Прескочи до съдържание

Външна застраховка при наемане на кола


Препоръчани мнения

Искам да попитам за мнение или препоръка за застраховка за самоучастие при наемане на кола под наем.

Намерих две търсачки за сравняване на подобни застраховки:

http://www.money.co.uk/excess-insurance/car-hire-excess-insurance.htm

http://www.moneymaxim.co.uk/compare-car-hire-excess-insurance

 

Досега два пъти съм правил застраховка на този сайт - www.carhireexcess.co.uk , но досега, да чукам на дърво, не ми се е налагало да я ползвам.

Някакви мнения или препоръки за такива външни застраховки, избягващи застраховките на доставчиците на рент-а-кар? Блокирането и първоначалното удържане на суми по кредитната карта е ясно, но цените са с пъти по-ниски.

Връзка към мнение

https://www.worldwideinsure.com/car-hire-excess-insurance.php - само за тези имаме един потвърден случай във форума за сравнително лесно изплащане на щета. Иначе всички такива могат да имат лесни интерфейси, бързо резервиране и т.н., истината идва като трябва да се плаща. За съжаление (или за радост по-скоро!) като цяло рядко се случва да се искат пари от тези компании и нямаме стабилна статистическа извадка. 

Връзка към мнение

Точно затова беше моето питане. Нека оставим темата отворена, така че ако някой друг междувременно има такъв опит, да сподели с магеланците. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
преди 4 минути , stanislavpp каза:

Да споделя невероятният резултат от рентала в Бари за тридневният период 01-04.12 през брокера cardelmar ( car rentals.com). През kayak.it, а и през сайта на брокера излезе крайна цена  за целият период от 4 € за compact class ( 3€ за mini class), доставчик Keddy by Europcar. На летището в Бари  нямаше нито един надпис Keddy, на паркинга също, навсякъде се комуникира с Europcar, съответно всички документи и фактура бяха от също от тях. Та за 1,3€ на ден получихме SUV Peugeot 3008, новият модел 2017, дизел, на 11к км , с най-високото фабрично оборудване GT Line.

На гишето отказах всички застраховки , единствено натискаха за наем на вериги за сняг , че били задължителни за тази част на Италия в периода 15.11- 15.04, ако автомобила е без зимни гуми. Отговорих, че ще си поема риска. Направих оглед и снимки на колата , и потеглих. При предаването на автомобила, нямаше никакви проблеми и беше отметнато, че същият няма забележки.

BF4ABF50-2E69-47EF-8272-38765731E5BF.jpeg

BDDF2DF5-0AFE-469F-9F42-68D508420C0A.jpeg

A0027CEB-0C63-4D3C-8A09-4FAD407D31E9.jpeg

E041ED56-2602-4813-827C-ED661EF48F77.jpeg

97DFFB13-8476-417E-A68A-D1BD9C80A293.jpeg

32CD2C56-BE49-4130-85EC-5F8158AAF0B0.jpeg

8856E304-302D-4415-A9BE-F0B7FA871592.jpeg

3BC9BEE7-D095-49FF-BFBF-9996B1EA87F3.jpeg

С каско от външен застраховател ли беше ? Блокираха ли ти някаква сума от кредитната карта ?

Връзка към мнение

Да , пропуснах да споделя: бях с външно пълно каско и блокираха по картата 300€ , въпреки че ексеса по договор беше 1700€ щети и 2000€ за кражба, да уточня че те не се интересуваха дали имам външно пълно каско, а и аз не ги уведомих.

Редактирано от stanislavpp
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 12 часа, stanislavpp каза:

Да , пропуснах да споделя: бях с външно пълно каско 

Би ли споделил какво е това външно пълно каско - откъде на каква стойност?

Връзка към мнение

мисля, че е казвал преди - американска кредита карта

 

ако има и друго външно надеждно /в смисъл изпробвано на практика/, ще е интересно да се сподели, досега помня главно положителния опит на @ven62 с външен застраховател

Връзка към мнение
преди 5 минути , antea каза:

досега помня главно положителния опит на @ven62 с външен застраховател

За външна застраховка, покриваща самоучастието, е ставало дума много пъти и много хора я ползваме, обаче за външно пълно каско не съм наясно. :unsure:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 53 минути , antea каза:

мисля, че е казвал преди - американска кредита карта

 

ако има и друго външно надеждно /в смисъл изпробвано на практика/, ще е интересно да се сподели, досега помня главно положителния опит на @ven62 с външен застраховател

 

преди 47 минути , Фил каза:

За външна застраховка, покриваща самоучастието, е ставало дума много пъти и много хора я ползваме, обаче за външно пълно каско не съм наясно. :unsure:

В интерес на истината аз си взех такава външна застраховка благодарение на @Фил (10х Фичо) - беше споменал в една тема, в която дискутирахме дали да се взима пълна застраховка от рентакар компанията, колко струва, как на всяка цена искат да ти я пробутат и т.н.

