Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Благодаря за разяснението!

 

Направих резервация през аржентинския Jetcost - lastminute, като платих с Visa Electron и общо взето ми се получи почти двойно по-ниска цена от София до Рим и обратно. Получих имейл за потвърждение на резервацията, но сега като се опитвам да вкарам полета в профила ми на сайта на Раян и все ми дава, че нещо не е наред. Някакви идеи?

Връзка към мнение
преди 16 минути , antea каза:

ще бъде полезно да споделиш, ако си открил такава "стандартна" раница, защото почти всички, които аз виждам, ако са до 40 см, на ширина са 30

Нужно ли е да е пълна?  

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 минути , saved_ каза:

Благодаря за разяснението!

 

Направих резервация през аржентинския Jetcost - lastminute, като платих с Visa Electron и общо взето ми се получи почти двойно по-ниска цена от София до Рим и обратно. Получих имейл за потвърждение на резервацията, но сега като се опитвам да вкарам полета в профила ми на сайта на Раян и все ми дава, че нещо не е наред. Някакви идеи?

Не слагаш твоя мейл, а този, който е посочен в мейла, нали?

Връзка към мнение

Да не им стачкува имейлът?

Според мен пиши и на lastminute. Помоли ги да ти изпратят всички данни за резервацията.

Редактирано от Goal & Boss
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 7 часа, Двуцветко каза:

Ето

 

1CB2CD8D-F9BD-42AB-A6A3-B3E25D09E212.jpeg.18985ffb3d92059f709bdad6297f60eb.jpeg

 

D5A13C03-CCB3-4332-8C7A-A0A7C1745797.jpeg.f26baccd408f9c14110972ae1efcecce.jpeg

 

А и в крайна сметка всичко опира до евентуално набутване в клетката, ако се стигне до там.

Много е готина!А от къде я взе?

 

 Гледам опцията за резервиране през Раян румс с 10%кредит за полети на Раян.Използват базата на hotels.com,които дават по-ниски цени от букинг напоследък.Някой ползвал ли е тази промоция?За колко време отразяват кредита,че Уиз ме дразнят с това забавяне?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте! Днес в сайта на Райън еър са публикували, че при резервация до 03.09 има отстъпки от цената до 30 евро за билетите за връщане и че има намаление на цените въобще. За датите, които си бях набелязала има увеличение, но поне ако мога да се възползвам от някаква отстъпка при резервация за полетите на връщане.  Като започна резервация никъде не ми се отразява такова намаление. И още нещо да попитам - дали може да стане плащане с виртуална карта  VISA  на ДСК ?

Връзка към мнение
преди 12 минути , Petya каза:

Здравейте! Днес в сайта на Райън еър са публикували, че при резервация до 03.09 има отстъпки от цената до 30 евро за билетите за връщане и че има намаление на цените въобще. За датите, които си бях набелязала има увеличение, но поне ако мога да се възползвам от някаква отстъпка при резервация за полетите на връщане.  Като започна резервация никъде не ми се отразява такова намаление. И още нещо да попитам - дали може да стане плащане с виртуална карта  VISA  на ДСК ?

Аз виждам през приложението за полет от Ржешов до Бургас цената е задраскана от131,58 злоти на 88,58.Трябва да може с виртуална.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 23 минути , Petya каза:

Здравейте! Днес в сайта на Райън еър са публикували, че при резервация до 03.09 има отстъпки от цената до 30 евро за билетите за връщане и че има намаление на цените въобще. За датите, които си бях набелязала има увеличение, но поне ако мога да се възползвам от някаква отстъпка при резервация за полетите на връщане. 

Бяхме коментирали, че през бг версията на сайта превода не е много точен. Има се на предвид,че намалението е за двупосочни полети, а не само на връщане. Аз поне 5 полета наблюдавам еднопосочно и имат по 10 евро надолу от цената, като за двупосочен може и да е повече.

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 30 минути , Ivko каза:

Бяхме коментирали, че през бг версията на сайта превода не е много точен. Има се на предвид,че намалението е за двупосочни полети, а не само на връщане. Аз поне 5 полета наблюдавам еднопосочно и имат по 10 евро надолу от цената, като за двупосочен може и да е повече.

