Прескочи до съдържание

програма за 3 дни в Копенхаген


Eva eva

Препоръчани мнения

Здравейте! 

 

В края на май ще прекараме 3 дни в Копенхаген /3 нощувки/. Този път успях да се уредя с изгодни билети - София - Копенхаген - общо 263 лева двупосочно за трима човека. Ето каква програма сътворих, моля за мнения и коментари :) 

 

1 ден - пристигане около 15:00 ч., придвижване от аерогарата до центъра на града, настаняване в хотела /Cabinn city/. Разходка - площада пред кметството, улица Стрьогет до площада с щъркелите, кръглата кула /отвън/, двореца Розенборг /отвън/ и градините, Torvehallerne.

2 ден - двореца Кристиянборг с посещение и качване на кулата, библиотеката „Черният Диамант“ и сградата на старата стокова борса, кралския площад – сградите на Кралския театър, хотел Д`Англетер и магазин Du Nord, пристанището Нихавн, двореца Амалиенборг, крайбрежната алея от където има много хубава гледка към Новата Опера, Фонтана Гефион, малката русалка.

3 ден - обиколка на протока с Öresund  card, като планирам повече време да прекараме в Хелсингборг /примерно обяд/ и Малмьо. В Малмьо съм набелязала за посещение -  църквата "Свети Петър", централния площад "Стортогет", площад "Лила Торг", парка Слотпаркен, в който се намира замъка Малмьохус, небостъргача Turning Torso.

4 ден - Копенхаген - ще го решим на място, вероятно нещо от тези - разходка с лодка по каналите от пристанището Нихавн или Музея Рипли или Парка при планетариума и най-малкия хотел в света или изкачване на върха на Църквата Church of Our Saviour. Полет 16:00 ч.

 

Благодаря предварително за препоръките и мненията :) 

Връзка към мнение

За Копенхаген обиколката е лежерна ,може да вкарате още обекти.За обиколката на протока малко е съмнително - бях 2016 г и  Öresund  card от Копенхаген не беше активна,можело само от Малмьо

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мога да добавя две неща: Пинакотеката /ако се интересувате от изкуство/ и разходка с корабче от градския транспорт от Нихавн /маршрутът е дълъг и има какво да се види, а цената на билета е ниска/.

За качването на кулата се надявам да имате късмет, защото ние ходихме до нея три пъти и така и не успяхме да се качим. Единият път беше затворена, а при другите два пъти имаше доста хора, а опашката върви много бавно.

Ако проявявате интерес и имате време, може да влезете с организиран безплатен тур в техния Парламент. Задължителна е обаче регистрацията предварително онлайн. Според мен не е нещо забележително, може би защото го сравнявах с други парламенти, в които съм била.

Но каквото и да видите, все ще останете доволни - Копенхаген е красив град.

 

Връзка към мнение

Русалката спокойно може да я пропуснеш, ако не държиш на всяка цена да я видиш. Нищо особено не е, а и е далеч от основните забележителности. Пък ако искаш, всички туроwе с корабчета минават покрай нея и ще я щракнеш. Програмата ти е екстра! Постижима напълно. Ако вземеш Оресунд картата, може да спреш и в Лунд. Красиво градче, има какво да се види за два часа. В Хелзинборг си струва да се види замъка Sofiero.

Връзка към мнение

Много благодаря за мненията! Ето това намерих за Öresund  card: 

https://www.visitcopenhagen.com/copenhagen/around-sound-gdk412377 

Аз разбирам, че може да се ползва от Копенхаген, без значение в коя посока се пътува. Също така може да ползваме и градския транспорт в Копенхаген, което пък ще ни е от полза последния ден за придвижване до летището /ако разбирам правилно/. Дали пък няма да се включва и корабчето, за което пише pamela:)  Ще питам, когато купувам картите, нищо не ми пречи :) 

За съжаление за нашите дати няма предвидени обиколки на парламента, може да посетим двореца.

 

 

Връзка към мнение
преди 5 часа, Eva eva каза:

Здравейте! ...

Не виждам посещение на Кристиания :lol: ( сори, не се сдържах) ... Но ако все пак решите да ходите - носете си пари в кеш че там друго не върви...
 

