Прескочи до съдържание

Турция - конкретни въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Турция. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Колко струва билетчето за трамвай в Истанбул?

- Как се пресича от европейската към азиатската част на Истанбул?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Къде да спим в Кападокия?

- Заслужава ли си отбивка до Памуккале?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 15 часа, Argentique каза:

Единствен вариант е корабът от Бешикташ в 12 (натиснете върху Eminönü | Kalkış в разписанието). Но може и в други часове да се хване от Бешикташ и да се иде до Арнавуткьой, после малко с автобус или пеш към километър. Но има шосе с коли.

Ще бъдем настанени в района на Eminönü, с какво може да стигнем до Bebek оттам? 

 

Връзка към коментар
преди 34 минути , Ms.Koleva каза:

Ще бъдем настанени в района на Eminönü, с какво може да стигнем до Bebek оттам? 

 

Със същия кораб, но от Еминьоню тръгва в 11:45. По незнайна за мен причина линията спира в Бебек само в 12:20.
Но можете да я ползвате да се повозите по Босфора на цената на един билет за градски транспорт – осезаемо по-евтино от т.нар. „обиколки“.

 

1499553508_Screenshot(158).png.577db62b3e6ed2b7ccb7224852e6a1c4.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , Argentique каза:

Със същия кораб, но от Еминьоню тръгва в 11:45. По незнайна за мен причина линията спира в Бебек само в 12:20.
Но можете да я ползвате да се повозите по Босфора на цената на един билет за градски транспорт – осезаемо по-евтино от т.нар. „обиколки“.

 

1499553508_Screenshot(158).png.577db62b3e6ed2b7ccb7224852e6a1c4.png

А как да се ориентирам за обратно от Бебек до Еминьоню?

Връзка към коментар
преди 4 часа, Ms.Koleva каза:

А как да се ориентирам за обратно от Бебек до Еминьоню?

В линка, който дадох горе, го има. От Бебек за Еминьоню има удобен в 16:15. Но понеже от Арнавуткьой има почти през час за Еминьоню, бих се придвижила от Бебек до Арнавуткьой (към километър и малко е). В Арнавуткьой има и хубави рибни ресторанти до Босфора. И красиви дървени къщи.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 17.03.2015 г. в 17:48, Mary каза:

Йеребатан - няма почивен ден - от9,00 до 17,30 часа

Света София - почива в понеделник

Топ Капъ - почива във вторник

Истанбул аквариум - няма почивен ден

Миниатюрк - също не видях почивен ден

 

Според информацията тук харема влиза.

Здравейте,от  коя спирка или квартал къде може да се вземе корабче ? Благодаря.

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, моля за малко информация:

Колко струва магистралата Одрин-Истанбул?

Колко струва едно пътуване с карта за метрото и трамвая?

Каква цена има Museum pass за Истанбул  в момента ?

Връзка към коментар
преди 15 минути , ttelena каза:

Здравейте, моля за малко информация:

Колко струва магистралата Одрин-Истанбул?

Колко струва едно пътуване с карта за метрото и трамвая?

Каква цена има Museum pass за Истанбул  в момента ?

За магистралата Одрин-Истанбул нямам информация, но за истанбулкарт ето подробности.
 

Връзка към коментар
преди 36 минути , ttelena каза:

Здравейте, моля за малко информация:

Колко струва магистралата Одрин-Истанбул?

Колко струва едно пътуване с карта за метрото и трамвая?

Каква цена има Museum pass за Истанбул  в момента ?

За всеки тръгнал към Истанбул препоръчвам да се запознае с нашия пътеводител, стремя се да поддържам информацията актуална, макар и да се променят бързо нещата.

Там има линкове към цените на всички магистрали и мостове, има актуалната цена на градския транспорт, има и линк към Музеум пас.

  • Харесвам 5
  • Браво 3
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте. На 15.7 ми предстои пътуване София-Истанбул. Предвид прибирането на гастербайтерите ми се иска да си спестя 4-5 часа чакане на Капитан Андреево. Моля за помощ и съвети как мога да пропусна тоя ужас?

Връзка към коментар
преди 9 часа, Salsam каза:

Здравейте. На 15.7 ми предстои пътуване София-Истанбул. Предвид прибирането на гастербайтерите ми се иска да си спестя 4-5 часа чакане на Капитан Андреево. Моля за помощ и съвети как мога да пропусна тоя ужас?

Отидете с нощния влак. Или с кола през Гърция...

Връзка към коментар
преди 2 часа, Salsam каза:

С кола. Не е опция влак. Но това с Гърция звучи добре.

Гастарбайтерите пътуват отвсякъде защото са европейски граждани, но през Гърция е вариант, има едно скатано КПП Пазаркьой преди Одрин. От личен опит най-спокойно съм минавал през Малко Търново, като вариант е и през Лесово, само не през уикенда и по празници.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Точно Пазаркьой (между Гърция и Турция) имах предвид. За връщане, ако пътувате в близките горе-долу дни след 15 юли (без уикендите), вероятно няма да има проблем. Потокът все още ще е само към Турция.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Argentique каза:

Точно Пазаркьой (между Гърция и Турция) имах предвид. За връщане, ако пътувате в близките горе-долу дни след 15 юли (без уикендите), вероятно няма да има проблем. Потокът все още ще е само към Турция.

Връщането е ясно. Отиването ми е проблем 😞

Връзка към коментар
преди 13 минути , Боян Димитров каза:

За Турция трябва ли да се правят тестове или да се попълват форми, свързани с Ковид в момента? 

Не. Нищо не ти трябва освен паспорта и добро настроение.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Граф Вронски каза:

Здравей, има ли някакво приложение, което би могло да даде някаква приблизителна сума за пътуване с такси в Истанбул?

https://www.bitaksi.com/en/index.html

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
Преди 1 час, Марин каза:

Здравейте, мисля да ходя до Истанбул с влак. Смятате ли че една седсмица преди заминаването е твърде късно да се купи билет за влака?

 

Колкото по-рано, толкова по-добре, защото тази година летният сезон е много натоварен.

 

Освен влака, отскоро има и друг алтернативен вариант - Flixbus от София, Пловдив до Истанбул. - два пъти дневно - 00:45 часа от София /нощен/ и в 12:00 часа от София /дневен/.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, agenta каза:

Колкото по-рано, толкова по-добре, защото тази година летният сезон е много натоварен.

 

Освен влака, отскоро има и друг алтернативен вариант - Flixbus от София, Пловдив до Истанбул. - два пъти дневно - 00:45 часа от София /нощен/ и в 12:00 часа от София /дневен/.

Не разбрах защо  държиш да е с влак? Има автобуси на няколко компании, които имат курсове всеки ден до там.

Връзка към коментар
преди 17 часа, muchachote каза:

Не разбрах защо  държиш да е с влак? Има автобуси на няколко компании, които имат курсове всеки ден до там.

Защото във влака мога да спя по-удобно . Бая път ми се струва за автобус. Иначе, направи ми пвечатление че под аватарати пише "5999 публикации". Моляте отговори ми за да ги направим 6000 😃. ОКР-то ми се активизира. 

 

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.