Прескочи до съдържание

Qatar Airways - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Qatar Airways днес, 30 октомври 2013 година стана член на един от трите големи авиационни алианси в света - OneWorld
 

Qatar Airways is now part of oneworld – the world’s premier airline alliance. From today onwards, you will be able to enjoy oneworld’s full range of services and benefits.
oneworld includes 13 of world's elite airlines and around 30 affiliated carriers. Together, these airlines operate nearly 10,000 daily flights to more than 900 destinations across the globe and access to over 550 airport lounges. Members of any oneworld airline frequent flyer programme can now fly further by earning miles and tier status by flying any oneworld airline and also redeeming miles for any oneworld flight.

 

http://www.qatarairways.com/bg/en/oneworld.page?cid=emall394610

 

http://youtu.be/EU9rE4U8myE

 

Точно 1 година след като бяха поканени, са се съгласили. Има противоречиви мнения, както "за", така и "против" присъединяването към алианс. Но е факт, че са първата авиокомпания от Залива, която влиза в алианс.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

От другите две големи едната е кажи речи с размера на цял алианс, а другата пък си купува авиокомпании за алианса си :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

От другите две големи едната е кажи речи с размера на цял алианс, а другата пък си купува авиокомпании за алианса си :)

 

хаха да, по-точна формулировка едва ли може да бъде направена :)

Etihad и Emirates просто са си самодостатъчни.

Връзка към мнение

Колкото повече толкова повече ... влизането в one world се анонсира от 4-5 месеца и е пресметната стратегия.

За мен е добре , та дано осребря жалките си 10- ина хиляди мили от Катар към някой от партнерите им -:)

Връзка към мнение

По случай влизането в oneworld, печелите двойно мили qmiles, ако летите с някоя oneworld компания, съответно и ако летите с Катар получавате двойно мили в съответната програма от oneworld, която ползвате. Нещо май се омотах с обяснението, ама надявам се е ясно. Важи за полети от 15.11 до 20.12.2013 и 05.01-31.01.2014

 

http://www.oneworld.com/news-information/oneworldnews/-/asset_publisher/QtTQ7EuCzxhd/content/double-miles-offer-to-frequent-flyers-as-qatar-airways-joins

Редактирано от neuromancer
Връзка към мнение

Qantas са във oneworld и в същото време имат партнерска програма с Jetstar .  Умувам как може милите от Jetstar да се прехвърят към oneworld ама май това не е възможно  :(

Имам и някакви жалки мили от Air Berlin , но ако мога да наместя всичко в  oneworld ще е супер .

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

По случай влизането в oneworld, печелите двойно мили qmiles, ако летите с някоя oneworld компания, съответно и ако летите с Катар получавате двойно мили в съответната програма от oneworld, която ползвате. Нещо май се омотах с обяснението, ама надявам се е ясно. Важи за полети от 15.11 до 20.12.2013 и 05.01-31.01.2014

 

http://www.oneworld.com/news-information/oneworldnews/-/asset_publisher/QtTQ7EuCzxhd/content/double-miles-offer-to-frequent-flyers-as-qatar-airways-joins

Хм, дали пък няма да мога да се възползвам и аз от това :rolleyes:  Предстоят ми полети с Qatar Airways на 29.11., с връщане на 07.01. Демек попадам в промоцията. Само че май трябва да съм регнат в Privilege Club. А не съм. Какво трябва да направя или е късно вече?

Редактирано от Petkan
Връзка към мнение

Не е късно, щом не си летял още. Щом летиш с Катар, за да се възползваш от двойните мили, трябва да използваш някоя друга компания от oneworld. Ако си член на някоя, ползвай нея, ако не, си избери една по твой вкус и се регистрирай.

Връзка към мнение

Не е късно, щом не си летял още. Щом летиш с Катар, за да се възползваш от двойните мили, трябва да използваш някоя друга компания от oneworld. Ако си член на някоя, ползвай нея, ако не, си избери една по твой вкус и се регистрирай.

Не знам дали не е късно, тъй като билетите вече са закупени, а регистрация не бях направил предварително.

Да разбирам, че не мога да се регистрирам в Катар Еъруейс сега, за да се възползвам/натрупам тези мили?

От изброените в oneworld имам регистрация в Еър Берлин мисля. Ако го направя там, мога впоследствие за използвам милите за кой и да е следващ полет на всяка една от изброените авиокомпании, така ли?

Хм, нещо ми е тъмна Индия :blush:

Връзка към мнение

Няма проблем да се регистрираш сега в Privilege Club. Дори мисля, че ще ти е най-рентабилното откъм събиране на мили, въпреки двойната промоция. 

 

Но трябва да разбереш в какъв booking class ти е билета, виж в потвърждението на мейла какво пише. Кажи booking class-a, трябва да е една буквичка Q,O,P,K,L и т.н. и нататък ще го измислим да не те оплитам още повече :)

Връзка към мнение

Аз имам мили и в Бритиш и при Катарците, но като разгледах няма как да се обединят . Може от сайта на Катарците с милите спечелени от Катарците да си купиш билет на Бритиш през сайта на Катарците , но просто и механично обединяване на мили между двете авикомпании според мен не е възможно . Ако някой друг открие нещо друго да пише . 

Връзка към мнение

Сметката, на която събираш мили можеш да я кажеш на чекин, т.е. няма значение, че вече са купени билетите.

Връзка към мнение

Няма проблем да се регистрираш сега в Privilege Club. Дори мисля, че ще ти е най-рентабилното откъм събиране на мили, въпреки двойната промоция. 

