Прескочи до съдържание

Qatar Airways - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 18 часа, mitkobiker каза:

По последна инструкция от авиокомпанията от днес:

1. Пълен рифънд ПРИ АНУЛАЦИЯ на полет от страна на авиокомпанията вече няма да става с връщане на заплатената сума, а ще се издава документ/ваучер за бъдещо ползване на сумата при същата авиокомпания. 🤬

https://www.dnevnik.bg/evropa/2020/03/18/4042750_brjuksel_pripomni_kakvi_sa_pravata_na_putnicite_v/?ref=home_NaiNovoto

 

Според Брюксел можем да си настояваме за възстановяване на платената сума.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

След като по всичко се е видяло, че през април ще гледам Бали само на снимки, както и че Qatar Airways няма безусловно да връщат пари за отменените полети, днес и аз си заявих ваучерите и дори ги получих. Това, което ми направи впечатление е, че сумата по ваучера подлежи на възстановяване след приспадане на такса, която в моя случай е равна на половината от стойността на билета. Текстът е следния: "Remarks - Valid For Use Up To 18 Mar 21 Refund Against … Eur … Bgn". Все е нещо в случай, че за в бъдеще по една или друга причина не опра до катарците.      

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 18 минути , Радослав каза:

https://www.dnevnik.bg/evropa/2020/03/18/4042750_brjuksel_pripomni_kakvi_sa_pravata_na_putnicite_v/?ref=home_NaiNovoto

 

Според Брюксел можем да си настояваме за възстановяване на платената сума.

На практика нещата не стоят така.

Връзка към коментар

Подал съм искане за full refund за отмененият ми полет в понеделник. Все още нямам отговор, нямам и отговор на мейла че са приели искането ми. На сайта се изписа че е изпратено, и да чакам. Това и правя. 

Фактът, че @Stefan е получил ваучер още същият ден, ми дава надежда, че искането ми се разглежда и се чудят какво да ме правят, щом още не са ме оферирали за ваучер.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 58 минути , Радослав каза:

https://www.dnevnik.bg/evropa/2020/03/18/4042750_brjuksel_pripomni_kakvi_sa_pravata_na_putnicite_v/?ref=home_NaiNovoto

 

Според Брюксел можем да си настояваме за възстановяване на платената сума.

Моля някой от Брюксел да се обади на г-н Акбар Ал Бакер и да му го припомни.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 25 минути , Stefan каза:

А дали европейските правила важат за компании, регистрирани извън ЕС?

Директива 261 важи за всички компании, излитащи от ЕС, без значение къде са регистрирани. Друг е въпросът, че в момента светът се намира в извънредна ситуация, която не зависи нито от компаниите, нито от пътуващите и трябва да се подхожда с разбиране и да се гледат нещата от всички гледни точки, а не само от собствената камбанария. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, chandni каза:

Директива 261 важи за всички компании, излитащи от ЕС, без значение къде са регистрирани. Друг е въпросът, че в момента светът се намира в извънредна ситуация, която не зависи нито от компаниите, нито от пътуващите и трябва да се подхожда с разбиране и да се гледат нещата от всички гледни точки, а не само от собствената камбанария. 

Съгласен. Но да видим на практика как ще се случат нещата.

Връзка към коментар

Ако трябва да съм честна, даже и да ни дадат ваучери искрено се надявам да не сме фалира ли всички ние, че да не можем да си позволим пътуване 🙏 така че нека се опитаме да сме позитивни и ако ще изгаря с нещо в тЗи драма да са 2 бона само. Вече го преживях, майната му. За катарците наистина не смятам, че ще фалират. Април и аз ще заявя ваучер, просто не искам от сега да ми рече едната година, като чак на 17.04 ми е полета и имам срок до 12ти 13ти 🙂 един месец си е един месец бонус

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Катарците правят сериозно орязване на полетите до май - юни в зависимост от дестинацията. Ето и по отношение Доха-София, явно сме се представили добре в канселациите напред във времето. 🙂

 

Doha – Sofia
22MAR20 – 31MAY20 11 weekly cancelled
eff 01JUN20 Reduce from 11 to 7 weekly, A320 operating

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 36 минути , T.E.Lawrence каза:

Катарците правят сериозно орязване на полетите до май - юни в зависимост от дестинацията. Ето и по отношение Доха-София, явно сме се представили добре в канселациите напред във времето.

