Прескочи до съдържание

Qatar Airways - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 3 минути , Stefan каза:

Има ли вече някой, който да е разговарял със софийския офис на Qatar Airways или да им е писал с искане за пълно възстановяване на цената на билетите за отменени полети? Какво казват по въпроса?

Нямат още официална информация. Нищо ново не са им "спуснали" от Катар. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Абе, вече са се появили по-добри условия като гледам на страницата им:

 

Whether you need to book your trip back home, or have an upcoming trip, we are offering you flexibility to change your travel plans. You can either change your date of travel free of charge, exchange for a future travel voucher with 10% additional value or request a refund*. 

 

Ето и пълните условия.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Тука стана на седиш и дебнеш кога ще се появят най-подходящите условия. След две седмици може да си променят мнението и пак да са само на ваучер...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тъй като линкът както и да го въртим, все води към началната страница, копирам директно условията:

 

In these challenging times, we are here to support our passengers when it is time to travel. As a leading airline, we understand these situations can be difficult, so it is vital to give you full support and provide you with the best travel solutions. 

Whether you need to book your trip back home, or have an upcoming trip, we are offering you flexibility to change your travel plans. You can either change your date of travel free of charge, exchange for a future travel voucher with 10% additional value or request a refund*. 

Your safety, security and well-being are our first priority. As always, we provide the highest standards of hygiene on our aircraft, so your journey back home is seamless and safe.

 

Flexibility to change your travel plans

If you have already booked or planning to book for travel up to 30 September 2020, you can choose one of the following options:*. 

1. Change your travel date free of charge

2. Exchange for a future travel voucher with 10% additional value. 

3. Refund your ticket

*Terms and conditions apply. 

 

  • Valid for tickets issued on/before 30 September 2020.
  • Valid for travel on/before 30 September 2020. 
  • Valid for any of Qatar Airways’ fares only purchased either directly from Qatar Airways or through travel agents.
  • If you have booked your ticket through a travel agent, please contact your travel agent to amend your booking or exchange your ticket for a travel voucher. 
  • If you have booked your ticket on qatarairways.com or through any of our offices, you can re-book or exchange your ticket for a travel voucher by calling any of our offices or our Contact Center.
  • Change Fees will be waived if reservations are amended before departure (for travel on/before 30 September 2020). 

Travel voucher

  • The voucher is non–refundable and is valid for further transportation on Qatar Airways marketed flights only and/or Qatar Airways ancillary services.
  • If your ticket is fully unused, the full equivalent amount will be issued on a non- refundable voucher valid for travel within 12 months from the date of the voucher issuance.
  • If your ticket is partially used, the unutilized amount of your ticket will be reissued on a non-refundable travel voucher valid for one year from the date of voucher issuance.
  • The 10% additional amount will be calculated on the unutilized base fare (taxes and all other applicable charges excluded) of the ticket originally paid and remains non-refundable.

Refunds

  • If your flight has been cancelled/disrupted: all applicable penalties shall be waived if cancellations are performed before departure.
  • If your flight has not been cancelled/disrupted, any relevant penalties will be applied according to the applicable fare rules of the fare paid.
  • Refund amount will be credited using the original form of payment used to purchase the ticket.
  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , chandni каза:

If you have already booked or planning to book for travel up to 30 September 2020, you can choose one of the following options:*. 

1. Change your travel date free of charge

2. Exchange for a future travel voucher with 10% additional value. 

Сори, ама схемаджията в мен се обажда 🙂 Това означава ли, че аз примерно мога да си харесам полет в края на август. Но понеже ми е скъп, купувам такъв с 10% по-евтин, искам директно ваучер и с ваучера купувам новия...

 

За ваучерите май не е доизяснено дали могат да се ползват на части, дали трябва задължително наведнъж да се изхарчат и т.н. Това драстично би намалило гъвкавостта им и в крайна сметка да се окаже, че 10% бонус не ти вършат работа, ако единствените ти полети, които ти допадат са по-евтини от ваучера.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , Георги каза:

купувам такъв с 10% по-евтин, искам директно ваучер и с ваучера купувам новия...

Обърни внимание и на последната точка преди refund-ите...

 

Цитат
  • The 10% additional amount will be calculated on the unutilized base fare (taxes and all other applicable charges excluded) of the ticket originally paid and remains non-refundable.

10 % on base fare is not a whole lot... 🙂

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 6 минути , chandni каза:

10 % on base fare is not a whole lot... 🙂

Ох, милите. Ще си искам парите значи и то може би утре, че да не си променят пак мнението. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

След като пряката конкуренция от Залива спря или намали на минимум полетите , изведнъж катарците решиха да атакуват с по-голяма честота на полети по някои дестинация , добавяне на 10 000 места по печеливши дестинации и ъпгрейдване на самолетите по някои от направленията :

 

https://onemileatatime.com/qatar-airways-increases-flights/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, T.E.Lawrence каза:

Четох някъде, че с тази упорита честота на полетите са имали полет до Сайгон с един човек на борда ...

Дали са го ъпгрейднали в бизнес класата...? :laugh1: Така и така се е чусвтвал като арабаски шейх - да пътува сам с wide body и на разположение да са му цяла свита flight attendants....? :girl_crazy:

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Софийският офис не вдига и това е или дава заето или свободно докато приключи звъненето и пак заето.

отговарят на мейл, пратиха ми линк за рефънд, леко омазан.

Пише на две места имена, а на второто трябва да е поща, а когато дойде ред за вкарване на номер на билет не се събират всички цифри, махнах тирета и празни места и не стига за една цифра.

Накрая махнах първата цифра която е 1 и писах в коментара за това, както и добавих както е според правилата covid1045, за рефънд 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 8 минути , Alexander каза:

Софийският офис не вдига и това е или дава заето или свободно докато приключи звъненето и пак заето.