 

Но трябва да разбереш в какъв booking class ти е билета, виж в потвърждението на мейла какво пише. Кажи booking class-a, трябва да е една буквичка Q,O,P,K,L и т.н. и нататък ще го измислим да не те оплитам още повече :)

E, какъв може да е - Economy(O)

За бизнес клас не смеем и да мечтаем още :)

Връзка към мнение

E, какъв може да е - Economy(O)

За бизнес клас не смеем и да мечтаем още :)

 

Да да, но от икономи, до икономи има разлика :) ОК, О е най-ниския клас, т.е. ще получиш 25% ако си запишеш милите в програмата на катарците. При Air Berlin и British също изглежда 25%, демек с промоцията 50% (малко странна промоция, не я разбирам много, но здраве да е). 

 

Следващата ти стъпка е да прецениш с коя от тия компании ще летиш най-много за напред, за да запишеш милите там. На европейския пазар това ще са или бритиш (те са заедно с иберия) или ер берлин. Мисля, че и при двете резервирането на полет с точки включва доста допълнителни такси, което го прави нерентабилно. Бритиш мисля, че имат по-зареден магазин за джунджурии, т.е. предмети за които да можеш да си похарчиш точките. За съжаление нямам опит с техните програми, със Miles and More и Flying Blue съм по-запознат, но те са в другите два алианса...

Връзка към мнение

Следващата ти стъпка е да прецениш с коя от тия компании ще летиш най-много за напред, за да запишеш милите там. На европейския пазар това ще са или бритиш (те са заедно с иберия) или ер берлин. Мисля, че и при двете резервирането на полет с точки включва доста допълнителни такси, което го прави нерентабилно. Бритиш мисля, че имат по-зареден магазин за джунджурии, т.е. предмети за които да можеш да си похарчиш точките. За съжаление нямам опит с техните програми, със Miles and More и Flying Blue съм по-запознат, но те са в другите два алианса...

 

Да доуточня някои неща тук, с Бритиш не можеш да купуваш джунджурии с мили. Ако имаш малко мили, би трябвало да се харчат лесно, защото таксите за късите полети са сравнително ниски (фиксирани), и самата цена в мили е ниска (за директни полети), като зависи от разстоянието. Дългите полети с Бритиш струват доста като кеш. От България най-практично е милите да се ползват за полети на Бритиш (къси) и ЕърБерлин (всякакви).

За ЕърБерлин не знам много, но имайки предвид, че ако купуваш билети с Еърберлин през Бритиш (които са големи изедници в това отношение) не плащаш почти нищо, не виждам защо през тяхната програма да е по-зле. Такси от Ню Йорк до Берлин - $1.50 примерно.

За програмата на Катарците не знам почти нищо и не мога да коментирам.

Би трябвало да вземеш под внимание и с коя компания ще летиш повече. Например, ако летиш с Бритиш, в програмата на Бритиш дори най-ниските тарифи дават 100% мили за техни полети, докато другите дават 25% за най-ниските тарифи.

ПП. Друга възможност е да се запишеш в програмата на Американ Еърлайнс. По принцип американските не изискват горивни такси върху наградните билети. Обаче милите имат кратък период на валидност и трябва да летиш често, за да го удължиш,пък и ако летиш предимно с Бритиш, пак ще трябва да плащаш високите такси.

ППП. Ако пътуваш семейно, Бритиш имат предимство, защото можеш да обединяваш няколко акаунта и да ползваш общото количество мили накуп.

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Моя грешка за джунджуриите, объркал съм, че в много магазини можеш да печелиш мили за бритиш, а не да ги харчиш. Супер, че се появи някой с опит в one world, пробвах оня ден да видя какви такси ще ми изкара за билет на ер берлин, трябваше да се регистрирам първо в програмата първо и им теглих една наум. 

Връзка към мнение

Друго предимство на Executive Club-а на British е, че от 1-2 месеца може да се ползва до 30 паунда намаление от Европейските полети, срещу 4500 точки, 20 срещу малко по-малко, мисля бяха около 2500 или 3500 и 10 срещу 1500. За съжаление офертата не е много интересна ако човек не живее в Западна Европа, защото цените на полетите от София до Европа през Лондон са малко безсмислена инвестиция и разкарване през целия континент, но се надявам поне Air Berlin да направят нещо подобно в своята програма за мили.

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

От 2 юли вече връзката (полетите) София - Доха става ежедневна (5 дни седмично досега). http://www.qatarairways.com/bg/en/press-release.page?pr_id=pressrelease_300615_freq_increases

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

От 2 юли вече връзката (полетите) София - Доха става ежедневна (5 дни седмично досега). http://www.qatarairways.com/bg/en/press-release.page?pr_id=pressrelease_300615_freq_increases

Супер е това, но как им излиза сметката, не знам, според мен не успяваме да ги напълним задоволително...

Връзка към мнение

Аз пътувах със сърбите, след три месеца пак с тях.

Беше си почти пълен самолета и на отиване, и на връщане. Не на 100%, но да речем около 85%

Връзка към мнение

Сега ако отворят и клон на някоя катарска банка с КК към авиокомпанията, предполагам че феновете ще се увеличат още повече :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Катарците с ново разписание на зимните полети: София - Доха го местят с 40 мин. по-късно, Доха - София с 20 минути по-късно. Ако сте си избрали места и мръвки, трябва да го направите отново. Да се бяха сетили един мейл да изпратят, не да го откривам като търся други полети...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

На мен ми изпратиха mail вчера, но въобще не се сетих, че може да е за всички полети. И сега вече ми стават 8 часа престой на летището - мисля тези дни да ги питам дали случайно не ми се полага нощувка, трансфер и ваучер за храна, както пише на техния сайт :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.