Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

По темата за Райън. На летище София приемат ли QR бординг кодове от мобилното приложение ?

Писано е преди , но не помня и може ли някъде да се провеява за кои летища това е възможна опция ?

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

аха, загрях каква е хипотезата - Райън ще ти откажат наградата, ако пътуваш под друго име (да използваш различно от собственото си име при наличието поне на 2-3 проверки на документа за самоличност на летището, е хипотетично възможно, само ако си агент под прикритие или с двойно гражданство и различни имена, примерно Петров/Petroff - да кажем 0,01% от потенциалните пътници), но за сметка на това нямат против да купиш 5-6 билета под собственото си единствено име, каквито са останалите 99,99% :lol:

 

преди 2-3 седмици на летището не видях нито един служител с четец за сканиране, преглеждаха само хартиени карти, включително когато си давах чекирания багаж на лентата, понеже в хартиената карта не се вижда, че имаш платен багаж, се наложи да покажа бордната карта от приложението (там се вижда) - имам предвид, че служителят ми погледна екрана на телефона, а не я сканира...

Редактирано от antea
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Може да има няколко души с еднакви имена.Единствено по номера на документите ще се гледа дали има повторение.Но на билетите на Ryan не пише номер на документ,за разлика от Wizz.И на летището мисля ,че гледат само името дали е еднакво в билета и документите.

Връзка към коментар

По темата за Райън. На летище София приемат ли QR бординг кодове от мобилното приложение ?

Писано е преди , но не помня и може ли някъде да се провеява за кои летища това е възможна опция ?

Аз два пъти минавам с мобилна бордна карта от Раян. Според мен няма да имаш проблеми

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Всъщност тия четци нямат ли мрежова връзка един вид някъде да се записва , че си минал ?

Много пъти май почти и не сравняват хартиеното копие с документа на пътника.

Мятат формално един поглед и сканират бордната карта.

Ако тук даже и не сканират кода е още по-странно.

Връзка към коментар

Минаването с QR код на летище София всъщност не става с сканиране. Случва се с поглеждане към екрана на мобилното устройство :)

Нищо не разбираш! Това е бил Човекът скенер!

 

Laser%20Eyes.jpg

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Код няма, просто заевяваш ваучера и системата автоматично ти приспада 10евра

Нещо май съм тъп.Не можах да видя как става това.Помощ моля.

Трябва ли да натисна плащане-там цената ми е без отстъпка и да чакам да не ми вземе всички пари,а да ми отчете ваучера.

Редактирано от malkia
Връзка към коментар

Имам въпрос.Вместо да си избера място за полета,по погрешка ( моя грешка ), системата ми даде място и приключи чекирането .Има ли сега вече някаква възможност да си избера място с плащане ,тъй като не намирам такава.Някой дали е пробвал такава промяна чрез телефон или чата,който имат в сайта .

Благодаря :)

Връзка към коментар

В бордната карта номерът в полето "ред" какво трябва да означава?

 

И глупав /за вас/ въпрос, но все пак - на летището отивам само с разпечатани бордни карти и лични карти, нали?

Връзка към коментар

Имам въпрос.Вместо да си избера място за полета,по погрешка ( моя грешка ), системата ми даде място и приключи чекирането .Има ли сега вече някаква възможност да си избера място с плащане ,тъй като не намирам такава.Някой дали е пробвал такава промяна чрез телефон или чата,който имат в сайта .

Благодаря :)

Пиши на чата.миналата седмица купих така.
Връзка към коментар

.....Не можах да видя как става това.Помощ моля.

Трябва ли да натисна плащане-там цената ми е без отстъпка и да чакам да не ми вземе всички пари,а да ми отчете ваучера.

В дясно е полето с кода, натискаш там, не попълваш нищо, само потвърждаваш че ще го използваш и цената ти става 0. Не потвърждавай плащане, ако цената ти не е 0 или с 10евро по-ниска.

Връзка към коментар

По темата за Райън. На летище София приемат ли QR бординг кодове от мобилното приложение ?

Писано е преди , но не помня и може ли някъде да се провеява за кои летища това е възможна опция ?

Видях, че вече има отговори, но да обобщя - при проверката преди секюрити контрола няма четец и тогава служителя гледа имената и ги сравнява с личната карта/паспорта. 

След това на гейта се минава на сканираща машина, която чете кода.

 

Аз ползвах само картата, която бях запаметила в телефона.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Абе бива орязване на разходи, ама база имате вече тук, бе хора, наемете един читав преводач... Дори Google Translate го превежда като маршрут, какви са тия "пътища".

 

2016-09-13_21-52-22.png

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Може би аз нещо си внушавам или не разбирам, но не мога да вляза в Myryanair. Просто login формата я няма на сайта, което е много странно!  :huh:

 

ПП: оказа се, че браузърът ми прави проблем. С друг браузър сайтът ми се отвори в пълнота. :) Моля някой администратор да ми изтрие мнението. :)

Редактирано от tonik
Връзка към коментар

Да се оплача! Въпреки, че предварително попълних анкетата на сайта на RyanAir, за това какво място искам (до прозорец или не) и в коя част на самолета предпочитам да е (отпред, средата или отзад), системата не се съобрази с желанията ми и даде място до пътеката и в средата, а бях от първите направили Check-in. :(

Надявам се на другите 3 полета, които предстои да чекирам, да се смили (системата) над мен. :lol:

Връзка към коментар

Приключи пътуването ми с полетите по 1 евро и половина до Атина,  всичко мина перфектно. Днес имаше бг обучаващ се от салонния екипаж. Беше фрашкано с гърци. Дано да върви тая линия, почвам да чертая планове за началото на сезона  догодина  :)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.