Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

въпроса ми е коя компания да избера ... цената е почти еднаква 420 евро за трима , януари месеца при fludubai и 900 лв при Wizz. Не съм пътувала с Flydubai и се чудя коя от двете авиокомпании да избера 🙂

Връзка към коментар
Георги Матеев

Flydubai определено.

 

Самолетите им имат малко повече място за краката + кацат на централното летище DXB и си спестявате 60 км трансфер от DWC.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 6 минути , Боби каза:

Тарифата на fludubai не е ли и с включен чекиран багаж, освен ако не си го калкулирала в общата цена.

ами не, economy class се води и пише само 7 кг ръчен багаж ...

https://flights1.flydubai.com/en/results/rt/a2/SOF_DXB/20190114_20190118?cabinClass=Economy&isOriginMetro=false&isDestMetro=true&pm=cash

Връзка към коментар

Не е така в тази икономи тарифа ти влиза 7кг ръчен и 20кг чекиран багаж. Определено съм за flydubai аз съм летял два пъти с тях. Пускат постоянно промоция, която се усеща при двупосочно пътуване. От последна такава промоция /до 50% беше/ намазах двупосочен до Дубай за 125 евро. И храната си я бива, като помня най-скъпата беше 8 евро и то за основно ядене-готвено,а не сухи сандвичи на Уиз.

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз ходих сега април и билетите ги взех септември миналата година тогава бяха пуснали за полети до ноември помня тази година,а предния път ги взех ноември за полет пак април преди две години тогава беше 30%.Ти горе долу за кой период ти трябват?

Редактирано от Ivko
Връзка към коментар
преди 5 минути , mu_ry каза:

аз никога не съм се интересувала от тази дестинация, та нямам идея кое е добра цена, но 850 лв за трима май не е зле , или  ...

 

Да определено е добра цена идва по 140 евро на калпак това е около 40% намаление от нормалните им цени за икономи клас. Аз преди две години платих по 250 евро и си мислих,че е добра цена докато сега не платих 125 евро, но при 50% някъде. Така,че аз съм за тази цена, а и от както им следя полетите от две години някъде за първи път попаднах на 50% намалена цена обикновенно пускат до и 30% и си имате и включен багаж така,че....

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Цената е добра (ние пътувахме на 250 евро/човек, но беше спонтанно решение без дебнене на цени). Относно авиокомпаниите: зависи къде ти е хотела. Flydubai кацат на Терминал 2 в Дубай, където няма метро или шатъли към другите терминали. Освен ако не намериш НОЛ карта изборът ти се свежда до такси и ако си на хотел на Марината си приготви към 80 лева (първоначална 25 дирхама + 2 дирхама/км + x5 дирхама/толтакса по булевард шейх Зайед). Уиз лети до Ал Мактум, където може да си купиш НОЛ карта, да се качиш на автобус F55 до метрото и после да пътуваш за цял Дубай.

Редактирано от Oldkozel
№ на автобус
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 47 минути , Oldkozel каза:

Flydubai кацат на Терминал 2 в Дубай, където няма метро или шатъли към другите терминали.

 Има как да няма от терминал 2 към терминал 1 има автобус, а може да се хване и такси

преди 47 минути , Oldkozel каза:

 Марината си приготви към 80 лева (първоначална 25 дирхама + 2 дирхама/км + x5 дирхама/толтакса по булевард шейх Зайед).

 Аз от терминал 2 до Ал барша където е Новотел-а таксито ми излезна 40лв, а до Марина са има няма 7км още така, че няма да е баш 80лв 😋

 

А и двете летища са на има няма 5 макс 10км разлика до Марината така,че аз съм с двете ръце за flydubai независимо къде си отседнал 

Редактирано от Ivko
Връзка към коментар
преди 46 минути , mu_ry каза:

благодаря на всички, днес ще го измисля и после ще ви тормозя за помощ за хотел 🙂

Хотели бол голямо предлагане по-малко търсене хахах. Най-добре е да вземете такива където се водят апарт-хотел с кухня,хладилник и тем подобни екстри.Такъв хотел букнахме  буквало седмица преди пътуването и цената беше 400 евро двойна стая за 9 нощувки направо от букинг изобщо не съм си играл да го проверявам по други сайтове и да смъквам цената, че и без това тази си беше супер, което за такова екзотично място си е безпари с всичките му фитнеси,сауни,басейни по покривите и после как да дадеш 40 евро нощувка в Амстердам  за стая 5/5 😁

