Прескочи до съдържание

програма за 3 дни в Копенхаген


Eva eva

Препоръчани мнения

Но и цените не са като в южна Европа ... Кафе, чай, кола... започват от 25 крони,  пиците например започват от 60 крони. Транспортът да не го коментирам.  Хората там поне знаят за какво работят 🙂 

 

На 17.04.2018 г. в 9:46, Eva eva каза:

Случайно някой знае ли каква е цената на влака между Копенхаген и Малмьо? Не ми излиза никъде. 

В https://www.dsb.dk и https://www.deutschebahn.com/ има разписания на тези  влакове, но и аз не намирам цени. Би трябвало да са flexible , различни в различните часове и дни.

 

 

Редактирано от Георги
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 4.01.2019 г. в 22:25, Eva eva каза:

@montepinar, благодаря за отговора. В крайна сметка направихме обиколката Орезунд. Препоръчвам 🙂 

Как я направихте? Дай малко повече подробности, Откъде купихте картата, откъде тръгнахте, как се прибрахте от Малмьо - такива неща, за да сте полезни.... Какво посетихте, какво видяхте

Връзка към мнение

Билетите за обиколката Орезунд купихме от посетителския център в Копенхаген, който се намира в центъра - до Тиволи.image.png.d740b132b16d1c825ddfb4562d9fbe0d.png

 

Цената на билета за възрастен е 65 лв. и важи за два дни. Ние нямахме толкова време и направихме обиколката за 1 ден, но може да се направи и с нощувка някъде. Сутринта с влак от Копенхаген отидохме до Хелсингор, видяхме замъка Kronborg и пихме кафе в центъра. Приятно, малко градче. От там с ферибота отидохме Хелсинборг /това е град в Швеция/, обядвахме, помотахме се. След това взехме влак до Малмьо - обиколихме центъра на града, пихме бира 🙂 Без бързане обиколката я направихме от 9 сутринта до към 18 ч. вечерта, когато се прибрахме в Копенхаген от Малмьо. Билетът го ползвахме и следващия ден за транспорт до летището. 

Важно е да се отбележи, че обиколката Орезунд може да се прави само в една посока - например по часовниковата стрелка или обратно. Не може да се връщате, ако тръгнете например по часовниковата стрелка. Ето и допълнителна информация:

 

https://www.visitcopenhagen.com/copenhagen/around-sound-gdk412377

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

А билета покрива ли връщането от Малмьо до Копенхаген и градския транспорт в Копенхаген, също някакви лодки, за които ставаше въпрос по-нагоре  в темата?

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Да, с Орезунд билета се върнахме от Малмьо до Копенхаген и на практика така завършихме обиколката. В рамките на 48 ч. с този билет може да се ползва градски транспорт в Копенхаген, но не всички видове градски транспорт. Ние се качихме на някакъв автобус, който не се покриваше с билета, но ни превозиха 🙂 Не беше от тези Movia busses, а някакви други.

 

In the Copenhagen Metropolitan Area, the ticket is valid for DSB trains, S-trains, the metro and Movia busses. 

 

За лодки не знам, ние ползвахме ферибота.

Редактирано от Eva eva
Връзка към мнение

А практически как стават нещата. Имате си разписания на влаковете и феритата, и като се качите си показвате картата , и това е. Те си знаят за тези карти, ни вие трябва да знаете все пак къде се качвате. Нали, така ?

И друго - това е само за транспорта, нали, входовете не влизат?

Редактирано от ruwenzogy
Връзка към мнение

На практика билетът го показахме само на ферибота и там го продупчиха, по влаковете не са ни проверявали. Влакът спря съвсем близо до спирката на ферибота в Хелсингор, след това отсреща в Хелсинборг  отново гарата на влака е съвсем близо до спирката на ферито. Гарата на влаковете е в центъра на всички градове  по трасето и не се налагаше даже и карта да ползваме. Измислено е много добре, никъде не сме се лутали. Разписание не сме гледали, тъй като бяха съвсем на често и влаковете и ферито - примерно през 15-20 минути максимум.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

По принцип, картата струва по-евтино, ако си я купиш от Швеция  299SEK ( около 28.5€)   срещу 249DKK  ( около 33.5€) 
Можеш да купиш картата и онлайн от шведския сайт на тарнспорта в Скане за 299SEK , като ти я изпращат по пощата, не знам обаче какво става ако някъде се изгуби по пътя...
Ето го сайта, горе дясно натискаш translate > Еnglish 
 

преди 10 минути , ruwenzogy каза:

 

И друго - това е само за транспорта, нали, входовете не влизат?

