Прескочи до съдържание

Капа-па-па-докия!


Тони

Препоръчани мнения

преди 14 минути , Polina каза:

Съмнявам се подземните градове да работят сега, както и музеите.

Е да, вярно

Аз видях тема за пътуване, а не за ядене и направо забравих къде сме и кога сме 😂

  • Смея се 9
Връзка към коментар

През седмицата работи всичко, само уикенда е затворено. Балоните също летят. 

До Кайзер има по-евтини полети на Търкиш, които излитат от Сабиха. Пегасус също летят дотам. 

Има много интересни забележителности в района. Освен всичко изброено, оттам е минавал пътят на коприната. Има останали от оригинално построените Кервансараи, където са отсядали керваните.

Соленото езеро не му е много сезон. Най-интересно е май до юли, когато водата има розав оттенък.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 11 часа, Alexander каза:

Езерото е планувано.

А какво правите 2-3 дни там, има ли какво да се прави-види наоколо освен балоните?

Някакви интересни места?

@Alexander ето основните забележителности, които можете да разгледате освен балоните. 

-Панорамната площадка на Гьореме
- Музей на открито - Гьореме .Това е манастирски комплекс, където пещерните църкви са изписани със стенописи от православни монаси (900-1200).
- Долината на любовта: Туристите тук имат чувството, че са влезли в някаква приказна страна. Особено известни тук са „гъбите с шапки“, превърнали се в символ на Кападокия
- Pashabagy - Долината на монасите: Най-доброто място за разглеждане на триглавите магически комини.
- Аванос - Град на грънчарите. 
- Дербентската долина - Долината на въображението: devrent vadisi 
- Юргюп - Трите красавици: Панорама, където можете да видите приказните творения на природата- Каменни образования.

- Панорама от крепостта Ючхисар: Най-високата крепост и точка в Кападокия.
- Подземен град - Каймакли. Каймакли е един от двата най-посещавани подземни градове в Кападокия. Той е на 4 нива в дълбочина , осем са разкопани и колко всъщност не са известни със сигурност. Каймакли е свързан с подземен проход с дължина 10 километра с другия подземен град Деринкую.
- Долината Yhlara: Най-дълбокият и дълъг каньон в Кападокия. Разходете се по реката - 4 км. Тук ще видите и посетите пещерите в скалите, където се намират църквите. Има дънна почва от село Ykhlara и понякога ще сляза до реката, можете и аз следя, можете да се насладите на растителността и да направите скалите от пещерата. Има приятни ресторантчета на брега на река Мелендиз, където можете да обядвате ако са отворени.
- Долината на гълъбите: Долината е куп скали с множество тунели, прозорци и хиляди гнезда на гълъби. На скалистите стени можете да видите различни шарки в червени и сини тонове, които са били приложени със специален минерал за привличане на птици.

  • Харесвам 17
  • Благодаря 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

Блгодаря на всички за съветите, бяха много полезни и изкарахме много добре-изпълнихме и плана.

 

Вече има магистрала от Адана до Анкара, хваща се малко след Невшехир. Чисто нова, с три летни в посока, до Анкара няма бензиностанция 300км, всичко се строй в момента.

 

Бях почти сам, през 5+ километра виждах по една кола и се чудех какво става, дори в събота и неделя в карантината имаше доста повече коли по другите магистрали.

Накрая се разбра, за тази отсечка от 270км, която е платена ни взеха 115 лири, в пъти над другите магистрали.


Иначе за Кападокия, думите са излишни.

Имаше 50-на балона днес, видях червената, розовата и зелената долина, след това на гълъбите и на любовта.
Ходихме до околните градчета, влязохме и в подземен град.

С две думи всичко ни хареса и даже е над очакванията.

 

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Имахме 2 нощувки или почти 48 часа.

За мен беше нормално като време,

като казвам 48 часа са чисти в селцето Гьореме.

 Ако някой ходи със самолет до съседен град ще трябват 3 нощувки за да имам толкова  свободно време или да дойде по обяд и да тръгне вечерта. Ако не сте с кола също ще имате загуба на време между трансфери и екскурзии.

Ние имахме опция да останем още една нощ, ако се наложи заради балоните или изобщо, ако искахме.

