Прескочи до съдържание

Ломбардия карта


mary_shery

Препоръчани мнения

Благодаря  на всички за отговорите 🙂

Искам да си направим една приятна, отпускаща, а не препускаща ваканция, да се насладим на Италианският дух и гледки, както е написала Ann по-горе Обмислям идеята за 2нощувки по езерото Комо, не съм решила кои населени места и ми се ще 2 нощувки до Верона или може една около Гарда и там към Верона. Още обмислям да се насладим ли на езерен живот без да включвам Верона.
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте Магеланци, пътувам в понеделник за Бергамо , в групата има и две деца, и нещо нищо не съм проучела този път - нямах време, както и да е, ако някой знае с тази карта Ломбардия  може ли да стигнем до Пескиера Дел Гарда, за да отидем до Гардаленд и за децата купува ли се такава ? 

Връзка към мнение

Така да обобщя купувам картите за 3 дни за възрастни, и децата пътуват безплатно ако попълня онлайн формуляри "Your kids travel for free: Children up to the age of 14 can travel for free accompanied by an adult family member (parent, grandparent, aunt/uncle, brother/sister) with a valid “io viaggio ovunque in Lombardia” travel card or other ticket. Parents only have to fill in the form available online and to keep it along the journey." При пристигането ще купувам билети от машината защото ще е късно към 23 часа ще е кацането, и се чудя дали Пътувам с деца в Ломбардия и попълния формуляр ще важи или да взема и за децата билети от 2,30 ?  Тоест оранжевото автобусче Линия 1 и Линия 1 А са различни нали така ? Ето цитат от текста : как го тълкувате или ако някой знае "it is however possible to travel with 'I travel' on the urban ATM line 73 and X73 and on Line 1 ATB from Bergamo to Orio al Serio"

Връзка към мнение

Ломбардия Картата важи и за този автобус,  но на летището няма откъде да се купи. Поради тази причина се купува еднократен билет/на  автомата на спирката беше по евтин отколкото вътре в автобуса /2. 30 срещу 3.00 €/ до Бергамо, който трябва да се валидира вътре в автобуса и там вече на гарата се купува Ломбардия карта. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Върнахме се от Бергамо, много ни хареса, а хлапетата са в еуфория от Гардаленд, така и направихме, купихме еднократни билети до Бергамо, на другия ден купихме карти Ломбардия и се движихме навсякъде с тях и до Гардаленд, Бреша и така нататък. Децата пътуваха са на 10 години и пътуваха с попълнения формуляр, на единия фуникуляр горния до Сан Виджилио един служител се заяде че формулярите на децата не били валидни, защото не били с печат от офис на Тренорд и щял да ни пусне от човешка гледна точка, но пък на долния като се качвахме и по влаковете навсякъде казваха че са валидни, щом ние имаме валидирани карти и не е необходимо нищо повече ! Та така за картите, удобни са, не мислиш за билети, машинки, каси и за нас този беше по добрия вариант!  Трудно се комуникира, защото не знаят английски, но не е кой знае какъв проблем. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Случайно някой да се е пробвал да пътува с Ломбардиа картата по източния бряг на езерото - между Рива дел Гарда до Пешиера дел Гарда? Има там 2-3 автобуса, както почти винаги в Италия в нета цени не излизат... Предполагам, че щом на западния бряг са по 1-2 евро, значи и там няма да са скъпи, но все пак се чудя дали с Ломбардиа карта не може да се пътува и там.

Връзка към мнение

Източният бряг на езерото не е в Ломбардия, а във Венето. А Рива е в Трентино-Алто Адидже.  Картата за Ломбардия по условие важи до първата спирка след границата на областта. Ама пък точно ти имаш опит, че важи и за автобуса до  Лугано, значи не си спазват стриктно условието. И все пак не мисля, че би могла да включи пътуване, при което и началната, и крайната ти точка да са извън Ломбардия.

Връзка към мнение
  • 4 години по-късно ...

Здравейте, другата седмица ще пътувам из Ломбардия и имам няколко въпроса относно транспортната карта: 

- Прочетох, че вече може да се закупува онлайн - от самата страница на сайта им ли може да бъде закупена? 
- Когато искам да пътувам с влак (например Милано - Бергамо), не трябва да си купувам билет, а просто валидирам картата и се качвам нали? 
- Картата покрива ли градския транспорт в Милано, понеже не успях да открия информация?

Ако искам да пътувам за Верона, мога да използвам картата до последната гара - Desenzano del Garda-Sirmione и оттам да си закупя единичен билет за влака за Верона. Правилно ли разсъждавам? Коя е първата спирка във Венето, до която картата е валидна? 
Извинявам се за многото въпроси и благодаря предварително на отзовалите се 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 44 минути , Kristian Desev каза:

Здравейте, другата седмица ще пътувам из Ломбардия и имам няколко въпроса относно транспортната карта: 

- Прочетох, че вече може да се закупува онлайн - от самата страница на сайта им ли може да бъде закупена? 
- Когато искам да пътувам с влак (например Милано - Бергамо), не трябва да си купувам билет, а просто валидирам картата и се качвам нали? 
- Картата покрива ли градския транспорт в Милано, понеже не успях да открия информация?

