Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Преди 1 час, ACM каза:

Пичове, наясно съм къде се намира Рига. Също така съм наясно, че не е остров и около града има суша с други интересни места. Въпросът е, че първо няма кой да лети по този маршрут като цяло извън летния сезони и второ цените са си доста солени, кой каквото иска да ми разправя. 

И аз донякъде споделям мнението ти, но според мен цените тепърва ще падат. Малко хора си купуват билети за полет в Европа над 6 месеца предварително, сега използват еуфорията (ако има такава). В споразумението с Райън със сигурност има опция за субсидия в случай на малко пътници, въпросът, е че не знаем дали е за всички полети или само за целогодишните, както се писа в началото.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

аз не че съм от Бургас, за да се възползвам от линиите до Рига или Жешов /ей обсеби ме този град :biggrin:/, но си мисля, че и при 10 евро цена биха ми били опция чак след като съм изръшкала де що има по-интересно по Европа и то наистина с вариант за  по 1-2 дни, а не по седмица 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 21 минути , antea каза:

аз не че съм от Бургас, за да се възползвам от линиите до Рига или Жешов /ей обсеби ме този град :biggrin:/, но си мисля, че и при 10 евро цена биха ми били опция чак след като съм изръшкала де що има по-интересно по Европа и то наистина с вариант за  по 1-2 дни, а не по седмица 

 

Донякъде си права, но същото важи и за един западноевропеец щом чуе София. Повечето освен, че е столица на някаква държава в Източна Европа (както Рига) на дали са знаели друго преди да купят билет с Райън. Виж за Жешов вече нямам представа защо са се спряли на него :lol:

Редактирано от tch
Връзка към коментар

Неоснователно се подценяват Прибалтийските републики, които лесно могат да се обиколят с автобуси.

Ако добавим и лесния и бърз достъп до Беларус, до Русия - Калининград, С. Петербург, до Финландия, може да се направи хубаво едноседмично пътуване. Може и да не ви е достатъчна една седмица.

Ще бъдете много приятно изненадани!

 

Редактирано от Dani Magelan
  • Харесвам 14
Връзка към коментар
преди 42 минути , tch каза:

Виж за Жешов вече нямам представа защо са се спряли на него :lol:

Има вариант да са направили проучване сред полякините в Жешов, че искат да купонясват на Слънчев бряг ;)

 

7fffc5f7344d34a11da3e81c24a12def.jpg

  • Харесвам 5
  • Шок 1
  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 2 часа, ACM каза:

 но ние в Рига повече от ден и половина не виждам какво ще правим.

Можем например да продължим с Wizz до Рейкявик, може да пообиколим другите балтийски страни с автобус ....

  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , Dani Magelan каза:

Неоснователно се подценяват Прибалтийските републики, които лесно могат да се обиколят с автобуси.

Ако добавим и лесния и бърз достъп до Беларус, до Русия - Калининград, С. Петербург, до Финландия, може да се направи хубаво едноседмично пътуване. Може и да не ви е достатъчна една седмица.

Ще бъдете много приятно изненадани!

 

Струва ми се, че визите усложняват нещата. Или са ги отменили, а аз не съм разбрала?

Връзка към коментар
преди 8 минути , Dani Magelan каза:

Визи са необходими за Русия и Беларус. За Прибалтика и Финландия - не.

В Калиниград дават визи на границата за 72 часа, но за съжаление България не е сред държавите на които дават. Още една причина да влезем в Шенген.

The 72-hour visa is given to citizens of UK, Japan and Schengen countries (Austria, Belgium, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Italy, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Slovakia, Sloveni, Spain, Sweden, Switzerland, Liechtenstein). This visa is valid only for Kaliningrad region.

За Беларус ако летиш със самолет за престой до 5 дни не трябва виза цък

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
В момента, Topfly каза:

В Калиниград дават визи на границата за 72 часа, но за съжаление България не е сред държавите на които дават. Още една причина да влезем в Шенген.

The 72-hour visa is given to citizens of UK, Japan and Schengen countries (Austria, Belgium, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Italy, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Slovakia, Sloveni, Spain, Sweden, Switzerland, Liechtenstein). This visa is valid only for Kaliningrad region.

За Беларус ако летиш със самолет за престой до 5 дни не трябва виза цък

Имах предвид пътуване в региона само с автобус и влак. Няма да е евтино да се лети до Минск, а и не е необходимо.

Връзка към коментар
преди 8 минути , Topfly каза:

В Калиниград дават визи на границата за 72 часа, но за съжаление България не е сред държавите на които дават. Още една причина да влезем в Шенген.

The 72-hour visa is given to citizens of UK, Japan and Schengen countries (Austria, Belgium, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Italy, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Slovakia, Sloveni, Spain, Sweden, Switzerland, Liechtenstein). This visa is valid only for Kaliningrad region.

За Беларус ако летиш със самолет за престой до 5 дни не трябва виза цък

Ама няма lowcost до Минск :) Иначе не знам какво им пречи на хората линията до Рига, толкова е хубаво в Прибалтика. Ние 20 дни обикаляхме из трите държави и можеше още толкова да изкараме.