 

 Особено сега през зимата и с Ковид-а, не виждам какво още мога да правя там, има 5-6 подземни града, още долини и клисури, но са идентични и не бих обикалял всичките-който иска да види всичко ще му трябват 3-4 нощувки вероятно.

 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 6 минути , Alexander каза:

Имахме 2 нощувки или почти 48 часа.

За мен беше нормално като време,

като казвам 48 часа са чисти в селцето Гьореме.

 Ако някой ходи със самолет до съседен град ще трябват 3 нощувки за да имам толкова  свободно време или да дойде по обяд и да тръгне вечерта. Ако не сте с кола също ще имате загуба на време между трансфери и екскурзии.

Ние имахме опция да останем още една нощ, ако се наложи заради балоните или изобщо, ако искахме.

 

 Особено сега през зимата и с Ковид-а, не виждам какво още мога да правя там, има 5-6 подземни града, още долини и клисури, но са идентични и не бих обикалял всичките-който иска да види всичко ще му трябват 3-4 нощувки вероятно.

 

 

 

Много ти благодаря !

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Така, завърнахме се благополучно и реших да споделя как мина всичко с цел да съм в помощ на други пътуващи. Ще започна от самото начало, въпреки, че ще се повторя малко с предишни постове.

 

Значи, ние пътувахме с колите до Истанбул (влязохме на 28ми декември, без ПСР тестове) и останахме една нощувка в града. Понеже щяхме да летим от Сабиха Гьокчен (летището в Азиатската част), си взехме хотел от другата страна на Босфора (Радисън Парк Инн). Минахме през аквариума заради децата и честно казано, останахме очаровани. Аквариумът е с отворена горна част и ако се повдигнеш леко на пръсти, можеш да видиш акулите отгоре във водата, не през стъклото. После отидохме към центъра на Истанбул, за да се разходим малко. В момента е ограден и за да влезеш ти проверяват дамската чанта и джобовете. Също ти напомнят да си носиш маската правилно. Има продавачи на кестени и царевица, дюнерджийниците, магазините и ресторантите работят. Ако имат тераса или маси навън, можете да седнете и да се храните там. Иначе ви дават храна за вкъщи. Влязохме и в Св. София, след като новия и статут на джамия е със свободен вход. Наистина впечатляваща сграда.

 

На следващия ден оставихме колите на летището (има абонамент за брой дни, ние платихве 150 лири на кола за 4 дни) и взехме полета за Кайзер. Билетите от Сабиха са по-евтини, отколкото от Истанбул заради летищните такси. От Сабиха летят Анадолу джет, дъщерната компания на Търкиш. Според мен са си точно Търкиш, само че в синьо :). Когато започнах да гледам за билети, цените бяха по 45лв двупосочно на билет с 15кг чекиран багаж и 8кг ръчен. Тъй като ние изчакахме до последно за билетите, ги взехме на "умопомрачителната" цена от 85лв на билет, но с 20кг чекиран багаж. Летището в Кайзер и изключително малко и много бързо минахме през него. Чакаше ни едно бусче за трансфер, като през Букинг цената беше най-добра - 46 евро за бус 16 човека (ние бяхме 11). Иначе, от хотелите искат по 10 евро на човек за шътълите или 50 евро за частен трансфер (пада пазарене), пак с бусче. Може да се кацне и на по-близкото летище в Невшехир, но дотам се лети само от другото летище в Истанбул и полетите са по 1 на ден. Пък и цената на трансфера е почти същата, явно защото има само честни.

 

