Прескочи до съдържание

Външна застраховка при наемане на кола


Препоръчани мнения

Всъщност на него май два пъти са му възстановявали сумата удържана от франшизата на рентакара...

 

 

 

 

 

@chandni, сори, премести и тия, че докато се натуткам...

 

Редактирано от baiKolio
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 27 минути , baiKolio каза:

Всъщност на него май два пъти са му възстановявали сумата удържана от франшизата на рентакара…

 

…………...

 

@chandni, сори, премести и тия, че докато се натуткам...

 

В предишното мнение @baiKolio е сложил необходимите линкове. Няма какво да добавя, освен това, че след като рязко забогатях с 420 евро писах на https://www.worldwideinsure.com/  и им обясних, че Goldcar са ми върнали парите за щетата и че аз съм готов да възстановя сумата на worldwideinsure. Като не пропуснах да им напиша, че в случай че Goldcar отново дръпнат някаква сума за тази щета ще им пиша отново и ще искам възстановяване на новата сума.

Те ми отговориха, че ще ескалират случай и ще пишат. И от тогава … нищо. Ното Goldcar, нито Worldwideinsure са ми писали. … Така, че все още съм напред с 420 евро.

Редактирано от ven62
  • Харесвам 6
  • Браво 2
  • Смея се 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте , 

Планувам посещение в Йордания. И искам да споделя какво съм намисли, за да споделите дали е добре. Планувам да взема кола под наем за 7 дни през сайта на rentalcars. Компания от която ще взема клата през тях е  Eurocar. Въпреки включените застраховки в цената, от прочетеното в тази група възнамерявам да си направя застраховка и при Worldwide Travel Insurance, за да ми е спокойна глават. 

Искам също да попитам, бях срещнал, някъде из темите, че е възможно ако се закупи от фирмата отдател на коалта застраховка, то те не вземали депозит. Това възможно ли е ?

Връзка към мнение

Като за начало изчети внимателно първите мнения в тази тема, за да разбереш внимателно целия процес, а също и видовете застраховки.

Едва след като си наясно с тези неща, ще мислиш откъде каква допълнителна застраховка да купуваш.

Редактирано от vorbis
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 минута , Nonchev каза:

че е възможно ако се закупи от фирмата отдател на коалта застраховка, то те не вземали депозит. Това възможно ли е ?

Трябва да провериш в сайта на доставчика Eurocar и за съответното място - в случая Йорданският им клон - пиши им с конкретно питане. Ако взимаш колата от посредник, няма нужда да купуваш неговата  застраховка - плати само наема. Застраховката на всеки посредник е външна, подобна на тази, дискутирана в темата. 

Ако не си наемал кола до сега препоръчвам да почетеш в тази тема:

 

Има много посредници, които ще дадат по- добра цена, не бързай с резервацията, а провери на няколко места. Има тема и за Йордания, прегледай я. Винаги можеш да питаш и ще получиш насока. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@vorbis и @Цвете, много ви благодаря за отговорите. Тази тема някъде из между многото ми е избягала.

Редактирано от Nonchev
Връзка към мнение

В общия случай, да, с допълнителна застраховка купена от доставчика можеш да свалиш размера на блокираната сума по картата. Йордания изглежда е едно от малкото изключения от това правило и там сякаш схемата с външна застраховка е по-подходяща.  

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 26.10.2018 г. в 11:29, Nonchev каза:

Искам също да попитам, бях срещнал, някъде из темите, че е възможно ако се закупи от фирмата отдател на коалта застраховка, то те не вземали депозит. Това възможно ли е ?

Чак да не вземат депозит не, но обикновено е по-малък, отколкото без застраховка (това в общия случай, не конкретно Йордания).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 6.09.2018 г. в 14:38, liliya каза:

https://www.worldwideinsure.com/car-hire-excess-insurance.php

Аз ползвам тези. Коректни са.

Виж и тези:

https://www.icarhireinsurance.com/

Какво имаш в предвид, като казваш коректни са?

Значи ли , че си стигала до възстановяване на сума по щета? Ако да, бързо ли реагират, дълга/кратка ли е кореспонденцията с тях, в какъв срок ти възстановиха парите? Накратко, би ли описала твоя случай?

