Прескочи до съдържание

Qatar Airways - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 2 часа, mitkobiker каза:

FlyDubai остават (засега) с 3-4 полета на седмица до края на април.

На сайта им не излизат полети за април. Днес имаше полет и май последния засега е следващата неделя и след това - 20-ти май.

Връзка към коментар
преди 3 часа, zhivko7 каза:

На сайта им не излизат полети за април. Днес имаше полет и май последния засега е следващата неделя и след това - 20-ти май.

FlyDubai затвориха за продажба полетите към София до средата на април...явно нещо "преосмислят" разписанията 🥶

Също преди малко преиздентът на Турски авиолинии е заявил, че след 27 март ще останат само полетите им до Ню Йорк, Вашингтон, Москва, Хонг Конг и Адис Абеба 😱

... единственото сигурно в момента е, че нищо не се знае 😖

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар

Сега звънях да Катар, понеже вече е ясно, че априлските билети за Япония горят.

Пак ми обявиха същото или местене на датите до 20 юни, не можели по-напред и най-вече няколко пъти предложиха ваучери.

Питах след като няма да има толкова много време полети, не може ли да се измести по-напред във времето, но не можело и край.

Исках връщане на пари, защото ваучери не ми трябват, но и това не можело. 

Да съм пишел на централа в Катар, те само можело да решат.. представям си след колко време ще отговорят, ако изобщо отговорят.

 

Не успях да питам, дали ако сменя датите ще плащам нещо както при Луфтханаса, понеже всички билети са по-скъпи спрямо моята платена цена.

Ясно ми е само, че няма да имам такса смяна, но разликата вероятно е за мен отново.

За тях това е перфектния вариант, те никога не дават пари, дават ваучери, аз плащам още някой ден за евентуален поле или дори сега за друг полет.

Връзка към коментар
преди 4 минути , Alexander каза:

Сега звънях да Катар, понеже вече е ясно, че априлските билети за Япония горят.

Пак ми обявиха същото или местене на датите до 20 юни, не можели по-напред и най-вече няколко пъти предложиха ваучери.

Питах след като няма да има толкова много време полети, не може ли да се измести по-напред във времето, но не можело и край.

Исках връщане на пари, защото ваучери не ми трябват, но и това не можело. 

Да съм пишел на централа в Катар, те само можело да решат.. представям си след колко време ще отговорят, ако изобщо отговорят.

 

Не успях да питам, дали ако сменя датите ще плащам нещо както при Луфтханаса, понеже всички билети са по-скъпи спрямо моята платена цена.

Ясно ми е само, че няма да имам такса смяна, но разликата вероятно е за мен отново.

За тях това е перфектния вариант, те никога не дават пари, дават ваучери, аз плащам още някой ден за евентуален поле или дори сега за друг полет.


Ако избереш да вземеш ваучер вместо смяна на датите за полета, не можеш ли срещу него да получиш билет за след 20-ти юни или там вече се страхуваш, че този билет би бил по-скъп от цената на ваучера (билета, който ти гори)? 

Връзка към коментар
преди 1 минута , FlyTraveler каза:


Ако избереш да вземеш ваучер вместо смяна на датите за полета, не можеш ли срещу него да получиш билет за след 20-ти юни или там вече се страхуваш, че този билет би бил по-скъп от цената на ваучера (билета, който ти гори)? 

Може, но цените на билетите с  50% над  моята цена за всички полети  до края на годината, а и е много съмнително и неясно какви ще са цените след 2  месеца, ако реша да изчакам.

Варианта някой ден за някоя дестинация да използвам   ваучер изобщо не ми харесва. Когато имат стотици дадени ваучери, те ще си поддържат хубави цени, защото ще знаят, че няма къде да бягат хората  и все ще дам още някакви пари, пред варианта да изгори всичко..

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
10 minutes ago, Alexander said:

Може, но цените на билетите с  50% над  моята цена за всички полети  до края на годината, а и е много съмнително и неясно какви ще са цените след 2  месеца, ако реша да изчакам.

Варианта някой ден за някоя дестинация да използвам   ваучер изобщо не ми харесва. Когато имат стотици дадени ваучери, те ще си поддържат хубави цени, защото ще знаят, че няма къде да бягат хората  и все ще дам още някакви пари, пред варианта да изгори всичко..

