Прескочи до съдържание

Qatar Airways - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

В самолета София - Доха от 37 реда по 6 човека - общо 222 седалки в икономична, имаше 48 човека - 90% българи  и 6 стюардеси. Толкова празен полет не бях виждала....

Връзка към коментар
преди 6 минути , Izabela каза:

В самолета София - Доха от 37 реда по 6 човека - общо 222 седалки в икономична, имаше 48 човека - 90% българи  и 6 стюардеси. Толкова празен полет не бях виждала....

А нашия в неделя беше пълен до край

Връзка към коментар
2 hours ago, Izabela said:

В самолета София - Доха от 37 реда по 6 човека - общо 222 седалки в икономична, имаше 48 човека - 90% българи  и 6 стюардеси. Толкова празен полет не бях виждала....

Нямат А320 или А321 с 222 места икономи класа  те са съответно 120/132 и 165/170 , но и аз чувам, че са някой полети са на половина пълни, може би и това е причината да отрежат едната ротация, с което яко ни прецакват...да бяха махнали обедната.... при това положение сме прецакани с по 6-7 часа престой почти винаги, като най-неприятен е нощния на връщане, за който не ти се полага хотел....

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Е,  все пак само за лятното разписание. Аз също пътувах в пълен самолет в неделя,  може през делнични дни пътниците да са по-малко.  Интересно поне засега Qatar  не реагират по никакъв начин ценово на истерията около коронаворуса и държат почти константни цени в посока Азия. 

Миналата година имаха нелоша промоция в началото на март, да видим тая година дали ще има отново.

 

То остава и те да наблъскат 222 седалки 🙂

 

 

П. П.  Преди дни Qatar увеличиха делът си в IAG ( компанията майка на British Airways  и Iberia)  на 25%. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте. Да попитам дали някой е получавал такова съобщение на резервация в Qatar. 

As you have completed this booking as an Overseas Filipino Worker (OFW), you will need to provide an official document that allows exemption from the International Passenger Service Charge (LI Tax) during check-in. If you fail to provide the correct document, Qatar Airways will charge you the applicable LI tax.

Благодаря на отзовалите се. 😉

Връзка към коментар
On 2/21/2020 at 7:48 PM, stanimir said:

 Интересно поне засега Qatar  не реагират по никакъв начин ценово на истерията около коронаворуса и държат почти константни цени в посока Азия. 

 

Само при някои чартерни авиокомпании видях екстремно ниски цени за февруари и март. Повечето участници на пазара реагират с  намаляване на капацитета. Вероятно предполагат, че в сегашната ситуация няма да има много хора, които и на ниски цени да искат да летят...Може би само при екстремно ниски цени биха напълнили самолетите, но тогава може да е по изгодно самолетите да си стоят на земята....

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Qatar Airways стартира нова търговска политика, за да предостави на клиентите максимална гъвкавост, за да отговарят на техните планове за пътуване. На пътниците, които са резервирали или ще резервират полети за пътуване до 30 юни 2020 г., ще бъде предложена гъвкавостта да променят своите планове за пътуване безплатно, като променят датите на своята резервация или заменят билета си за ваучер за пътуване, валиден за една година. И двете промени важат до три дни преди заминаването. *

 

https://www.qatarairways.com/en/press-releases/2020/March/NewTravelPolicy.html?activeTag=Press-releases

  • Харесвам 14
  • Браво 7
Връзка към коментар
преди 1 час, Радо каза:

Qatar Airways стартира нова търговска политика, за да предостави на клиентите максимална гъвкавост, за да отговарят на техните планове за пътуване. На пътниците, които са резервирали или ще резервират полети за пътуване до 30 юни 2020 г., ще бъде предложена гъвкавостта да променят своите планове за пътуване безплатно, като променят датите на своята резервация или заменят билета си за ваучер за пътуване, валиден за една година. И двете промени важат до три дни преди заминаването. *

 

https://www.qatarairways.com/en/press-releases/2020/March/NewTravelPolicy.html?activeTag=Press-releases

Това е интересно, но не намирам за какъв период могат да се сменят датите, предполагам до 30 юни. 

Връзка към коментар

Пише за тези, кйоито имат билети с дата до 30.06. и ще важат една година от издаването на ваучера или резервиране на нова дата.

В понеделник сутрин ще проверя и ще докладвам веднага. Стискайте палци , моля.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Аз реших да проверя всъщност как стои въпроса с ваучера  (който явно ще игра ролята на нещо от типа на уиз кредита или нещо подобно)

Та, аз имам билети за датите около Великден, прерових сайта да видя чисто теоретично как бих станали нещата, но не можах да открия нищо за travel voucher.

сайта ми предлага да change и cancel/refund flight - като ми възстановяват само сумата Taxes and carrier-imposed fees per passenger и НЕ ми възстановяват Fare per passenger, и след направена калкулация биха ми възстановили 72,76% от парите.

Ще изчакам да видя дали ще добавят някъде Travel voucher . 

