Прескочи до съдържание

Qatar Airways - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 26 минути , Георги Матеев каза:

Още малко търпение и всичко ще е ОК.

Дано. Аз съм търпелив, а и парите не са ми спешни. Просто държа на конкретиката в комуникацията. Досега съм получил два отговора от тях, като в първия не се споменаваше нищо за възстановяване на сумата, а се казваше, че вече имам издадени ваучери и как мога да ги ползвам, т.е. нещо което ми е известно. 

Връзка към коментар

На мен ми се обадиха вчера да ми кажат, че отменят резервацията за букнатия хотел, който имахме подсигурен в Доха за дългия престой заради канселирането на полетите от/до София. Аз използвах възможността да ги попитам за рефънда и ми отговориха, че техен колега вчера го е процеснал в системата и до 3 работни дни трябва да си получа парите. Нямам мейл, но и не се притеснявам и не пушвам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Stefan каза:

Дано. Аз съм търпелив, а и парите не са ми спешни. Просто държа на конкретиката в комуникацията. Досега съм получил два отговора от тях, като в първия не се споменаваше нищо за възстановяване на сумата, а се казваше, че вече имам издадени ваучери и как мога да ги ползвам, т.е. нещо което ми е известно. 

Не очаквай особена конкретика, пак заради голямата бройка запитвания няма как да се обърне детайлно внимание на всяка заявка. В най-добрия случай стои човек от другата страна, който зарежда предефинирани шаблонни отговори, в другия и най-вероятен всичко става автоматично без въобще човек да вникне в питането ти. 

Връзка към коментар

Възстановяват полети до 80 дестинации през юни , София липсва!

 

Qatar Airways will fly to the following six destinations in Africa:

Addis Ababa (ADD), Cape Town (CPT), Johannesburg (JNB), Lagos (LOS), Nairobi (NBO), Tunis (TUN)

Qatar Airways will fly to the following four destinations in the Americas:

Chicago (ORD), Dallas (DFW), Sao Paulo (GRU), Montreal (YUL)

Qatar Airways will fly to the following 33 destinations in Asia-Pacific:

Guangzhou (CAN), Hong Kong (HKG), Seoul (ICN), Tokyo (NRT), Beijing (PEK), Shanghai (PVG), Bangkok (BKK), Jakarta (CGK), Kuala Lumpur (KUL), Manila (MNL), Singapore (SIN), Ahmedabad (AMD), Amritsar (ATQ), Bangalore (BLR), Mumbai (BOM), Calicut (CCJ), Kolkata (CCU), Colombo (CMB), Kochi (COK), Dhaka (DAC), New Delhi (DEL), Goa (GOI), Hyderabad (HYD), Kathmandu (KTM), Chennai (MAA), Male (MLE), Trivandrum (TRV), Islamabad (ISB), Karachi (KHI), Lahore (LHE), Melbourne (MEL), Perth (PER), Sydney (SYD)

Qatar Airways will fly to the following 23 destinations in Europe:

Athens (ATH), Budapest (BUD), Moscow (DME), Istanbul (IST), Amsterdam (AMS), Stockholm (ARN), Barcelona (BCN), Brussels (BRU), Paris (CDG), Copenhagen (CPH), Dublin (DUB), Edinburgh (EDI), Rome (FCO), Frankfurt (FRA), London (LHR), Madrid (MAD), Manchester (MAN), Munich (MUC), Milan (MXP), Oslo (OSL), Berlin (TXL), Vienna (VIE), Zurich (ZRH)

Qatar Airways will fly to the following 14 destinations in the Middle East:

 

Amman (AMM), Beirut (BEY), Baghdad (BGW), Basra (BSR), Erbil (EBL), Teheran (IKA), Sulaymaniyah (ISU), Kuwait (KWI), Muscat (MCT), Mashad (MHD), Najaf (NJF), Sohar (OHS), Salalah (SLL), Shiraz (SYZ)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 3 часа, stanislavpp каза:

Възстановяват полети до 80 дестинации през юни , София липсва!

То доколкото виждам почти цяла Източна Европа липсва... Не мога да кажа, че съм шокиран обаче.

 

преди 3 часа, Aureliano каза:

Аз имам резервация са септември, която си стои изцяло непроменена, въпреки че отсечките от/до София не се продават в момента. 

Предполагам са в изчаквателна позиция да следят развитието на ситуацията и ако е благоприятно - лесно ще възстановят полетите. Според мен има нелош шанс да върнат полетите от/до София от септември.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз говорих вчера по този въпрос и за сега са в изчаквателна позиция. Ако не възстановят полета до октомври, ще се презаверяват полетите с връзка във виена или Мюнхен. поне при мен за Намибия ми казаха, че ще се разбере какво ще стане и дали ще летим от София директно към Доха или ще минаваме през Виена, чак в края на юни. За полета до намибия - казаха , че предполагат че ще го възстановят през юли. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Така и предполагах и затова дори не се бях обаждал. Ясно е, че ще се изчаква и ще отнеме време докато нягласят отново графика. Пък и е по-добре, че са по-предпазливи, за да няма възстановяване на полети и после пак отменяне. Пък ако се наложи и през Мюнхен или Виена ще минем, само да е ок да летим :crazy_pilot:  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , Роми каза:

Аз говорих вчера по този въпрос и за сега са в изчаквателна позиция. Ако не възстановят полета до октомври, ще се презаверяват полетите с връзка във виена или Мюнхен. поне при мен за Намибия ми казаха, че ще се разбере какво ще стане и дали ще летим от София директно към Доха или ще минаваме през Виена, чак в края на юни. За полета до намибия - казаха , че предполагат че ще го възстановят през юли. 