За наша база в Кападокия си бяхме избрали Гьореме, което е в центъра на местността. Препоръчвам го на всички, които ще пътуват натам за първи път. Има най-много хотели, магазини и ресторанти, а е разположено в една изключително красива долина с каменни комини. Хотелът го взехме за 230 евро за 3 нощувки, скален апартамент за 3ма възрастни и едно дете, закуски и вечери (Stone House Cave Hotel). Имаше и безплатна машина за кафе и топъл шоколад, както и турски чай на корем. Храната в ресторанта беше страхотна - за закуска имаше бюфет (!!!! - най-после), а за вечеря - пет-степенно меню. Самият хотел има прилежаща туристическа агенция, в която предлагаха екскурзии на много добри цени. Проверихме и в други агенции, но тук определено бяха най-ниските. Всички цени, така и така, са паднали заради ковида и в момента возене с балон е 55 евро, а преди е било около 250. Ние направихме червения и зеления тур, возихме се на АТВ-та и яздихме коне. Като цяло, туровете бяха интересни. Най-много ни хареса подземния град Каймаклъ. Почти нямаше хора и успяхме да разгледаме всичко на спокойствие, а не в редица по един, както е било преди. На АТВ-тата се разочаровахме, че не ни даваха да караме с повече от 20км в час, така че ако ходита на такива, по-добре се разберете предварително какво точно искате. Същото и за конете - никакво тичане, даже 2 коня ги водеха пеша.

 

Какво е положението с маските и полицейския час? Маски се носят по подразбиране, но не е задължително. Масово туристите не носят, никой не им прави забележки. Местните също не носят, ако и вие не носите. Това си е до лична преценка вече. Полицейски час се спазва главно вечер, като няма нито хора, нито коли по улиците. Не важи за туристите. За сметка на това, събота и неделя, почти не се спазва. Ресторанти и магазини работят, също и повечето от тези за сувенири. Местните ходят до магазина и като цяло се въртят насам-натам пред хотелите и ресторантите. Самите ресторанти работят, както в Истанбул - на доставка на храна. Понеже Гьореме е малко, всичко е на макс 5-10 мин пеша. Ресторантите на хотелите, обаче, си работят на пълна пара и вътре може да се сяда да се обядва спокойно. Същото важи и за ресторантите в каньона Лара - там бил друг окръг и позволявали. Връщайки се от Истанбул към България, ни направи впечатление, че след 21ч отново нямаше никакви коли по улиците. Да не кажа, че по магистралата си бяхме само ние. Има КПП-та, както при нас през април на определени места по магистралата и спират всички коли, но като видят, че сте с чужда регистрация, само махват да продължиш.

 

За самата Кападокия мога да кажа, че ни остави с прекрасни впечатления. Наистина уникално природно творение. Има толкова много изоставени каменни комини, в които спокойто можете да влезете и да разгледате. Местната кухня е изключително вкусна, пробвайте кебап в глинена делва - чупят го пред вас. Времето също беше прекрасно - само слънце и до 15 градуса през деня. Не си представям какво е лятото - сигурно става много горещо. Посетихме и автентичен грънчарски магазин - накупихме си доста сувенири, характерни за региона. В Невшехир си купихме страхотна баклава, много различни видове само с шан фъстък. Изъбщо Турция си е Турция откъм храна и природа и с удоволствие бихме се върнали пак, има още за разглеждане.

 

Редактирано: Забравих да добавя - този прочут HES код ни го искаха само на влизане в аквариума. Обяснихме, че сме чужденци и нямаме. След 2 минути мислене, служителките ни пуснаха да влезем. Никъде другаде не се е споменавало дори.

 

Поздрави на всички!

  • Харесвам 16
  • Благодаря 2
  • Браво 2
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
На 12.01.2021 г. в 14:34, feel_the_rush каза:

Самият хотел има прилежаща туристическа агенция, в която предлагаха екскурзии на много добри цени. Проверихме и в други агенции, но тук определено бяха най-ниските. Всички цени, така и така, са паднали заради ковида и в момента возене с балон е 55 евро, а преди е било около 250. Ние направихме червения и зеления тур, возихме се на АТВ-та и яздихме коне.

Ако помниш напиши моля те някоя цена на екскурзия, да я гледам като ориентир кое е изгодно. Ние ще сме с децата и се чудя като умножават по 4 дали няма да е по-добре private да са ни туровете, сами в някоя кола/такси.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 32 минути , Oshko каза:

Ако помниш напиши моля те някоя цена на екскурзия, да я гледам като ориентир кое е изгодно. Ние ще сме с децата и се чудя като умножават по 4 дали няма да е по-добре private да са ни туровете, сами в някоя кола/такси.

