Прескочи до съдържание

Плаж около Солун?


Alexander

Препоръчани мнения

преди 9 часа, tolysgg каза:

Здравей Alexander,

Пътувал съм може би около 10 пъти до Вурвуру и обратно и не съм имал никакъв проблем със задръстване. Има един супер дебилен светофар в центъра на Никити, който понякога създава проблем, но има опция да бъде "прескочен", ако буквално в началото на градчето се хване една пряка в ляво под ъгъл от около 45 градуса и се движиш по своеобразни успоредни на главния път улици (ако погледнеш картата лесно ще ги забележиш). Може би бих те посъветвал за час-два по-ранно тръгване (аз лично така правя, а и така ще направя на 02.06., когато ще пътувам натам :) )

За плажовете -  винаги там съм бил на първа линия и съответно не съм мислил за плажове, защото са си били към хотелчетата или студиата - като цяло е пълно с малки симпатични плажчета.

Може би наистина за една нощувка е на кантар като ефективност, но те подкрепям - нали тук трябва да се насърчаваме, а не разубеждаваме :)

И ние ще пътуваме на 02.06.18. Да ,може да тръгнем към 6-6:30, ще разгледам картата, предполагам, че гугъл мапса, че ме прекара през нея, като алтернативен маршрут.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз ходих до от София до Брюж без преспиване и поне 2-3 пъти годишно ходим с по 1 нощувка в България  и извън. На ми се струва,  чак толкова малко времето, ще имам над 24 часа чист престой . 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 4/22/2018 в 15:41, Alexander каза:

Взех нощувка в това селце, пък ще видим плажовете и от другата страна на ръкава.

 

Това което си маркирал на картата (първата) е все плаж :)

Популярни са Катерини (100 км. все плаж), Аспровалта (30 км. плаж) и разбира се ръкавите.

Щом си резервирал във Вурвуру - то самото си има идеален плаж. Плажът в южната част на Никити също е чудесен.

 

Таверната, която не пропускам ако съм на този ръкав е Boukadoura (Μπουκαδουρα)
Camping Mitari, Elia Nikitis, Halkidiki, Greece
40°09'00.1"N 23°43'59.1"E

 

Друга таверна, която си заслужава е Akrogeali в Ormos Panagias.

Всъшност най-вероятно има още 4593 добри таверни на двата ръкава, както и десетки плажове, така че паркирайте се на Вурвуру и според настроението в околовръст от 5-15 км ще откриеш поне 3-4 добри плажа и още 30-40 таверни :)

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
На 22.04.2018 г. в 16:17, Lindt каза:

То не е трафик през летните уикенди, а тотално задръстване. 

 

Нямаше задръстване, нито трафик. Границата я минахме за 6-7-8 Мин. Много леко и бързо стигнахме за 5 часа общо до плажа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 25.04.2018 г. в 17:46, cck каза:

 

Това което си маркирал на картата (първата) е все плаж :)

Популярни са Катерини (100 км. все плаж), Аспровалта (30 км. плаж) и разбира се ръкавите.

Щом си резервирал във Вурвуру - то самото си има идеален плаж. Плажът в южната част на Никити също е чудесен.

 

Таверната, която не пропускам ако съм на този ръкав е Boukadoura (Μπουκαδουρα)
Camping Mitari, Elia Nikitis, Halkidiki, Greece
40°09'00.1"N 23°43'59.1"E

 

Друга таверна, която си заслужава е Akrogeali в Ormos Panagias.

Всъшност най-вероятно има още 4593 добри таверни на двата ръкава, както и десетки плажове, така че паркирайте се на Вурвуру и според настроението в околовръст от 5-15 км ще откриеш поне 3-4 добри плажа и още 30-40 таверни :)

Посетих препоръчаната  Boukadoura , супер е, а е и по-евтина май от другите. 

 

 

IMG_3464.JPG

IMG_3465.JPG

IMG_3466.JPG

IMG_3467.JPG

IMG_3468.JPG

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Хареса  ни полуострова, определихме го като много подобен на Майорка. Природата, пейзажите, плажовете са  еднакви на вид.

Дори сега има доста хора по плажовете, особено на малките като orange beach. Не знам как ще е в разгара на лятото. Туристите са основно българи, сърби, македонци и 

румънци. 

Ценово има места които ми се сториха доста скъпи,

 на първия плаж до Никити малка бира беше 5евро. 

В Vourvuru посетихме една хубава кръчма Paris restaurant,

препоръчвам я.

 

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

И връщането беше супер бързо. На границата имаше една кола пред мен, никакъв трафик през целия път. Септември може пак да повторя, когато няма да е пренаселено.

За довиждане хапнахме в една случайно открита таверна-Mantsios в Никити, излезе много добра!

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 8 месеца по-късно ...

Ама колко сте сладкодумни.Добре ,де твърдо решихме за района на Ормос Панагияс. Идеята ни е за средата на юни.Как е времето там и духа ли в района?

Много ,ама много мразя вятър.А и сме с девойка на 10 ,която лесно си боледува.За съжаление сме от хората ,които не стоят на едно място и не стоят по цял ден на плажа.Обикновено до обяд на плаж и следобед на колата и накъдето ни видят очите.Има ли какво да видим в района?Били сме в Солун ,но сигурно пак ще отскочим.Обикновено отсядаме в апартаменти ,а не в хотели ,но бих приела всякакви съвети.Загледах тези http://www.babisstudios.gr/rooms_eng.html. Някой да е отсядал там? Ако имате други предложения ще съм благодарна.

Връзка към коментар

Както вече съм казвала, ние обикновено отсядаме малко по-натам 😉 във Вурвуру, но разстоянието е никакво. Обичайното време за посещение е в края на юни, когато до момента не сме имали фалове по отношение на времето. Изключение прави миналото лято, когато избрахме нещо различно и едва се разминахме с наводнение 😉 

Нямам впечатления да е много ветровито място. За разходки с кола в района ... да си призная няма кой знае какво, или поне сега не се сещам. Но може да обиколите съседните селца.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.