Не е задължителен този сценарии, защото дълго време хората ще ги е страх да пътуват поне до края на тази година, което означава, че за да си напълнят полетите ще пускат промоции, вземи си ваучера и изчакай. Ти и сега ако решиш да правиш смяна на дата ще платиш разликата по новата цена на билета, не виждам разлика с това да я имаш същата сума като ваучер. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, Jorro каза:

Не е задължителен този сценарии, защото дълго време хората ще ги е страх да пътуват поне до края на тази година, което означава, че за да си напълнят полетите ще пускат промоции, вземи си ваучера и изчакай. Ти и сега ако решиш да правиш смяна на дата ще платиш разликата по новата цена на билета, не виждам разлика с това да я имаш същата сума като ваучер. 

Това сигурно ли е, плащането на разликата в билета след като билета е канселиран от тях?

Изключително подло, няма пари, няма смяна, вземи ваучера и бягай/чакай..

Връзка към коментар

Просто си изтеглил късата клечка, че точно до Япония няма добри цени в момента. За много други места има. Според мен ще имат и за Япония промоции нататък. Както стана въпрос вече, ваучерът е за година + още година напред за резервации. Няма начин да няма добри цени до две години напред. 

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 11 минути , Alexander каза:

Това сигурно ли е, плащането на разликата в билета след като билета е канселиран от тях?

Изключително подло, няма пари, няма смяна, вземи ваучера и бягай/чакай..

До съвсем скоро, в нормални условия, когато авиокомпанията отменяше полет беше длъжна или да върне парите за билета или да направи абсолютно безплатна промяна за нови дати, без доплащане за разлика в тарифата.

 

Първото вече очевидно не го спазват, а за второто все още ми е малко неясно. Ти по телефона наблегна ли на това, че ТЕ са отменили полетите София-Доха-София и са длъжни да ти сменят датите без каквото и да е доплащане? Досега рових фейсбука и сайта им, абсолютно никъде не се споменава за ограничение на датите за в бъдеще при ребукинг от подобно естество...

 

На мен тея дни ми предстои същата битка - билети за Виетнам за 1-10 Май, купувани преди 10 месеца от същата промоция, от която ти си взел Япония. И понеже авиокомпанията е отменила София-Доха-София ще настоявам да ги променя безплатно за февруари. Очевидно няма да ме интересува ваучер, тъй като билетите за новите дати са близо 60% по-скъпи.

Връзка към коментар

Всеки път наблягам на връщане на пари или на смяна на дати след 30 юни и отказват и двете.

за смяната на датите след 20 юни софтуерът им не позволявал и край.

Постоянно ми предлагат ваучери.

За връщане на пари да съм пишел на централата.

Връзка към коментар

@Георги Матеев Тук става въпрос за другия проблем, че не могат да се сменят дати след датата на валидност на билета, който е една година от издаването.

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 1 минута , T.E.Lawrence каза:

@Георги Матеев Тук става въпрос за другия проблем, че не могат да се сменят дати след датата на валидност на билета, който е една година от издаването.

Това са абсолютни глупости. Билет се преиздава с нов номер за около 5 секунди и вече има нова валидност.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Явно само те имат такъв проблем с валидността..

В момента, Георги Матеев каза:

Това са абсолютни глупости. Билет се преиздава за около 5 секунди и вече има нова валидност.

Ако софтуера позволи...😃, а техния не позволява 

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 4 минути , Alexander каза:

Явно само те имат такъв проблем с валидността..

Ако софтуера позволи...😃, а техния не позволява 

Ако с това се оправдават - и особено ако е вярно, за което имам съмнения - е меко казано странно. Поне 3-4 пъти са ми преиздавали билети в миналото - директно с нов номер, маршрут и тн.

 

Усещам, че ще пада разправия. Ще трябва да развявам златни статуси, да пиша на съпорти в Катар и да се занимавам с поредната тъпотия.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Всички ли сте купували билетите директно от техния сайт? Аз също имам за 1-10.05 купувани от посредник (ticket.no) и трябва първо с тях да се свържа. Вече им писах, но разбираемо в момента предупреждават, че разглеждат молби най-рано една седмица преди полета.

