Прескочи до съдържание

Общи промоции и разпродажби


macf1an
Съобщението е добавено от macf1an

 

 

А ти, Магеланецо, погледна ли списъка с авиокомпании, преди да публикуваш офертата тук ?

 

 

 

 

Препоръчани мнения

И аз реших да чакам. Гоня София/Истанбул-Коломбо и Делхи- София/Истанбул около средата на февруари. :)

 

Здрасти, сигурно си видяла темата ми за Шри Ланка, ама все пак да си кажа, ако случайно не си и аз съм на там около средата на феврури, така че може да се засечем.

Връзка към коментар

Discounts up to 66% for all Blue Air flights and services

This weekend we have a special promotion for you:

  • Up to 25% discounts for Blue Air flights*
  • Up to 66% discounts for additional services**

The travel period on sale is November 21, 2014 - October 24, 2015, promotion available November 21-23, 2014.

So hurry up and book your tickets now on www.blueairweb.com, through the Call Centers or our partner agencies.

Blue Air, a Romanian company close to your heart

*discounts of 10%, 15%, 20% or 25% depending on the chosen route

**discounts between 17% - 66% depending on the selected additional service
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Следя цените на румънците от месеци или по-точно три години и намалението е реално. Средно е 20% за повечето дестинации  :)

Досега никога не са имали намаление повече от 14.99% при все , че в 2012-та  завишиха цените с около 40%.

При тях  цените са относително постоянни и с голяма вероятност ако  примерно за 01 юли 2013  цената е била точно 39 евро , тя ще е 39 евро на 01. юли 2014 или 01. юли 2015.

Извън тези периодични  промоции заложената в началното разписание цена е винаги най-ниска и оттам-нататък  само  да расте. Няма го вълнообразното движение като при Wizz.

Затова при Blueair няма смисъл от изчакване и с голяма доза вероятност цените с тази промоция ще са най-ниските възможни до есента на 2015-та  ;)

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

С карта. Банков трансфер към чужбина не съм се интересувал колко би ми струвал , но нямам добри очаквания  :)

Вярно таксите за плащане с карта са чудовищни - 10 евро на полет/ на пътник и за двама двупосочен си плащаме общо 40 евро такси , но няма как.  Те са нещо като easyJet в смисъл , че не са ултра лоу кост , но пък съм си доволен от тях.


Тази промоция от -20 % както споменах е съвсем необичайна за тях и си я обяснявам с това , че Wizz са впили зъби в румънския пазар и последните месеци пуснаха няколко промоции от по -20% само за полетите си от/до Румъния.

Явно се разраства конкурентна борба между двете авиокомпании за румънските пътници и дано в бъдеще цените паднат още.


Букурещ за мен е приятен за 1-2 дни и си правя по една разходка годишно. Много харесвам атмосферата и заведенията в Стария град.   :)

Връзка към коментар

С карта. Банков трансфер към чужбина не съм се интересувал колко би ми струвал , но нямам добри очаквания  :)

 

Както обсъдихме в другата темата - банковият трансфер би могъл да ти струва само 2-3 лева чрез transferwise.com. Ще ти спести прилични пари.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да споделя, че  през Райфайзен онлайн, банковия трансфер ми струваше 20 лв. Доколкото си спомням, нормалния трансфер струваше 12 евро, а бързия /до 3 дни/ - 20 евро.

Връзка към коментар

Всъщност според условията на Blueair те имат такса и за банков трансфер от 5 евро на полет/на пътник ,  което добавено към разправията + таксата за международен превод прави спестяването минимално. Ако е за поне 3-4 или повече човека сигурно си струва усилията. при положение обаче , че хора понякога имат проблеми дори с банкови преводи към Wizz в България ще продължа да плащам на румънците с карта  :)

 

The administration fee for purchasing tickets on the website through Bank Transfer, Cash Payment at Bancpost, Raiffeisen, BRD or cash at PayPoint, Rompay, Qiwi, Zebra terminals is in amount of 5 EUR/ passenger/ flight segment.

The administration fee for purchasing tickets on the website by credit/debit card transactions (Visa, Mastercard, Maestro, Bancontact/Mister Cash) is in amount of 10 EUR/ passenger/ flight segment.


В момента за два двупосочни плащам 40 евро такса за плащане с карта  , ако избера банков превод таксата ми ще е 20 евро за плащане с банков превод  + таксите от БГ според начина по който им преведа парите. 

Редактирано от stenk
Връзка към коментар

Тук има някакви, ама за февруари - април и нищо не мога да си харесам.