Нашите полети за Намибия са юли и все още не са отменени.  

Връзка към коментар
На 5.05.2020 г. в 9:22, Stefan каза:

Тези наистина се подиграват. На Refund Request от 27.03.2020 г. днес отговарят по следния начин:

 

Dear S,

Thank you for submitting a request for a refund (#285****) to Qatar Airways and apologies for the delay in responding.

If you have requested your refund at least 72 hours before your scheduled flight departure, your refund will be accepted. It may take up to eight weeks to get the money back into your bank account or card depending on who you bank with.

We are currently processing an unprecedented volume of requests. Our ability to do this swiftly has been made more challenging by government lockdown measures, however we are working through all of the requests and will complete the task.

Despite these challenges, we are processing your refunds as quickly as we can. Please rest assured that if your request is accepted, it will be processed.

Additionally, if you do not hear back from us by the time your scheduled flight has departed, do not worry. Your refund request will be accepted and processed in due course.

You can help us to process refunds more quickly by refraining from submitting multiple requests, or calling us to follow up, as this slows down our processing time. To review the status of your request and add additional comments, follow the link below:

***

We sincerely apologise for any inconvenience caused. We are grateful to you for your patience and understanding at this time.

Sincerely,
Qatar Airways Support

 

Утре стават 40 дни от заявката. Може би деликатно ми намекват да направя помен на парите и да забравя за тях.

Днес и аз получих същия имейл на 41 ден от запитването. И аз имам издадени ваучери от Софийския офис. Остава само още 2 месеца да разбера какво ще стане 😄

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Току-що получих имейл от катарците, че полетът ни в средата на септември до Виетнам е отменен и мога да си поискам парите или ваучер +10%.

Връзка към коментар

Qatar Airways планира да лети по 80 дестинации от юни

Qatar Airways съобщи днес, че планира да започне възстановяване на мрежата си този месец и възнамерява да лети по 80 дестинации от юни, предаде Ройтерс.

Авиокомпанията, която е държавна собственост, продължи по време на кризата, предизвикана от пандемията от новия коронавирус, да лети по 30 дестинации по света, докато в същото време масово въздушните превозвачи приземиха самолетите си.

Qatar Airways си е поставила целта до края на май да лети по 52 дестинации, а след това от юни те да нараснат до 80, се посочва в комюникето на авиокомпанията, цитирано от БТА.

 

https://profit.bg/pyteshestviq/qatar-airways-planira-da-leti-po-80-destinatsii-ot-yuni/

 
Връзка към коментар

И аз получих имейла, също за полет за средата на септември. Пише обаче, че може и да се променя резервацията, освен другите две опции. Та не знам дали опцията за прерутиране все още не съществува, в случай че причината е, че няма директни полети между София и Доха.

 

On receipt of this notification, please contact your travel agent to amend your booking, exchange your ticket for a future travel voucher or arrange a for a refund.

Връзка към коментар

И нашите заминаха. Може премаршутиране през Мюнхен,  стават 2 спирки, като едната отсечка се изпълнява от Луфтханза.  И аз се чудя какво да правя. Ако няма да летят до София за какво ми е този ваучер?

Връзка към коментар
преди 10 минути , Aureliano каза:

И аз получих имейла, също за полет за средата на септември. Пише обаче, че може и да се променя резервацията, освен другите две опции. Та не знам дали опцията за прерутиране все още не съществува, в случай че причината е, че няма директни полети между София и Доха.

 

On receipt of this notification, please contact your travel agent to amend your booking, exchange your ticket for a future travel voucher or arrange a for a refund.

И при мен пише това, за отиване е ок, но полета на връщане е ужасен - с нощувка и големи престои и то с 4 полета. Така че ... 

преди 3 минути , slujitel каза:

И нашите заминаха. Може премаршутиране през Мюнхен,  стават 2 спирки, като едната отсечка се изпълнява от Луфтханза.  И аз се чудя какво да правя. Ако няма да летят до София за какво ми е този ваучер?

Тръгват със зимното разписание. Около 20 октомври беше. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Mitko каза:

При мен анулират полет за 23 ти Октомври и връщане 01 Ноември  - SOF-SEZ-SOF 

От 25 октомври започват отново. Началото на зимното разписание. Е, поне засега де.

Връзка към коментар

Аз вече пуснах искане за refund. Не ме устройва нито премаршрутиране, нито ваучер. Не мога да съм сигурна дали септември месец ще мога да летя до държавата, към която е направено премаршрутирането, а и честно казано "такъв обяд не съм поръчвала"... София - Русе през Малко Търново за по-напряко... мерси. А и ваучер не искам, защото нито има гаранция кога ще може да се лети, нито какви ще са цените тогава. Като ми върнат парите, живот и здраве винаги мога да ги изхарча за друг билет (включително и от друга авиокомпания).

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.