Помня, как 🙂  По 25 евро ни взеха за Червения и Зеления тур. Малкият ни син, на 7г, беше безплатно. Големият - на 13 и другото момиченце с нас - на 9, бяха на половин цена. Балоните съм написала, че бяха по 55 евро - и за възрастни, и за деца. АТВ-тата бяха по 11 евро на час, конете - по 14 евро на час. Не ви препоръчвам да обикаляте сами точно тук - просто има страшно много неща за разказване. Нашият гид едвам смогваше да ни каже всичко. Особено в Goreme Open Musem, в подземните градове и в Selime манастирът. Иначе, просто гледаш камъни, без контекст.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

@Oshko, много детайлно и полезно! Може ли да ме насочите къде да обменим лири и с каква валута да тръгнем от България? От хотела ми писаха, че всичко трябва да плащаме в кеш, затова си е важно да сме подготвени. Ще сме с кола до летището в Истанбул. 

 

Връзка към коментар

 

На 8.03.2021 г. в 15:34, feel_the_rush каза:

Помня, как 🙂  По 25 евро ни взеха за Червения и Зеления тур. Малкият ни син, на 7г, беше безплатно. Големият - на 13 и другото момиченце с нас - на 9, бяха на половин цена. Балоните съм написала, че бяха по 55 евро - и за възрастни, и за деца. АТВ-тата бяха по 11 евро на час, конете - по 14 евро на час. Не ви препоръчвам да обикаляте сами точно тук - просто има страшно много неща за разказване. Нашият гид едвам смогваше да ни каже всичко. Особено в Goreme Open Musem, в подземните градове и в Selime манастирът. Иначе, просто гледаш камъни, без контекст.

Благодаря за информацията,

Аз имам тези цени като оферта,като са си оставили вратичка ,че са валидни за март.Естествено ,че ще има пазарлък на място....ако стигнем до Гьореме изобщо.

 

 

WE ARE ORGANIZING OUR OWN DAILY TOURS WITH OUR OWN TRAVEL AGANCY

NORTH OF CAPPADOCIA (RED TOUR) 35 € per person with an English speaking guide GÖREME OPEN AİR MUSEUM UÇHISAR CASTLE LOVE VALLEY PAŞABAĞ FAIRY CHIMNEYS LUNCH AVANOS POTTERY DEMONSTRATION DEVRENT VALLEY CARPET FACTORY

SOUTH OF CAPPADOCIA (GREEN TOUR) 35 € per person with an English speaking guide GÖREME PANOROMA UNDERGROUND CITY IHLARA VALLEY(FOR HIKING 3 KM) BELISIRMA LUNCH SELİME MONASTERY PIGEON VALLEY ONYX DEMONSTRATION

THE CONTRACTED BALLOON COMPANIES: It is important to make early reservation to have chance to choose company as your wish and availability in your short stay. -Standard quality company is 75 € in cash payment and 85 € by credit card. -Upperstandard quality company 85 € in cash payment and 95 € by credit card.  Flight duration is 60 min roughly.

SILVER PACKAGE: It costs 120 € per person in cash payment. Balloon tour with an Upperstandard company. South Cappadocia / North Cappadocia Tour (You will choose one of them). *Both ways airport transfers.

GOLD PACKAGE: It costs 155 € per person in cash payment. Balloon tour with an upperstandard company. North Cappadocia Tour. South Cappadocia Tour. Both ways airport transfers.  -  -   -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -                                                   

  -Jeep Safari (private jeep for per group max 4 pp) 60 €

-Horse Back Riding Tour (1 hour):20 € -Horse Back Riding Tour (2 hours): 30 €

-ATV (Quad) Tour (1 hour):15 € -ATV (Quad) Tour (2 hours):20 €                          

-Turkish Bath:30

€ -Mud Pool:30 €

-Dervish Show (Transfer including):35 €    

-Turkish Night (Dinner & Unlimitles drink with/out alchoal and Transfer including):35 €  

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 11 часа, Katya Topalova каза:

@Oshko, много детайлно и полезно! Може ли да ме насочите къде да обменим лири и с каква валута да тръгнем от България? От хотела ми писаха, че всичко трябва да плащаме в кеш, затова си е важно да сме подготвени. Ще сме с кола до летището в Истанбул. 

