Прескочи до съдържание

Qatar Airways - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 2 часа, patilana каза:

По темата за втората ми резервация за полет на 1.05. 2020 г. се съгласих да изчакам евентуално анулиране на полета. Служителката беше много убедена, че това ще се случи. Ако не - повтарям процедурата за ваучера. Вече си имам и мейл за него, та съм спокойна.

Моля, пояснете какво имате предвид като казвате, че имате мейл и за втората резервация. Да разбирам ли, че сте заявили ваучер за тази резервация и сте получили имейл, но все още не сте го потвърдили и по този начин си запазвате правото да се възползвате от настоящата политика на авиокомпанията до един по-късен момент. 

Връзка към коментар

За моя изненада преди половин час ваучерът беше зареден в профила ми и получих съобщение на мейла за това. Много преди срока от два дни, който сами поставиха.

 

 Мейлът е личен.

 

Да, за всеки различен случай ми изпращат различни мейли - според конкретния проблем. Поне при мен е така. Миналата седмица ми пратиха мейл със заредено заявление за замяна на билет с ваучер. Не се възползвах от него, защото не вярвах в положителния резултат. Друг път съм имала мейли за зареждане на точки по друга тяхна програма.

Общото е , че се обаждам с някакъв въпрос и ако преценя , че не мога да се справя с информацията на сайта, аз искам да ми пратят мейл и те го правят . Съпорта им е перфектен. Това е и причината да купувам билети само от сайта им, освен промоционалната цена, разбира се.

 

@Радо хиляди благодарности за информацията за промяна в  правилата. Заслужи много бири ! 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Само на мен ли Катарците ми изпращат мейли да си “купувам” места в зона 1?

 

Simeon, you can now experience greater convenience by selecting your Preferred Seats for any upcoming trips, online. Choose your preferred seat at qatarairways.com when travelling in Economy Class*.

As a valued Silver Privilege Club member, you will enjoy 25% off when purchasing your preferred seat, anywhere in the Zone 1.

Връзка към коментар

Такава щуротия получих и аз преди време, ама реално можех да си избера място навсякъде безплатно, без exit row. Взех си на авариен  изход пак безплатно при чекирането. Иначе мейлът ме учуди много, верно криза, ама да си плащаш за място в уж най-добрата авиокомпания.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 9.03.2020 г. в 14:40, Радо каза:

Нищо кой знае какво няма да се случи из региона (ЮИ Азия), поне така мисля аз.

Самият о. Бали и догодина ще е там, така че нищо не се губи. 🙂 И не само Бали, де.

 

 

Аз имам билети за Бали около 1ви май. Засега мисля да ги ползвам и да не взимам ваучера.

Съгласен съм, че островът и догодина ще е там, но се замислих дали сега не е уникален шанс да го посетиш, без да има тълпи от туристи и най-вече китайци.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Сега е златният шанс за посещение на Азия, с изключение на местата с канселирани изцяло полети. Ако знаех, че ще стане така, щях да си взема и отпуск, освен бизнес трипа. Току що канселирах гестхауса в Тайланд и си взех 4-звезден хотел за две евро повече на вечер. 🙂 А места без пълчища китайци, безценно. 🙂 

  • Харесвам 10
  • Браво 2
Връзка към коментар

И ние имаме планувани 20 дни през май в Бали и се връщаме през Сингапур, ама също за момента мислим да пътуваме, хем сме с дете под 2 год. Не разбрах обаче след последните новини дали ще може да се възползваме от хотела, който ни подсигуряват в Катар заради големия престой (около 9 часа). Някой ако има информация да сподели моля.

Връзка към коментар
преди 29 минути , Orange каза:

Аз имам билети за Бали около 1ви май. Засега мисля да ги ползвам и да не взимам ваучера.

Съгласен съм, че островът и догодина ще е там, но се замислих дали сега не е уникален шанс да го посетиш, без да има тълпи от туристи и най-вече китайци.

Ха. Моите дати бях също в този период.

Да. най-вероятно е така. Със сигурност ще е по-малко пренаселено. Вероятно ще се възползвам в средата на годината.

 

п.с. това, че европейските АК, катарските и още няколко не летят до Китай не означава, че други от Китай не летят за Европа, Азия и Австралия. 🙂

 

 

 

 

Връзка към коментар
преди 25 минути , oli_mali каза:

И ние имаме планувани 20 дни през май в Бали и се връщаме през Сингапур, ама също за момента мислим да пътуваме, хем сме с дете под 2 год. Не разбрах обаче след последните новини дали ще може да се възползваме от хотела, който ни подсигуряват в Катар заради големия престой (около 9 часа). Някой ако има информация да сподели моля.