Ако искам да пътувам за Верона, мога да използвам картата до последната гара - Desenzano del Garda-Sirmione и оттам да си закупя единичен билет за влака за Верона. Правилно ли разсъждавам? Коя е първата спирка във Венето, до която картата е валидна? 
Извинявам се за многото въпроси и благодаря предварително на отзовалите се 🙂

https://www.trenord.it/en/news/trenord-informs/latest-news/now-ivol-multi-day-tickets-can-also-be-bought-on-the-trenord-website-and-app/

Тук пише, че може да се купи през приложението на trenord.

Не съм сигурен за валидирането на такава електронна карта, но би трябвало да има опция за валидиране в приложението. 

Градският транспорт се включва навсякъде в Ломбардия.

Първата гара във Венето след границата с Ломбардия е Пескиера дел Гарда. Лично аз смятам, че е добре напът за Верона да се спре в Пескиера за кратка разходка и оттам да се вземе билет за следващия влак за Верона. Най-малкото защото Пескиера, заедно с Бергамо и Палманова са трите италиански подобекта в обекта на ЮНЕСКО "Венециански отбратителни съоръжения от XV-XVII век".

Друг вариант. Имаше автобус между Бреша и Верона, който спира в Сирмионе, ама не помня кой номер, а и съм го взивал само в обратна посока. Тоя същият рейс минаваше и през Десендзано, и през Пескиера. А Сирмионе си струва да му се отделят поне два часа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, master_of_germs каза:

https://www.trenord.it/en/news/trenord-informs/latest-news/now-ivol-multi-day-tickets-can-also-be-bought-on-the-trenord-website-and-app/

Тук пише, че може да се купи през приложението на trenord.

Не съм сигурен за валидирането на такава електронна карта, но би трябвало да има опция за валидиране в приложението. 

Градският транспорт се включва навсякъде в Ломбардия.

Първата гара във Венето след границата с Ломбардия е Пескиера дел Гарда. Лично аз смятам, че е добре напът за Верона да се спре в Пескиера за кратка разходка и оттам да се вземе билет за следващия влак за Верона. Най-малкото защото Пескиера, заедно с Бергамо и Палманова са трите италиански подобекта в обекта на ЮНЕСКО "Венециански отбратителни съоръжения от XV-XVII век".

Друг вариант. Имаше автобус между Бреша и Верона, който спира в Сирмионе, ама не помня кой номер, а и съм го взивал само в обратна посока. Тоя същият рейс минаваше и през Десендзано, и през Пескиера. А Сирмионе си струва да му се отделят поне два часа.

Благодаря много! Ако картата се купи в Бергамо, може би ще е доста по-лесно с валидирането. Още се колебая за Верона (чудя се дали да я заменя с Кремона и Мантуа), но ако я посетим, задължително ще го комбинирам със Сирмионе, въпреки че ще имаме ден на Комо. Мислех си маршрутът да е Милано - Desenzano - Sirmione - Peschiera - Верона и директен Фликсбус до летището в Бергамо, за да имаме време за града. Благодаря отново! Ще има да мисля 😀

Връзка към мнение
преди 8 часа, master_of_germs каза:

Първата гара във Венето след границата с Ломбардия е Пескиера дел Гарда.

Като изключим защо е добре да се спре, не може ли да се купи билет онлайн примерно и реално да не се слиза от влака?

Картата до едната гара, билетът след нея. Не пречи и да направим церемониално слизане и качване м/у две врати на влака 🙂

Връзка към мнение
преди 34 минути , jorocontrola каза:

Като изключим защо е добре да се спре, не може ли да се купи билет онлайн примерно и реално да не се слиза от влака?

Картата до едната гара, билетът след нея. Не пречи и да направим церемониално слизане и качване м/у две врати на влака 🙂

Mоже, но не знам как става онлайн. На мене в приложението на тренорд ми показва, че такъв билет не мога да взема онлайн. От Пескиера или Десендзано до Верона. Освен това изписва, че следващия уикенд (6 и 7 май) има някакви ремонти и промени по маршрута. 

Със сайта на Трениталия (те приложение мисля, че нямаха) също съм имал обструкции и затова си ползвам машините по гарите. 

 

@Kristian Desev, погледни и itabus. И те понякога имат много евтини билети от/до летище Бергамо.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, Kristian Desev каза:

Още се колебая за Верона (чудя се дали да я заменя с Кремона и Мантуа)

Категорично Мантуа - старият град. Но това е мое лично мнение. Ако можеш да видиш и Верона, и Мантуа е най-добре, но за Верона да я разгледаш добре ти трябва един цял ден, а за Мантуа ще ти стигне половин ден чисто, без пътя до там и обратно до където си отседнал. От друга страна, ако имаш нощувка във Верона, става идеална комбинация, тъй като разстоянието между Верона и Мантуа е много кратко.
Ако се отбиеш до Десенцано дел Гарда не пропускай да се качиш до Кастело-то набързо, заради живописните сгради по улицата към него и някоя и друга гледка над градчето и езерото от там. Впрочем, по това време на годината, мисля, бих отдала предпочитание на Десенцано пред Сирмионе, в случай, че се чудиш де 🙂

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз закупих онлайн картата през приложението на trenord . Така ще мога да я използвам още от летището в Бергамо. Също така разбрах , че закупените онлайн карти не се валидират, но това ще го проверя в средата на май. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Илиана каза:

Аз закупих онлайн картата през приложението на trenord . Така ще мога да я използвам още от летището в Бергамо. Също така разбрах , че закупените онлайн карти не се валидират, но това ще го проверя в средата на май. 

Предполагам, че ако картата важи от определена дата, логично е да няма нужда от валидация, понеже ползваш-не ползваш, срокът й тече от този момент нататък.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.