Прескочи до съдържание

Френски песни или песни за Франция


Георги

Препоръчани мнения

Джипси Кингс произхождат от два рода житаноси - емигранти от Каталония в Южна Франция през 1930 г. Момчетата са родени в Арл и Монпелие. Открива ги Бриджит Бардо в Сен Тропе:

http://www.youtube.com/watch?v=Cld7opfFKe4

Връзка към мнение

Поздравявам ви с първата си любима френска песен в най-познатия и вариант:

 

 

Мили, детски спомени :)

Редактирано от donkat
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Освен тази песен на Патрисия Каас аз много харесвам Hotel Normandie:

Връзка към мнение

Забражих да добавя за тези от вас, които харесват мюзикала като жанр ето и френски такъв:

NOTRE DAME DE PARIS

но всъщност в ролята на Гърбушко е каданец Garou:

 

http://www.youtube.com/watch?v=D-2mBX3gI0Q

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Здравейте, имам едно питане и понеже е свързано с музика и Франция го пускам тук. Има една песен на 

Indila - Dernière Danse. На седмата секунда има страхотен изглед към Париж. Някой ходил ли е там? Това някакъв парк или просто тераса на някоя богаташка къща е? Ако има магеланец наслаждавал се на Париж от там, моля да сподели как се стига до там. Благодаря, на всички и насладете се на песента....

 

Връзка към мнение

Много, ама много ми прилича на нещо около Сакре Кьор или хълма Монмартр като цяло. Но от там Айфеловата кула се виждаше доста срамежливо между къщи и дървета, подозирам, че подобен чист открит изглед наистина може да от някой богаташки имот. 

Връзка към мнение

Друго потенциално място изглежда този парк: http://en.wikipedia.org/wiki/Parc_de_Belleville

Твърдят, че има панорамна гледка от него и е най-високият парк в Париж, а това в клипа ми изглежда като точно снимано в парк. Но не мога да намеря снимка, която да дублира изгледа от клипа. 

Връзка към мнение

И аз съм "за" Montmartre, защото единствено от там може да се погледне от високо, но сякаш Sacre-Coeur и терасите пред нея ми създават по-площадно усещане, а и там перилата са широки каменни. А 7-ма сек. на клипа с тясна каменна пътечка, дънери с окапала шума и камък в страни сякаш повече ми напомня Montmartre Cemetery. Приложената снимка с изгледа не е за точност, а за наслада.

 

 

 

post-1693-0-09075900-1404911081_thumb.jpg

post-1693-0-56642800-1404911233_thumb.jpg

Връзка към мнение

Хм, опитвам се да идентифицирам местоположението на блоковете, които се виждат между кулата и дървото. 

Тук съм ги снимал от Сакре Кьор. Според мен това са същите блокове.

 

IMGP6876.JPG

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Интересно, между 3 и 5 секунда виждаме парк/ гора, в края на клипа и езеро. Ако е Монмартр, къде е това езеро? Освен ако езерото няма връзка с терасата. Вероятно клипът е обработен, пейзажната снимка е от Монмартр, а терасата е от някъде другъде и накрая е станал микс.

Редактирано от Spqr
Връзка към мнение

Благодаря на всички за предположенията. Снимката на Zaro също е с впечатляваща гледка. Та сега остава да отидем, видим и снимаме... както си му е редът. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Ъп на тази тема! Постоянно слушам френска музика, обичам френска музика, мога да направя сигурно топ 300, само не знам как ще ги подредя :-) айде да започна и аз с малко фолклор: Nolwenn Leroy пее на френски и бретонски песни от фолклора на Бретан. Преди нея Tri Yann са пели същите песни но нейните версии много повече ми харесват. (Моята връзка с Бретан е, че след като на хората им е трудно произнасянето на името ми, ми измислиха прякор и така си и остана - Yann, типично бретонско име.) бретонския е малко като келтски на мен ми харесва.

 

Пее на Бретонски, за трима моряци.

 

Класика от Бретонския фолклор - кобилата на Мишао, на френски

 

Dans les prisons de Londres - оригинала е бретонски, Dans les prisons de Nantes, изпят и от Нолуен, но липсва в ютюб. Затова сложих квебекската версия от 70-те, която пее за затвора в Лондон (а не Нант), на френски отново.

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.