Прескочи до съдържание

Русе - Каламата


Препоръчани мнения

Здравейте, планувам пътуване по тази дестинация края на юли, началото на август. Абсолютно нищичко не знам за нея. Дъщеря ми ще е там и мисля да отидем да я приберем и съответно да си изкараме няколко дни. Вариантите за път са: с личния автомобил; със самолет от София или Букурещ до Атина и от там с каквото има.

Всякакви идеи и предложения приемам.

С какво, колко време, какво да се види, къде да се отседне, какво и къде да се хапва и пийва?

 

Връзка към коментар

Ако конкретизираш...може и да се опитам да помогна.

-дни-с колко разполагате?

-искате да видите само района около Каламата или можете да отделите време на целият Пелопонес?

 

Ще започна така:

От Русе до Каламата са 1400 км. път което ще рече доста каране а и доста пари за гориво и такси за магистралите.Определено ако сте за кратко време ще е много по-удачно да си хванете самолет до Атина и от там с кола под наем да слезете към Пелопонес.Ще спестите много нерви,умора и часове,даже дни,които можете да използвате за приятни неща като разходки и посещение на забележителности.

 

Виж тази тема и по-точно нейната част за Пелопонес.

 

Ако тръгнете с личният ви автомобил,вие реално ще пресечете Гърция от север на юг,което си е кажи речи цялата страна без островите.При този вариант,ще трябва да имате много дни за да можете да покриете част от топ забележителностите.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Най-добрият варинат ми се струва със самолет Букурещ-Атина и след това кола под наем. Гледам от Букурещ има цени за края на юли по около 80-100 евро на човек до Атина. Да пътувате София-Атина със самолет не си струва, ще ви отнеме много повече време, плюс плащане на паркинг и от тия 1400км. на края пак половината ще сте ги минали с кола.

Редактирано от tch
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Нямам конкретно време. На 3-ти август приключва проекта на дъщеря ми и трябва да я вземем. Мислех нещо като седмица преди тази дата. Вярно, че е далеч, но сме двама шофьори и мислех да слезем до Благоевград, да спим там и да тръгнем надолу, пък където замръкнем да спим. При 100€ билет за самолет х2 ,че и кола под наем , нещо не ми се вижда изгодно. Прдпочитам да се отдам на кулинарен туризъм с разликата.

Връзка към коментар

От София до Атина за края на юли в момента има па 10 евро на Wizz,и за двете посоки.От Атина до Каламата може с автобус.

Редактирано от dimitrov6
Връзка към коментар
преди 5 часа, EliDion каза:

Здравейте, планувам пътуване по тази дестинация края на юли, началото на август. Абсолютно нищичко не знам за нея. Дъщеря ми ще е там и мисля да отидем да я приберем и съответно да си изкараме няколко дни. Вариантите за път са: с личния автомобил; със самолет от София или Букурещ до Атина и от там с каквото има.

Всякакви идеи и предложения приемам.

С какво, колко време, какво да се види, къде да се отседне, какво и къде да се хапва и пийва?

 

,

ами щом дъщеря Ви е там ,дали не би могла тя да Ви каже как е стигнала до Каламата

и съответно да Ви посрещне и покаже забележителностите

 

________________________________________

Връзка към коментар
преди 1 час, EliDion каза:

При 100€ билет за самолет х2 ,че и кола под наем , нещо не ми се вижда изгодно

В двете посоки е 2800км. Дори да вземем някоя икономична кола, това прави поне 170л. гориво, плюс тол такси, плюс нощувки. Така че двата вида придвиждане са сравними като цена. (Цената е за двупосочен самолетен билет.)

Редактирано от tch
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, dimitrov6 каза:

От София до Атина за края на юли в момента има па 10 евро на Wizz,и за двете посоки.От Атина до Каламата може с автобус.

Търсих връзка с автобус, но не намерих. Ако имате линк, моля да го споделите. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 25 минути , EliDion каза:

Търсих връзка с автобус, но не намерих. Ако имате линк, моля да го споделите. 

Добре де...не мога да разбера защо ти е автобус при положение,че на първо четене/търсене цената на кола под наем за седем дни е под 100 евро. Сигурен съм,че ако се потърси ще намериш още по- евтино.Така самолетните билети и колата под наем ти излизат тотал на цената на таксите за магистралата.

 

П.П. цената на автобусите в посока е 25 евро на човек.

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мерси за линка с автобусите. Аз през wizz погледнах към 450лв. беше най-евтината за 5 дни. Ще търся и гледам още за транспорта. 

По това време на годината дали ще има приблем, ако не сме резервирали нощувки предварително. Приятелят ми е луд по древности, аз по храната, така че ми се ще да сме гъвкави с нощувките и забележителностите. Определено няма да лежим по плажове.

