Прескочи до съдържание

Qatar Airways - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 37 минути , mitkobiker каза:

По последна инструкция от авиокомпанията от днес:

1. Пълен рифънд ПРИ АНУЛАЦИЯ на полет от страна на авиокомпанията вече няма да става с връщане на заплатената сума, а ще се издава документ/ваучер за бъдещо ползване на сумата при същата авиокомпания.

2. ПРИ АНУЛАЦИЯ на полет от страна на авиокомпанията пари се връщат при прилагане на условията на тарифата- т.е. удържа се глоба.

3. Анулация на резервация и връщане на пари при случаи, в които няма анулация на полет от страна на авиокомпанията, става при прилагане на условията и ГЛОБИТЕ по съответната тариифа.

... като цяло доста лоши новини за пътниците на Катар 🤬

Ако вашият полет се изпълнява нормално и сте резервирали или планирате да резервирате билети за пътуване до 30.06.2020 г., но искате да промените вашите планове, вие можете да промените датата на вашето пътуване безплатно или да замените вашия билет за ваучер за бъдещо пътуване, валиден за една година, до три дни преди датата на отпътуването. 
Инфото е от сайта на Qatar Airways, а превода е мой.

5C5E1EE0-A0BB-4BB2-A852-9F6C43E6DF59.jpeg

Връзка към коментар
преди 3 минути , Stefan каза:

Ако вашият полет се изпълнява нормално и сте резервирали или планирате да резервирате билети за пътуване до 30.06.2020 г., но искате да промените вашите планове, вие можете да промените датата на вашето пътуване безплатно или да замените вашия билет за ваучер за бъдещо пътуване, валиден за една година, до три дни преди датата на отпътуването. 
Инфото е от сайта на Qatar Airways, а превода е мой.

Това не отрича написаното от мен. Точка трета касае анулиране на билети и връщане на суми по резервации, в които няма анулирани полети.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , mitkobiker каза:

Това не отрича написаното от мен. Точка трета касае анулиране на билети и връщане на суми по резервации, в които няма анулирани полети.

Да, не отрича. Просто внася допълнение относно възможностите да се промени датата или да се вземе ваучер при отказ от страна на пътника. Иначе и досега се прилагаха такси при отказ за пътувания до 30/06/2020.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Точно тези ако фалират, това ще е някакъв глобален катаклизъм, свързан с края туризма и пътуванията, каквито ги познаваме. Използване на ваучера една година след предстоящия полет не е никак малко време също. Това са си две години напред.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 35 минути , T.E.Lawrence каза:

Точно тези ако фалират, това ще е някакъв глобален катаклизъм, свързан с края туризма и пътуванията, каквито ги познаваме. Използване на ваучера една година след предстоящия полет не е никак малко време също. Това са си две години напред.

Това пък откъде следва? За 24 часа могат да изчезнат, както се е случвало с много други. Държавна компания са, ако разбира се възприемаш Катар като държава, в смисъла, който се влага на северозапад от арабските страни.

Връзка към коментар

Всичко е теория на  вероятностите. Имат достатъчно капитал и амбиции да преживеят сериозен катаклизъм. В този ред на мисли, много по-вероятно е да не фалират и да отидеш на друго пътешествие с тях, отколкото да ти дадат парите кеш и жена ти веднага да им намери ново предназначение като нов ремонт вкъщи, примерно. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Дано сменят и идиотската валидност на билета от 1 год, защото на практика аз няма как да се възползвам от разни теоретични смени, защото това се правило в максималния срок от 1 год след купуването на билета.

На практика, ако днес купя билет за 1 март догодина, ще имам право да го местя максимум до 18 март догодина, ако се случи нещо подобно както е сега.

Както и не искат да дават пари, остава да си държа ваучери, за компания с която я летя, я не следващите години, аз и без това щях да летя за първи път с нея, та не ги използвам често, да не казвам никога.

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Alexander каза:

Дано сменят и идиотската валидност на билета от 1 год, защото на практика аз няма как да се възползвам от разни теоретични смени, защото това се правило в максималния срок от 1 год след купуването на билета.

