Прескочи до съдържание

Предложение за брак на върха на Айфеловата Кула?


Георги

Препоръчани мнения

Какво и се нахвърлихте на кулата? Цццц Какво е Париж без нея?

Да погледнем от положителната страна. Хващаш момата за ръка и я водиш на огромната опашка. Печелиш точка. Вадиш едни 50 евро за билетчета за асансьора щото нали се целиш във върха. Печелиш точка имаш кинти. Може и пеша да по стълбите да вадиш душата но това е вариант две.

Чакате много. Печелиш точка защото си търпелив и целеустремен, а тя се изморява, демек съпротивата спада. След тежка борба сте горе, ти си върхът на върха. Леко се клати нея я е страх. Печелиш точка - храбър си. Вадиш пръстен, тя поглежда на долу, страшно е. Може да и се пишка.

А сега кажете коя мома ще откаже? Пък и винаги има шанс да я пуснеш да лети свободно.

Аз съм твърдо ЗА предложението.

Романтика му е майката

50 евро за двама ли е вече - :( ?

Пеш не може до трето ниво.

Ако и се пишка току виж избяга в тоалетната ...има ли някой който там не е ползвал -:) ...

Връзка към коментар

Пеш не може до трето ниво.

2009-та можеше. С асансьора беше нещо 14-17 евро, а пеша по стълбите минус 10. Не претендирам за точност в цените, но горе-долу в този диапазон. Като отидох на следващата година, имах намерение точно пеша да се изкача до горе, но вече не можеше. Тогава си помислих, че е някаква временна мярка заради работи по поддръжката, а и беше около 14-ти юли. Иначе имах голям мерак да го направя заради experience-a. :)

Поне съм слизал пеша. Като стигнах долу краката ми трепереха, и леко ми се виеше свят. В някой случаи слизането е по-трудно, и изисква по-голяма концентрация от изкачването. Не говоря само за кулата на Айфел.

Редактирано от wilks
Връзка към коментар

Цялата полемика по темата ми напомни за една моя история (с поука!), която ще разкажа само с няколко изречения:

 

Отиваме на море някъде си в България с приятелско семейство. Излизаме първата вечер и, разбира се, решаваме да отидем да ядем риба. Аз това и чакам понеже цял ден по време на безкрайното пътуване съм си представяла морето, ледена бира и скумрия на скара. Та избираме ние едно място, дават ни менютата, започваме да ги изучаваме задълбочено и аз тъкмо си проверявам какво се казвам за моята скумрия, когато другата дама тотално позьорски заявява на висок глас: "Уф, скумрия, тъпите софиянци като дойдат на море и си поръчват тази проста риба понеже нищо не разбират..." Е, тотално ми се развали настроението за цялата ваканция.

 

Поуката... абе сещате се. ;-)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз се качвах точно 2009 някъде да е било 4-5 юли и до върха вече можеше само с асансъора. Може да си хванал последния влак ... в случая стълба . Дори да можеше не бих ги катерил тия 276 метра -:)

 

По мое време можеше пеш само до второ ниво с неговите жалки 115 метра и после само с асансъор нагоре.

Редактирано от stenk
Връзка към коментар

Не е по темата, обаче се сетих, че на един полет на Wizz миналата или по-миналата година до София, някакъв пич предложи на момичето си в самолета! :lol: Може да ме наречете идиот, обаче се смях с глас на тази, поне според мен, откровена малоумщина. Един-два часа през нощта, полета фраш до горе с гастарбайтери, студенти, контингента от по-тъмни балкански субекти и човекът решил да и предложи на самолета. Добре, че момичето прие все пак. Вярно е, че на мен също ми допада идеята да предложа на момичето си на самолет, но първо, трябва задължително да е Concorde, второ, трябва да е частен и трето, това вече няма как да се случи по очевидни причини, така, че ще си търсим други варианти, спрямо това, кое на нея и харесва. Ако й харесва Австралия и големият бариерен риф, там ще е, ако й харесва гето в Делхи и там става, стига да се обичаме, не виждам проблем къде ще е, дори и на кофа за смет в Бронкс пак става стига да й е готино, за мен е без значение.

