирана екскурзия до Истанбул, също с лични карти, и също не са им давали от тези хвърчащи листчета с печат. Явно доста хора не си вършат работата.

Ей затова винаги минавам с паспорт, бият ми печата след преглед на документите за колата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, EmoKrastev каза:

Нали дават и едни листчета на които слагат печат? Поне на Малко Търново дават и ги искат на излизане от Турция. А как шофьора влезе в Турция без паспорт, само с лична карта? 

Да. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз есента влязох с лична карта през Капитан Андреево ,а на летище Сабиха показвам паспорт и като не знам английски едвам зацепих,че трябва да дам и лична карта, защото в паспорт няма входен печат. Нямаше такова листче. На връщане минах с паспорт и на летището и на Свиленград.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нямахме проблеми при излизане от Турция при Дерекьой.  И ни дадоха подпечатани листчета. За спомен. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Чета ви за тези листчета и да питам и аз- купих на племенницата и приятелят ѝ билети от Амстердам до Истанбул с AJet. Българи са, с БГ документи. Понеже предния път аз я чекирах, има вариант само паспорт да се избере. Момата има, обаче приятеля ще лети с ЛК. Дали няма да откажат бординг? 

Връзка към мнение

какво пишете в сайта и  какво показвате реално на границата няма нищо общо

при чекирането в сайта това е само проформа, номерата на документите не излизат на бордната карта и няма как да се сравни какво сте писали  и какво показвате

 

да уточня, писал съм многократно произволни цифри там и никога не е имало проблем

с други авиокомпании, не съм летял с тази

тоест ако може да се избере само паспорт, сложи паспорт, пък да носи каквото има 

за всеки случай човека да е подготвен с официална страница, където пише, че българи се допускат с лични карти, за да има аргумент, ако му правят проблем

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

То ясно, че с ЛК ще тръгне. Но конкретно тези знам ли ги, да не се заядат нещо. Иначе на Ryanair на БК излиза документа с първи и последни цифри. Лирично отклонение - в Каламата (едно лято пуснаха полети до там, че и по 1€ бяха билетите) бях се чекирала с ЛК, но носех и паспорта. И на летището нещо не можа да я разчете машинката, та извадих паспорта и минах с него. 

А това за подготовката - ще им кажа за всеки случай. Благодаря за съвета! 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.