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар

Ясно е,че цените ще падат,но дано не стане като сезонните полети на Wizz от Бургас,където в началото на сезона са ниски от Бургас към чужбина,а обратните са скъпи.В края на лятото са ниски пък от чужбина към Бургас.Аз съм пътувал 2 пъти през юни за 10 евро от Бургас до Варшава,но връщането беше с прекачване в Западна Европа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 38 минути , Фичо каза:

Можем например да продължим с Wizz до Рейкявик, може да пообиколим другите балтийски страни с автобус ....

И не само.

Има опция на airbaltic за пътуване в региона при повече полети с нещо като регионална карта.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Прибалтика е интересна,различна и спокойна откъм туристи дестинация,за разлика от Западна Европа.Това ,че е доста по-евтина също не е за подценяване.А пък каква питателна кухня имат.....

През любимите сайтове София-Бургас билета е 10-15евро.Сравнението между пътуването със самолет за 30мин и това с наземен транспорт ме уби.

Определено ме радват полетите до Рига.:)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Дестинациите, които обсъждате са изцяло ориентирани към летни почивки на чужденци по морето. Със сигурност ще се продават седалки и на тур оператори. Личи си и по честотите. Просто крадат от пазара на чартърните компании и никой не го е еня колко дни искате да седите в Рига и дали има нещо интересно в Жешов. За справка може да видите Bulgarian air charter какви дестинации обслужва. 

  • Харесвам 5
  • Браво 2
Връзка към коментар

Изключително много се вълнувам за Рига.Освен, че е красив град е доста стратегически за пътешествия в съседните страни.Има много евтини автобуси до  всички съседи.Понякога пускат и за по едно евро.Бил съм няколко пъти в Полша и много я обичам,но в Жешов не съм бил и също много се кефя.За директния полет до Краков просто е 6-ца от тотото.Досега съм ходил до Катовице и после мъкнене с автобус.Аз самото спестяване на времето  до София и обратно е безценно за нас хората от Бургас.

  • Харесвам 12
  • Браво 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, randi каза:

 Личи си и по честотите.

 

На този етап честотите не излизат. Трябваше 2 полета седмично до BGY, TLV, HHN , WMI  но са заложени по един. Общината май е платила само за един полет:lol:

 

Цитат

Николов: Изключително важно е, че компанията стъпва в Бургас с целогодишна база. Това дава възможност да се разшири летният туристически сезон, тъй като досега той приключваше с последния чартър до Бургас.

 

Така ще го разшири с двата полета, че ще трябва да превърне и Атанасовското езеро в плаж. :biggrin:

 

преди 51 минути , searus каза:

Олеле, рано май се зарадвах за неотменения ми полет, според Гардиан се очакват още отмени...

Евала на пилотите:)

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 18.09.2017 г. в 22:55, randi каза:

 

Много са зле, но аз не знам при това отношение към пилотите какво са очаквали да стане.... Ето, че все пак трябва да има подход към персонала.

Добрите мениджъри трябва да се отнасят към персонала си като към клиенти, даже по-добре, защото ако си тръгне клиент е загуба, но не фатална, докато ако си тръгне основен персонал компанията тръгва надолу.

Идват интересни времена за lowcost полетите в Европа, защото ако Райън не успеят да излязат от ситуацията ще се намеси конкуренцията и за съжаление с цени нагоре. 

преди 47 минути , Hollywood каза:

:biggrin:

 

Евала на пилотите:)

 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 3 часа, randi каза:

Дестинациите, които обсъждате са изцяло ориентирани към летни почивки на чужденци по морето. Със сигурност ще се продават седалки и на тур оператори. Личи си и по честотите. Просто крадат от пазара на чартърните компании и никой не го е еня колко дни искате да седите в Рига и дали има нещо интересно в Жешов. За справка може да видите Bulgarian air charter какви дестинации обслужва. 

Напълно съгласен, наскоро имаше статия, че през този юли 100-хиляди поляци са посетили България, въпросът е през април и октомври дали ще успеят да напълнят самолета.

Редактирано от tch
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Таньо каза:

Идват интересни времена за lowcost полетите в Европа, защото ако Райън не успеят да излязат от ситуацията ще се намеси конкуренцията и за съжаление с цени нагоре. 

преди 2 часа, Hollywood каза:

През изминалата седмица имаше още една новина За Райън, която не намери отзвук във форума, защото не засяга директно нас, пътниците. Но имаше решение на европейския съд в Люксембург, че договорите на работниците трябва да се правят според това законодателство, където се полагат най-много часове труд. В случая с Райън става въпрос, че те прилагат ирландско законодателство и съответно, ако някой служител иска да ги съди трябва да го направи в Ирландия, което е доста скъпо удоволствие и почти никой не го прави. Обаче след решението на съда договорите вече не би трябвало да са ирландски, а според това къде е стациониран съответния служител. След тази новина, акциите им паднаха доста по-осезаемо, от колкото след новината за отмяната на полетите. Така че или ще трябва да свият малко печалбата или да намалят малко броя на билетите в диапазона 2-10 евро.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 9 минути , tch каза:

 Така че или ще трябва да свият малко печалбата или да намалят малко броя на билетите в диапазона 2-10 евро.

Има и друг вариант. Полетите към определени държави с по строго трудово законодетелство ще са по скъпи спрямо други към държави с по либерално законодателство. Другия резултат от това решение може да е, че в държавите с по строгово трудово законодателсво ще има по малко базирани самолети и полетите ще се изпълняват от екипажи базирани в други държави.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • jul
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.