Връзка към коментар

добрее, прочетох че в букинг освен обявената цена има още 25 % такси отгоре, а в airbnb има ли ги тези 25 % 🤔 или ако букна направо от сайта на хотел, дали са включени 🤔

Връзка към коментар
преди 8 минути , mu_ry каза:

добрее, прочетох че в букинг освен обявената цена има още 25 % такси отгоре, а в airbnb има ли ги тези 25 % 🤔 или ако букна направо от сайта на хотел, дали са включени 🤔

В Дубай има навсякъде такси конкретно в букинг цените са само за нощувките отделно се плащат: ддс, общинска такса, такса туризъм и такса обслужване в аербнб цената е без такса тя се плаща винаги на място 'такса туризъм' и се плаща на ношувка на човек,а другите такси мисля,че са в крайната цена

Редактирано от Ivko
Връзка към коментар
преди 1 минута , Ivko каза:

 в дубай има навсякъде такси в аербнб цената е без такса тя се плаща винаги на място 'такса туризъм' и се плаща на ношувка

мерси 🙂

Връзка към коментар
Преди 1 час, Ivko каза:

 Има как да няма от терминал 2 към терминал 1 има автобус, а може да се хване и такси

Автобус има, шатъл няма. А НОЛ карта за автобуса на Т2 е зор за намиране. Таксито е ясно, но от Т2 до Т1 е толкова пари колкото от Т2 до хотел в район Бурдубай или Дейра.

Преди 1 час, Ivko каза:

 Аз от терминал 2 до Ал барша където е Новотел-а таксито ми излезна 40лв, а до Марина са има няма 7км още така, че няма да е баш 80лв 😋

Точно преди 2 месеца за 11км ме дернаха 62-3 дирхама. А от централното летище до Марината са към 35км. Айде да не са 80 лв, но поне 50-60 лева ще си дойдат. Другият вариант е мен да са ме щавили съвсем като турист 😄

Връзка към коментар
преди 2 минути , Oldkozel каза:

Точно преди 2 месеца за 11км ме дернаха 62-3 дирхама. А от централното летище до Марината са към 35км. Айде да не са 80 лв, но поне 50-60 лева ще си дойдат. Другият вариант е мен да са ме щавили съвсем като турист 😄

 Да де начлото на април бях и аз 😋😁 за 50лв съм съгласен хаха моето такси излезна 78 дирхама, което има няма 35лв от терминал 2 до Новотел Ал Барша

Връзка към коментар

Изберете FlyDubai - прекрасно обслужване, широко и удобно, за разлика от Уизз. Първо минаваха и предлагаха платени неща, но после минаха и раздадоха безплатен кетъринг, който беше достатъчно за един 4 часов полет до Дубай.

Взехме такси до хотела ни, който беше до метро станция Интернет Сити и ни излезе 50 дирхама. Това е почти безплатно за място като Дубай.

Все пак сте няколко човека, и ще ползвате едно такси. Огледайте хотелите около въпросната метро станция, т.к. е на стратегическо място. Там има и няколко банки, за да теглите директно пари от банкоматите. Има и малки магазини за всичко, което ви трябва.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Diana Alexandrova каза:

Изберете FlyDubai - прекрасно обслужване, широко и удобно, за разлика от Уизз. Първо минаваха и предлагаха платени неща, но после минаха и раздадоха безплатен кетъринг, който беше достатъчно за един 4 часов полет до Дубай.

 Вече не се предлага нищо безплатно..премахнати са 🙂  явно не им е изгодно

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Ivko каза:

 Вече не се предлага нищо безплатно..премахнати са 🙂  явно не им е изгодно

Жалко, ако са го премахнали, т.к. при нас всичко беше безплатно и по много. Идеално обслужване. Но дори и да е платено съм убедена, че е по-добро за същите пари, в сравнение със смачканите сандвичи на уизз.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

ами flydubai отпаднаха, защото полета им на връщане е сутринта, а на Уиз вечерта ... сега остана да умувам дали да не останем една седмица и да летим с тях  🙂

Връзка към коментар

Дубай се разглежда за 4 пълни дни + 1 ден за Абу Даби. Евентуално 1 ден за Шаржа. После ще трябва или да дублирате забавленията или да лежите на плажа/басейна. Не че е лоша идея, де. 😉

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.