 

Връзка към коментар
преди 1 час, Радослав каза:

Би трябвало да е за дати, за които предлагат полети. В противен случай си взимаш ваучера и след 11 месеца примерно, купуваш билети за година напред .

Ами аз ваучера точно по този начин си го представям че работи. 

Връзка към коментар
преди 42 минути , Даниела6 каза:

Правилно ли разбирам, че всеки полет на Qatar може да се кенсилира или отмени без такса?

https://www.qatarairways.com/en/press-releases/2020/March/NewTravelPolicy.html?activeTag=Press-releases

Можеш да го отмениш и да получиш сумата във ваучер с едногодишна валидност. Т.е. не е съвсем отмяна и пълно възстановяване на разходи в чистия им вид, по-скоро получаваш кредит за бъдещи полети с тях. 

Връзка към коментар
преди 54 минути , Даниела6 каза:

Правилно ли разбирам, че всеки полет на Qatar може да се кенсилира или отмени без такса?

Полети до 30 юни

Връзка към коментар

Докладвам :

Свързах се веднага , за разлика от всички останали понеделници от началото на февруари насам. Без условности се съгласиха с мен да променят резервация за 29.03. 2020 г. във ваучер със срок една година . Помолиха ме в свободен текст да напиша желанието си, за което получих мейл. От автоматичния отговор става ясно, че запитването ще бъде обработено в рамките на два работни дни. Моите наблюдения са, че за всякакви техни намеси това е стандартния срок. Щом получа ваучера ще споделя.

По темата за втората ми резервация за полет на 1.05. 2020 г. се съгласих да изчакам евентуално анулиране на полета. Служителката беше много убедена, че това ще се случи. Ако не - повтарям процедурата за ваучера. Вече си имам и мейл за него, та съм спокойна.

 Няма да ходя да се оплаквам в другата тема. Тук ще споделя, че ми е много, много тъжно за пандите в Китай и  маските за лице в Корея.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 3 минути , patilana каза:

Докладвам :

Свързах се веднага , за разлика от всички останали понеделници от началото на февруари насам.

Здравейте!

Да помоля за уточнение. Как се "свързахте" с тях? По телефон, мейл или друг начин?

Връзка към коментар
10 minutes ago, patilana said:

Докладвам :

Свързах се веднага , за разлика от всички останали понеделници от началото на февруари насам. Без условности се съгласиха с мен да променят резервация за 29.03. 2020 г. във ваучер със срок една година . Помолиха ме в свободен текст да напиша желанието си, за което получих мейл. От автоматичния отговор става ясно, че запитването ще бъде обработено в рамките на два работни дни. Моите наблюдения са, че за всякакви техни намеси това е стандартния срок. Щом получа ваучера ще споделя.

По темата за втората ми резервация за полет на 1.05. 2020 г. се съгласих да изчакам евентуално анулиране на полета. Служителката беше много убедена, че това ще се случи. Ако не - повтарям процедурата за ваучера. Вече си имам и мейл за него, та съм спокойна.

 Няма да ходя да се оплаквам в другата тема. Тук ще споделя, че ми е много, много тъжно за пандите в Китай и  маските за лице в Корея.

Благодаря за информацията. Билетът директно от тях ли е купен или през посредник? 

Аз също имам билети за края на април, но са купени от ticket.no и се чудя, ако анулират полета или не става за пътуване и предлагат ваучери, как се процедира, когато билетът е купен през посредник.

Връзка към коментар

Трябва да се свържете с посредника си. Пише го на сайта им.

Моите билети ги купувам директно от тях . Не съм толкова вторачена в някакви 50 - 100 евро разлика с посредниците, защото винаги купувам при промоции. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Eто тoва намерих на сайта на Qatar Airways:

 

 Commercial Policy on all Tickets

Qatar Airways recognises that some passengers may wish to alter their existing travel plans in light of COVID-19 (coronavirus). We have altered our commercial policy accordingly in order to provide maximum flexibility and peace of mind to our customers.

Passengers travelling with Qatar Airways up to 30 June 2020 can now change their travel plans free of charge by altering their booking dates or opting to receive a travel voucher up to three days prior to departure. 

 Fees for booking alterations will be waived if reservations are changed at least three days before departure. Fare differences may apply.  The travel voucher can be used for future travel with Qatar Airways, valid for one year from its issuance date. Penalties will be waived if cancellations are submitted at least three days before departure.

This policy is valid for all Qatar Airways flights and those of its codeshare and interline partners booked as published fares, either directly from or through travel agents.

Връзка към коментар

Аз направих същата операция - вместо връщане на парите избрах ваучер със срок на валидност 1г. 

След кратка консултация по телефона, изпратих мейл, получих автоматичен  отговор, че заявката ще бъде обработена до два дни. 

20 мин по - късно получих ваучера. 

 

P. S. Не му върви на о. Бали.. 

Връзка към коментар

Аз също имам билети за Бали около Великден, но засега не смятам да отменям пътуването. Ще изчакам до последно и ще взема решение в зависимост от ситуацията, свързана с COVID-19.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.