Прескочи до съдържание

Да вземам ли DSLR фотоапарат в Рио, Буенос Айрес, Сантиаго и Монтевидео?


FlyTraveler

Препоръчани мнения

То не е като потоп отгоре, по-скоро като много гъста мъгла доколкото помня. Ако не влизаш с лодка директно под водопада няма проблем с найлонов плик (аз май без нишо карах). Ако ще правиш тура с лодката, май е по-добре да вземеш по-сериозни мерки, а 142 лв ми изглежда дори евтино, определено не е за гмуркане, по-скоро за силен дъжд или водопад.

Връзка към мнение

Тък като и на мен ми предстои пътуване до Рио, Игуасу и Буенос Айрес, имам въпрос конкретно за Игуасу към FlyTraveler :) Как предпази фотоапарата от водните пръски и влагата около водопадите? Мисля си за импровизации с найлоново пликче с цип, но пак ме притеснява дупката, която ще трябва да направя за обектива и че от там много лесно може да нахлуе вода... Предпазен калъф за такива апарати гледах по 142лв и по-скъпи и честно казано, не ми се дават толкова много пари за него.

Става въпрос за DSLR апарат, не е сапунерка.  :)

 

Здравей, точно както ти е писал @neuromancer, нямаш никакъв проблем с апарата на водопадите, освен ако не влизаш с лодка отдолу. Имаше само едно място от бразилската страна, където трябваше да пазя апарата с чадър (влиза се навътре в реката по нещо като мост и има доста пръски и вятър), май и на дяволското гърло от аржентинска страна се минаваше за кратко през нещо подобно, а може и само така да ми се струва сега. При всички положения не е проблем, слагаш апарата в раницата за малко.

 

Ако правиш лодката под водопада (макоко сафари ли, какво му казваха там), апарата се намокря при всички случаи, освен ако тези "калъфи" за 142 лв. не са от онези меките за под вода - ако можеш ми прати линк да ги видя (аз подозирам, че може да е просто чохъл за дъжд). Ако няма да вземаш DSLR-a в  в лодка под водопада, няма смисъл изобщо да купуваш какъвто и да бил калъф (освен, ако не искаш да си имаш за дъждовно време).

 

По-скоро внимавай с апарата в Буенос Айрес и в Рио - по-дискретно, и като не снимаш го слагай в раница, а не с калъфа, по-който се разбира какво има в него. Аз лично нямах проблеми, но внимавах, а съм чел за доста хора, които са се разделили с апаратите си в тези градове. За всеки случай аз не носих най-добрият си апарат и обектив, но това съм аз.

 

Приятно изкарване, Игуасу е невероятно красив водопад, а Рио и БА са много интересни градове!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Много благодаря за информацията!  :)  Лодката под водопадите ще я пропусна най-вероятно. 

А иначе въпросното "калъфче" е това:

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/923460080001.html

Връзка към мнение

Много благодаря за информацията!  :)  Лодката под водопадите ще я пропусна най-вероятно. 

А иначе въпросното "калъфче" е това:

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/923460080001.html

 

А, това е за под вода, с такова нямаш проблем и под водопада даже :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.