Ако на някой още му трябват вътрешни полети в Бразилия, в сайта на ТАМ и Azul (20% с код FRIDAY20, от България се плаща с Paypal)

Връзка към коментар

https://www.cebupacificair.com/ на когото му върши работа из региона, големите разпродажби юни-ноември 2015г. на всички полети от 1 песо стартова цена + такси. С комбинацията до Хонконг примерно с катарците и от там до Филипините се получава много добре.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Мога ли да ви попитам... колко от вас са резервирали билети през сайта на trip.bg, който е поместен в магеланци? Гледам, че дават отстъпка от цената която бих получил на сайта на самата авиокомпания, но винаги съм бил скептично настроен към сайтове посредници. Не намерих информация, дали това което излиза в търсачката е финалната цена, или има допълнително такса за обслужване.

Връзка към коментар

Мога ли да ви попитам... колко от вас са резервирали билети през сайта на trip.bg, който е поместен в магеланци? Гледам, че дават отстъпка от цената която бих получил на сайта на самата авиокомпания, но винаги съм бил скептично настроен към сайтове посредници. Не намерих информация, дали това което излиза в търсачката е финалната цена, или има допълнително такса за обслужване.

Аз резервирах преди 3 седмици през trip.bg като си го избрах през магеланци до Атина като отиването ми е с Aegean, а връщането с Bulgaria Air като отстъпка наистина си има както е обявена цената...през сайта на aegean цената беше по-висока като плащаш с друга карта освен тяхната VIsa Aegean...а на сайта на бг аир имаше такса издаване на билета..така че мисля е този сайт беше най-евтиния вариант.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Т.като много хора ще пътуваме по Централна и Южна Америка:

 

Авианка пуснаха редовната си промоция за закупуване на двойно количество мили на фиксирана цена 33 долара за 2000.

Авиокомпанията има много силно покритие в района и е пълноправен член на Стар Алайънс (може да ползвате милите за всички техни полети), както и с Аеромексико и Иберия..

За 165 долара може да си купите общо 10000 мили, които стигат за еднопосочен полет между произволни точки в Централна Америка (полет, за който ми искат да платя 500 долара без точки).

15000 точки струва еднопосочен билет между произволни точки в Европа.

Програмата не изисква доплащане на горивни такси към точките, и позволява смесено плащане с мили + пари, ако не ви достигат.

 

https://www.lifemiles.com/eng/tra/pro/proofeinf.aspx?D=DOF22

 

Имат една от най-пълноценните онлайн търсачки за награди и няма дa ви се налага да им се обаждате по телефона за запазване на билети.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Т.като много хора ще пътуваме по Централна и Южна Америка:

 

Авианка пуснаха редовната си промоция за закупуване на двойно количество мили на фиксирана цена 33 долара за 2000.

Ако някой се колебае - тази промоция ми спаси задника за идното ми пътуване в Коста Рика.

Покупката на мили е елементарна, използването им - също. Ако си купите 10000 мили, получавате 20000. За билет ви трябват 40% от стойността му в мили. Примерно: намирате билет, който струва 20000 мили. Трябва да имате само 8000. Останалото може да доплатите с пари, пак по курс 1.65 цента за миля. Оставате в акаунта си с 12000 мили :)

Единствено ме е яд, че в понеделник (1 Дек) е имало бонус НАД бонуса и са давали общо 125% отгоре, вместо по 100...

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Който има мили към AirBerlin / flyNiki, било то стари или купени от скорошната им разпродажба, ето намалени маршрути с тях:

 

http://milesfromblighty.boardingarea.com/2014/12/07/air-berlin-reduction-redemptions/

 

Има полети по 1500 мили.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имам един въпрос относно промоции и разпродажби....

Обикновено кога има промоции в посока Северна Америка ? и кои компании са силни в тази посока?

Редактирано от krembo^
Връзка към коментар

Qatar и KLM(Air France) напоследък. Цените паднаха до под 400евро за Ню Йорк. Промоции, хм, никога не е сигурно, но до месец, два, все една от двете ще има предполагам.

Връзка към коментар

Имам един въпрос относно промоции и разпродажби....

 

Обикновено кога има промоции в посока Северна Америка ? и кои компании са силни в тази посока?

Разгледай темата и виж с кои компании са били най-ниските цени напоследък. Не очаквай много под 400 евро.

Аз най-честo виждам (w Orbitz) с Делта/КЛМ/Аирфранс. Полетите на Катар са сходни като цена, но са доста по-тежки, защото се лети първо до Доха и оттам 16 часа ..

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.