Редактирано от djgeorgie
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Твоят приятел, ако все пак реши да предложи на приятелката си, дано да няма сходно преживяване с това. ;)

 

eiffel-tower-lightning-2011.jpg?w=820

( 01.09.2011)

 

Мълния поразява Айфеловата кула (ако може да се вярва на The Sun)

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/news/3785903/Eiffel-Shower-lightning-bolt.html

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Твоят приятел, ако все пак реши да предложи на приятелката си, дано да няма сходно преживяване с това. ;)

 

eiffel-tower-lightning-2011.jpg?w=820

( 01.09.2011)

 

Мълния поразява Айфеловата кула (ако може да се вярва на The Sun)

По-скоро не им вярвай, поне за тази точно картинка. ;)

От най-общите ми познания и без да съм 100% сигурен, но електрическият заряд обикновено търси най-лесния и най-прекия проводим път.  Тоест в случая - светкавицата най-вероятно би "влезнала" в кулата горе от върха, а веднъж влезнала - би "слезнала" по кулата директно в земята, а не така да се вие около конструкцията като на снимката ;)

Така че картинаката от вестник Сън на мен ми изглежда като да е фейк ;)

Ей такава снимка, например, е малко по-вероятно да е истинска:

D11B969313D3B9F336558B8D263493.jpg

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

По-скоро не им вярвай, поне за тази точно картинка. ;)

От най-общите ми познания и без да съм 100% сигурен, но електрическият заряд обикновено търси най-лесния и най-прекия проводим път.  Тоест в случая - светкавицата най-вероятно би "влезнала" в кулата горе от върха, а веднъж влезнала - би "слезнала" по кулата директно в земята, а не така да се вие около конструкцията като на снимката ;)

Така че картинаката от вестник Сън на мен ми изглежда като да е фейк ;)

Ей такава снимка, например, е малко по-вероятно да е истинска:

D11B969313D3B9F336558B8D263493.jpg

Тази я видях и аз, но едно че не е толкова ефектна :D, второ на мен дори и тази ми се видя фотошопната - вгледай се в детайлите, фона, долу сградите.

А тази от в-к Sun не е фейк, просто перспективата е друга - светкавицата е зад кулата, и не я засяга изобщо, но ъгълът е такъв, че все едно минава през средата й, та чак и вътре в нея . :)

Но е факт, че мълния е поразила Айфеловата кула както на 1-09-2011, така и тази година юли месец, 10-ти мисля че беше, по време на много сериозна буря над Париж.

Връзка към коментар

Но е факт, че мълния е поразила Айфеловата кула както на 1-09-2011, така и тази година юли месец, 10-ти мисля че беше, по време на много сериозна буря над Париж.

А, сигурно, най-логично е  да се случва периодично, доколкото това е най-високо стърчащото нещо там, пък и метално на всичко отгоре :)

 

просто перспективата е друга - светкавицата е зад кулата

бе ту отзад, ту отпред ...

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

Жоро, този твой приятел ако също е в Холандия, защо не предложи на момичето тук:

post-72-0-37470100-1382951303_thumb.jpg

 

Примерно кани я на излет с велосипеди, като е подготвил лека закуска - сандвичи и безалкохолно, и се отправят към големите полета с лалета край Лайден.

681x454.jpg

 

По някое време спират за почивка, хапват, любуват се на цветовете, и в един момент без напрежение, и притеснения, отпуснати сред природата, вади пръстена и простичко й казва там каквото си е намислил

 

Малко са жените, които сред толкова много и красиви цветя ще имат сили да откажат. А още повече, щом ако и двамата са романтици...

 

...и воала

13473514-happy-young-couple-in-dutch-flo

:)

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Леле, как не съм я видяла тази тема по-рано. Все пак аз съм човек от плът и кръв, който е получил предложение за брак в подножието на Айфеловата Кула. :lol:  :lol: :lol:  

Преди да започнете да се мръщите ще ви кажа, че ако човека е твоя и на село в доматите да ти предложи, пак ще ти е най-романтичното място на света.