Връзка към коментар
преди 58 минути , Георги Матеев каза:

Ако с това се оправдават - и особено ако е вярно, за което имам съмнения - е меко казано странно. Поне 3-4 пъти са ми преиздавали билети в миналото - директно с нов номер, маршрут и тн.

 

Усещам, че ще пада разправия. Ще трябва да развявам златни статуси, да пиша на съпорти в Катар и да се занимавам с поредната тъпотия.

 

Qatar ще излязат най-упорити,  Lufthansa Group и AF/ KLM  предложиха доста по-гъвкави решения, макар пари никой да не връща в момента... май единствено О'Лиъри връща. 

 

 

 

 

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 1 час, Aureliano каза:

Всички ли сте купували билетите директно от техния сайт? Аз също имам за 1-10.05 купувани от посредник (ticket.no) и трябва първо с тях да се свържа. Вече им писах, но разбираемо в момента предупреждават, че разглеждат молби най-рано една седмица преди полета.

Моите билети са купувани директно от техния сайт, но тепърва чакам отговор от софийския офис дали ще ми направят промяната или не. С билети през посредник със сигурност ще е много по-сложно.

преди 1 час, stanimir каза:

 

Qatar ще излязат най-упорити,  Lufthansa Group и AF/ KLM  предложиха доста по-гъвкави решения, макар пари никой да не връща в момента... май единствено О'Лиъри връща.

Абсолютно... колкото и да е странно "авиокомпания №1 в света" много сериозно се ос*а, а като чета стотиците негативни коментари във фейсбук страницата им направо ми стана лошо какво количество каши са забъркали навсякъде.

 

И да, шокиращо, Ryanair са едни от много малкото (да не кажа май единствени в момента?), които продължават да връщат реални пари и се държат супер адекватно. Не съм очаквал да го кажа, но евала на О'Лиъри. Така се прави имидж в трудна ситуация и прогнозирам, че в бъдеще доста клиенти на другите лоукостки ще мигрират към Ryan.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, Alexander каза:

За връщане на пари да съм пишел на централата.

A кой е мейла на централата? Аз съм в същата ситуация за полети през май и не искат да преиздадат билети след юни месец. А определено цената ще ни е доста по-висока, щото детето вече ще е 2+.

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 11 минути , oli_mali каза:

A кой е мейла на централата? Аз съм в същата ситуация за полети през май и не искат да преиздадат билети след юни месец. А определено цената ще ни е доста по-висока, щото детето вече ще е 2+.

Централата няма мейл... Или поне не такъв, който отговарят сега. Само телефон, който освен че е в Катар (няма никакъв вариант за евтино набиране) свързването с него е невъзможно така или иначе. Практически препращане към централата в точно този момент е равносилно на пращане за зелен хайвер.

 

На теория можеш да опиташ да им пишеш във фейсбук или да пуснеш рекуест през тази форма https://qatarairways.zendesk.com/hc/en-us/requests/new

 

Което ме навежда на изключително уместния риторичен въпрос - каква е ролята на софийския офис въобще, просто да препращат локалните клиенти към централата, а те да си клатят краката тук? Далеч по-логично би било директно те да препратят рекуеста към колегите си от Катар, а не да оставят клиента просто ей така. Ама...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз попълних формата от сайта им за жалба, даже ми върнаха веднага автоматичен мейл с номер на жалбата.

Не очаквам да се случи нещо различно и накрая ще си събирам ваучери...не че нещо, но това щеше дами е първо летене с Катар, а не летя от вчера. Я ми дотрябват в близките години, я не.

 

 

Отново се опитах да се свържа с нашият офис, но вече е невъзможно, дори да даде свободно след няколко секунди изхвърля или казва, че номера е грешен...и така 20-30 пъти за 2 часа.

Исках да питам при евентуална смяна за юни, дали ще искат пари за разликата в билетите, както всички предполагаме.

Връзка към коментар

Аз се борих със софийския им офис преди две седмици. Имах билети София - Сеул, Шанхай - София, купувани директно от сайта им. Не кандисаха за промяна на датите, въпреки, че бях готова и да доплатя. Накрая се разбрахме за връщане на сумата. Отнемало месец - месец и половина. Получих от софийския им офис препратения им мейл за рефънд до централата и оттогава /10.03/ - мълчание. Сега се боря с Korean Air, които са още по-зле, ако това е успокоение 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Сега получих предполагам автоматичен мейл на запитването ми. Аз поне никъде не виждам да става дума за такова ограничение от 1 год след купуването на билета.