Пак добре, че летят и давата възможност за евакуация към БГ

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 7 минути , домосед каза:

Пак добре, че летят и давата възможност за евакуация към БГ

Не летят вече и не дават никаква възможност на никого. А бъдещите им планове са много неясни.

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 46 минути , T.E.Lawrence каза:

Катарците правят сериозно орязване на полетите до май - юни в зависимост от дестинацията. Ето и по отношение Доха-София, явно сме се представили добре в канселациите напред във времето. 🙂

 

Doha – Sofia
22MAR20 – 31MAY20 11 weekly cancelled
eff 01JUN20 Reduce from 11 to 7 weekly, A320 operating

Да се радваме, че за разлика от много други не спират да летят все още 🙂

 

Аз честно казано мислех, че скоро ще спрат изцяло полета до София.

преди 1 минута , IvanNavi каза:

Не летят вече и не дават никаква възможност на никого. А бъдещите им планове са много неясни.

Откъде е тази информация?

Връзка към коментар
преди 4 минути , Георги Матеев каза:

Да се радваме, че за разлика от много други не спират да летят все още 🙂

 

Аз честно казано мислех, че скоро ще спрат изцяло полета до София.

Откъде е тази информация?

Утрешният им полет от София е канцелиран според Radar24, няма никакви полети от София при търсене на техния сайт през март, а на мен са ми кацелирали още два полета през април.

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 12 минути , IvanNavi каза:

Утрешният им полет от София е канцелиран според Radar24, няма никакви полети от София при търсене на техния сайт през март, а на мен са ми кацелирали още два полета през април.

Всъщност прав си. Като се замислих те досега имаха точно 11 полета седмично от/до София.

 

22MAR20 – 31MAY20 11 weekly cancelled ефективно означава следното:

От днес до 31 Май са отменени всички полети между Доха и София.

 

eff 01JUN20 Reduce from 11 to 7 weekly, A320 operating пък значи, че към момента планират рестартиране на линията на 1 юни с по един полет дневно.

 

Много неприятно, но далеч не изненадващо... Особено за незначителен пазар като нашия.


Всеки да си погледне засегнатите резервации и да ги промени навреме.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Явно не съм го написал ясно. И аз това имах предвид с поста си, до края на май кой летял летял. Нека личната битка с канселиране на хотелите започне сега. 😞

Връзка към коментар

Още малко са ги намалили. В някои дни (например сряда) си го имаше и вечерния полет. Сега явно планират изцяло само по един.

При всички положения ще е чудесно, ако наистина ги възобновят от юни, колкото и да са.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 17 минути , stanimir каза:

 

 

преди 50 минути , randi каза:

От доста време се знае, че за лятното остава само един полет дневно, това не е ново.

Това е ясно - новината тук беше за изцяло спрените полети до 31 Май.

 

Напълно очаквано решение, според мен.

 

Гледам и Аерофлот спират Москва другата седница, та в обозримо бъдеще почти няма измъкване от страната 🙂 Дано поне Търкиш удържат фронта.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Постът беше към Aureliano, а иначе... вярно чак до 31.05 е малко неочаквано,  но не е съвсем изненада :

 

 

На 19.03.2020 г. в 14:00, Тони каза:

Последния полет на катарците от София е на 22.03. Не ми казаха до кога, но минимум 14 дни няма да имат полет до Доха. 

Информацията е от разговор с офиса в София по телефона.

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 8 минути , stanimir каза:

Постът беше към Aureliano, а иначе... вярно чак до 31.05 е малко неочаквано,  но не е съвсем изненада :

 

 

Уви да... Колкото и да съм оптимистичен по принцип, като гледам развитието вече почвам да си мисля, че ще е страхотно ако можем да пътуваме относително нормално от септември нататък.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ние летяхме  c катарците от София до Пукет/Тайланд/  и трябваше да се върнем с тях от Ханой.Сега ни смениха билета за връщане да е от Пукет но кацаме в Букурещ като  доплатихме разликата в цената.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, Георги Матеев каза:

 

Това е ясно - новината тук беше за изцяло спрените полети до 31 Май.

 

Напълно очаквано решение, според мен.

 

Гледам и Аерофлот спират Москва другата седница, та в обозримо бъдеще почти няма измъкване от страната 🙂 Дано поне Търкиш удържат фронта.

FlyDubai остават (засега) с 3-4 полета на седмица до края на април.

Турските авиолинии няма полети само на 24 и 27 март. идните две седмици ще има само по един полет на ден, след първи април много от дните (засега) са с по два полета на ден.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.