Има и разни намаления:
 

With the ticket, you get the following discounts

  • All discounts valid from May 1, 2018 if not otherwise stated.
  • Louisiana - Museum of Modern Art: You get 10 DKK discount on admission.
  • Dunker Helsingborg SEK 20 discount on admission on presentation of the sound around the ticket.
  • Kulturen: Show your Sound around the ticket at the entrance as you go up two people but paying for one.
  • Ystad Saltsjöbad: Have you bought a Sound around the ticket we offer a 25 percent discount on our Sandshell spa packages. Package includes dinner, breakfast and spa access. The discount is valid Monday-Thursday until April 30, 2019, except for the month of July.
  • The railways museum in Angelholm: 50 percent discount on admission on presentation of the Sound-round ticket.
  • Restaurant Karla in Copenhagen: Sound Menu (starter / main course) 168 DKK.
  • Sofiero Castle in Helsingborg: With your ticket you get a 10 percent discount on the admission price.
  • Museum of Maritime in Helsingor: You will receive a 20 percent discount on the regular price.
  • Clarion Hotel Malmo Live: With your Sound round ticket you get 15 percent of your accommodation. The offer is valid Thursday to Monday between June 24 and August 12 in 2018 and 2019. The book by e-mailing  book@clarionlive.se stating "THE SOUND AROUND".

     
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Силно препоръчвам посещение на двореца (и парка) Софиеро, особено в периода от средата на май до средата на юни, когато цъфтят рододендроните - в парка имат изобилие от тях! 

Друго, което препоръчвам, е ако/като се прави обиколката, да се направи едно пресипване в Хелзингор или Хелизнгборг, ама по-скоро в Хелзингборг.  

P1130413_ff.thumb.JPG.6a546ecf51051cf48179aaf515c3131a.JPGP1130419_ff.thumb.JPG.16198d853cc4b3c054e6ea7309afc22d.JPG
 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ето и карта на района в Дания, където важи картата (със съответниите видове транспорт, които са изброени в условията) 

Въобще тази карта е the best thing money can buy  за такива скъпи държави като Дания и Швеция, хубаво е, че още я има! 
 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако става въпрос за Копенхаген, можеш да ползваш метро  от летището - цена  36 DKK за възрастен , две деца под 12г.безплатно.

Карта само за транспорт - автобуси, влакове, метро ( включително към летището ) за 80 DKK/24 часа. 

https://dinoffentligetransport.dk/citypass

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 1.03.2019 г. в 19:16, Фил каза:

Ето и карта на района в Дания, където важи картата (със съответниите видове транспорт, които са изброени в условията) 

Въобще тази карта е the best thing money can buy  за такива скъпи държави като Дания и Швеция, хубаво е, че още я има! 
 

И понеже тази карта важи за два дни мога ли с нея на направя следния маршрут : 

Копенхаген - Нилерод - Хелзингор - Хелсингборг - Лунд - Малмьо - Копенхаген

 

преди 23 часа, patilana каза:

Ако става въпрос за Копенхаген, можеш да ползваш метро  от летището - цена  36 DKK за възрастен , две деца под 12г.безплатно.

Карта само за транспорт - автобуси, влакове, метро ( включително към летището ) за 80 DKK/24 часа. 

https://dinoffentligetransport.dk/citypass

 

 

Тук въпроса ми е с еднократния билет за 36 DKK, мога ли да правя прекачвания , с цел да стигна от летището до гарата, че директно метро няма?

Връзка към мнение
преди 42 минути , ruwenzogy каза:

Тук въпроса ми е с еднократния билет за 36 DKK, мога ли да правя прекачвания , с цел да стигна от летището до гарата, че директно метро няма?

 

Има директни влакове през няколко минути. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, ruwenzogy каза:

И понеже тази карта важи за два дни мога ли с нея на направя следния маршрут : 

Копенхаген - Нилерод - Хелзингор - Хелсингборг - Лунд - Малмьо - Копенхаген

 

Чуден маршрут, аз го направих, само че без  Hillerød

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение
преди 28 минути , Фил каза:

Чуден маршрут, аз го направих, само че без  Hillerød

А нощувката къде може да се направи?