"..двореца Розенборг /отвън/" - и отвътре  е интересен, Kronborg в Helsingborg също. 
И един линк за транспорта

Редактирано от stefanrusev
  • Смея се 4
Връзка към мнение

:) Кристиания нещо не ме влече, пък и сме с дете. Не знам, не ми е интересно. 

 

Случайно някой знае ли каква е цената на влака между Копенхаген и Малмьо? Не ми излиза никъде. Мисля алтернативен вариант, в случай, че обиколката на протока се провали поради някаква причина. 

Връзка към мнение
На ‎11‎.‎4‎.‎2018‎ г. в 15:45, Eva eva каза:

Здравейте! 

 

В края на май ще прекараме 3 дни в Копенхаген /3 нощувки/. Този път успях да се уредя с изгодни билети - София - Копенхаген - общо 263 лева двупосочно за трима човека. Ето каква програма сътворих, моля за мнения и коментари :) 

 

..........

Благодаря предварително за препоръките и мненията :) 

Хвърли едно око тук:

 

и ... приятно изкарване :) 

Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Ще използвам тази тема.

Може ли да ми препоръчате места за нощувки - в момента се интересувам за 3 нощувки за 2(+1?, 1 е тинейджър).

Връзка към мнение

@Childish, ние бяхме в Cabinn city - двама с тийн на 15 г. Плюсове - много добра цена, на супер място /на пешеходно разстояние от жп гарата и забележителностите/, чисто, топло, много хубава закуска. Минуси - доста тясна стая, допълнителното легло беше доста неудобно.  Все пак го препоръчвам.

 

https://www.booking.com/hotel/dk/cab-inn-city.bg.html?aid=323176;label=cabinn-metro-bezDBChgooly*SoyzTuBeAS260735022853%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap21%2C113%2C000%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atiaud-146342138470%3Akwd-38435094656%3Alp1001448%3Ali%3Adec%3Adm;sid=f530e628fa9ab6c15ea54059622e1e80;atlas_src=sr_iw_btn;dist=0;room1=A%2CA;sb_price_type=total;type=total;ucfs=1&

Редактирано от Eva eva
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 2 часа, Childish каза:

Ще използвам тази тема.

Може ли да ми препоръчате места за нощувки - в момента се интересувам за 3 нощувки за 2(+1?, 1 е тинейджър).

 

Не си посочила дати,  но може да провериш тези дали имат места в Копенхаген за когато си планирала. 

 

 

https://www.voucherwonderland.com

 

Имат различни ваучери,  като този  от 99€ ти дава три нощувки за двама в двойна стая (+ 2 деца до 17 г. за фамилните стаи ) 

 

Не е топ център,  но не е и далеч. В   Nørrebro е. 

 

Иначе аз съм бил в този и е много добър  - нов,  изключително чист и модерен,  дори няма рецепция.  Сам се чекираш на електронен терминал,  взимаш / оставяш картата и т. н. Следващото ми ходене отново ще съм  там. 

 

https://www.meininger-hotels.com/en/hotels/copenhagen/hotel-copenhagen-urban-house/

 

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 23 минути , stanimir каза:

Имат различни ваучери,  като този  от 99€ ти дава три нощувки за двама в двойна стая (+ 2 деца до 17 г. за фамилните стаи ) 

 

Този от 99€ го дава за 2 нощувки. За 3 е 139€.

Връзка към мнение
преди 28 минути , stanimir каза:

 

Не си посочила дати,  но може да провериш тези дали имат места в Копенхаген за когато си планирала. 

 

 

https://www.voucherwonderland.com

 

Имат различни ваучери,  като този  от 99€ ти дава три нощувки за двама в двойна стая (+ 2 деца до 17 г. за фамилните стаи ) 

 

Не е топ център,  но не е и далеч. В   Nørrebro е. 

 

Иначе аз съм бил в този и е много добър  - нов,  изключително чист и модерен,  дори няма рецепция.  Сам се чекираш на електронен терминал,  взимаш / оставяш картата и т. н. Следващото ми ходене отново ще съм  там. 

 

https://www.meininger-hotels.com/en/hotels/copenhagen/hotel-copenhagen-urban-house/

 

 

преди 4 минути , chandni каза:

Този от 99€ го дава за 2 нощувки. За 3 е 139€.

