Прескочи до съдържание

Qatar Airways - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Няма как да се знае, може пак да ги пуснат, но канселиране за края на октомври отсега не е заради короната. Освен това, ще си летят от съседните страни доколкото разбрах, Букурещ, Атина

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Alexander каза:

Няма как да се знае, може пак да ги пуснат, но канселиране за края на октомври отсега не е заради короната. Освен това, ще си летят от съседните страни доколкото разбрах, Букурещ, Атина

Е, при тези условия как разчитат хората да предпочитат ваучера,  като няма никаква яснота. Аз например бих взела ваучера,  но се притеснявам. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 45 минути , Alexander каза:

Натам отиват нещата май, имаше такива подозрения.

Има ли някаква по-конкретна и потвърдена информация? Ако не - по-добре да не създаваме излишна паника на база на подозрения.

 

Фактите са, че от 25 октомври отново са заложени полети София-Доха и не виждам причина защо да не се случат. Най-малкото имат прекалено много самолети, които и без това откакто тръгна дипломатическата криза в Залива само се чудят къде да ги пращат.

 

Икономически погледнато е лесно обяснимо защо ние сме една от последните държави, до която Qatar Airways ще възстанови полетите си. Наистина ли се налага да припомням печалната реалност, че сме един от най-малките и неприоритетни пазари за авиокомпанията в Европа? Още дори преди корона-та често попадах на полу-празни полети София-Доха-София. Иначе и Атина и Букурещ имат значително повече пътници и е несравнимо.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

От Букурещ също няма полети до зимното разписание. От 25 октомври тръгват и от там. До тогава на Балканите само от Атина и Истанбул. Смешното е, че има полети до Испания, а те най-вероятно ще отпаднат поне до септември.

Връзка към коментар

Тази сутрин имах кореспонденция със софийския им офис. Отново много учтиво, адекватно и бързо ми отговориха.

 

За моите полети през септември ми казаха, че биха могли да ме премаршрутират през Виена и Мюнхен, както беше вече писано. Престоите са минимални при прекачванията и за мен лично е чудесна алтернатива, в случай че транзитното преминаване през Виена и Мюнхен не е свързано със сериозни допълнителни затруднения.

 

По-важното обаче е, че ми казаха, че полетите София-Доха през септември не са били все още окончателно отменени. Все още е възможно да бъдат възстановени и преди октомври, като скоро се очаква да има повече яснота. Тоест към момента няма никакви индакации да ги спрат изцяло. Напротив.   

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 4 часа, Георги Матеев каза:

Има ли някаква по-конкретна и потвърдена информация? Ако не - по-добре да не създаваме излишна паника на база на подозрения.

 

Фактите са, че от 25 октомври отново са заложени полети София-Доха и не виждам причина защо да не се случат. Най-малкото имат прекалено много самолети, които и без това откакто тръгна дипломатическата криза в Залива само се чудят къде да ги пращат.

 

Икономически погледнато е лесно обяснимо защо ние сме една от последните държави, до която Qatar Airways ще възстанови полетите си. Наистина ли се налага да припомням печалната реалност, че сме един от най-малките и неприоритетни пазари за авиокомпанията в Европа? Още дори преди корона-та често попадах на полу-празни полети София-Доха-София. Иначе и Атина и Букурещ имат значително повече пътници и е несравнимо.

да има. в лятното разписание на катарците не фигурират София, Букурещ и Белград. 

Връзка към коментар

Вчера катарците са ми възстановили парите на 100%. Странното е, че и до момента не съм получил имейл, с който да ме информират, че уважават заявката за възстановяване, а и в системата им заявката все още фигурира като отворена. Сагата приключи. Остава надеждата, че скоро отново ще може да се пътува, още повече безопасно, въпреки че не съм голям оптимист.

 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 8.05.2020 г. в 14:34, slujitel каза:

На мен от офиса ми отговориха,  че мога да си взема ваучер и ако не го оползотворя, след време мога да си поискам парите. 

В единия имейл, който получих от катарците в отговор на заявката ми за възстановяване на платената сума след вече издаден ваучер пишеше следното:

“If you have requested your refund at least 72 hours before your scheduled flight departure, your refund will be accepted.”

Не е зле това да се има предвид.

Връзка към коментар

"Ваучерите са валидни 1 година от датата на издаването, така че могат да бъдат ползвани и след този период, когато вече със сигурност имаме полети.

Но дори и при издаден ваучер, ако желаете на по-късен етап,може да поискте пълно възстановяване на сумата по билета."

Това ми написаха от българския офис. Аз не го тълкувам така.