 

Всъщност инфото е от feel the rush, аз още не съм ходил

Връзка към коментар
преди 11 часа, Katya Topalova каза:

@Oshko, много детайлно и полезно! Може ли да ме насочите къде да обменим лири и с каква валута да тръгнем от България? От хотела ми писаха, че всичко трябва да плащаме в кеш, затова си е важно да сме подготвени. Ще сме с кола до летището в Истанбул. 

 

Аз ползвах револют там, имаше няколко банкомата в Гьореме на автогарата примерно и пробвах от коя няма да иска такса (ама не помня вече коя беше де). Имаше такава обаче де.

Връзка към коментар

Вземете си кеш, колкото можете. Може да се плаща и с карта, но цените са по-ниски, ако плащате в кеш.

 

@Otnesen, не бих препоръчала да се резервира нищо онлайн. На място има много агенции и цените ще са по-ниски. Ние ползвахме агенцията в хотела - Stone House Cave Hotel. Както казах, това бяха най-евтините възможни. Пробвайте и там. Нашияг гид се казваше Mehmet - препоръчвам с 2 ръце. Съобразяваше се какво искаме, разказва много и изобщо познава региона отлично.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 23 минути , feel_the_rush каза:

Вземете си кеш, колкото можете. Може да се плаща и с карта, но цените са по-ниски, ако плащате в кеш.

 

@Otnesen, не бих препоръчала да се резервира нищо онлайн. На място има много агенции и цените ще са по-ниски. Ние ползвахме агенцията в хотела - Stone House Cave Hotel. Както казах, това бяха най-евтините възможни. Пробвайте и там. Нашияг гид се казваше Mehmet - препоръчвам с 2 ръце. Съобразяваше се какво искаме, разказва много и изобщо познава региона отлично.

Имам резервация за същия хотел и на място ще решим какво ще ползваме от услугите им.Ясно е, че ще се пазарим.

Иначе тази информация ми я изпратиха при резервацията на хотела и я споделям като ориентир какви са цените. Благодаря за съвета. 

Връзка към коментар
преди 1 час, Otnesen каза:

Имам резервация за същия хотел и на място ще решим какво ще ползваме от услугите им.Ясно е, че ще се пазарим.

Иначе тази информация ми я изпратиха при резервацията на хотела и я споделям като ориентир какви са цените. Благодаря за съвета. 

Хотелът е много хубав, но имайте в предвид, че в Cave стаите почти няма интернет. Само около прозореца. Те имат и Stone стаи, които са с високи тавани и дървена ламперия. И са доста по-светли. Зависи какво предпочитате.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@ivailo_radev организирах транспорт от летището и ще трябва да сме кацнали с кеш. Явно ще търся банкомат в Одрин или IST. 

@Oshko@Oshko - добре си подготвен 🙂

@Otnesen явно ще се пазарим за турове в този хотел. Нашият е Harman Cave и засега само за балон ми изпратиха, че е 70е, а зная, че има и по-евтини оферти.

@feel_the_rush времето е много нестабилно и си мисля, че ако изчакам като пристигнем да търся балон може да се окаже трудно. А и кацаме вечерта - не зная за другата сутрин дали ще се в местим. Но туровете ще са на място. Кой е по-интересен - червеният или зеленият? И двата искам, но не зная с кой да започна...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Katya Topalova каза:

 организирах транспорт от летището и ще трябва да сме кацнали с кеш. Явно ще търся банкомат в Одрин или IST. 

Минаваш през чейндж бюро преди пътуването и си купуваш турски лири.

Винаги,когато пътувам нося местна валута,евро или долари (в зависимост от региона) и карти на различни банки.

Така избягвам доста неприятни моменти свързани с липса на кеш,невъзможност да платиш с карта или да те извъртят с курса.

преди 3 часа, Katya Topalova каза:

Но туровете ще са на място. Кой е по-интересен - червеният или зеленият?

В горния ми пост има описание на двата тура - прецени какво ти се разглежда. Аз лично предпочитам да си организирам сам програмата - ще сме с автомобил.

Връзка към коментар
преди 17 часа, Katya Topalova каза:

@feel_the_rush времето е много нестабилно и си мисля, че ако изчакам като пристигнем да търся балон може да се окаже трудно. А и кацаме вечерта - не зная за другата сутрин дали ще се в местим. Но туровете ще са на място. Кой е по-интересен - червеният или зеленият? И двата искам, но не зная с кой да започна...