 

Според мен @stanislavpp  има предвид нещо такова, но всъщност нека той да каже. Щото, ако не е външна застраховка ... ще е интересно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Фил каза:

За външна застраховка, покриваща самоучастието, е ставало дума много пъти и много хора я ползваме, обаче за външно пълно каско не съм наясно. :unsure:

Външно пълно каско предлагат различни брокери/агенции от сорта на Carrentals и т.н. Аз съм сключвала - без да искам - такива договори. Чак после съм се усещала, че това не е същото като да сключа пълно каско с доставчика на коли, ама аджамийска работа. Обикновено блокираната сума по картата е висока, защото за доставчика нямам реално застраховка... 

 

Какво е имал предвид @stanislavpp - нямам идея. 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Почваме да се губим в превода :) stanislavpp има американска кредитна карта, а те често покриват самоучастието при вземане на кола под наем. Работи по същият начин, по който и застраховките на доставчика - оправят се директно с издателя на картата, пари не напускат нашия джоб. Само трябва в момента на взимане да кажете, че искате да откажете абсолютно всички застраховки на доставчика (да, включително и тези CDW, които са задължителни по подразбиране на много места).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 часа, Георги каза:

Почваме да се губим в превода 

Май наистина има неяснота в обсъждането. :smile3:
Да се опитам да обясня какво имам предвид, може и аз да не съм доразбрал, а и не съм голям специалист в материята, понеже не ползвам толкова често коли под наем, колкото други участници във форума. 
Та от моя скромен опит, който важи основно за Европа, при наемането на автомобил винаги има включена Гражданска отговорност (това е логично да е задължително по закон) и винаги има някакво каско /CDW (това може би е задължително, може и да е някаква наложила се практика, не съм наясно) . Както многократно сме коментирали - в зависимост от кого и как се  взима това Каско, има разлики какво ще включва като покритие, какво е самоучастието (excesses) и респективно какво ще се блокира по кредитната карта. 
И тук идва на помощ външната застраховка, която също многократно сме коментирали, която покрива самоучастието, както и щети по някои елементи (гуми, прозорци) , които може да  са изключени от каското, включено в резервацията на автомобила. 
Така както аз го схващам, обаче (може и да греша), тази допълнителна застраховка не е пълно каско, а само покрива самоучастието и непокритите неща от застраховката на ренталкомпанията.  Това личи и от названието на застраховката - нарича се "Car Rental Excess Reimbursement Insurance" - т.е. застраховка за възстановяване на самоучастието, ако правилно разбирам.  
Ето и условията  тук, който има желание и време и е по-наясно с материята и терминологията, може да прочете.

Та затова, когато стана дума за "външно пълно каско", запитах какво точно представлява. 
 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 22 минути , Фил каза:

 

Та затова, когато стана дума за "външно пълно каско", запитах какво точно представлява. 
 

 

Давам пример. Резервирам кола под наем в Португалия, Фаро. Намирам най-евтината възможна опция чрез посредник - новозеландската Honk Car Rental. Не питай как съм я изкопала :biggrin: Съвсем автоматично приех условията им на пълно каско - след което бях шокирана, че доставчикът ме третираше като клиент без застраховка.

 

За мен съм си направила следната класификация, която многократно съм я споделяла във форума:

 

1. Пълна застраховка с директния доставчик - вътрешно каско = най-скъпа и най-удобна, за притеснителни (и пътуващи небюджетно) хора.

2. Пълно външно каско - осигурено от външен застраховател - това, за което говоря по-горе. Подробностите често са от значение...

3. Застраховка на excess-а само - което си е пак пълно външно каско, само че е в пъти по-евтино - обикновено е с годишна такса. 

 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
преди 37 минути , Гост каза:

 

Давам пример. Резервирам кола под наем в Португалия, Фаро. Намирам най-евтината възможна опция чрез посредник - новозеландската Honk Car Rental. Не питай как съм я изкопала :biggrin: Съвсем автоматично приех условията им на пълно каско - след което бях шокирана, че доставчикът ме третираше като клиент без застраховка.

 

За мен съм си направила следната класификация, която многократно съм я споделяла във форума:

 

1. Пълна застраховка с директния доставчик - вътрешно каско = най-скъпа и най-удобна, за притеснителни (и пътуващи небюджетно) хора.

2. Пълно външно каско - осигурено от външен застраховател - това, за което говоря по-горе. Подробностите често са от значение...

3. Застраховка на excess-а само - което си е пак пълно външно каско, само че е в пъти по-евтино - обикновено е с годишна такса. 

 

Аз т.2 и т.3 си ги разделям така:

2. Външен застраховател, който е някой си, предложен ми през сайта от който наемам колата (сайта е посредник, а не самата рентакар компания).

3. Външен застраховател, от който съм си купил застраховка за рентакар колата , за определен период (дни, месеци или годишна)

 

@Гост, както @Фил е отбелязал застраховката от т.3 въпреки, че се казва така покрива и допълнителни неща.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 12/6/2017 в 10:40, Фил каза:

Би ли споделил какво е това външно пълно каско - откъде на каква стойност?

