Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Ако ги засекат може да е при чекирането или на летището.Или от утре до 1 октомври да ги сортират всичките.

Редактирано от dimitrov6
Връзка към коментар

Ако ги засекат може да е при чекирането или на летището.

 

На отиване или на връщане ще е засечката? :lol:

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мисля, че се филмираме излишно. Дават намаление, използваме го, потвърждават полетитеи това е. Билетите са валидни и реални. 

 

Единствения вариант за реакция е да се опитат да си дръпнат парите от въведената карата, но при положение че не сме въвеждали 3-цифрения код няма как да успеят. Следва мейл платете или губите билета, което нямам идея как може да бъде организирано.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Мисля, че се филмираме излишно. Дават намаление, използваме го, потвърждават полетитеи това е. Билетите са валидни и реални. 

 

Единствения вариант за реакция е да се опитат да си дръпнат парите от въведената карата, но при положение че не сме въвеждали 3-цифрения код няма как да успеят. Следва мейл платете или губите билета, което нямам идея как може да бъде организирано.

 

При 0.00000Е няма какво да плащаме на каса.

Връзка към коментар

То на каса няма и да ходим, с ръчен багаж и онлайн чекин нямаме работа там. 

 

Четейки правилата, единственото притеснително е този момент:

 

 

 

Ryanair си запазва правото по свое усмотрение да отмени, прекрати, промени или преустанови награда за регистрация в myRyanair, както и да изменя Общите условия за регистрацията по всяко време и без предварително уведомяване.

 

Лично аз го разбирам като да ти вземат 10€ преди да си ги използвал, не да ти отменят вече потвърден полет.

 

 

 

 

Ще изгубите неизползвания кредит за пътуване от 10€ при изтриване на Вашия акаунт myRyanair

 

Това значи ли, че като използвам ваучера мога да изтрия профила без последствия?

Връзка към коментар

И все пак, ако тръгне да става някакъв грандиозен фал...кога горе долу може да го очаквам? Взех билети Брюксел-София, но отиването искам да букна през Уиз и затова се чудя...да не си остана с билетите за отиване само от Уиз.

Връзка към коментар

Въпрос към вече пътувалите с Раян - как става безплатното онлайн регистриране на двупосочни билети?

На мен ми изглежда предизвикателство... Очевидно двупосочните билети се регистрират едновременно.

Ако полетът на отиване ми е след седмица, а на връщане след 10 дни, изглежда трябва да се регистрирам 7 дни преди датата на полета на връщане. Това горе-долу добре, обаче, ако връщането е след повече от седмица реално съм принудена да купя места за връщането, за да мога да регистрирам билетите за отиване?

А може би нещо не разбирам?

Моля, пътувалите вече да разяснят :meeting:

Връзка към коментар

Очевидно двупосочните билети се регистрират едновременно.

Нищо подобно, регистрираш се само за отиването и после само за връщането.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Предполагам, че питаш за онлайн чекирането. Не е необходимо да го правиш едновременно за отиване и връщане. Правиш си отиването и 7дни преди датата за връщане се чекираш и за връщане.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не се получава. Полетът на отиване ми е след седмица и се опитвам да се чекирам в момента, но не става.

Сега опитах отново и видях горе мъничък надпис: вашият полет е уреден. Нека планираме останалото от пътуването ви...  Това означава ли, че съм успяла. А как да стигна до бордните карти?

Процесът на регистрация не приключва, не стигам до бордните карти /виждам къде трябва да бъдат/....

 

 

ЕДИТ - Всичко е наред! Много ви благодаря

Редактирано от Dreamm
Връзка към коментар

Чекирането трябва да е 7дни преди полета, като се спазват и часовете. Да не би още да не са го пуснали за чекиране.

Трябва да си въведеш данните от личната карта и да ти даде места. Не си готова, а уредения полет означава, че си купила билета.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ще си призная грешката, която  установих, че правя по време на регистрацията.

Първо, признавам си, че ми е за първи път не само онлайн регистрирането, но и първо самостоятелно организирано пътуване. Разбира се, дължа го на всички вас тук - във форума!

Та на въпроса - освен, че не знам как се прави, бързах да изляза за работа :) , и нали излизат три опции за избор и аз вместо да избера първата /за безплатна регистрация сега/, избирах последната /регистрирай се по-късно безплатно/. Глупава грешка, ама я направих поне 5 пъти...от недочитане.... А по отношение на часа забелязах, че не го отчитат явно, защото полетът е вечерен. Другото хубаво нещо е, че ми се паднаха двете места едно до друго :) Много се радвам за това!

Следващото ми предизвикателство е да се оправя в непознатия град. Веднъж успях, вярвам, че и сега ще се справя. Тогава нямах грижа за хотел и билети - нали ги купих от агенция, но с всичко останало се оправих сама. Сега обаче, след като ви "срещнах" през ум не ми минава да се обърна към агенция :P

Хора, много, ама наистина много ви благодаря за това, че ви има, благодаря ви за всичко!!!

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Edem, с каква идея правиш над 20 профила и регистрираш към всеки профил билет? Ще ги използваш ли и как?

Чисто любопитство :) Дали промоцията е валидна и след 9ти?