Балони има, изобщо не се притеснявайте. Страшно голяма бройка от тях не летят, защото няма достатъчно туристи, така че няма да останете на земята. Ние си резервирахме балоните към 18ч на предния ден. Нямаше проблеми. Относно нестабилното време - те гледат един сайт за вятър, турски. Не помня как беше. Ако вятърът е до 12, всичко ок. Над 12 до 16 е на кантар. Всичко над това е не, не, не.

От туровете - Червеният е по-интересен и обикаля точно региона с комините. Зеленият пък има 5км преход през каньона Лара, пеша. Ако не ви допада ходенето сред приподата, не го правете. Тук обаче се посещава и един от подземните градове - Каймаклъ или Деринкую. Ние направихме следното - не бяхме сигурни, дали ще ни харесат тези турове и затова се разбрахме да направим Червения с добавка - подземния град Каймаклъ. Така обиколихме най-интересното за един ден. Сега, манастирът Салиме остава встрани, но отвореният музей на Гьореме и почти същото като конструкция, просто по-малко и разхвърляно. Вие си преценете. В крайна сметка, понеже си изкарахме супер, а и времето беше много хубаво, решихме да направим и Зеления тук, вече без подземния град, защото го видяхме предния ден и се бяхме завърнали до 15ч. От двата подземни града, аз много се чудех кой да избера. Камаклъ се води най-големият по площ, но Деринкую е най-дълбок. Обсъдихме с екскурзовода и той ни обясни, че Камаклъ е по-интересен, защото има много стаи, тунели и други помещения, които са разпръснати като лабиринт. Докато в Деринкую е само един тунел и ходиш по него нагоре-надолу. Не съм била във втория и не знам дали е така или не, но Каймаклъ отговаряше на описанието напълно точно и беше изключително впечатляващ.

  • Харесвам 8
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Stone House Cave Hotel ми пратиха за инфо доста по- завишени цени. Явно за април вече е още по- скъпо 😄

 

WE ARE ORGANIZING OUR OWN DAILY TOURS WITH OUR OWN TRAVEL AGANCY

NORTH OF CAPPADOCIA (RED TOUR) 35 € per person with an English speaking guide
*GÖREME OPEN AİR MUSEUM
*UÇHISAR CASTLE
*LOVE VALLEY
*PAŞABAĞ FAIRY CHIMNEYS
*LUNCH
*AVANOS POTTERY DEMONSTRATION
*DEVRENT VALLEY
*CARPET FACTORY

SOUTH OF CAPPADOCIA (GREEN TOUR) 35 € per person with an English speaking guide
*GÖREME PANOROMA
*UNDERGROUND CITY
*IHLARA VALLEY(FOR HIKING 3 KM)
*BELISIRMA
*LUNCH
*SELİME MONASTERY
*PIGEON VALLEY
*ONYX DEMONSTRATION

THE CONTRACTED BALLOON COMPANIES:
It is important to make early reservation to have chance to choose company as your wish and availability in your short stay.
-Standard quality company is 100 € in cash payment and 110 € by credit card.
-Upperstandard quality company 110 € in cash payment and 120 € by credit card.
 Flight duration is 60 min roughly.

SILVER PACKAGE:
It costs 145 € per person in cash payment.
*Balloon tour with an Upperstandard company.
*South Cappadocia / North Cappadocia Tour (You will choose one of them).
*Both ways airport transfers.