На практика, ако днес купя билет за 1 март догодина, ще имам право да го местя максимум до 18 март догодина, ако се случи нещо подобно както е сега.

Както и не искат да дават пари, остава да си държа ваучери, за компания с която я летя, я не следващите години, аз и без това щях да летя за първи път с нея, та не ги използвам често, да не казвам никога.

 

На мен от офиса по телефона ми казаха, че трябва да използваш ваучера до една година, а не че пътуването трябва да е в рамките на една година.

Надявам се, че съм разбрала правилно.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Ваучер или новоиздаден билет, защото има разлика ?

 

Относно ваучер - може да се използва в рамките на една година, за резервация на всеки полет напред във времето, който е в продажба към датата на изтичане на ваучера.

Теоретично  това са две години от датата на издаване , защото АК продават полети за една година напред. @T.E.Lawrence го е написал. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 25 минути , Mary каза:

На мен от офиса по телефона ми казаха, че трябва да използваш ваучера до една година, а не че пътуването трябва да е в рамките на една година.

Надявам се, че съм разбрала правилно.

Ваучера може, не съм питал.

Имам предвид смяна на дати за по-късно тази годна, което за мен е много по-добър вариант.

А с ваучер може да мине половин или  1 година, докато си намеря подходящи-идентични  цени със сегашните ми билети

Връзка към коментар
преди 11 минути , Alexander каза:

Ваучера може, не съм питал.

Имам предвид смяна на дати за по-късно тази годна, което за мен е много по-добър вариант.

А с ваучер може да мине половин или  1 година, докато си намеря подходящи-идентични  цени със сегашните ми билети

Като гледах цените ми трябва доплащане мининум 700 лв за двама за да променим датите примерно за септември. А дали и тогава ще става за пътуване никой не знае.... Явно ще си чукаме в главата ваучерите🙄

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 30 минути , Capitan Morgan каза:

Като гледах цените ми трябва доплащане мининум 700 лв за двама за да променим датите примерно за септември. А дали и тогава ще става за пътуване никой не знае.... Явно ще си чукаме в главата ваучерите🙄

А каква е логиката да искаш да "забиеш" още пари в нов билет?

Кога ще свърши проблема с Covid-19?

А ако и през септември още е същото положение?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 2 часа, Alexander каза:

На практика, ако днес купя билет за 1 март догодина, ще имам право да го местя максимум до 18 март догодина, ако се случи нещо подобно както е сега.

Ако март догодина пак има подобен форсмажор - авиокомпанията просто ще даде опция за допълнителен ребукинг в бъдещето или ваучер, валиден още 1 година от онзи момент.

 

Не, че има как да го гарантирам, но специално при Qatar Airways наистина не виждам вариант, в който клиент губи изцяло билета си (или стойността му).

 

Ситуацията очевидно е кофти за всички без изключение, но погледнато реално повечето авиокомпании все пак успяват да предложат немалка гъвкавост и възможност никой да не си загуби парите.

 

По-добре ли щеше да е, ако всички разсъждаваха като непозволяващите безплатен ребукинг Wizz Air: "законът не забранява да извършим едикойси полет и ако не искате да го ползвате си е ваш проблем и горите с парите"? Въобще да не споменавам колко хотели ми отказаха да променят дати на non-refundable резервации - "такива са условията и форсмажора не е наш проблем, точка".

 

Та мисля, че не можем да сме недоволни като цяло, предвид случващото се в момента.

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

И ваучерите не са по-добър вариант, може да си останат неизползваеми на практика.

 

Ако не се оправят полетите и проблемите до есента, все си мисля, че малко компании ще оживеят, а цените за билети няма да имат нищо общо с тези от последните години. В Европа вътрешни ще станат  на цени до Азия..

преди 1 минута , Георги Матеев каза:

Ако март догодина пак има подобен форсмажор - авиокомпанията просто ще даде опция за допълнителен ребукинг в бъдещето или ваучер, валиден още 1 година от онзи момент.