Връзка към мнение
Преди 1 час, Фил каза:

Чуден маршрут, аз го направих, само че без  Hillerød

Да де , идеята ми беше, дали Hillerød може да влезе в картата, или маршрута си е стандартен и определен

Редактирано от ruwenzogy
Връзка към мнение
преди 15 часа, ruwenzogy каза:

Да де , идеята ми беше, дали Hillerød може да влезе в картата, или маршрута си е стандартен и определен

Сега пак погледнах в двата сайта  - по принцип би трябвало билетът/картата да важи за Copenhagen Metropolitan Area от датска страна и в областта Сконе (Scania) от шведска, със съответните видове транспорт. И в този смисъл би трябвало да можеш да минеш през Hillerød , доколкото градът е в рамките на Copenhagen Metropolitan area. 
От друга страна пише: "The ticket is valid on the coast line to Elsinore", което трябва да е крайбрежната жп-линия ( а за Hillerød се отклоняваш навътре) , та не е много ясно. Може би е най-добре да питаш когато си купуваш билета/картата.  Въпреки че моят спомен е, че в посетителският център в Копенхаген не бяха много наясно за този билет/карта и служителят нещо мънкаше в отговор на въпросите ми, като ми спомена, че тази услуга била по принцип на Scanеtrafiken.  
Например не беше много ясно точно колко време важи - дали два дни и една нощ, или 48часа.  
Спомням си също така, че като я показах на шофьора на автобуса от Хелзингборг до парка Софиеро, той  я гледаше доста странно, като да вижда за пръв път такава, но не ми направи проблем. 
Така че според мен най-добре разпитай подробно когато си купуваш билета/картата. 
 

 

преди 16 часа, Childish каза:

А нощувката къде може да се направи?

Аз препоръчвам нощувката да е в Хелзингборг.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А доколко реалистично е: тръгване от Копенхаген, разглеждане на Helsingør, придвижване до Малмо, разглеждане на Малмо и връщане в Копенхаген за нощувка. Пише, че е възможно да се направи за 24 часа, но струва ли си? (Спътниците ми не са навити на нощука по пътя)

Връзка към мнение
преди 15 минути , Childish каза:

А доколко реалистично е: тръгване от Копенхаген, разглеждане на Helsingør, придвижване до Малмо, разглеждане на Малмо и връщане в Копенхаген за нощувка. Пише, че е възможно да се направи за 24 часа, но струва ли си? (Спътниците ми не са навити на нощука по пътя)

Възможно е, то в Малмьо няма кой знае какво за разглеждане. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

С обществен транспорт е възможно, но с кратички престои и без много разглеждане.С кола предполагам е по-приемливо.

Редактирано от traveler
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Childish, ние така направихме обиколката - за един ден. Даже и в Хелсингборг направихме почивка за обяд, може би 2 часа се мотахме там и към 18 ч. си бяхме в Копенхаген. В Малмьо също стояхме може би 2-3 часа. Според мен си заслужава много тази обиколка, интересно е. Даже, ако сте за малко дни не си заслужава нощувка, но това е мое мнение. Ние имахме общо 3 нощувки в Копенхаген и ни се получи перфектно - 2 пълни дни за Копенхаген и 1 ден обиколката.

 

Това е от Хелсингор: 

 

Снимка на Eva Nikolova.

 

Снимка на Eva Nikolova.

 

А това е от Хелсингборг:

 

Снимка на Eva Nikolova.

 

Снимка на Eva Nikolova.

 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 минути , Eva eva каза:

@Childish, ние така направихме обиколката - за един ден. Даже и в Хелсингборг направихме почивка за обяд, може би 2 часа се мотахме там и към 18 ч. си бяхме в Копенхаген. В Малмьо също стояхме може би 2-3 часа. Според мен си заслужава много тази обиколка, интересно е. Даже, ако сте за малко дни не си заслужава нощувка, но това е мое мнение. Ние имахме общо 3 нощувки в Копенхаген и ни се получи перфектно - 2 пълни дни за Копенхаген и 1 ден обиколката.

 

Това е от Хелсингор: 

 

Снимка на Eva Nikolova.

 

Снимка на Eva Nikolova.

 

А това е от Хелсингборг:

 

Снимка на Eva Nikolova.

 

Снимка на Eva Nikolova.

 

 

 

И аз направих обиколката за 1 ден. Тръгнах от Малмьо  с влак около 10 ч. Към 17 ч. почти бях направила кръга и се разходих в Копенхаген. Вечерта взех късен влак от летище Копенхаген до Малмьо.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.