Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Райън опитват да се върнат в играта - много полети в ноември за 10 евро в Испания.

https://www.holidayguru.es/vuelos/vuelos-ryanair-baratos/

С тези оферти правят така, да изглежда че проблемите им са само до края на октомри.

Дано е така!

преди 49 минути , Емика каза:

И сега се чудя..да купувам ли 3 полета с Райън през ноември, или да чакам Уиз през март да пуснат Малага....

 

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 52 минути , Емика каза:

И сега се чудя..да купувам ли 3 полета с Райън през ноември, или да чакам Уиз през март да пуснат Малага....

Защо не и двете :) През ноември Ryanair не би трябвало да имат проблеми вече. Винаги има риск, де, но кризата причинена от липсата на пилоти е осезаема в силния сезон и не би трябвало да афектира слабия. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Таньо каза:

Райън опитват да се върнат в играта - много полети в ноември за 10 евро в Испания.

https://www.holidayguru.es/vuelos/vuelos-ryanair-baratos/

С тези оферти правят така, да изглежда че проблемите им са само до края на октомри.

 

Мдаа, никой не може да каже до кога ще са. До скоро бяха закъсненията, сега на дневен ред са отменените полети, и това ще мине.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Групата Луфтханза третира МОЛ със собственото му лекарство:

DKO9juLXoAEXoVz.jpg

 

DKO9TXmXkAI3S3Z.jpg

(източник: Twitter @eurowings)

Редактирано от akair
  • Харесвам 7
  • Браво 1
  • Смея се 23
Връзка към коментар

Поне има от кого да се учат, сами не биха се сетили :biggrin:

преди 16 часа, tch каза:

Донякъде си права, но същото важи и за един западноевропеец щом чуе София. Повечето освен, че е столица на някаква държава в Източна Европа (както Рига) на дали са знаели друго преди да купят билет с Райън. Виж за Жешов вече нямам представа защо са се спряли на него :lol:

Целта на тези линии е поток към Бургас, а не от. Жешов е близо до украинската граница, което дърпа летовници от Лвов и околия. Отделно летището е много за Раян и им пратя много евала. Редовно има билети Берлин-Жешов и обратно за по 4 евро.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

 

Компанията се опитва да постигне споразумение с пилотите си

"Ryanair" не изключва възможността да има и други отменени полети в бъдеще, въпреки че се опитва да постигне споразумение с пилотите си срещу високи бонуси.

Компанията отмени хиляди полети до края на октомври и предизвика разследвания на антитръстовите институции в различни европейски страни. Разследванията целят не само плащане на обезщетения на пътниците. Проверяват се и некоректни търговски практики на регистрирания в Ирландия превозвач.

Компанията рискува да получи и допълнителни солени глоби. Още по-големи са щетите за образа и репутацията на "Ryanair", която е лидер в нискотарифните копмании, завзел пазара както на международните, така и на вътрешните полети в Европа по брой на пътниците за година.

Нискотарифната компания беше поставена на колене от своите пилоти, които излязоха в отпуск. Според анонимно говорили бивши пилоти на компанията пред различни европейски медии "Ryanair" е плащала много ниски заплати и не е допускала профсъюзни групи, както и обезщетения, каквито дават другите авиокомпании. 

Стотици пилоти напуснали масово, привлечени от Норвежката нискотарифна компания, пускаща и презокеански полети, както и новосъздадена британска Lowcost. 

"Ryanair" ще предложи на пилотите, които са си взели отпуск по 12 0000 евро бонус и по 6000 евро за помощник пилотите, за да ги накара да извършат полети и по време на отпуската им.
Пилотите настояват и за промени в договорите. 

 

 

https://nova.bg/news/view/2017/09/21/193584/ryanair-намекна-за-още-отменени-полети/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

мисля че, като пътници, освен неприятностите покрай отменени полети, имаме и друг повод да се тревожим - никак не ми допада мисълта, че може самолета да е управляван от пилот, който е продал правото си на почивка срещу паричен бонус, защото в случая на такива отговорни професии не е просто право, но и задължение да почиват по определени схеми, за да са в кондиция, когато са на работа във въздуха

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, montepinar каза:

Стотици пилоти напуснали масово, привлечени от Норвежката нискотарифна компания, пускаща и презокеански полети, както и новосъздадена британска Lowcost. 

Коя е тази новосъздадена британска lowcost компания?