GOLD PACKAGE:
It costs 175 € per person in cash payment.
*Balloon tour with an upperstandard company.
*North Cappadocia Tour.
*South Cappadocia Tour.
*Both ways airport transfers.
 -  -   -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -                                                     
-Jeep Safari (private jeep for per group max 4 pp) 60 €
-Horse Back Riding Tour (1 hour):20 €
-Horse Back Riding Tour (2 hours): 30 €
-ATV (Quad) Tour (1 hour):15 €
-ATV (Quad) Tour (2 hours):20 €                          
-Turkish Bath:30 €
-Mud Pool:30 €
-Dervish Show (Transfer including):35 €    
-Turkish Night (Dinner & Unlimitles drink with/out alchoal and Transfer including):35 €                    

Net prices may vary during high season.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
На 27.03.2021 г. в 19:10, Capitan Morgan каза:

Stone House Cave Hotel ми пратиха за инфо доста по- завишени цени. Явно за април вече е още по- скъпо 😄

 

WE ARE ORGANIZING OUR OWN DAILY TOURS WITH OUR OWN TRAVEL AGANCY

NORTH OF CAPPADOCIA (RED TOUR) 35 € per person with an English speaking guide
*GÖREME OPEN AİR MUSEUM
*UÇHISAR CASTLE
*LOVE VALLEY
*PAŞABAĞ FAIRY CHIMNEYS
*LUNCH
*AVANOS POTTERY DEMONSTRATION
*DEVRENT VALLEY
*CARPET FACTORY

SOUTH OF CAPPADOCIA (GREEN TOUR) 35 € per person with an English speaking guide
*GÖREME PANOROMA
*UNDERGROUND CITY
*IHLARA VALLEY(FOR HIKING 3 KM)
*BELISIRMA
*LUNCH
*SELİME MONASTERY
*PIGEON VALLEY
*ONYX DEMONSTRATION

THE CONTRACTED BALLOON COMPANIES:
It is important to make early reservation to have chance to choose company as your wish and availability in your short stay.
-Standard quality company is 100 € in cash payment and 110 € by credit card.
-Upperstandard quality company 110 € in cash payment and 120 € by credit card.
 Flight duration is 60 min roughly.

SILVER PACKAGE:
It costs 145 € per person in cash payment.
*Balloon tour with an Upperstandard company.
*South Cappadocia / North Cappadocia Tour (You will choose one of them).
*Both ways airport transfers.

GOLD PACKAGE:
It costs 175 € per person in cash payment.
*Balloon tour with an upperstandard company.
*North Cappadocia Tour.
*South Cappadocia Tour.
*Both ways airport transfers.
 -  -   -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -                                                     
-Jeep Safari (private jeep for per group max 4 pp) 60 €
-Horse Back Riding Tour (1 hour):20 €
-Horse Back Riding Tour (2 hours): 30 €
-ATV (Quad) Tour (1 hour):15 €
-ATV (Quad) Tour (2 hours):20 €                          
-Turkish Bath:30 €
-Mud Pool:30 €
-Dervish Show (Transfer including):35 €    
-Turkish Night (Dinner & Unlimitles drink with/out alchoal and Transfer including):35 €                    

Net prices may vary during high season.

Ще има пазарлък значи  ... От този дето най-много го обичам... 😎

  • Браво 1
Връзка към коментар

Молба за услуга до всички пътуващи до Кападокия 🙂

 

Искам да помоля някой, който пътува с Търкиш или с кола да ни вземе един керамичен кон от един магазин в Гьореме. Когато бяхме там през декември, купихме същия, но черен. Сега ни трябва и бял. Размерът му е горе-долу колкото ютия, но е доста по-лек.  Бяха ни го опаконали добре и го качихме на самолета като ръчен багаж, тоест, в един бял плик. Предишния кон го спазарихме за 200 лири, ще ви преведа парите допълнително.

 

Някой желаещ да се нагърби с тази тежка задача?

 

Снимка на коня в черния му вариянт:

 

 

processed.jpeg

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , feel_the_rush каза:

Молба за услуга до всички пътуващи до Кападокия 🙂

 

Искам да помоля някой, който пътува с Търкиш или с кола да ни вземе един керамичен кон от един магазин в Гьореме. Когато бяхме там през декември, купихме същия, но черен. Сега ни трябва и бял. Размерът му е горе-долу колкото ютия, но е доста по-лек.  Бяха ни го опаконали добре и го качихме на самолета като ръчен багаж, тоест, в един бял плик. Предишния кон го спазарихме за 200 лири, ще ви преведа парите допълнително.

 

Някой желаещ да се нагърби с тази тежка задача?

 

Снимка на коня в черния му вариант:

 

 

processed.jpeg

Много е як този кон 🥰 Дано скоро си има другарче. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.