Връзка към коментар
преди 12 минути , EliDion каза:

Мерси за линка с автобусите. Аз през wizz погледнах към 450лв. беше най-евтината за 5 дни. Ще търся и гледам още за транспорта. 

По това време на годината дали ще има приблем, ако не сме резервирали нощувки предварително. Приятелят ми е луд по древности, аз по храната, така че ми се ще да сме гъвкави с нощувките и забележителностите. Определено няма да лежим по плажове.

Ето ти за седем дни през Оподо.

 

5afdd134b92a5_kolapodnaem.jpg.d0d20c8c043b62431a5ca8925f2e804a.jpg

 

 

 

А щом мъжът ти е луд по старини и руини,то колата е задължителна.

 

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@EliDion, ако разполагате с време и обичате и ви е комфортно да пътувате със собствената си кола, направете пъруването с нея. Просто трябва да се има предвид, че е дълго, но ще е хубаво приключение. Правил съм подобно пътуване преди години от София, не е непоносимо, ако се раздели правилно. По пътя ще има за какво още да се отбиете да разгледате.

От друга страна, когато търсих за себе си кола под наем във висок сезон в Атина, почти не съм виждал. Дори с голямо дебнене из сайтовете не успях да я сваля под 40 евро на ден, за тридневен наем говоря обаче.

Връзка към коментар

С Wizz от Букурещ Х. Коанда (OTP) - Атина (ATH) - Букурещ Х. Коанда (OTP) 2-9 август за двама + WDC (Wizz Discount Club) цената в момента е 287 лв (630,20 lei). Ако си резервирате и кола през WIZZ после ще Ви върнат и кредит. А ако вече имате закупено членство, то цената на билетите ще е около 224 лв.

30.07 - 07.08 цената с WDC е 259 лв.

****

С Ryanair 31.07 - 08.08 цената за двама е 131,13 €

Bucharest - Athens - Bucharest

 

Редактирано от aleksandrina
Връзка към коментар

С Ryanair, цените на билетите юли месец, са 15евро на човек, на посока от София до Атина. 

 

Пътните такси Солун - Атина са 31 евро на посока. Има такса на Промахона също. Не знам от къде ще влезете в Гърция с кола. Юли месец , най-вероятно ще карате наклиматик и ще горите повече гориво. 

 

Кола под наем не знам как са нещата.

 

 

 

Връзка към коментар

Да- и с Райън и с Уиз от София до Атина цените са около 120 -140 лв за двама. Може до летище София с Вашата кола и там има няколко паркинга наоколо (платени), където спокойно да я оставите.

Връзка към коментар

Някой по-наясно с автобусите може ли да сподели, защо за датите около 16,07, и 03,08 Атина - Каламата и обратно  всичко, което излиза е

#1 KALAMATA-ATHENS(EXPR) bus_stop_start.png with embarking on 'KALAMATA' bus_stop_end.png with disembarking on 'ATHENS EXPRESS'
 
Departure from KALAMATA: - Unavailable -
TICKET 24.30€

  Може ли да няма места вече или не са пуснати билети в онлайн продажба???? Има ли друг автобус, освен на тази фирма? Могат ли да се купят билети на място или е рисковано?

Връзка към коментар
преди 5 минути , EliDion каза:

Някой по-наясно с автобусите може ли да сподели, защо за датите около 16,07, и 03,08 Атина - Каламата и обратно  всичко, което излиза е

#1 KALAMATA-ATHENS(EXPR) bus_stop_start.png with embarking on 'KALAMATA' bus_stop_end.png with disembarking on 'ATHENS EXPRESS'
 
Departure from KALAMATA: - Unavailable -
TICKET 24.30€

  Може ли да няма места вече или не са пуснати билети в онлайн продажба???? Има ли друг автобус, освен на тази фирма? Могат ли да се купят билети на място или е рисковано?

Едва ли са продадени, по-скоро не са пуснати в продажба.

Като правиш сметката, имай предвид и по 10 евро (с метро) от летището до автогарата и обратно.

Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Да, да гледах някакъв автобус има 6 евро. На децата им искат да си направят план за цените и транспорта и да го изпратят до приемащата организация за одобрение. Та се притесних като видях това. Някакви вътрешни полети нямат ли. Гледам Егейските авиолинии, но нямат още пуснати за юли. Нещо друго?

Трябва да се съберат до 275 евро. Та гледам нещо по-удобно ако се намери.

Редактирано от EliDion
Връзка към коментар
преди 8 минути , EliDion каза:

автобус има 6 евро

Има, да, до центъра, после и билетче за метрото трябва, така че брой 10 за директното метро.

преди 9 минути , EliDion каза:

Някакви вътрешни полети нямат ли

Няма по принцип между Атина и Каламата

преди 9 минути , EliDion каза:

план за цените

24.30€ струва билетът за автобуса

 

Други алтернативи няма, освен кола под наем.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.