Връзка към коментар

Щерката трябва да лети до и от дъблин в началото и средата на ноември. От София и до Букурещ. Много се надявам да направя правилен избор с Раян и да не ги отменят. Не намерих други подходящи полети

Връзка към коментар
преди 51 минути , antea каза:

 имаме и друг повод да се тревожим - никак не ми допада мисълта, че може самолета да е управляван от пилот, който е продал правото си на почивка срещу паричен бонус

По принцип имаш някакво основание за такива притеснения, но ако тръгнеш да разсъждаваш в такава посока, не знам какви трябва да са притесненията ти когато, например, пътуваш по българските пътища, при положение че шофьорът срещу теб може да е нафиркан, надрусан, напушен, с току-що купена книжка, или от тия, които се имат за безсмъртни ... и вероятността това да се случи и да предизвика проблем е доста по-голяма, отколкото  с пилотите на Ryan... :unsure:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Аз пък от друга статия (мисля, че беше в Капитал) останах с впечатление, че заради натоварените летни разписания пилотите  са изразходили максималния брой часове, които са им разрешени и не става дума за заплащане...

Връзка към коментар
преди 28 минути , Gruntax каза:

Коя е тази новосъздадена британска lowcost компания?

хаха, и аз се зачудих, но го копи пейстнах едно към едно от Нова.бг 

Личи, че е превеждано от английски, много не й е ясно на тази, която е превеждала, не е в нейната област явно.

Може и да отменят още полети... Аз имам само един купен билет.. от Кастейон до София през октомври, което и без това е супер грешка, че го купих, но... да видим

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 33 минути , Gruntax каза:

Коя е тази новосъздадена британска lowcost компания?

Преди известно време шефът на Ryanair,мисля че каза да внимават Norvegian и авиокомпания Monarch

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 42 минути , bad kid каза:

Аз пък от друга статия (мисля, че беше в Капитал) останах с впечатление, че заради натоварените летни разписания пилотите  са изразходили максималния брой часове, които са им разрешени и не става дума за заплащане...

 

именно, има някаква игра с това, че годината в Ирландия /за полетните часове/ се брояла от 1 април, а в другите европейски държави - от 1 януари, което години наред им е давало преимущество по време на високия сезон за пътувания

 

Фичо, така е - всичко, което си изброил е повод за притеснение, върху който не се замисляме много, но знаеш, че има и един друг, атавистичен страх, когато си във въздуха /хептен нищо да не зависи от теб и да нямаш твърда почва под краката си, нещо такова :)/

 

и не е случайно, че при повечето пътни инциденти с много жертви като кацнат /пост-фактум/ инспекциите, се установява, че не са спазвани никакви норми за техническо състояние или извънреден труд.... като цяло не съм много фен на брюкселската бюрокрация, но директивите за безопасност не бих оспорвала никога

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Днес по обяд Райън са публикували във фейсбук обширна информация, озаглавена Cancellations - Update, където се обясняват на клиентите си как надлежно ги уведомяват, как ще процедират компенсации и прочие как се трудят за нас. Под публикацията Райън активно са отговаряли на недоволните коментари, включително са заявили, че няма да отменят повече полети.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 19 часа, akair каза:

Групата Луфтханза третира МОЛ със собственото му лекарство:

DKO9juLXoAEXoVz.jpg

 

DKO9TXmXkAI3S3Z.jpg

(източник: Twitter @eurowings)

Явно дълго са чакали да му отговорят на bye bye Latehansa :lol:

 

7210774614_6514f04667_b.jpg

 

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 2 часа, Topfly каза:

Явно дълго са чакали да му отговорят на bye bye Latehansa :lol:

 

7210774614_6514f04667_b.jpg

Както е казал Лао Дзъ: "Ако седиш достатъчно дълго на брега на реката, рано или късно труповете на твоите врагове ще минат покрай теб" :biggrin:

  • Харесвам 5
  • Браво 2
  • Смея се 6
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
16 hours ago, Jenbel said:

Под публикацията Райън активно са отговаряли на недоволните коментари, включително са заявили, че няма да отменят повече полети.

Щях да се изненадам, ако бяха отговаряли нещо друго :)

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 9/20/2017 в 23:25, Dani Magelan каза:

Неоснователно се подценяват Прибалтийските републики, които лесно могат да се обиколят с автобуси.

Ако добавим и лесния и бърз достъп до Беларус, до Русия - Калининград, С. Петербург, до Финландия, може да се направи хубаво едноседмично пътуване. Може и да не ви е достатъчна една седмица.

Ще бъдете много приятно изненадани!

 

Да, ама визите за Русия и ... Белорус-не съм сигурен - ще оскъпят доста подобен трип

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , antony2001 каза:

Да, ама визите за Русия и ... Белорус-не съм сигурен - ще оскъпят доста подобен трип

Само Прибалтика и Финландия да решите да разгледате, седмицата ви е запълнена. За тях не са необходими визи.

А и има евтини полети от Рига до Норвегия, Швеция, Исландия...

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • jul
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.