Из темите мисля само @ven62 е давал отзив за външен застраховател и доколкото си спомням с положителна оценка. Добре ще е да има и още някое мнение по въпроса.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Petkan каза:

Какво имаш в предвид, като казваш коректни са?

Значи ли , че си стигала до възстановяване на сума по щета? Ако да, бързо ли реагират, дълга/кратка ли е кореспонденцията с тях, в какъв срок ти възстановиха парите? Накратко, би ли описала твоя случай?

Из темите мисля само @ven62 е давал отзив за външен застраховател и доколкото си спомням с положителна оценка. Добре ще е да има и още някое мнение по въпроса.

Даже са два отзивите, но все са за https://www.worldwideinsure.com/

Отговарят в рамките на 2-3-5 дни. Искат нормални документи - договор, фактура, снимки на колата (щетата) - такива неща. Не се заяждат - примерно, защо нямаш протокол от полицията...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 4 часа, Petkan каза:

Какво имаш в предвид, като казваш коректни са?

Значи ли , че си стигала до възстановяване на сума по щета? Ако да, бързо ли реагират, дълга/кратка ли е кореспонденцията с тях, в какъв срок ти възстановиха парите? Накратко, би ли описала твоя случай?

Из темите мисля само @ven62 е давал отзив за външен застраховател и доколкото си спомням с положителна оценка. Добре ще е да има и още някое мнение по въпроса.

За щастие към момента не сме имали щети, но съм имала няколко кореспонденции и отговарят изключително адекватно и бързо. Ползвам предимно  www.worldwideinsure.com . Имат и телефони за връзка. Лесно се комуникира с тях.  На два пъти дублирам плащане към тях поради проблеми с нета и реагираха светкавично. Отделно съм ги питала принципно как се процедира при щета и съм получавала подробни упътвания относно необходима документация и случаи с тегления от кредитната карта от страна на рент а кар компанията. Така, че поне за сега - имат от мен +  отзив. 

Редактирано от liliya
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 8 часа, ven62 каза:

Даже са два отзивите, но все са за https://www.worldwideinsure.com/

Отговарят в рамките на 2-3-5 дни. Искат нормални документи - договор, фактура, снимки на колата (щетата) - такива неща. Не се заяждат - примерно, защо нямаш протокол от полицията...

Ако след връщането ти удържат нещо, от къде ще вземеш тези неща?

Връзка към мнение
преди 53 минути , Alexander каза:

Ако след връщането ти удържат нещо, от къде ще вземеш тези неща?

На мен ми обясниха , че трябва да се свържа с тях веднага в случай , че е налице  теглене на сума от КК след връщането на колата и минимум около месец да пазя всички документи - относно наема или някаква щета. Мисля , че това го имаше и в общите условия . 

Освен това ми обясниха, че и те имат задължението да се свържат с рент а кар компанията за изясняване на случая + искат извлечение на КК и договора за наем.

Редактирано от liliya
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, Alexander каза:

Ако след връщането ти удържат нещо, от къде ще вземеш тези неща?

Изискваш ги от рент-а-кар компанията. Ако не ти предоставят такива документи, оправдаващи задължаването на кредитната ти карта, оспорваш транзакцията в банката... Гаранция, че много бързо ще представят всички документи!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте с един бърз въпрос. Искам да направя външна застраховка през https://www.worldwideinsure.com/ като особеното е, че ще наемам два пъти кола в период от 8 дни в една и съща държава. Две отделни ли да направя или една обща, не видях в описанието подобни разграничения. 

 

Връзка към мнение

Ако между двете наемания на колата имаш поне 1 ден без кола, тогава по-добре да направиш две застраховки и ще спестиш от малко. Надявам се, че се успях да обясня.

Примерно имаш 4 дни наем + 1 ден празен + 3 дни наем = общо 8 дни на една застрахователна полица или 2 полици (4+3).

