Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

"Когато видите добра цена - купувайте, а не чакайте да дойде "промоция". :)"

Сега да ви кажа каква я свърших по тоя повод...

Искам да отида със семейството си в Барселона края на есента и от известно време дебна "добрата" цена. Вчера видях за моите дати билети София-Барселона по 29,99 евро, а Барселона-София - по 35,99 евро. Понеже още съм страхлива в това отношение, заредих картата, с която плащам онлайн, със сума малко над тази, която ми трябва. Днес тръгвам да купувам билетите, но цената Барселона-София вече е 42,99 евро... Иначе казано - сумата в сметката ми не стигна с 6 лв., за да купя двупосочни билети. Реших да рискувам и купих само тези посока Барселона... :lol:

 

 

Да, и аз установих същото. Цените, които пък аз си бях харесала за Барселона, през феврури бяха леко по-ниски. Вярно е, че се задържаха на тази цена поне месец, но аз имам възможност да купувам едва сега. И сега вече в едната посока цената е по-солена. 

"Когато видите добра цена - купувайте, а не чакайте да дойде "промоция". :)"

Сега да ви кажа каква я свърших по тоя повод...

Искам да отида със семейството си в Барселона края на есента и от известно време дебна "добрата" цена. Вчера видях за моите дати билети София-Барселона по 29,99 евро, а Барселона-София - по 35,99 евро. Понеже още съм страхлива в това отношение, заредих картата, с която плащам онлайн, със сума малко над тази, която ми трябва. Днес тръгвам да купувам билетите, но цената Барселона-София вече е 42,99 евро... Иначе казано - сумата в сметката ми не стигна с 6 лв., за да купя двупосочни билети. Реших да рискувам и купих само тези посока Барселона... :lol:

 

 

 

Да, и аз установих същото. Цените, които пък аз си бях харесала за Барселона, през феврури бяха леко по-ниски. Вярно е, че се задържаха на тази цена поне месец, но аз имам възможност да купувам едва сега. И сега вече в едната посока цената е по-солена. 

Dreamm, в моята карта ще има сума, която надвишава сумата, която трябва да платя. Поне със стотина евро. Има ли някаква опасност при плащанията към Раян?

Връзка към коментар

Има ли някъде статистика или имате ли препоръки конкретно за Райънеър, колко месеца преди полета цените са най-изгодни? От няколко седмици следя София-Милано-Катания за средата на юни, но цената си стои една и съща. Та се чудя да чакам ли нещо по-добро? Предвид, че крайната ми дестинация е лятна, малко ме е страх да чакам.

Да ти кажа, от два месеца си следя дестинацията, защото търся билети уж чак за края на лятото/ранна есен...Не падат цените, напротив - увеличават се. Тук някой ми писа, че два месеца преди пътуването редовно открива по-ниски цени, но ако е риск да чакаш (особено ако се търсят и нощувки), вероятно е по-добре да не се чака...

Връзка към коментар

Магеланци, още един въпрос конкретно за багаж на Раян. Принципът на обединен багаж само за платения ли се отнася, или и за салонния? Т.е., понеже ние сме трима, ако единият салонен е 12 кг, другият - 13, а третият  - 5 ще мине ли, или стриктно всеки салонен трябва да е по 10 кила на човек? Разбира се, съобразен с мерките на куфара/чантата всеки един от тях. Защото едното ми куфарче, което става за салонен и влиза в размерите, е по-тежичко, като се сложи багаж, може и да надвиши 10... 

Опитах се да вляза в страницата "Разпоредби" към инфото за личния багаж, но..."Страницата не съществува" :)

Редактирано от Geri Krysteva
Връзка към коментар

Не. Няма обединен багаж в салона, всичко трябва да е според изискванията. Имайте предвид, че в последно време зачестиха с проверките на багажа - карат те да си прекараш багажа през рамката, внимателно оглеждат, т.е. имайте си едно наум.

Редактирано от iaia_mama
Връзка към коментар

Не. Няма обединен багаж в салона, всичко трябва да е според изискванията. Имайте предвид, че в последно време зачестиха с проверките на багажа - карат те да си прекараш багажа през рамката, внимателно оглеждат, т.е. имайте си едно наум.

Ясно, благодаря ти! Надявам се, че ще се справим, за 4 дни е пътуването, през август, все ще се съберем в три куфарчета или три пътни чанти. Ще се постараем поне. Предпочитам да дам повече пари за спането, отколкото да плащам сто кинта отгоре за парцалките, които ще си нося ;) 

Връзка към коментар

Да, и аз установих същото. Цените, които пък аз си бях харесала за Барселона, през феврури бяха леко по-ниски. Вярно е, че се задържаха на тази цена поне месец, но аз имам възможност да купувам едва сега. И сега вече в едната посока цената е по-солена. 

 

Dreamm, в моята карта ще има сума, която надвишава сумата, която трябва да платя. Поне със стотина евро. Има ли някаква опасност при плащанията към Раян?