Сингапур и Индонезия ги няма в списъка:

 

Qatar's Ministry of Health said it is temporarily banning the entry of travellers from 14 countries as the number of cases in the Gulf country rose to 15.

In a statement, the ministry said the ban covers Bangladesh, China, Egypt, India, Iran, Iraq, Lebanon, Nepal, Pakistan, the Philippines, South Korea, Sri Lanka, Syria and Thailand.

 

Ако престоят е на отиване пък, няма съвсем от какво да се притеснявате.

 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Покрай коронавируса луфтханса ми искаха пари за смяна на дати уж заради тарифите, но нямаше проблеми с периода на пътуване.

 

Преди малко звънях на Катар и се оказа, че не можело да се сменят дати след валидността на билета. Попитах ги какво значи това и се оказа, че валидността на билета бил 1 година след купуването му.

С други думи, ако е купен 10 месеца преди пътуването имам право да изместя датите с максимум 2 месеца само напред, повече не можело. Бързаше да ми каже, че мога да си искам парите и да си търся други билети, което не е опция защото може да мине 1 година докато попадна на цени от 400 евро до Япония.

Всяка компания си измисля някакви правила, едни искат пари, други имало срок на валидност и т.н. да бяха лоук кост разбирам да правят номера.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За мен не е, за сега ще чакам, лошото е, че имам и други вътрешни полети в Япония и там не знам какво ще им скимне и какви правила ще измислят.

400 евро до Япония е изключително ниско за полет от София, без 2 дни път в посока и без грешна тарифа.

А и с кацане в Ханеда, което пак е време и пари

Връзка към коментар
В момента, Mary каза:

А каква част от платената сума щяха да ти върнат?

Не съм питал, но предполагам цялата.

За сега само се обадих да проверя какви са вариантите, имам 45 дни до полета, а и в Япония е доста по-добре спрямо Европа в този момент.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Alexander каза:

Не съм питал, но предполагам цялата.

Не връщат цялата сума. Само, ако я искаш като ваучер, тогава е цялата.

Това за билетите от по-ниските тарифи де.

  • Шок 1
Връзка към коментар

Звучеше странно да връщат пари за неканселирани полети, при положение че всички останали АК предлагат само ваучер. 

Връщането на таксите вече е друго нещо и си го има винаги. 

преди 8 минути , oli_mali каза:

А ако има разлика в цените на закупените билети и за евентуалните нови дати, трябва ли да се доплаща?

Да. 

Връзка към коментар
преди 8 минути , oli_mali каза:

А ако има разлика в цените на закупените билети и за евентуалните нови дати, трябва ли да се доплаща?

Както е написано, доплащанет е само ако има разлика в класата на билета, а това е различно. Примерно ако си в промо класа за 400, а сега има промо за 500, би трябвало да не доплащаш, същото и за saver и т.н. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, Alexander каза:

Покрай коронавируса луфтханса ми искаха пари за смяна на дати уж заради тарифите, но нямаше проблеми с периода на пътуване.

 

Преди малко звънях на Катар и се оказа, че не можело да се сменят дати след валидността на билета. Попитах ги какво значи това и се оказа, че валидността на билета бил 1 година след купуването му.

С други думи, ако е купен 10 месеца преди пътуването имам право да изместя датите с максимум 2 месеца само напред, повече не можело. Бързаше да ми каже, че мога да си искам парите и да си търся други билети, което не е опция защото може да мине 1 година докато попадна на цени от 400 евро до Япония.

Всяка компания си измисля някакви правила, едни искат пари, други имало срок на валидност и т.н. да бяха лоук кост разбирам да правят номера.

Това за едната година валидност  е навсякъде (доколкото знам), както и не издават билети за повече от година напред. Все пак ти дават да откажеш и връщат парите, което не е навсякъде.

 

 

Връзка към коментар
преди 10 минути , Alexander каза:

Пари явно не връщат, оказа се, че само ваучер. Луфти даваха до края на годината да сменям, но там имаше други проблеми.

Пише че връщат ти пробва ли?To request refund please enter the keyword COVID1045 in the comments

Връзка към коментар
преди 25 минути , Божидар каза:

Пише че връщат ти пробва ли?To request refund please enter the keyword COVID1045 in the comments

Ще питам другият път, ако се стигне до там. Аз смятам да ходя, още повече че в Япония има много малко заразени, а 40+ дни е доста време при днешните бързи промени.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.