Поиграй си с цените и ще видиш кое ти е по-изгодно. 😉

Връзка към мнение
преди 4 часа, SLX каза:

Здравейте с един бърз въпрос. Искам да направя външна застраховка през https://www.worldwideinsure.com/ като особеното е, че ще наемам два пъти кола в период от 8 дни в една и съща държава. Две отделни ли да направя или една обща, не видях в описанието подобни разграничения. 

 

A защо не една годишна...? Както и друг път съм писала, icarhireinusrance имат 20% кешбек през Topcashback и излиза около 37 паунда за цяла година за Европа. Ако е за цял свят вече е друго.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 38 минути , chandni каза:

A защо не една годишна...? Както и друг път съм писала, icarhireinusrance имат 20% кешбек през Topcashback и излиза около 37 паунда за цяла година за Европа. Ако е за цял свят вече е друго.

А и в момента topcashback.co.uk като се регистрираш през линк, препоръчан от приятел т.е. от втората регистрация като си купиш застраховката сметката ще е:

37-15=22 GBP

:wink:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

И още един въпрос имам към наемалите коли в Йордания, тъй като за първи път ще взимам рент а кар

Харесах автомобил в rentalcars (thrifty) - четох в темата на @Георги за (Автмобили под наем) и доколкото разбрах, купуването на пълна застраховка (full protection) през rentalcars, не е от значение пред фирмата отдаваща автомобила. При резервацията включеното в цената е (Collision Damage Waiver (CDW), Third-Party Liability (TPL), Theft Protection (TP))
Тоест най-добре е пълната застраховката да се вземе от самата фирма при взимането на автомобила? Колко горе-долу излиза една такава пълна застраховка на ден? Или да се ползва worldwideinsure? Не искам излишно да рискувам, и най-вече след това евентуално при случка, да се разправям от 2000 км разстояние с тях.

Редактирано от iampetko
Връзка към мнение
преди 44 минути , iampetko каза:

Тоест най-добре е пълната застраховката да се вземе от самата фирма при взимането на автомобила? Колко горе-долу излиза една такава пълна застраховка на ден? Или да се ползва worldwideinsure? Не искам излишно да рискувам, и най-вече след това евентуално при случка, да се разправям от 2000 км разстояние с тях.

Ако под най-добре разбираш най-лесно, да. Иначе не е евтино, може да струва колкото наема или повече. Най-евтино е с външен застраховател, като worldwideinsure, но не е удобно, блокират ти депозит, ако има проблем ти плащаш повредите и после си искаш парите от застрахователя.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, iampetko каза:

И още един въпрос имам към наемалите коли в Йордания, тъй като за първи път ще взимам рент а кар

Харесах автомобил в rentalcars (thrifty) - четох в темата на @Георги за (Автмобили под наем) и доколкото разбрах, купуването на пълна застраховка (full protection) през rentalcars, не е от значение пред фирмата отдаваща автомобила. При резервацията включеното в цената е (Collision Damage Waiver (CDW), Third-Party Liability (TPL), Theft Protection (TP))
Тоест най-добре е пълната застраховката да се вземе от самата фирма при взимането на автомобила? Колко горе-долу излиза една такава пълна застраховка на ден? Или да се ползва worldwideinsure? Не искам излишно да рискувам, и най-вече след това евентуално при случка, да се разправям от 2000 км разстояние с тях.

Вземането на кола под наем в чужбина по принцип е най-рисковият елемент във всяко едно пътуване и трябва добре да знаеш какво правиш.

Имай предвид, че доста хора, които вземат рент-а-кар определено не са наясно с всички условности на наемането на кола в чужбина.

Първо - Имаш чиста цена. Тя е ясна. Това е първоначалната цена, която ти излиза в съответния сайт.

Второ - Трябва да направиш застраховка. Въпросът е през rentalcars или друг сайт, или на място. Предимството на застраховката директно през сайта е, че знаеш колко ще платиш. Докато на място може да получиш изненада. Въпреки това, застраховката на място е по-добрият вариант, защото фирмата която ти отдава колата печели от теб и не се задълбочава много в някои дребни щети. Ако обаче си направил застраховка през rentalcars, то тогава парите са за посредника, а не за отдаващия под наем. И тогава гледат в подробности.