Dreamm, прощавай пак за включването, но дали знаеш Раян налагат ли с някаква такса купуването с кредитна карта? Т.е. когато си изчислявала стойността, която трябва да платиш, включваш ли и такса на билет, който те си взимат от кредитната сметка? И колко е, ако има такава?

Връзка към коментар

Ясно, благодаря ти! Надявам се, че ще се справим, за 4 дни е пътуването, през август, все ще се съберем в три куфарчета или три пътни чанти. Ще се постараем поне. Предпочитам да дам повече пари за спането, отколкото да плащам сто кинта отгоре за парцалките, които ще си нося.

Връзка към коментар

Dreamm, прощавай пак за включването, но дали знаеш Раян налагат ли с някаква такса купуването с кредитна карта? Т.е. когато си изчислявала стойността, която трябва да платиш, включваш ли и такса на билет, който те си взимат от кредитната сметка? И колко е, ако има такава?

Аз плащам само с дебитна карта Visa. В извлечението си виждам превода към Раян, който е точната стойност на билетите, отделно банката си удържа някакви стотинки за самия превод.

Връзка към коментар

Аз плащам само с дебитна карта Visa. В извлечението си виждам превода към Раян, който е точната стойност на билетите, отделно банката си удържа някакви стотинки за самия превод.

Ясно. Аз съм с кредитна MasterCard, ама чета тука из нета разни съсипващи инфота за такси от порядъка на 8-10 евро отгоре на билет и се чудя що за практики са това...А че банката ще удържи нещо, това е ясно, но то едва ли ще е в такива стойности, поне в сайта им не пише за такива такси.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На мен и двата пъти при плащане с кредитна карта ми удържаха по около 2% от стойността на билетите - останах малко изненадана, защото не бях прочела за такава такса.

Връзка към коментар

Може нещо да не съм догледала в разбивките, но със сигурност сумата, която Раян си вземат от картата ми е точно тази, която съм решила, че ще им платя, т.е. точната стойност на билетите.

edit: Отново погледнах - цена на билети - 89,97 €, блокирана сума - 176,12 лв.

Редактирано от Dreamm
Връзка към коментар

Може нещо да не съм догледала в разбивките, но със сигурност сумата, която Раян си вземат от картата ми е точно тази, която съм решила, че ще им платя, т.е. точната стойност на билетите.

Dreamm, може би просто е калкулирана в общата сума и действително плащаш онова, което ти дават като крайна цена. А в нея си влизат и таксите, знам ли?   :dontknow:

Редактирано от Geri Krysteva
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Може нещо да не съм догледала в разбивките, но със сигурност сумата, която Раян си вземат от картата ми е точно тази, която съм решила, че ще им платя, т.е. точната стойност на билетите.

edit: Отново погледнах - цена на билети - 89,97 €, блокирана сума - 176,12 лв.

Дриймче, "блокирана сума" означава преведена или...? В какъв срок ти пращат мейл и какво се прави след получаването му? прощавай за тъпите въпроси, притеснява се, нямам опит с Раян :blush:  

Връзка към коментар

Спокойно. Не съм кой знае колко опитна, но миналата година летях три пъти /двупосочно/ с тях. За мен са коректни.

В момента, в който натисна "Плащане", тоест купя билетите, веднага получавам потвърдителен имейл, съдържащ необходимата информация. Точно в този момент конкретната сума от сметката ми е блокирана, като фактическото превеждане на сумата съм виждала да се случва и след 10 дни. Просто ти блокират сумата, има я в сметката ти, но не можеш да я ползваш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Спокойно. Не съм кой знае колко опитна, но миналата година летях три пъти /двупосочно/ с тях. За мен са коректни.

В момента, в който натисна "Плащане", тоест купя билетите, веднага получавам потвърдителен имейл, съдържащ необходимата информация. Точно в този момент конкретната сума от сметката ми е блокирана, като фактическото превеждане на сумата съм виждала да се случва и след 10 дни. Просто ти блокират сумата, има я в сметката ти, но не можеш да я ползваш.

Успокоително звучи. Но останалото, което е налично в картата, може да се ползва, нали? Защото при мен ще останат парички в картата...

Редактирано от Geri Krysteva
Връзка към коментар

И още нещо да попитам, ако е вече много досадно, отсвирете ме без жал ;)

Ако си купувам запазени места, може ли само запазени места да си купя, или трябва да е в "комплект" с приоритетното качване на борда? Това, в което се включва и гарантирана чанта в салона, т.е. ръчния ти багаж (за който разбирам, че има вероятност и да бъде сложен при големите, макар и безплатно?)

Връзка към коментар

Можеш да си купиш само места, без приоритетно качване. А можеш и да оставиш системата автоматично да ти ги определи.

Благодаря за бързата реакция, elateq! Да, то е ясно, че без места няма да ни остави, но искам да е сигурно, че ще сме заедно. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.