При нас се случи така, че цял ден обикаляхме из Париж и накрая седнахме на една пейка да си починем и да погледаме запалването на светлините на кулата. Заръмя и лек дъждец и си отвоихме чадъра. Та в тоя момент мъжа ми извади пръстена и ми предложи, не е имало падания на колене, не е имало рев и т.н. Никой не разбра какво се случи освен нас самите.  

За мен моментс винаги ще си остане специален, както и мястото разбира се, въпреки че съм виждала къде къде по-хубави места и Париж определено не ми е любимия град. Като питах след това мъжа ми защо е решил да го направи точно там, той ми отговори, че за него наистина е нямало значение къде, но е искал да ми създаде романтичен спомен, тъй като знаел че за нас жените това е важно. Клиширано или не е въпрос на личен избор, за мен е важното че се е случило, другото са подробности. :wub:

А между другото аз пък не разбирам хората, които пишат на огромни билборди или предлагат на мачове, за мен това е личен момент, а не повод да станеш център на внимание. Но разни хора, разни разбирания...

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

А между другото аз пък не разбирам хората, които пишат на огромни билборди или предлагат на мачове, за мен това е личен момент, а не повод да станеш център на внимание. Но разни хора, разни разбирания...

 

За мен най-страхотният „масов“ случай е някакъв пич, който се занимавал с анимация (не компютърна, а ръчно направена) и сътворил предложението си на филмче, после завел приятелката си на кино, а управителят на салона вече бил уговорен да пусне лентата преди основната прожекция... Иначе ние с жена ми за малко да се оженим в лятно кино :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това ми се струва оригинално. Не е като да напишеш на билборт "Пенке, ще се омъжиш ли за мен? Гошо."

За малко да се ожените или за малко да й предложиш? :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това ми се струва оригинално. Не е като да напишеш на билборт "Пенке, ще се омъжиш ли за мен? Гошо."

За малко да се ожените или за малко да й предложиш? :lol:

 

За малко да се оженим :) Понеже сватбата ни беше по абитуриентско време, оказа се, че съм закъснял с резервирането на ресторант. Доста се бях спекъл и бях изпаднал в леко безтегловно състояние от умора и напрежение (сам организирах почти цялото събитие). Изведнъж ми хрумна, че имаме много хубаво лятно кино тук, с много пространство и изключително удобни кожени кресла (на които съм спал доста). А концесионерът на киното се оказа приятел на моя много близка приятелка. Така че задвижих нещата и даже възнамерявах да превърна дефекта в ефект, като уредя по време на празненството на екрана да се прожектират някакви подходящи кадри... Обаче тогава се намери ресторант - извън града - и със съжаление изоставих идеята в името на баналността.

 

Но не спирам да си мисля, че би се получила страхотна сватба там :)

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Аз съм за различните идеи, за места , които имат някакво значение за самата двойка, символични само за тях, отколкото на изтъркани клишета.Самият факт, че е проявено въображение е самодостатъчен . :) Наскоро чух за предпожение в планетариум във Варна :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз съм за различните идеи, за места , които имат някакво значение за самата двойка, символични само за тях, отколкото на изтъркани клишета.Самият факт, че е проявено въображение е самодостатъчен . :) Наскоро чух за предпожение в планетариум във Варна :)

Ама то ако си е символично за двойката някое супер известно място, пак в очите на околните ще изглежда клише :) Според мен двама души могат да бъдат наистина щастливи ако не обръщат толкова много внимание на мнението на заобикалящите ги - било то за предложение за брак или самият съвместен живот :)

Връзка към коментар

Ама то ако си е символично за двойката някое супер известно място, пак в очите на околните ще изглежда клише :) Според мен двама души могат да бъдат наистина щастливи ако не обръщат толкова много внимание на мнението на заобикалящите ги - било то за предложение за брак или самият съвместен живот :)

 

Следващият път като се видим, попитай Тити къде и предложих... :P

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.