Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 8 минути , Георги каза:

Някой знае ли дали в София може да се чекираш по-рано от 2 часа на летището? Искаме да се чекираме 3 часа преди полета и да се забием в бизнес салона след това, да може детето да си вземе следобедния сън там. 

Чекирането отваря 48 часа преди полета и затваря 2 часа преди него, така че не само, че може 3 часа преди полета, ами не е желателно и да чакаш да останат само 2 😉

 

Връзка към коментар

Щом имаш бордна карта няма значение кога минаваш секюритито. По-скоро дали ще е отворено гишето за оставяне на багаж, но това стандартно е 3 часа

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не точно,   гишетата на Wizz и  Ryan  отварят два часа преди полета.  Ако нямаш чекиран багаж може да минеш по всяко време през секюрити стига да е отворено.  На Т1 има понякога големи времеви паузи без полети и тогава не може да се влезе. 

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Но в Бургас не ме пуснаха оня ден и без багаж. Бях 2.05 часа преди полета и ми казаха, че трябва да изчакам 5 минути и тогава да вляза. Полетът беше на Райън.

Редактирано от Тони
Връзка към коментар
преди 2 минути , Георги каза:

Питам изрично за чекин, защото детето трябва да го чекираме на летището. 

Провери дали около (преди) вашия полет има други полети на Раян. Ако има , гишетата за чекин ще са отворени и ще може да се чекирате и вие по-рано от 2-та часа.

Връзка към коментар

Миналата година, чекиран онлайн, си дропнах куфара над 5 часа преди полета на БГ Ер и ходих да се мотам 😉

Техните гишета май са нон стоп отворени.

За другите незнам, но ще ми е интересно да разбера, че схемата е добра.

 

 

Връзка към коментар

Да, вярно, че сте с бебе и чекирате на летището. В такъв случай, както каза и funny, ако преди вашия полет има други, заради които чекин гишето да е отворено, не би трябвало да е проблем. Досега единствено в Мароко ми се е случвало да откажат да ни чекират преди да отвори чекина за конкретния полет.

Връзка към коментар
преди 8 минути , Тони каза:

Но в Бургас не ме пуснаха оня ден и без багаж. Бях 2.05 часа преди полета и ми казаха, че трябва да изчакам 5 минути и тогава да вляза. Полетът беше на Райън.

И мен не са ме пускали там по-рано,може би защото са малко гейтовете и пускат само за полетите в момента.На някои малки летища отваряха секюрити 1 час преди полета и направо на опашката на изхода.

Връзка към коментар

Решихме да не рискуваме и приспахме детето вкъщи. Ще я събудим към 3 и газ към летището. Яко е кисела, когато не се събуди сама, ама кво да се прави 🙂

Връзка към коментар

"Райънер" се споразумя със синдикатите на пилотите в Ирландия

предстоящите ми дъблински полети леко ме тревожеха и тази новина ми звучи ободрително :smile: дано повлекат крак и по другите им бази, че тази несигурност със стачките е крайно неприятна

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 минути , Loverboy каза:

Пак спират Стокхолм, след есента няма повече полети. Не гледах за други дестинации. Най-вероятно ще ги върнат зимата. 

За Райън ли става въпрос? Може би ги спират за през зимата?

Връзка към коментар

Да, това казвам. Най-вероятно ще пуснат пак от март. Миналата есен заради недостиг на капацитет махнаха сумати полети и март ги върнаха. Бристол също го няма от септември.

Редактирано от Loverboy
Връзка към коментар
преди 2 минути , АнтонМинков каза:

Зимата освен от София ще летят само Пловдив-Станстед. И в Бургас, и във Варна спряха полетите. 

Връзка към коментар

Айдее, край, както се и очакваше, вдигат и цената на бординга: 

 

Ryanair today (23 Aug) announced plans to cut check bag fees by introducing a lower cost €/£8 x10kg check bag service (currently €/£25 x20kg) and reduce the volume of free 2nd gate bags which has been causing flight delays, from 1 Nov next as follows:

– Priority Boarding customers (currently 30%) can continue to bring 2 free carry-on bags (1 x 10kg wheelie bag and 1 small bag).

– Non-priority customers can only bring 1 free (small) carry-on bag from 1 Nov.

– If non-priority customers want to bring a 2nd bigger (wheelie) bag they can buy a lower cost 10kg check bag for €/£8 at time of booking (currently a 20kg bag costs €/£25). This 10kg wheelie bag must be checked in at the airport bag drop desk.

– All customers with checked bags can now switch from the €/£25 x20kg bag to the cheaper €/£8 x10kg checked bag.

– The new policy will go live at boarding gates on/after 1 November 2018 and for all bookings made on/after 1 September 2018.

60% of Ryanair customers will be unaffected by this bag policy change, since 30% of customers already buy Priority Boarding and 30% already travel with only 1 free (small) carry-on bag. Ryanair expects that of the remaining 40% of (non-priority) customers affected by this new policy, most will either switch to priority boarding or will switch to traveling with 1 free (small) carry-on bag only, and others will buy the lower cost 10kg check bag.

 

Редактирано от Loverboy
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Айде да ни е честита и новата им политика за ръчния багаж : https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/ryanairs-new-bag-policy-starting-from-november/?utm_source=fly4free.com&utm_medium=pushapp&utm_campaign=push

 

Понеже не им стигат негативите, които си натрупаха със стачките.....

 

 

 

 

Редактирано от Jorro
  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Ще трябва да купувам вече билети само през сайтовете за наления с карти,да се намалят тези допълнителни такси за багаж.

Редактирано от dimitrov6
Връзка към коментар

Здравейте! Нуждая се от съвет. Имам отдавна  купен билет от ryanair за Берлин за края на септември. Няма да мога да летя тогава. Не искам обаче да изгубя билета. Има ли възможност да отложа полета за ноември или чак за...........пролетта? И ако да, как става?

Връзка към коментар
преди 7 минути , muchachote каза:

Здравейте! Нуждая се от съвет. Имам отдавна  купен билет от ryanair за Берлин за края на септември. Няма да мога да летя тогава. Не искам обаче да изгубя билета. Има ли възможност да отложа полета за ноември или чак за...........пролетта? И ако да, как става?

Да, можеш след заплащане на такса промяна и доплащане в разликата на цената на билета ако на новата дата е по-скъп.

Таксата промяна е както следва :

 

Такса за промяна на полет
Слаб сезон*
€35 / £35
Такса за промяна на полет
Силен сезон*
€50 / £50
 
Връзка към коментар

Доколкото разбирам, ако вече имам билет за ноември, то ще летя по старите условия, т.е мога да пътувам с една по-голяма чанта (не съм доплащала за приорити). 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Jorro каза:

Айде да ни е честита и новата им политика за ръчния багаж : https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/ryanairs-new-bag-policy-starting-from-november/?utm_source=fly4free.com&utm_medium=pushapp&utm_campaign=push 

 

Понеже не им стигат негативите, които си натрупаха със стачките..... 

 

 

Тази ще да е старата политика.  Новата влиза с вила от април 2019. Всяко разписание с нова политика.

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.