Прескочи до съдържание

Турция - конкретни въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Турция. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Колко струва билетчето за трамвай в Истанбул?

- Как се пресича от европейската към азиатската част на Истанбул?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Къде да спим в Кападокия?

- Заслужава ли си отбивка до Памуккале?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

На 27.12.2021 г. в 20:56, EmoKrastev каза:

Не е кой знае какво - на отиване 30 минути, на връщане 20 минути - това за двете граници. На Малко Търново. 

В момента сме в Лозенград. Ще спим тук.  Днес на Малко Търново за насам 3 часа на границата. Утре се връщаме, та ще видим . Пишат за по-голямо чакане наобратно.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
преди 1 час, ruwenzogy каза:

Имали някакви изисквания за летището в Истанбул, освен зелените сертификати ?

За трансфер или? За трансфер не ти трябва нищо. Формата пък изобщо - това е всеизвестният HES код, който уж го искат за хотели и молове, ама на нас втора година вече и 10 пътувания из Турция по-късно, никой никъде ни ни го поиска. 

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Търси се, за специален повод, добър хотел в Истанбул - 4 или 5 звезди.  Да не е с космически цени, да е в местен стил, с добра локация, по възможност. Не търсим стерилен хотел от познатите вериги. Мисля, че Александър беше харесал и препоръчал хотел на брега, но не си спомнам подробности. Благодаря!

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
преди 9 минути , Lindt каза:

Има ли някаква конкретна фирма за полетите с балон в Кападокия, която всички магеланци ползват по някаква причина или всеки си избира на място? 

Освен многото туристически офиси в района и всеки хотел предлага съдействие и връзка с фирмите  за летене с балон. 

На мен ми се е случвало в разговор и един чичо, в чийто магазинче за сладкиши влязохме, от дума на дума, та племеник ли, що ли бил пилот на балон, та ако искаме...но на нас ни трябваше само такси, та друг племеник се яви до 5 мин с такси.

Ако не ви е късно, след 10 март мога да дам актуално инфо.

За платформа за полети  не знам.

 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Kalina Ivanova каза:

Освен многото туристически офиси в района и всеки хотел предлага съдействие и връзка с фирмите  за летене с балон. 

На мен ми се е случвало в разговор и един чичо, в чийто магазинче за сладкиши влязохме, от дума на дума, та племеник ли, що ли бил пилот на балон, та ако искаме...но на нас ни трябваше само такси, та друг племеник се яви до 5 мин с такси.

Ако не ви е късно, след 10 март мога да дам актуално инфо.

За платформа за полети  не знам.

 

 

Благодаря, няма да е късно тогава и пресни впечатления са много добре дошли 🙂  Ние сме ходили супер отдавна и нямам никакъв спомен как сме избрали фирма, а гледайки през ред посещенията на други магеланци, не съм виждала да има някакво специално място, но си питам за всеки случай.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Lindt каза:

Благодаря, няма да е късно тогава и пресни впечатления са много добре дошли 🙂  Ние сме ходили супер отдавна и нямам никакъв спомен как сме избрали фирма, а гледайки през ред посещенията на други магеланци, не съм виждала да има някакво специално място, но си питам за всеки случай.

 

Ще има нова тема значи.....но по въпроса ти ....имаме резервация за хотел в Кападокия. Още с потвърждението получихме  предложения за трансфер от летището,балони, АТВ -та и куп други забавления.Офертата за балони е по 100 евро на човек.

 

Тук писах за предишно неосъществено пътуване,което трябваше да се състои през май 2021 :

 

Ще търся информация и оферти и от други места и ще споделя,ако открия добра цена.

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , Otnesen каза:

Ще има нова тема значи.....но по въпроса ти .......

Благодаря ти 🙂 

Ще пускам нова тема май :tease:, но за другаде, няма да ходим ние в Турция. Питаха ме, а ме мързи да чета за тази държава, хич не ни е любима. 

Ето, ходили сме като млади: 

No photo description available.

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар

Здравейте, имам един въпрос за револют, понеже документацията не е много ясна.

 

Ако искам да тегля турски лири от моята сметка без такса, просто отивам на банкомата, или първо трябва да ги обърна в лири в приложението?

 

Благодаря 🙂

Връзка към коментар

може и просто да теглиш, по курса в момента

ако е в събота или неделя е по-неизгоден

иначе вече си ги обърнал по някакъв курс, с който си се съгласил в момента на обръщането

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, vladimira74 каза:

Нясой знае ли от кога отпадат тестовете за Турция? Не откривам новата заповед,а искам утре да се разходя до Лозенград.

От 03.03.2022г. не се изисква тест за сухопътно влизане в Турция.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 5.03.2022 г. в 13:23, Mary каза:

От 03.03.2022г. не се изисква тест за сухопътно влизане в Турция.

 

Колко достоверно е това и кой го казва. Не намирам информация. А и какъв е документ а, който се иска при влизане? Ще пътуваме с кола на 9/3/22.

Връзка към коментар
Преди 1 час, taniamoutafi каза:

Колко достоверно е това и кой го казва. Не намирам информация. А и какъв е документ а, който се иска при влизане? Ще пътуваме с кола на 9/3/22.

Напълно достоверно е.

Информацията ми е от тяхното Министерство на вътешните работи.

Същата информация я има и в консулството.

Документ - паспорт само е необходим за сухопътно влизане в Турция.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 минути , Vency каза:

Извинявам се за тъпият въпрос , но само с паспорт ли се влиза в Турция ? 
Имам някакъв спомен, че се говореше по едно време и за ЛК.

Само с паспорт

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

На връщане в България, който няма сертификат, че е преболедувал или ваксиниран, както в нашия случай ще бъдат децата ни, трябва ли да им правим тестове? Възрастните сме ваксинирани, някои от нас и преболедуваха преди 2 седмици, но децата нито са боледувалли, нито са ваксинирани.

Връзка към коментар
преди 38 минути , magyyy каза:

На връщане в България, който няма сертификат, че е преболедувал или ваксиниран, както в нашия случай ще бъдат децата ни, трябва ли да им правим тестове? Възрастните сме ваксинирани, някои от нас и преболедуваха преди 2 седмици, но децата нито са боледувалли, нито са ваксинирани.

Ще трябват тестове за влизане в България. Иначе карантина за децата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , lamerz1912 каза:

Ще трябват тестове за влизане в България. Иначе карантина за децата.

А къде в Истанбул можем да ги направим? Става ли с антигенни тестове?

 

Връзка към коментар

Колко големи деца?

До 12 г. нямат нужда от нищо. Инфо, т. 5.8.
За над тази възраст, нека се включи някой с опит, но ми се върти, че деца на ваксинирани родители не ги карантинираха. Стига да не са на 30 години де 🙂

Връзка към коментар

Това за децата /до 18г. 😄/ на ваксинирани родители беше посока Турция за известен период от време. Посока България няма такова правило, евентуално ако се попадне на някой милозлив служител на РЗИ, ама е риск това. Особено откакто не е възможно веднага след прибиране да направиш тест и да се освободиш.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.