 

Не, че има как да го гарантирам, но специално при Qatar Airways наистина не виждам вариант, в който клиент губи изцяло билета си (или стойността му).

 

Ситуацията очевидно е кофти за всички без изключение, но погледнато реално повечето авиокомпаниите все пак успяват да предложат немалка гъвкавост и възможност никой да не си загуби парите.

 

По-добре ли щеше да е, ако всички разсъждаваха като непозволяващите безплатен ребукинг Wizz Air: "законът не забранява да извършим едикойси полет и ако не искате да го ползвате си е ваш проблем и горите с парите"? Въобще да не споменавам колко хотели ми отказаха да променят дати на non-refundable резервации - "такива са условията и форсмажора не е наш проблем, точка".

 

Та мисля, че не можем да сме недоволни като цяло, предвид случващото се в момента.

Да, но на мен не ми дават да избера полети след 20 юни тази година, като полета ми е за май месец или 1 месец отлагане като максимум, не можело и това е.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
Преди 1 час, Alexander каза:

И ваучерите не са по-добър вариант, може да си останат неизползваеми на практика.

 

Ако не се оправят полетите и проблемите до есента, все си мисля, че малко компании ще оживеят, а цените за билети няма да имат нищо общо с тези от последните години. В Европа вътрешни ще станат  на цени до Азия..

По тази логика утре може да падне атомна бомба и просто светът - такъв, какъвто го познаваме - да свърши.

 

Честно, малко позитивизъм няма да навреди никому в момента.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 9 часа, T.E.Lawrence каза:

Имат достатъчно капитал и амбиции да преживеят сериозен катаклизъм.

За последната финансова година обявиха 600+ милиона USD загуба. Не са цъфнали и вързали, но се надявам да удържат положението.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 12 минути , Goal & Boss каза:

За последната финансова година обявиха 600+ милиона USD загуба. Не са цъфнали и вързали, но се надявам да удържат положението.

Факт, но катарският емир все още е силно надъхан да надмине Emirates и да покаже среден пръст на ОАЕ. Меренето на п**ки в района винаги е било силен мотиватор 🙂

 

Евентуален фалит на катарците обаче ще ни е последен проблем на фона на евентуални фалити на 3-4 основни европейски авиокомпании, което за съжаление вече започва да изглежда не чак толкова невероятно.

  • Харесвам 4
  • Шок 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
В момента, stanimir каза:

А се чудехме, що Матеев бърза да обиколи света. Кой видял-видял! 

 

П.П. Пускай тото. 

Пуснах още вчера. Ако спечеля джакпота официално и пред свидетели обещавам да даря 10% от печалбата на форума 🙂

  • Харесвам 7
  • Браво 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , Георги Матеев каза:

Пуснах още вчера. Ако спечеля джакпота официално и пред свидетели обещавам да даря 10% от печалбата на форума 🙂

Хайде, стискаме палци!

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Георги Матеев каза:

Въобще да не споменавам колко хотели ми отказаха да променят дати на non-refundable резервации - "такива са условията и форсмажора не е наш проблем, точка".

 

При мен се получи невероятно брутален тайминг. По принцип отсядам в едни и същи места и ако ми се наложи промяна, половин дума е достатъчна за каквото искам - смяна ,рефънд... Точно сега по работа ми се наложи да букна други и възможно най-скъпите места, които съм резервирал до момента non refundable. Другия месец, като поотмине хаосът, почвам с пробите, дано успея да пробия някъде. 

 

На фона на всичките правещи се на ударени авиокомпании и хотели, наистина не разбирам този изригнал вулкан от мрънкане точно за най-безпроблемната авиокомпания в тази ситуация.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 5 часа, stanimir каза:

А се чудехме, що Матеев бърза да обиколи света. Кой видял-видял! 

Е изчакайте малко, моля Ви се 😊 поне и ние да видим нещо от света, а през това време нека @Георги Матеев да го обиколи още няколко пъти. :dance2:   

 

преди 6 часа, Георги Матеев каза:

спечеля джакпота

Ще стискаме палци! 😊

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.