 

Dear Mr. Angelov,

This is to acknowledge receipt of your email dated 23rd March 2020.

Please allow us to share that because of the operational challenges faced due to Covid-19 (coronavirus) and the entry restrictions imposed by a number of countries, we have altered or cancelled some of our services. 

If you are affected, you can re-book your ticket to alternative dates or destinations, or opt to receive a voucher for future travel, valid for one year from its issuance date. This policy applies to all tickets issued anytime until 30 June 2020, for travel on or before the same date.

If you have booked your ticket on qatarairways.com or through any of our offices, you can re-book your tickets or exchange your ticket for a future travel voucher by telephoning any of our offices or contact centers.

If your flight is operating normally and you have booked or are planning to book tickets for travel up to 30 September 2020, but you wish to change your travel plans, you can alter your travel date free of charge, or exchange your ticket for a future travel voucher valid for one year, up to 3 days prior to departure. This includes award flights.

We encourage all passengers to see real-time Flight Status for the latest information. All passengers should ensure that their contact details are up to date on the 'Manage Booking'  page so we can let you know directly if your flight is affected

For any further updates, please visit the below link:

https://www.qatarairways.com/en/travel-alerts/COVID-19-update.html

You may contact the nearest Qatar Airways office should you require any further assistance.  A list of the Qatar Airways local offices worldwide can be found via this link http://www.qatarairways.com/global/en/contact-us.page

Thank you for your kind attention.

Yours sincerely,

Lisette Smith

Senior Customer Care Officer

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това е инфорация, която така или иначе е публикувана на сайта им.


Като отидеш в секция Support - FAQs:

How long is the travel voucher valid for?

This is valid for one year from the issue date of the voucher.


Моите полети са със статус Non confirmed (за средата на април). Никакъв мейл нямам все още. В ситуация като Alexander съм. Щеше да ми е първо пътуване с компанията. В бъдеще я стигна до тях, я не...закупените билети бяха за мен, съпруга ми и детето. Вяко пътуване ни е съобразено с ученическите ваканции.  Шансът за подобни цени (от юни 2019), в удобен за нас период, едва ли е мнооого голям? Целта ни е Япония, всяка друга дестинация би била компромис. Та всичко това накуп...свежда вероятността за използване на предлагания ваучер до много ниски стойности.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, pepi:) каза:

Това е инфорация, която така или иначе е публикувана на сайта им.
Като отидеш обаче в секция Support - FAQs:

How long is the travel voucher valid for?

This is valid for one year from the issue date of the voucher.


Моите полети са със статус Non confirmed (за средата на април). Никакъв мейл нямам все още. В ситуация като Alexander съм. Щеше да ми е първо пътуване с компанията. В бъдеще я стигна до тях, я не...закупените билети бяха за мен, съпруга ми и детето. Вяко пътуване ни е съобразено с ученическите ваканции.  Шансът за подобни цени (от юни 2019), в удобен за нас период, едва ли е мнооого голям? Целта ни е Япония, всяка друга дестинация би била компромис. Та всичко това накуп...свежда вероятността за използване на предлагания ваучер до много ниски стойности.

 

По-назад в темата бе пояснено,   че не става дума за валидност на ваучер,  а на билет. Има разлика. 

 

Да поясня. 

На 01 Август 2019 г. си си купил билет за полет на 01 Април 2020 г. 

Сега Qatar  ти дават възможност за промяна на датата без такси и доплащане на разликата в  цената , но трябва да летиш не по-късно от 01 Август 2020 г.

 

Ако не искаш, другата опция е ваучер с валидност 1 година който важи  за покупка на всички полети, които са в продажба в срока му на валидност. Тоест в оптималния вариант- от датата на издаване имаш възможност за покупка на полет в следващите 2 години :

На 01 Април 2020 г. получаваш ваучер с валидност 1 година. 

На 31 Март 2021 г.  с него си купуваш полет за през март  2022 г. 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.