отговарят на мейл, пратиха ми линк за рефънд, леко омазан.

Пише на две места имена, а на второто трябва да е поща, а когато дойде ред за вкарване на номер на билет не се събират всички цифри, махнах тирета и празни места и не стига за една цифра.

Накрая махнах първата цифра която е 1 и писах в коментара за това, както и добавих както е според правилата covid1045, за рефънд 

Кой линк ти дадоха точно?

 

Опитвам да помогна на приятели, които искат да обменят малдивските си билети за ваучери. Уви, тъй като билетите са взимани от Vayama в USD, в софийския офис не могат да свършат работа. Още преди 9 дни попълних някаква бланка на катарския сайт с искане за ваучери, но от тогава ни вест ни кост...

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 2 часа, chandni каза:

Дали са го ъпгрейднали в бизнес класата...? :laugh1: Така и така се е чусвтвал като арабаски шейх - да пътува сам с wide body и на разположение да са му цяла свита flight attendants....? :girl_crazy:

Представям си ако този един пътник е имал златен или платинен статус... Какво ли внимание е било от целия персонал... 🤣

  • Смея се 1
Връзка към коментар
9 hours ago, T.E.Lawrence said:

Четох някъде, че с тази упорита честота на полетите са имали полет до Сайгон с един човек на борда и още някакъв абсолютно празен.

В обратната посока е важно колко са имали! В Европа едва ли има много виетнамски туристи, които да се евакуират, но от Виетнак към Европа сигурно са доста. 

 

Clearly the airline sees a business opportunity here. Qatar Airways claims that in the past week they’ve flown more than 100,000 people home, and that more than 72% of passengers carried on March 24 were traveling to their country of residency. I would’ve hoped that number would be higher…

https://onemileatatime.com/qatar-airways-increases-flights/

 

Ако си някъде на майната си в Азия катарците са една от малкото възможности да се евакуираш без държавна помощ...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Силно намаля бройката на евакуиращите се. Повечето го направиха вече. Със сигурност са на загуба с тези курсове, по-скоро се опитват да покажат на съседите им в Залива, че са по-добри от тях. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз писах днес на офиса им и получих отговор че ваучер ще ми върнат с 10% от горе сума. Общо двата ми билета до Виетнам и обратно са 1900 лв, а ще ми върнат по 1034лв на човек. Ваучера се издава на всеки човек, на който е билета. Мислех че може да има опция да ми го дадат само на мен, защото съм направила от моя акаунт. Питах ги за връщане на пари и ми отговориха, че всеки случай се разглеждал отделно и трябвало колегите от онлайн съпорта им да решат. Сега чакам отговор с това каква сума ще ми преведат ако поискам връщане на сума. По имейла действат бързо. За последните 2 часа имам 2 имейла от тях. По телефона не можах да се свържа но е и по добре да ги имма нещата черно на бяло в имейла, че по телефона може да кажат едно после да се окаже друго и доказателства чакай.. 

Връзка към коментар

Това е отговора им от което отново не ми става ясно ако попълня тази форма автоматично това се взима като искане за връщане на пари и трябва да стоя и да чакам колко ще преведат или ще ми кажат каква ще е сумата и трябва да потвърдя дали я искам или ще взема ваучери. Пиша им вече 4 5 писма и се чудя толкова ли мн искам да обяснят малко както трябва нещата... 

Screenshot_20200326_121801_com.google.android.gm.jpg

Връзка към коментар

Цитат от сайта на компанията:

„To request refund please enter the keyword "COVID1045" in the comments (fare rules may apply)“

Знаем, че всеки случай се разглежда индивидуално, но каква е другата уловка с fare rules may apply

Някой някъде да е намерил информация какви са тези правила? Удържат сума или ...?

Някой може ли да потвърди каква част от платената цена за билет/и е получил или са му обещали, че ще получи? 

Връзка към коментар
преди 2 минути , Dango каза:

Цитат от сайта на компанията:

„To request refund please enter the keyword "COVID1045" in the comments (fare rules may apply)“

Знаем, че всеки случай се разглежда индивидуално, но каква е другата уловка с fare rules may apply

Някой някъде да е намерил информация какви са тези правила? Удържат сума или ...?

Някой може ли да потвърди каква част от платената цена за билет/и е получил или са му обещали, че ще получи? 

Аз гледах че ако анлуриам двата билета на обща стойност 1900 лв ще ми удържат 700 лв. За това искам и да разбера ако искам да ми върнат парите как да знам дали ще е цялата стойностн или ще удържат. Защото това ще е водещото дали да избера ваучер или сума

Връзка към коментар

В tripadvisor тук https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g1-i10702-k13274271-Qatar_airways_cancellation-Air_Travel.html 

в пост № 5 един споделя следното:

I paid for two tickets 964 EUR. When I just cancel the tickets, it shows me

Net paid fare 170 EUR

Used fare -170 EUR

Refund fee -0,00 EUR

Tax to be refunded 373,30 EUR

Total refund amount 373,30 EUR

Пише, че не е използвал кода "COVID1045", но дали когато се използва ще възстановят цялата сума - това е въпроса.

Банките ще удържат такса за входящ превод, катарците ако и те ни орежат, без да сме прочели ситните буквички, да не стане така, че ще е по-добре да вземем ваучери или да сменяме дати, ако все още е възможен този сценарий?

Връзка към коментар
преди 42 минути , alexnpopova каза:

 По имейла действат бързо. За последните 2 часа имам 2 имейла от тях. 

Е, сега вече се ядосах, чакам отговор на мейл от понеделник. 😀

  • Смея се 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.