Да, да - имах предвид точно двупосочен полет. Явно има намаления за някои полети, но точно за моите има увеличение.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 21 часа, iMari каза:

Много е готина!А от къде я взе?

 

 Гледам опцията за резервиране през Раян румс с 10%кредит за полети на Раян.Използват базата на hotels.com,които дават по-ниски цени от букинг напоследък.Някой ползвал ли е тази промоция?За колко време отразяват кредита,че Уиз ме дразнят с това забавяне?

Сега погледнах един хотел, който съм букнала в Богота. През Раянците и техния сайт ми излиза със 7 долара на нощувка, повече, отколкото,  в  Букинг.

Връзка към мнение
преди 31 минути , AlexandraKo каза:

Сега погледнах един хотел, който съм букнала в Богота. През Раянците и техния сайт ми излиза със 7 долара на нощувка, повече, отколкото,  в  Букинг.

Да,не винаги hotels.com дават по-ниска цена,но често се случва напоследък,поне за хотелите,които търся:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, 

За съжаление и нас ни хващат новите правила на Райън еър. Летим с децата на 01.11 и се връщаме на 04.11.

Може ли да ми уточните, тъй като при резервацията ми искаха задължително да посоча места, незнам защо (децата са на 5 и 12 год), смятам да си доплатя приорити само за мен, дали чекирането пак е 48 часа преди полета?

Връзка към мнение

И още нещо, с платено приорити пак май трябва да чекирам чантата до 10 кг и само малките с нас на борда, или нещо бъркам? 

Направо се омотах с тези нови правила.......

Връзка към мнение
преди 7 минути , Millenium каза:

И още нещо, с платено приорити пак май трябва да чекирам чантата до 10 кг и само малките с нас на борда, или нещо бъркам? 

Направо се омотах с тези нови правила.......

 

EAC1F20A-13B8-4E78-BECA-90E2D391DA48.jpeg

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение

И да продължа с питанията🙂, незнам дали тук е уместно да задам въпроса, извинете ме предварително, та - на малкият паспортът му изтича март 2019г., т.е няма да има валидност 6 месеца от датата ни на пътуване. Какво мислите, дали ще има проблем, все пак Англия са още в ЕС, или пък да не рискувам и да го сменя.

И някакви предложения за евтин паркинг до Т2/ възможно най-близо, че с тези деца/, смятам да оставя колата и да не занимавам никой с взимания и карания.

Редактирано от Millenium
Връзка към мнение
6 hours ago, Millenium said:

Може ли да ми уточните, тъй като при резервацията ми искаха задължително да посоча места, незнам защо (децата са на 5 и 12 год)

Детето на 5 е с безплатно място, а на Вас задължително Ви продава място за 4€. Имайки места, чекирането е отворено 60 дни преди полет. Но не знам как е, ако  на една резервация има пътници с места и без места. 

Редактирано от aleksandrina
Връзка към мнение
преди 6 минути , aleksandrina каза:

Детето на 5 е с безплатно място, а на Вас задължително Ви продава място за 4€. Имайки места, чекирането е отворено 60 дни преди полет. Но не знам как е, ако  на една резервация има пътници с места и без места. 

Мисля,че  60 дни е платено и за детето мястото.Безплатно е ако е в 48ч безплатен период за чекиране а за възрастния си е платено

Връзка към мнение

Дете до 11 е с безплатно място + 4€ задължително за 1 възрастен. Не е необходимо (а и то няма как) да купувам място за детето. Моето е на 10 и знам със сигурност. Купувам и 1 място за съпруга ми и така всички сме с места и чекирането е отворено 60 дни преди полета. 

Какво се случва обаче с чекирането, ако не купя място за съпруга ми, а сме на една резервация?! Това беше въпроса. 

А отделно @Millenium се чуди защо трябвало да избере места-  защото едното е за 5 г. дете, а другото е за нея (или друг възрастен, ако пътува с тях). Другото дете на 12 няма място (освен, ако не е закупено). Т.е. местата, които пише, че било задължително да посочи, не са за 2-те деца, а за 5 годишното и за 1 възрастен. 

Редактирано от aleksandrina
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Яни
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.