Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 5 минути , tch каза:

МалИИИ, наземното обслужване се е видяло в чудо от такава "навалица". Шегата настрана хубаво, е че НТА налазиха и останала част от страната. На летище Варна даже се бяха пострали да посрещнаст гостите с костюми за Хелуин.

 

22851863_1786026828075748_48924208405854

Социалните идват на растителен кашкавал и сирене, а като бонус - мек салам. :lol:

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

Имам въпрос, дали мога с ваучер на друг човек да взема 2 билета за него и за мен, в последствие обаче титуляра на ваучера да не го чекирам за полета, а само себе си да чекирам и по този начин да си пътувам на аванта :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 24 минути , Salvuccio каза:

Имам въпрос, дали мога с ваучер на друг човек да взема 2 билета за него и за мен, в последствие обаче титуляра на ваучера да не го чекирам за полета, а само себе си да чекирам и по този начин да си пътувам на аванта :lol:

Можеш. А дали ще го чекираш или не, няма значение.

Ваучерите не приключиха ли вече?

Връзка към коментар
В момента, Боби каза:

Можеш. А дали ще го чекираш или не, няма значение.

Ваучерите не приключиха ли вече?

Уж са до днес, ще видя по-късно дали все пак ще ми го приеме :)

Връзка към коментар

Ryan са ми пратили имейл, с който ме уведомяват за промяна на часа на един полет през февруари. Не съм сигурна, но мисля, че разликата е под 1 час. В същото време пише, ако не съм съгласна да се свържа с тях за промяна на датата, така го разбирам поне. Смятате ли, че е възможна промяна на датата наистина? Това ме устройва по принцип, понеже тази дата избрах произволно без никакви планове /колкото да заменя анулирания ми полет/.

Връзка към коментар

Полетите за Берлин се сменят, отиването мърда с 2 часа по-късно и реално се пристига в Берлин в 12 вечерта... то е оферта а пътуваш след работа, но това ми идва малко hard bass и сега ще летя с прекачване.

  • Шок 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 45 минути , Dreamm каза:

Ryan са ми пратили имейл, с който ме уведомяват за промяна на часа на един полет през февруари. Не съм сигурна, но мисля, че разликата е под 1 час. В същото време пише, ако не съм съгласна да се свържа с тях за промяна на датата, така го разбирам поне. Смятате ли, че е възможна промяна на датата наистина? Това ме устройва по принцип, понеже тази дата избрах произволно без никакви планове /колкото да заменя анулирания ми полет/.

Опитай в чата - ако е под час по-скоро няма да съдействат, но може и да попаднеш на готин оператор :)

 

Връзка към коментар

Като отворя линка за потвърждение на съгласието ми отдолу пише, ако не съм съгласна да се свържа с тях за промяна на датата. Довечера ще се пробвам. Мисля, че първоначално полетът беше в 12.40, а сега е в 11.55, но не съм сигурна. И все пак, ако това ми е свързващ полет, въпреки че не е, би било коректно от тяхна страна да ми предложат промяна на датата.

Връзка към коментар
преди 3 минути , Dreamm каза:

Като отворя линка за потвърждение на съгласието ми отдолу пише, ако не съм съгласна да се свържа с тях за промяна на датата. Довечера ще се пробвам. Мисля, че първоначално полетът беше в 12.40, а сега е в 11.55, но не съм сигурна. И все пак, ако това ми е свързващ полет, въпреки че не е, би било коректно от тяхна страна да ми предложат промяна на датата.

Ако в мейла за промяна имаш само опция да приемеш и нямаш такъв текст, по-скоро няма да ти съдействат.

Refunds
As your flight time change is over 2 hours you may cancel your flight and apply for a refund please click on the link below and enter the required details.

link

Applications for refunds must be submitted before the flight departure date.

Please note that Ryanair are not liable for any prepaid expenses directly or indirectly related to your booking as a result of this schedule change. 

Alternatively if you wish to contact Ryanair regarding this flight time change click here for Reservations phone numbers or click to chat with one of our advisors (subject to call centre opening hours).

Връзка към коментар

В имейла имам линк и когато го отворя там има бутон Приемам и под него пише това: Ако не желаете да приемете промяната в часа на полета на Вашата резервация, се свържете с Ryanair, за да определите нова дата за своя полет: Кликнете тук за повече информация как да се свържете с местния за Вас кол център или чрез имейл.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Dreamm каза:

В имейла имам линк и когато го отворя там има бутон Приемам и под него пише това: Ако не желаете да приемете промяната в часа на полета на Вашата резервация, се свържете с Ryanair, за да определите нова дата за своя полет: Кликнете тук за повече информация как да се свържете с местния за Вас кол център или чрез имейл.