Редактирано от Vyara
Връзка към коментар

Edem, с каква идея правиш над 20 профила и регистрираш към всеки профил билет? Ще ги използваш ли и как?

Чисто любопитство :) Дали промоцията е валидна и след 9ти?

Отиване-връщане, отиване-връщане... общо са 10 двупосочни билета до някъде. 10 уикенда, за 3-4-5 месеца.. защо да не ги ползва? ;):rolleyes:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Отиване-връщане, отиване-връщане... общо са 10 двупосочни билета до някъде. 10 уикенда, за 3-4-5 месеца.. защо да не ги ползва? ;):rolleyes:

4 човека по 2 полета = 8 полета - един уикенд

и така още 2-3 пъти :)

 

Ако пък се прекачат на накое летище (Пиза, Рим, ...) става още по-лесно да натъкми 20-30 полета.

 

Edem, не ни мъчи повече. Целия форум тебе чака :)

 

p.s. Хрумна ми нещо. Летиш до Лондон. Правиш един тигел (бърз шопинг)  по Виктория стрийт и се връщаш с вечерния полет. ;)

 

Добре, че жена ми не се усети за тази далавeрa, че щях да бъда принуден да направя повече акаунти от Edem. :P

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз ли нещо грешно съм разбрала? В общите условия не е ли упоменато, че от промоцията може да се възползваш еднократно т.е само 1 билет, а ако резервираш втори да ти го откажат като съвпадат имената, дори да е с друг мейл?

Надявате се да минете метър ли?

Връзка към коментар

Аз ли нещо грешно съм разбрала? В общите условия не е ли упоменато, че от промоцията може да се възползваш еднократно т.е само 1 билет, а ако резервираш втори да ти го откажат като съвпадат имената, дори да е с друг мейл?

Надявате се да минете метър ли?

 

това е твоя интерпретация, която никъде не е записана в правилата на промоцията

Връзка към коментар

това е твоя интерпретация, която никъде не е записана в правилата на промоцията

Може и да е моя. Текста, който обсъждам е следния: Ryanair ще откаже кредит за пътуване на клиенти, които вече са се възползвали от своите 10€ кредит за пътуване под друго име.

Ако смятате, че те имат предвид, че някой ще си направи фалшива лична карта, за да се възползва от пътуване с намаление от 10 паунда/евро интерпретирам грешно. Мисля, че горе вече въпроса беше засегнат и ще е интересно да видим резултата. 

Връзка към коментар

Идеята е точно това: един профил-един билет. До тук съм употребил 20 билета. 8 са двупосочни за 4ма за уикенд, да.

Останалите 12 са по 6 бр на човек за сложната операция Коледни базари и включва полети до тях с прекачване, плюс 2 вътрешни. Най-скъпия полет беше 10,56€ и ваучера го покри целия.

Редактирано от Edem
Връзка към коментар

Извън шегите.

Аз направих 4 акаунта - два на мое име и два на жена ми. Никъде не съм лъгал т.е посочил съм истинските си имена. За документ за самоличност съм посочил в единия акаунт личната карта, в другия - пастпорта. За платежен документ съм посочил една и съща КК с картодържател - мен т.е. едно и също лице.

Ще видим с билетите какво ще стане.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

ами не знам, ама и аз ги разбирам условията на Ryan точно като Vyara - 10 евро еднократно за един човек, независимо колко профила с различни документи за самоличност би си направил; единственият друг възможен вариант, за който се сещам е някой да има две официални различни имена - двойно гражданство например, и тогава би могъл, на ръба, да ползва два пъти 10-те евро

Връзка към коментар

Четейки общите условия сега забелязвам, че се говори единствено за "кредит" и "награда", тоест за 10-те евро, но не и за вече закупени полети с тях. Ще откажа кредит, ще отменят награда и тн. Това го направиха миналия път, когато дадоха ваучери и ги отмениха след няма и час - просто изчезнаха от профилите. 

Освен това, при някакъв проблем следва жалба до Европейското КЗП, защото в условията няма споменато, че един човек не може да регистрира повече от 1 профил, а че не може да ползва чужд ваучер - демек си направила Кейт Мидълтън профил, взела си ваучера, ама дошъл Уилям и от нейния профил купил билет за себе си, а нея я оставил да дондурка децата вкъщи.

Редактирано от Edem
Връзка към коментар

А бе едва ли Райън са толкова изтрещели, че да не предвидят този вариант.

 

 

 

Any NEW customer signing up to myRyanair and completing a full profile between Sept  7th – 9th inclusive will be entitled to a £10 travel credit off their next Ryanair flight departing Oct 1st – Dec 18th and Jan 10th – Jan 31st 

 

A full profile for this purpose includes the customer’s full name, date of birth, nationality, mobile phone number, email address, passport  details, and payment card details.

 

Според мен different name означава друг потребителски профил - т.е. няма как два профила да имат едни и същи данни.

Връзка към коментар

Като чета последните няколко страници от темата оставам с впечатление, че с дружни усилия се опитвате да усвоите печалбата на вироглавия ирландец от новата база в София за първото тримесечие от стъпването на пазара. Сега остава и той да "лайкне" похвалните усилия положени от вас и всички ще са доволни на финала. Никога няма да спра да се изумявам от човешкия гений... :lol:

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.