Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Ето като потвърждение на горното ми мнение, същото "промо" обявено този път уж заради линията Белфаст - Малта: http://www.mirror.co.uk/money/ryanair-launches-huge-999-flight-9941324

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

По повод много запитвания за полети София-Варна, от Раян коментират, че в момента не планират никакви вътрешни полети:

 

 

 

The company is not planning to operate domestic flights in Bulgaria, because of the still insufficient interest.
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Магеланци, може ли малко хелп, по-скоро за да придобия увереност, че някъде не греша по повод  закупуване на билети от Раян.

Та...Избрала съм си датите, трима пътници ще сме и искам да чекирам само един багаж, което - съответно и логично, ми се таксува като 2 багажа - на отиване и на връщане. Следвайки стъпките на резервацията, вървя по първата опция, която е "Стандартен план", защото в Leisure Plus ми калкулира в цената автоматично допълнителен багаж и за трима ни. А аз искам само един платен багаж, извън ръчния, на който имам право.

От там насетне добавям само избор на места - и за двете посоки, което, разбира се, също се калкулира с допълнителни пари. Никъде обаче в стъпките на стандартния план няма опция "чекиране", което при мен ще е по интернет, т.е. безплатно, но никъде не иска да го заявя. Необходимо ли е да направя нещо по този повод? И като цяло - това ли е логиката на стъпките при закупуване. Наистина, искам само три двупосочни билета, един куфар и запазени места, това е всичко :)

Проигравах варианта до фаза "Плащане". Когато платя, предполагам ще ми пратят и инфо за това, което следва от тук насетне, ама се притеснявам...

Пропускам ли нещо и какво?  

Извинете ме за наивното питане, опитът ми с нискотарифните е почти нулев, не съм пътувала много, а пътуванията ми са били най-вече с друг транспорт или пък някой друг се е грижил за билетите. Сега обаче си го правя само аз, защото това пътуване е подарък за семейството ;)

Връзка към коментар

Това са стъпките, не се притеснявай.

Избираш за тримата Стандартен план, добавяш багаж само за единия + места в самолета. 

След плащането ще можеш да направиш онлайн чекирането.

Връзка към коментар

Това са стъпките, не се притеснявай.

Избираш за тримата Стандартен план, добавяш багаж само за единия + места в самолета. 

След плащането ще можеш да направиш онлайн чекирането.

Благодаря  ти! Така съм се шашнала, че чак не е истина, както се казва... ;) Ама като е подарък, ми се иска всичко да е идеално. Или поне почти идеално :) 

Връзка към коментар

По повод много запитвания за полети София-Варна, от Раян коментират, че в момента не планират никакви вътрешни полети:

 

като гледам не планира и никакви външни полети. остават с 3 самолета през 2017. уж голямо разрастване щеше да има.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Магеланци, може ли малко хелп, по-скоро за да придобия увереност, че някъде не греша по повод  закупуване на билети от Раян.

Та...Избрала съм си датите, трима пътници ще сме и искам да чекирам само един багаж, което - съответно и логично, ми се таксува като 2 багажа - на отиване и на връщане. Следвайки стъпките на резервацията, вървя по първата опция, която е "Стандартен план", защото в Leisure Plus ми калкулира в цената автоматично допълнителен багаж и за трима ни. А аз искам само един платен багаж, извън ръчния, на който имам право.

От там насетне добавям само избор на места - и за двете посоки, което, разбира се, също се калкулира с допълнителни пари. Никъде обаче в стъпките на стандартния план няма опция "чекиране", което при мен ще е по интернет, т.е. безплатно, но никъде не иска да го заявя. Необходимо ли е да направя нещо по този повод? И като цяло - това ли е логиката на стъпките при закупуване. Наистина, искам само три двупосочни билета, един куфар и запазени места, това е всичко :)

Проигравах варианта до фаза "Плащане". Когато платя, предполагам ще ми пратят и инфо за това, което следва от тук насетне, ама се притеснявам...

Пропускам ли нещо и какво?  