 

Аз, че съм оглупяла след празници, факт, ама не виждам къде да посоча датите. Датите ми са 7-10 март.

Връзка към мнение
преди 6 минути , Childish каза:

 

 

Аз, че съм оглупяла след празници, факт, ама не виждам къде да посоча датите. Датите ми са 7-10 март.

Тук купуваш само ваучер, валиден 3 години. На него ще имаш линк за букване с хотела.  Под ваучера в Travel information пише това:

Цитат

✔ The voucher is valid for 3 years and can be booked directly online. There is a separate contingent 
✔ On the voucher you will find the link to the online reservation 
page ✔ Two children (up to 17 years) sleep for free in the family 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз само да кажа, че когато огладнеете и видите колко са диви цените и колко зле е традиционната храна в Копенхаген, винаги може да идете в гръцкия ресторант-бюфет Самос, където за около 20 лева на човек ще се наядете до насита с вкусна средиземноморска храна. Намира се в центъра на Skindergade 29.
http://www.samosrestaurant.dk
А, самият Копенхаген има малък център и за един ден може да се обиколи всичко интересно, поне аз така направих. 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 3 минути , chandni каза:

Тук купуваш само ваучер, валиден 3 години. На него ще имаш линк за букване с хотела.  Под ваучера в Travel information пише това:

 

А как си сигурен, че ще има свободни места за твоите дати? (Така е като пропускам темите за пестене на пари във форума).

Връзка към мнение
преди 3 минути , Childish каза:

А как си сигурен, че ще има свободни места за твоите дати? (Така е като пропускам темите за пестене на пари във форума).

Не съм позлвала такъв тип настаняване... Някъде беше пускан и линк за проверка на свободните дати, но трябва да потърся...

 

П.С. Ето линк

Редактирано от chandni
Връзка към мнение
преди 11 минути , Childish каза:

 

 

Аз, че съм оглупяла след празници, факт, ама не виждам къде да посоча датите. Датите ми са 7-10 март.

 

 

https://www.voucherwonderland.com/ao-multigutschein-1

 

HOTELBESCHREIBUNG

https://voucher.aohostels.com/de/availability

 

 

 

Първо проверяваш дали имат желаната стая за твоите дати, и след това резервираш. 

 

П. П  Абе аз преди 28 години съм учил немски, но ÜBERNACHTUNGEN все още означава нощувка. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , stanimir каза:
преди 3 минути , stanimir каза:

П. П  Абе аз преди 28 години съм учил немски, но ÜBERNACHTUNGEN все още означава нощувка. 

 

Да, сега видях и тези за 99€ за 3 нощувки. Аз търсих за Копенхаген и там излезе 139 за 3 нощувки.

 
Връзка към мнение

Още един „+” за Cabinn City. Ползвахме двойна стая с две единични легла едно над друго, а се оказа, че има още едно— просто матрак, който се издърпва из под долното легло. Може би дори това е стая за 3—ма, но такава са имали. 

Наистина са кабинки, но е много чисто. Дори имаше ел.кана,кафе и чай. Банята е много тясна, но също се преживява. Можете да си оставите багажа на съхранение в подземието в заключващи се индивидуални шкафове, като по гарите из Европа. Не се таксува, но се вземат жетони от рецепцията. Преди няколко год.не беше мн.бюджетно, 110€/нощувка.

Ако можете да се възползвате от тези ваучери ще е страхотно.

Редактирано от Zara
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Crazy Horse каза:

Аз само да кажа, че когато огладнеете и видите колко са диви цените ...

Аз в Копенхаген обичам да хапвам хот-дог от типичните за там Pølsevogn , много са ми вкусни наденичките с пържен лук :smile3:
  
image.png.32a21ac9dc19ea0f891a664d2a284d05.png
 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Подкрепям за хот-дозите. Аз не обичам и не ям по принцип, но в началото на Nihavn имаше една такава сергийка миналата година, специално съм се връщала, много бяха добри.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А аз искам да ви кажа,че на това място съм ял най-вкусната храна в Копенхаген.😉

 

Има всичко за всеки и е в близост до двореца Розенборг. На една пловдивска сбирка за пазара ми спомена @bulpa и аз се зарекох да го намеря.Не съжалявам и за миг.Храната е изключително вкусна.

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.