Прескочи до съдържание

Гранични КППта между Турция и Гърция


achieva

Препоръчани мнения

Здравейте. 
Изчетох всички мнения по темата, но до колкото разбирам тези, които са имали проблем на границата са отивали към Гърция. Това означава ли, че и в обратната посока би имало същия проблем? Ние ще ходим първата седмица на септември в Гърция. На отиване няма да минаваме през Турция. Мислим на връщане да минем от там, да се разходим малко из Одрин и след това към България. Връщането се пада да е в понеделник. Според вас дали ще ни направят проблем на турската граница? (Да спомена, че сме и с две кучета в колата ) 

Връзка към коментар
  • 10 месеца по-късно ...

Налага ми се утре да пътувам за Истанбул с кола. Дали е по удачно да влезна в Гърция и после преди Одрин да влезна в Турция? Като минах днес по околовръстното на София имаше бая гастербайтери и си представям, какво ще е на Капитан Андреево.

Връзка към коментар
преди 12 минути , Bore каза:

Налага ми се утре да пътувам за Истанбул с кола. Дали е по удачно да влезна в Гърция и после преди Одрин да влезна в Турция? Като минах днес по околовръстното на София имаше бая гастербайтери и си представям, какво ще е на Капитан Андреево.

Съвет откъде да минеш не мога да дам, но можеш да погледнеш на камерите дали има струпване на коли на Капитан Андреево.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, Mary каза:

Съвет откъде да минеш не мога да дам, но можеш да погледнеш на камерите дали има струпване на коли на Капитан Андреево.

Благодаря ти, точно това направих сега и видях, че няма почти никави коли. Гледам ги през free-webcambg.com.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Уеб камерите от Капитан Андреево са на влизане в Турция, проблема е излизането от България. Миналата седмица в петък стояхме 50 минути само за да излезнем от България. Като цяло и турците са засилили контрола.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Миналата година ми се случи да се връщам от Турция към България в последния петък на август вечерта, може би една от най-лошите възможни дати. Приятел дойде от България да ме вземе и каза, че на идване видял потресаваща опашка и решихме да минем през Одрин и Гърция. Не знам колко зле е било на Капитан Андреево, но посред нощ откарахме общо 4 часа на Пазаркуле и на Капитан Петко Войвода. на турско-гръцката граница имаше едно гише, на българската май бяха повече.
Все ми се струва, че ако пратят подкрепления от хора или сменят посока на лента от вход на изход, това може да се случи на Капитан Андреево, докато второстепенните пунктове просто нямат капацитета да са истински backup на големия. Разбира се, няма и никаква инфраструктура на пункта, да не говорим че трябваше да вляза в ЕС без паспорт, за да заведа спътничката до тоалетна.

  • Шок 1
Връзка към коментар

да докладвам през Капитан Андреево, 25 мин. и двете граници. Страхотна организация и от двете страни. При турците работеха поне 10 гишета. Само си почаках за да си купя стикера за магистралите.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Bore каза:

да докладвам през Капитан Андреево, 25 мин. и двете граници. Страхотна организация и от двете страни. При турците работеха поне 10 гишета. Само си почаках за да си купя стикера за магистралите.

Изкарал си късмет. В момента опашката е потресаваща.

 

http://trakya.gtb.gov.tr/saha-canli-goruntu/kapikule/yolcu-giris-peronlari

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
На 22.06.2018 г. в 20:47, epetkov каза:

Горещо Ви съветвам да  НЕ предприемате пътуване от България до Гърция през Турция, защото по метода на оценка на риска на турската гранична полиция при излизане от Турция вашето име ще светне в червен цвят на турските монитрите и ще бъдете подложени на щателен контрол , а колата ви поставена на канал за  цялостна провека от служители на турските митници. Има в интернет  отчети(разкази) на хора, които не са били информирани за този нюанс и са се изнервили страшно. Спестете си нервите и главоболията! 