Извинете ме за наивното питане, опитът ми с нискотарифните е почти нулев, не съм пътувала много, а пътуванията ми са били най-вече с друг транспорт или пък някой друг се е грижил за билетите. Сега обаче си го правя само аз, защото това пътуване е подарък за семейството ;)

Чекирането можеш да го направиш най-рано един месец преди датата на съответния полет и то, ако закупиш места още с купуването на билетите. Ако не си платиш места, чекирането става в последните няколко дни преди полета.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За да отбележим стартирането на зимното ни разписание за 2017 г. за София, ние пускаме места за продажба в нашата Европейска мрежа от само €9,99, които могат да бъдат резервирани до полунощ във вторник (2 март). Тъй като тези невероятно ниски цени ще бъдат разграбени бързо, клиентите трябва да влязат на www.ryanair.com, за да не ги изпуснат.“

 

Само не знам коя година ще се падне във вторник, че да ги дебна ;) Е, като гледам и Мирър така са го написали, но да не издребнявам сега  :lol: 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

По повод много запитвания за полети София-Варна, от Раян коментират, че в момента не планират никакви вътрешни полети:

По-скоро Уиз ги изпревариха и вече няма място за трета маймуна (а.к.а авиокомпания) на клона.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Чекирането можеш да го направиш най-рано един месец преди датата на съответния полет и то, ако закупиш места още с купуването на билетите. Ако не си платиш места, чекирането става в последните няколко дни преди полета.

Да, аз четох, че срокът за чекиране е удължен на месец вече. Обаче имам такова питане: багажът, който ще си плащам, мога ли да го заявя и - съответно, платя по-късно, преди пътуването и чекирането (да кажем два месеца преди това), или непременно трябва при закупуването на билетите. И ако да - как?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, аз четох, че срокът за чекиране е удължен на месец вече. Обаче имам такова питане: багажът, който ще си плащам, мога ли да го заявя и - съответно, платя по-късно, преди пътуването и чекирането (да кажем два месеца преди това), или непременно трябва при закупуването на билетите. И ако да - как?

Багаж може да се добави и след закупуването на билета, но цената на услуга е малко по-висока от колкото предлаганата по време на закупуването на билета.

Връзка към коментар

Да, аз четох, че срокът за чекиране е удължен на месец вече. Обаче имам такова питане: багажът, който ще си плащам, мога ли да го заявя и - съответно, платя по-късно, преди пътуването и чекирането (да кажем два месеца преди това), или непременно трябва при закупуването на билетите. И ако да - как?

Със сигурност може да се добавят допълнително куфари . Няколко пъти след като си купих билетите Райън ми пращаха мейли да си добавям куфари, да си резервирам кола и т.н.

А как може да се добави багаж само в едната посока , примерно за връщане, че не видях такава опция предния път или трябва на летището да доплащаме,?

Връзка към коментар

 

 

А как може да се добави багаж само в едната посока , примерно за връщане, че не видях такава опция предния път или трябва на летището да доплащаме,?

Преди да се чекирате за съответната посока първо добавяте багажа, после ако искате и някоя друга екстра и накрая финализирате чекирането. Всяка посока се чекира отделно.

П.П. На летището пак може, но е скъпо - 50€/паунда на багаж.

 

https://www.ryanair.com/bg/bg/useful-info/help-centre/faq/baggage#0-19

Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Със сигурност може да се добавят допълнително куфари . Няколко пъти след като си купих билетите Райън ми пращаха мейли да си добавям куфари, да си резервирам кола и т.н.

А как може да се добави багаж само в едната посока , примерно за връщане, че не видях такава опция предния път или трябва на летището да доплащаме,?

Според мен, като влезеш в опцията, където трябва да си маркираш багажа, под схемата с чантите за всеки пътуващ има отметка "същото за входящия полет", т.е. за връщане. Махаш отметката и тогава се появява допълнителна табличка отдолу, която ти дава възможност да маркираш различен багаж за отиване  и връщане. Т.е. ако на отиване не си маркирал платен багаж, остяваш нулите горе :), а долу си маркираш това, което ще връщаш. Така го виждам и разбирам, дано не греша. 