Външната пълна застраховка (пълно каско) е към американска КК , покрива всяка щета и кражба до стойността на колата. Уточнението в последният ми пост беше насочено към факта, че депозита беше само на стойност от 300€ при ексес от 1700€ , и без доставчика изобщо да знае или интересува, че аз имам друга застраховка (в моят случай пълно каско) покриваща ексеса .

@Георги има страни (Италия) в които по закон е задължителен CDW , тогава също важи каското на КК. Когато в общият случай CDW е опционален, тогава задължително се отказва или ако се приеме , се ползват познатите пътечки при желание за елиминиране на застрахователният риск  - външна онлайн застраховка или такава от самият доставчик на автомобила.

Редактирано от stanislavpp
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
На 7.12.2017 г. в 19:37, stanislavpp каза:

Външната пълна застраховка (пълно каско) е към американска КК , покрива всяка щета и кражба до стойността на колата. Уточнението в последният ми пост беше насочено към факта, че депозита беше само на стойност от 300€ при ексес от 1700€ , и без доставчика изобщо да знае или интересува, че аз имам друга застраховка (в моят случай пълно каско) покриваща ексеса .

@Георги има страни (Италия) в които по закон е задължителен CDW , тогава също важи каското на КК. Когато в общият случай CDW е опционален, тогава задължително се отказва или ако се приеме , се ползват познатите пътечки при желание за елиминиране на застрахователният риск  - външна онлайн застраховка или такава от самият доставчик на автомобила.

 

На 7.12.2017 г. в 2:46, Георги каза:

Почваме да се губим в превода :) stanislavpp има американска кредитна карта, а те често покриват самоучастието при вземане на кола под наем. Работи по същият начин, по който и застраховките на доставчика - оправят се директно с издателя на картата, пари не напускат нашия джоб. Само трябва в момента на взимане да кажете, че искате да откажете абсолютно всички застраховки на доставчика (да, включително и тези CDW, които са задължителни по подразбиране на много места).

Здравейте, от горе написаното не успявам да разбра, ако имаме американска КК (в случая Американ Експрес) автоматично ли си върви с нея това допълнително каско?

Връзка към мнение

Американска е в смисъл издадена в Америка, не името.

Но може да не е американска и пак да покрива, виж си какви застраховки имаш с картата

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,

имам нужда от малко помощ за избор и закупуване на застраховка, с пълно покритие за наем на кола, 3

 дни във Франция. Доставчикът е Hertz. До сега съм взимала винаги от доставчика, но след прочетено на няколко пъти тук за възможността да купя на много по- ниска цена, реших да се посъветвам с вас. Опция е и годишна застраховка.

Благодаря!

Връзка към мнение

Купували сме и от worldwideinusre, но последния път взехме годишна от icarhireinsurance с минаване през TopCashback и 22% кешбек. Цената за година беше нещо от рода на 37 паунда... За щастие, никога не ни се е налагало да пробваме нито едните, нито другите колко лесно/трудно плащат, но като цяло и двете фирми се ползват с висок рейтинг в UK.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

за първи път чувам за такова нещо и когато си проверих цената направо хлъцнах от радост ... сега да питам - наистина ли за 8,85 паунда ми покриват пълната застраховка на rent-a-car ? Ще я ползваме два дни, така че цената ми се струва наистина много ниска и ако всичко е наред ще се замисля сериозно :)

 

https://www.worldwideinsure.com/WWquoteNEW.php

Връзка към мнение
преди 6 минути , mu_ry каза:

за първи път чувам за такова нещо и когато си проверих цената направо хлъцнах от радост ... сега да питам - наистина ли за 8,85 паунда ми покриват пълната застраховка на rent-a-car ? Ще я ползваме два дни, така че цената ми се струва наистина много ниска и ако всичко е наред ще се замисля сериозно :)

 

https://www.worldwideinsure.com/WWquoteNEW.php

Не проследих нишката на разговора, но нали знаеш, че рентакар компанията ще си дръпне/блокира сумата за самоучастие.

Ако има или измислят щета ще си вземат парите, а ти ще се жалваш на worldwideinsure.

Конкретно за тях - аз имам положителен опит, описан тук

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, mu_ry каза:

за първи път чувам за такова нещо и когато си проверих цената направо хлъцнах от радост ... сега да питам - наистина ли за 8,85 паунда ми покриват пълната застраховка на rent-a-car ? Ще я ползваме два дни, така че цената ми се струва наистина много ниска и ако всичко е наред ще се замисля сериозно :)

 

https://www.worldwideinsure.com/WWquoteNEW.php

Ако имаш високи нива на кредитна карта и можеш да си позволиш да ти дръпнат сумата - която ще трябва да покриеш, докато се разправяш със застрахователи - ДА! :) 

П.П. Чети внимателно условията... 

П.П.П. Не мога да отворя файла - служебният компютър не ме пуска, затова се изразих така. 

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Гледам тази worldwideinsurance, ама не ми става ясно, как стоят нещата, ако направя застраховка на мое име и наемем кола с право двама души да я управляват? Ако се случи инцидент при втория шофьор, застраховката ще го покрие ли?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.