Прескочи до съдържание

Рим, Неапол, Амалфи - Есен 2018


Suunto

Препоръчани мнения

Пътуването завърши благополучно, всичко мина по план, благодаря на включилите се в темата. Имам само една препоръка към всички, запътили се към южната част на Италия и най-вече Амалфийското крайбрежие - ако имате възможност, вземете си кола или мотор под наем, на никого не препоръчвам придвижването с обществен транспорт. Това беше най-голямото разочарование от цялата екскурзия. Останах с впечатлението, че италианците смучат до последно туриста, без да предлагат нужното качество на услугите. Комфорта го оставям настрана, но другото не мога. Не мисля, че дори в България, която толкова обичаме да сравняваме със страните от Западна Европа, някой би допуснал да се натъпчат толкова много хора в един автобус, който криволичи по тесен път с обратни завои. Затова - на всеки, който се двоуми как да разгледа това иначе прекрасно място - на никого не препоръчвам обществения транспорт! Иначе, гледките, храната (най-вече в Неапол) и самото изживяване си заслужават.

Редактирано от Suunto
  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Оф, точно се бях навила, че обществения транспорт е единствения начин, по който бих пътувала там, а сега пак ще трябва да го мисля! Надявах се, че вече сега, есента, извън топ сезона, ще бъде по-спокойно от и няма да има чак такива тълпи! Най-вече не ми се занимава с търсене на места за паркиране, пък и не съм взимала кола под наем никога... 

Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, Наслуки каза:

Оф, точно се бях навила, че обществения транспорт е единствения начин, по който бих пътувала там, а сега пак ще трябва да го мисля! Надявах се, че вече сега, есента, извън топ сезона, ще бъде по-спокойно от и няма да има чак такива тълпи! Най-вече не ми се занимава с търсене на места за паркиране, пък и не съм взимала кола под наем никога... 

Корабчетата са прекрасен начин за пътуване между градчетата по крайбрежието и разглеждане. До Соренто и до Салерно има влакове от Неапол. Така може да се избегнат автобусите.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Помислих си го, но ще излезе няколко пъти по-скъпо, изцяло с корабчета! Между Соренто и Позитано/Амалфи май пътуват само от скъпите/бързи корабчета. Може би ще комбинираме Соренто-Амалфи с автобус, до Равело така или иначе само с автобус може и после Амалфи-Салерно с корабче! А за следващия ден от Салерно до Позитано май ще вземем новата им карта Terra&Mare, с която за 13 евро имаме неограничено ползване на автобус (Сита) и едно возене на корабче (Травелмар) И ако вземем на отиване корабчето, а на връщане автобуса, може пък да избегнем тъпканицата, евентуално. А се надявам да остане време и за пешеходна разходка по някоя отсечка!

Връзка към мнение
преди 48 минути , Наслуки каза:

Помислих си го, но ще излезе няколко пъти по-скъпо, изцяло с корабчета! Между Соренто и Позитано/Амалфи май пътуват само от скъпите/бързи корабчета. Може би ще комбинираме Соренто-Амалфи с автобус, до Равело така или иначе само с автобус може и после Амалфи-Салерно с корабче! А за следващия ден от Салерно до Позитано май ще вземем новата им карта Terra&Mare, с която за 13 евро имаме неограничено ползване на автобус (Сита) и едно возене на корабче (Травелмар) И ако вземем на отиване корабчето, а на връщане автобуса, може пък да избегнем тъпканицата, евентуално. А се надявам да остане време и за пешеходна разходка по някоя отсечка!

Aко не ви пречи да пътувате с градския транспорт в София, изобщо не го мислете транспорта по Амалфийското крайбрежие. Зарежете ги тези корабчета, още повече, че сега през есента те правят или само един курс сутринта и един следобед, или въобще спират. Отделно, ако морето не е на кеф, изобщо пък няма да вървят. А гледките от морето са едни, от пътя - други. Според мен по-живописно е по пътя. Просто си направете труда да хванете автобуса най-късно в 9ч. от пред гарата в Соренто, лесно ще се ориентирате, и гледайте да седнете до прозорец от дясната страна, т.е. да не е зад шофьора. Най-голямата тарапана е около 10ч. Отделете си цял ден за това удоволствие. За мен най-много време заслужават Позитано и Равело. За Амалфи максимум един час.

Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Благодаря Вили, софийския градски транспорт ми е напълно нормален, така че се надявам и амалфийския да не ни пречи! Да, ще гледаме да ставаме рано, че както сме с дете, няма да бързаме много-много! За сядането отдясно запомних! Ние ще спим в Пиано ди Соренто, така че ще трябва да си предвидим още по-ранно тръгване от квартирата. Но със сигурност ще гледаме да имаме поне едно пътуване по море, много ми е мерак! То всъщност и Капри ни е в програмата, стига наистина времето да позволява пътуване по море! Ох, ще взема да пусна в моята си тема подробната програма, за мнения!

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Наслуки каза:

Но със сигурност ще гледаме да имаме поне едно пътуване по море, много ми е мерак! 

Защо не отидете с автобус, а връщането да е с лодка - ако морето е спокойно и се движат? Аз направих така единия ден и беше прекрасно🙂 

Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 7 минути , Наслуки каза:

Благодаря Вили, софийския градски транспорт ми е напълно нормален, така че се надявам и амалфийския да не ни пречи! Да, ще гледаме да ставаме рано, че както сме с дете, няма да бързаме много-много! За сядането отдясно запомних! Ние ще спим в Пиано ди Соренто, така че ще трябва да си предвидим още по-ранно тръгване от квартирата. Но със сигурност ще гледаме да имаме поне едно пътуване по море, много ми е мерак! То всъщност и Капри ни е в програмата, стига наистина времето да позволява пътуване по море! Ох, ще взема да пусна в моята си тема подробната програма, за мнения!

Ние през цялото време пътувахме с градския транспорт, по нищо не се различава от софийския. Веднъж попаднахме на много препълнен автобус, но ако избягвате часовете, в които местните отиват-връщат се от работа, си е съвсем прилично. Лодките са много разредени извън сезона и са значително по-скъпи. Изобщо не мислете за транспорта, като видите гледките там, ще забравите за транспорта 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 7 часа, Наслуки каза:

Благодаря Вили, софийския градски транспорт ми е напълно нормален, така че се надявам и амалфийския да не ни пречи! Да, ще гледаме да ставаме рано, че както сме с дете, няма да бързаме много-много! За сядането отдясно запомних! Ние ще спим в Пиано ди Соренто, така че ще трябва да си предвидим още по-ранно тръгване от квартирата. Но със сигурност ще гледаме да имаме поне едно пътуване по море, много ми е мерак! То всъщност и Капри ни е в програмата, стига наистина времето да позволява пътуване по море! Ох, ще взема да пусна в моята си тема подробната програма, за мнения!

Не се тревожи, от Пиано ди Соренто има градски автобус, а ако сте близо до гарата можете да използвате и влака от Неапол до Соренто.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.