Багаж може да се добави и след закупуването на билета, но цената на услуга е малко по-висока от колкото предлаганата по време на закупуването на билета.

Но разрешения безплатен салонен багаж е сигурен, нали? Защото никъде не ме питат дали ще нося такъв. Вярно, че за него не се плаща, но и никъде не искат да потвърдиш, че ще го имаш :) В опцията за багаж стоят варианти само за чекиран/платен багаж...

Редактирано от Geri Krysteva
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Според мен, като влезеш в опцията, където трябва да си маркираш багажа, под схемата с чантите за всеки пътуващ има отметка "същото за входящия полет", т.е. за връщане. Махаш отметката и тогава се появява допълнителна табличка отдолу, която ти дава възможност да маркираш различен багаж за отиване  и връщане. Т.е. ако на отиване не си маркирал платен багаж, остяваш нулите горе :), а долу си маркираш това, което ще връщаш. Така го виждам и разбирам, дано не греша. 

Но разрешения безплатен салонен багаж е сигурен, нали? Защото никъде не ме питат дали ще нося такъв. Вярно, че за него не се плаща, но и никъде не искат да потвърдиш, че ще го имаш :) В опцията за багаж стоят варианти само за чекиран/платен багаж...

Да сигурен е . 

Връзка към коментар

Някой има ли идея кога ще стартира продажбата на билетите по повод националния ни празник, за която се говореше по-горе?

И аз влизах в сайта, но не видях нищо специално.

Връзка към коментар

Някой има ли идея кога ще стартира продажбата на билетите по повод националния ни празник, за която се говореше по-горе?

Ето го отговора:

 

Не се заглеждайте в начина, по който са обявени промоциите. Все си намират някакъв повод, уж за празник, уж за нови линии, на практика постоянно са в промоция или пък нямат никога промоция, зависи как го гледате :)

 

Когато видите добра цена - купувайте, а не чакайте да дойде "промоция". :)

Зимните месеци са постоянно в промоции и без реално да има обявени такива...

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

"Когато видите добра цена - купувайте, а не чакайте да дойде "промоция". :)"
Сега да ви кажа каква я свърших по тоя повод...

Искам да отида със семейството си в Барселона края на есента и от известно време дебна "добрата" цена. Вчера видях за моите дати билети София-Барселона по 29,99 евро, а Барселона-София - по 35,99 евро. Понеже още съм страхлива в това отношение, заредих картата, с която плащам онлайн, със сума малко над тази, която ми трябва. Днес тръгвам да купувам билетите, но цената Барселона-София вече е 42,99 евро... Иначе казано - сумата в сметката ми не стигна с 6 лв., за да купя двупосочни билети. Реших да рискувам и купих само тези посока Барселона... :lol:

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой има ли идея кога ще стартира продажбата на билетите по повод националния ни празник, за която се говореше по-горе?

Всъщност днес цените до дестинациите, които следя , са по-високи от вчера ;) Явно 3-мартенско увеличение ...

Връзка към коментар

Има ли някъде статистика или имате ли препоръки конкретно за Райънеър, колко месеца преди полета цените са най-изгодни? От няколко седмици следя София-Милано-Катания за средата на юни, но цената си стои една и съща. Та се чудя да чакам ли нещо по-добро? Предвид, че крайната ми дестинация е лятна, малко ме е страх да чакам.

Редактирано от Ерика
Връзка към коментар

Ценообразуването при Раян е още по-непредвидимо и от това при Уиз. Преди два дни се наложи да купувам спешно билети за след две седмици. Бях се примирил, че ме очакват сериозни цени. Нищо подобно. Едната отсечка беше 9,99 евро, а връщането 24,39 евро. Купих и места по 2 евро, или общо платих 37,38 евро. Днес, за спорта погледнах цените на същите отсечки. Първата е 25,99 евро, а втората 36,99 евро или общо 62,98 евро. Толкова за прословутата промоция покрай националния празник...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.