Трето - Това, че имаш full insurance не е гаранция, че всички щети ще ти бъдат покрити, защото почти винаги към ренталкара има и франшиза или самоучастие, която отпада след допълнително заплащане. В смисъл, може и да имаш пълна застраховка, но ако не си платил, за да ти отпадне франшизата или самоучастието, при щета могат да ти удържат съответна сума.

Пример - имаш пълна застраховка, но и франшиза в размер на 1000 USD при кражба. Ако откраднат колата въпросните 1000 USD ще ти бъдат удържани.

 

В  Йордания, за да ти покрият щетата, дори при full insurance искат полицейски протокол. Нататък се сещаш сам.

Така, че най-добрият вариант е застраховка от вече посочения сайт - https://www.worldwideinsure.com/car-hire-excess-insurance.php.

За 25 паунда предлагат пълна застраховка, която включва покриване на щети, дори при объркано гориво. 

В предишните случаи, когато съм вземал рент-а-кар не съм знаел за тази възможност и си плащах като поп на тези изедници от ренталкар компаниите. Но никога вече.

 

Редактирано от Radnev
  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Radnev каза:

Вземането на кола под наем в чужбина по принцип е най-рисковият елемент във всяко едно пътуване и трябва добре да знаеш какво правиш.

Имай предвид, че доста хора, които вземат рент-а-кар определено не са наясно с всички условности на наемането на кола в чужбина.

Първо - Имаш чиста цена. Тя е ясна. Това е първоначалната цена, която ти излиза в съответния сайт.

Второ - Трябва да направиш застраховка. Въпросът е през rentalcars или друг сайт, или на място. Предимството на застраховката директно през сайта е, че знаеш колко ще платиш. Докато на място може да получиш изненада. Въпреки това, застраховката на място е по-добрият вариант, защото фирмата която ти отдава колата печели от теб и не се задълбочава много в някои дребни щети. Ако обаче си направил застраховка през rentalcars, то тогава парите са за посредника, а не за отдаващия под наем. И тогава гледат в подробности.

Трето - Това, че имаш full insurance не е гаранция, че всички щети ще ти бъдат покрити, защото почти винаги към ренталкара има и франшиза или самоучастие, която отпада след допълнително заплащане. В смисъл, може и да имаш пълна застраховка, но ако не си платил, за да ти падне франшизата или самоучастието, при щета могат да ти удържат сума.

Пример - имаш пълна застраховка, но и франшиза в размер на 1000 USD при кражба. Ако откраднат колата въпросните 1000 USD ще ти бъдат удържани.

 

В  Йордания, за да ти покрият щетата, дори при full insurance искат полицейски протокол. Нататък се сещаш сам.

Така, че най-добрият вариант е застраховка от вече посочения сайт - https://www.worldwideinsure.com/car-hire-excess-insurance.php.

За 25 паунда предлагат пълна застраховка, която включва покриване на щети, дори при объркано гориво. 

В предишните случаи, когато съм вземал рент-а-кар не съм знаел за тази възможност и си плащах като поп на тези изедници от ренталкар компаниите. Но никога вече.

 

Благодаря много! 
Ще направя застраховка през WWI в такъв случай, ще си огледам и опиша колата на взимане и връщане от-до и ще се надявам да се размина само с базовата цена.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 26 минути , nino каза:

@Radnev, а тези 25 паунда покриваха ли и евентуалана кражба ?

Разбира се, че влиза. То това ако не влиза кой ще я ползва😉.

Ето: "Covers any excess charge made due to physical loss or damage to the rental vehicle for which you are responsible under the rental terms. Includes damage to windscreens and any auto glass, roof, tyres and underbody."

Ако застраховаш през посочения сайт, вземай Delux опцията. За няколко паунда в повече получаваш много по-голямо застрахователно покритие и допълнителни опции. Както вече съм писал - загуба на ключ, грешка при зареждане и други подобни, които са много редки, но не и невъзможни. 

Ето и една магеланска тема, в която може да видиш на терен опита на @ven62, чиито Smart е пострадал и му се е наложило да ползва въпросната застраховка.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.