Здравейте,

за съжаление късно видях този пост. На 22.08.2019 влязах в Турция през Кап Андреево. Вчера 27.08.2019 минах от Одрин към Гърция за България за да избегна опашките. В колата две деца, сърф оборудване, жена и т.н. Тъкмо се зарадвах че има само 10 коли и митничарката каза паркинг чакай. Дойде един младеж и ме накара да отида с него до Капъкуле за рентген. Останалите пътници чакат на другата граница. Добре, че нямаше опашка на рентгена(след мене се събраха 5 коли) та за 45 мин се върнахме обратно. Като се върнахме обаче Гърците не се преработваха та мина още един час и половина за 20 коли. Така че по-добре избягвайте да влизате  от БГ и да излизате през Гърция.  Ако все пак се налага, очаквайте разходка до Капъкуле за рентген. Но по-добре пътниците да минат пеша границата(както много други), от другата страна на 200 метра има кръчма и поне могат да хапнат нещо докато колата минава рентген.

  • Шок 3
Връзка към коментар

Да напиша и аз как се прецакахме на прибиране от Айвалък. Първоначалния план беше, ако има опашка на Капитан Андреево, да влезем през Ипсала (Александруполи). Гледам обаче три дни подред гугъл мапс - на Капитан Андреево спокойно, малко оранжевко, червено няма. Та спокойни ние вечеряме в Одрин и тръгваме към границата. Стигаме почти до джамията, опашка няма. И изведнъж ни отбиват настрани, където има паркирани хиляди коли 😮Чакат на спирала, извадили котлони за чай и одеала. Явно гугъла го приема това като паркинг, не като опашка.....

От там питам полицая може ли да излезем отнякъде, щото сме в плътна колона, и да се върнем за Гърция. Дръпнаха огражденията да минем. Общо на двете граници - 9 часа.....

  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 48 минути , jul каза:

Първоначалния план беше, ако има опашка на Капитан Андреево

И аз преди седмица и нещо го внимавах, същото, много го внимавах... и пак скръц. А имам опит 🙂 Позициониран на магистралата в Истанбул, гледам камерите и тръгвам сутринта рано в делничен ден, ако е спокойно. Е спокойно беше. Бекъп план - видя ли зор на границата - обратно 10 км до Одрин и от там в Гърция. 

Да, ама не. Стигнах границата - 10 коли. Минах първите заграждения (вече няма обратно) и митница и какво да видя - седемдесет реда в девет колонки, в кордонче. Пускат по три-четри през някоя и друга минута. Шах и мат... 3 часа и кусур до будката за плащане на такса “дезинфекция”. А от там същата история в 5 колонки. Дамата дето събираше петолевките посъветва да се пробвам на гишето с рейсовете. От там се смилиха - горивото беше ударило червено (климатикът е неизбежен, особено с дете) и скъсих дистанцията, но ще ми е за урок. Никакви изчисления повече - август през другите граници (а не е да не съм го правил баш така). Винаги има шанс да се зацапат нещата въпреки опит, стратегия и подготовка. 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 54 минути , epetkov каза:

 Накъде минахте след като са дръпнали огражденията?  Към Ипсала? Към Пазаркуле?  Към Лесово?

Пазаркуле. То ако бяхме изначално минали на Ипсала, щеше (вероятно) да е друго. Обаче нито мапса, нито камерите показват реалното положение. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, jul каза:

Пазаркуле

 

преди 2 часа, jul каза:

Общо на двете граници - 9 часа.....

Вероятно на Пазаркуле сте чакали значително по-дълго отколкото на Капитан Петко Войвода?

Връзка към коментар
преди 4 часа, jul каза:

Общо на двете граници - 9 часа.....

Винаги съм се чудел защо в пиковите дни на август не се използва пункта на Лесово? Вярно е, че се удължава пътя по маршрута Лесово-Елхово-Ямбол-Магистрала "Тракия"- Стара Загора- Чирпан - София, но пък 4-5-6  часа висене на границата също не е приятно.

Връзка към коментар

За себе си написах. Подведоха ме камерите и гугъл мапс. Ако някой беше писал да не им вярвам, щяхме да влезем на Ипсала. 

Всъщност идеята на писанията ми беше да предупредя да няма и други прецакани по същия начин. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, epetkov каза:

Винаги съм се чудел защо в пиковите дни на август не се използва пункта на Лесово?

Може, предвид и моята случка е по-разумно. Въпреки, че там често стават задръствания от камиони. Но през август определено си заслужава.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.