Прескочи до съдържание

Турция - конкретни въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Турция. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Колко струва билетчето за трамвай в Истанбул?

- Как се пресича от европейската към азиатската част на Истанбул?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Къде да спим в Кападокия?

- Заслужава ли си отбивка до Памуккале?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Преди 1 час, vladimira74 каза:

Има ли промяна за влизане в Турция ? Последната заповед която намирам е от 29.11.2021.Интересува ме антигенния тест колко часа важи?

На сайта на IATA пише 48 часа за бързия тест

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 5 минути , ruwenzogy каза:

Някой минавал ли е за Турция през Малко Търново с кола?  Интересува ме пътя до Лозенград дали се води магистрала и плаща ли се нещо .

Не е магистрала , безплатен е .

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 47 минути , ruwenzogy каза:

Някой минавал ли е за Турция през Малко Търново с кола?  Интересува ме пътя до Лозенград дали се води магистрала и плаща ли се нещо .

Не се плаща.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , ruwenzogy каза:

Каква зелена карта трябва за Турция?  Има ли нещо специално, което да се купува на границата?

Нормалната зелена карта,  на нас никой не ни я е искал. Нищо не се купува,  единствено HGS стикер,  ако ще пътуваш по платените пътища. 

Връзка към коментар
преди 2 часа, slujitel каза:

Нормалната зелена карта,  на нас никой не ни я е искал. Нищо не се купува,  единствено HGS стикер,  ако ще пътуваш по платените пътища. 

A откъде най-бързо и удобно може да се закупи турска карта за мобилен интернет?

Връзка към коментар

Винаги са ни искали зелената карта. Преди две седмици пътувах и на гишето, където проверяват шофьора пише на български - паспорт, шоф. книжка, зелена карта, пълномощно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

На границата винаги искат Зелена карта, в нея трябва да е включена Турция. Преди години имаше някакви, които изключваха Турция и Сърбия, сега не знам дали ги има.

@Боян Димитровhttps://www.airalo.com/turkey-esim

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 минути , jul каза:

Това е само за eSIM, а все още са малко телефоните, които поддържат eSIM. Иначе в градовете има достатъчно магазини на трите телекома - Vodafone, Turkcell и Turk telekom и в моловете, и по търговските улици. Въпрос на сметки е коя карта би излязла най-изгодно. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 5 часа, Боян Димитров каза:

A откъде най-бързо и удобно може да се закупи турска карта за мобилен интернет?

Vodafone са най-евтини - за първия месец 20Гб/180 лири, от втория е различно аз съм в момента на 9Гб/ 50 лири, ако имаш нужда от повече нет си плащаш за съответния план. Има и минути и смс ама почти не ги ползвам. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ako сте абонат на А1, може да си активирате Travel Unlimited за 2.99 лв. на ден с включени 200 минути, 200 съобщения и 200Mb мобилен интернет. Много е удобно и имате интертет и на най забутаното място в Турция.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 9 часа, coolpix каза:

Ako сте абонат на А1, може да си активирате Travel Unlimited за 2.99 лв. на ден с включени 200 минути, 200 съобщения и 200Mb мобилен интернет. Много е удобно и имате интертет и на най забутаното място в Турция.

И освен това, тази цена се плаща, ако се използва телефона. Ако имате ден, в който не говорите по телефона и не ползвате интернет, няма да плащате нищо за този ден.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 20 часа, coolpix каза:

Ako сте абонат на А1, може да си активирате Travel Unlimited за 2.99 лв. на ден с включени 200 минути, 200 съобщения и 200Mb мобилен интернет. Много е удобно и имате интертет и на най забутаното място в Турция.

При тези платени абонаменти на бълг. оператори за ЕС и Турция / и Виваком имат такъв с по-големи цифрички- 5,99лв. абонамент и толкова дневна такса за 500Мб, 200 минути и 200смс-и/ има голяма опасност и тя е, че от две години насам операторите / визирам в Случая Виваком, че съм техен абонат/ не предупреждават при изчерпване на мегабайтите и започва едно тарифиране, което е жестоко. Можете за няколко минутки при включено местоположение и GPS да добавите поне стотина лева към месечната си сметка. Същата опасност Ви грози и ако по някаква неведома причина по някое време дори и за секунди телефонът Ви да превключи от предпочитания от бълг. Ви оператор  турски оператор към друг. 

Така че всеки може да си сметне кое му е най-изгодно, още повече че 200 или 500 Мб дневно много бързо изтичат....

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

За мен лично, услугите на БГ операторите могат да се използват, ако сте за малко време - 2-3 дни.

Ако правите по-дълго пътуване турска карта е идеален вариант. Както вече писаха има голям избор при всички оператори.

Е-картата също е удобство за тези, които разполагат с подходящи телефони. Мисля и цената е по-ниска.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 13 часа, Roje каза:

При тези платени абонаменти на бълг. оператори за ЕС и Турция / и Виваком имат такъв с по-големи цифрички- 5,99лв. абонамент и толкова дневна такса за 500Мб, 200 минути и 200смс-и/ има голяма опасност и тя е, че от две години насам операторите / визирам в Случая Виваком, че съм техен абонат/ не предупреждават при изчерпване на мегабайтите и започва едно тарифиране, което е жестоко. Можете за няколко минутки при включено местоположение и GPS да добавите поне стотина лева към месечната си сметка. Същата опасност Ви грози и ако по някаква неведома причина по някое време дори и за секунди телефонът Ви да превключи от предпочитания от бълг. Ви оператор  турски оператор към друг. 

Така че всеки може да си сметне кое му е най-изгодно, още повече че 200 или 500 Мб дневно много бързо изтичат....

При А1 при изчерпване на пакета МБ интернета ти спира и получаваш смс, ако искаш да си платиш за още 1 пакет от 200МБ. Има разлики между плановете така, че е хубаво да се чете 🙂 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 23.12.2021 г. в 8:28, Mary каза:

За мен лично, услугите на БГ операторите могат да се използват, ако сте за малко време - 2-3 дни.

Ако правите по-дълго пътуване турска карта е идеален вариант. Както вече писаха има голям избор при всички оператори.

Е-картата също е удобство за тези, които разполагат с подходящи телефони. Мисля и цената е по-ниска.

Зависи. Ние все с тахива пакети пътуваме и ни стигат, Последно бяхме 8 дни е Турция през октомври и нямахме грижи. Интернетът ни стигна, а за разговорите дори остана,Зега пак ще сме така.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 48 минути , mary_shery каза:

Някой пътувал ли е скоро към Турция с кола/автобус? Как е натоварването на границата?

От групите в момента пишат, че са големи опашки по границите. Но всичко е относително.

Връзка към коментар
преди 3 часа, mary_shery каза:

Някой пътувал ли е скоро към Турция с кола/автобус? Как е натоварването на границата?

Не е кой знае какво - на отиване 30 минути, на връщане 20 минути - това за двете граници. На Малко Търново. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, mary_shery каза:

Някой пътувал ли е скоро към Турция с кола/автобус? Как е натоварването на границата?

Вчера минахме граница в посока Турция и днес се върнахме. Имаше десетина коли и в двете посоки. Минахме за 25 минути. За Капитан Андреево .

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.