За да те окуража, споделям опит от последния час - заради смяна на часа на единия полет, ми хрумна да сменя София-Берлин-София със София-Лондон-София.

Първия оператор твърдо ме отряза - можело само в рамките на същата държава.

Втория направи смяната веднага без да се пазари :)

Пробвайте се, хора - за мен не са важни дестинациите и го правя, за да ги тествам докъде може - ако ми се налага промяна, ще се боря здраво, докато не успея :biggrin:

Връзка към коментар
преди 2 часа, MARTiNSHO каза:

Полетите за Берлин се сменят, отиването мърда с 2 часа по-късно и реално се пристига в Берлин в 12 вечерта... то е оферта а пътуваш след работа, но това ми идва малко hard bass и сега ще летя с прекачване.

Това от коя дата ще стане?

Връзка към коментар
преди 2 часа, Боби каза:

За да те окуража, споделям опит от последния час - заради смяна на часа на единия полет, ми хрумна да сменя София-Берлин-София със София-Лондон-София.

Първия оператор твърдо ме отряза - можело само в рамките на същата държава.

Втория направи смяната веднага без да се пазари :)

Пробвайте се, хора - за мен не са важни дестинациите и го правя, за да ги тествам докъде може - ако ми се налага промяна, ще се боря здраво, докато не успея :biggrin:

Току-що за по-малко от 3 минути с по едно изречение в чата ми смениха датата без никакъв проблем :)

 

Благодаря ви, магеланци, че ме направихте като вас! Вие вече също може да се гордеете с мен :biggrin:

  • Харесвам 9
  • Браво 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар
На 2.11.2017 в 20:38, Dreamm каза:

 

Благодаря ви, магеланци, че ме направихте като вас! Вие вече също може да се гордеете с мен :biggrin:

Възгордяв, възгордяв,  възгордяяяяв! :))))

Браво, така е правилно, човек да иска промяна в удобната за него посока,че иначе АК правят с нас, каквото си поискат.

Като се замисля,  много рядко се случва, без значение, дали е ниско тарифна или нормална, да  няма някакви промени.Човек все трябва да е нащрек и да проверява, че не винаги пращат и уведомителни писма.  

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Странно, не мога да отворя сайта на ryanair през телефона си... Дали има нещо общо с това, че преди около седмица инсталирах приложението на wizz? През друго устройство, от наличните в къщи телефони или таблет се отваря...

Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 17 минути , КолЮ каза:

Странно, не мога да отворя сайта на ryanair през телефона си... Дали има нещо общо с това, че преди около седмица инсталирах приложението на wizz? През друго устройство, от наличните в къщи телефони или таблет се отваря...

Не е в това, проблема. По-добре го изтрий и свали наново.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

От Бургас - Bergamo (begins 28 March 2018), Bratislava (begins 27 March 2018), Hahn (begins 29 March 2018), Kraków (begins 31 March 2018), Memmingen (begins 27 March 2018), Riga (begins 27 March 2018), Rzeszów (begins 28 March 2018), Tel Aviv-Ben Gurion (begins 31 March 2018), Warsaw-Modlin (begins 29 March 2018), Weeze (begins 28 March 2018)[

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към коментар

Да споделя как дразнят тези... Имам си round trip билет. Анулират отиването, опитвам се да си сменя през сайта отиването и съответно връщането за да не губя ден, и системата ми изкарва такса за връщащия полет. Писах в чата, където някаква ме отпрати с категоричен отказ да ми смени и двата полета. Било невъзможно и можело да сменя само отиването, което е анулирано. Въпреки всички мои напъни тотално отказа и накрая направо ме изхвърли от чата без никакви сбогувания! На другия ден пак пробвах, като мислех, че вчерашната кака не е била адекватна, но тук срещнах абсолютно същия зверски отпор да ми преместят и двата полета. Около 30 мин се разправяхме, склонявахме и заплашвахме... Та накрая ми смениха и двата полета. Такова безумие въобще не очаквах. 

  • Харесвам 1
  • Шок 7
Връзка към коментар

От 3 януари ще има свързани полети и през Порто. Вариантите са следните:

 

Screen-Shot-2017-11-07-at-15.45.41.png

 

- без излизане от зоната за трансфер и преминаване през проверки отново

 

- чекирания багаж (вероятно от всякакъв вид) се насочва директно към финалната дестинация

 

- едно потвърждение за цялото пътуване

  • Харесвам 11
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 21 часа, randi каза:

. Та накрая ми смениха и двата полета

Аз се учудвам, че все пак са се съгласили да ти сменят връщането без такси. Ако някой ми беше разказал такава история извън форума, нямаше да повярвам.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • frequent_flyer
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.