 

преди 9 минути , Stefan каза:

В единия имейл, който получих от катарците в отговор на заявката ми за възстановяване на платената сума след вече издаден ваучер пишеше следното:

“If you have requested your refund at least 72 hours before your scheduled flight departure, your refund will be accepted.”

Не е зле това да се има предвид.

 

Връзка към коментар
преди 7 минути , slujitel каза:

"Ваучерите са валидни 1 година от датата на издаването, така че могат да бъдат ползвани и след този период, когато вече със сигурност имаме полети.

Но дори и при издаден ваучер, ако желаете на по-късен етап,може да поискте пълно възстановяване на сумата по билета."

Това ми написаха от българския офис. Аз не го тълкувам така.

 

 

Вероятно това са нови правила. Звучи чудесно. 

Връзка към коментар
преди 17 минути , slujitel каза:

"Ваучерите са валидни 1 година от датата на издаването, така че могат да бъдат ползвани и след този период, когато вече със сигурност имаме полети.

Но дори и при издаден ваучер, ако желаете на по-късен етап,може да поискте пълно възстановяване на сумата по билета."

Това ми написаха от българския офис. Аз не го тълкувам така.

 

 

Не знам какво им дава такава сигурност в българския офис за бъдещите полети, а ваучерите имат различни условия, в зависимост от това кога и от кого са издадени. На някои пише, че са refundable, а на други - не. Явно трябва да се пробва. На последния, който ми издадоха онзи ден от чешкия офис изрично си го пише.

 

image.png.71027822e85037a35a8861260fbc24af.png

Връзка към коментар

Ще се опитам да разкажа с няколко изречения и моята история с катарците и искането за възстановяване на пари.

 

- Трябваше да летим на 20 март за Виетнам.

- Близо седмица преди това виетнамците обявяват, че от 15 март няма да издават визи за всички националности.

- На 16 март се свързах с катарците по телефона. Разбра се, че още първият азиатски полет е отменен (макар и на мене да не ми излизаше така) и мога да поискам пълно възстановяване. Предложиха ми два варианта: да изпратя заявка по имейл към софийския офис или да го направя през формата на сайта. Избрах първото, наричано от служителите "вътрешен канал". Трябваше до 28 дни да получа пълната сума, но се очакваше забавяне, имайки предвид огромното количество заявки.

- Към днешна дата парите от билетите са възстановени в пълен размер. Единствено от банката си удържат 1%, но това няма общо с катарците.

 

Май никой магеланец не е поискал парите си по този начин, поне не съм видяла да е писано. Може би е по-бавен, но пак е с успешен край. 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Коронавируса може и да отнесе луксозното пътуване...

 

Qatar CEO: A380s "will not return for at least a year, maybe never"

Qatar Airways' Airbus A380 superjumbos may be another casualty of the coronavirus.

https://www.executivetraveller.com/news/qatar-a380-may-never-return

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 31.03.2020 г. в 16:44, Aureliano каза:

След малко чудене дали да не си поискам директно ваучер от Qatar, се реших да поискам възстановяване през посредника ми ticket.no. Успях да се свържа и да проведа разговор с тях общо за 3 минути. Провериха политиката на авиокомпанията и веднага ми обещаха, че между 6 и 8 седмици ще ми върнат парите, като ми изпратиха и мейл за потвърждение. 

Възстановиха ли  сумата ticket.no? , че и аз чакам, но засега  освен  мейл, че ще отнеме 6-8 седмици, друго не съм получила. 

Връзка към коментар
43 minutes ago, Tani said:

Възстановиха ли  сумата ticket.no? , че и аз чакам, но засега  освен  мейл, че ще отнеме 6-8 седмици, друго не съм получила. 

Още не са. Питах Катар и ми казаха, че отдавна са изпратили парите. Преди една седмица питах и ticket.no, но ми казаха, че още не са го обработили.

За ticket.no специално нямам големи притеснения като цяло. Другата седмица обаче пак ще им звъня.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 2.04.2020 г. в 23:22, oli_mali каза:

И аз съм в същата ситуация:

 

25.03. - отворих кейс за рефънд

31.03. - получих отговор, че обработват кейса и да очаквам решение в следващите 2-4 седмици.

01.04. - писах им в Twitter - още няма отговор

02.04. - получих ваучери, а кейса още стои отворен.

 

Не че е толкова лошо, ама предпочитам кеша, та отворих нов кейс на базата на отговора на Pepi:). Да видим какво ще излезе накрая. Btw, за една седмица имат над 120 000 кейса отворени, нормално е да се задъхват.

 

Катарците решиха все пак да възстановят парите, та на 25.05. получих мейл, че са ги изпратили и днес на 28.05. вече бяха по сметката.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, oli_mali каза:

Катарците решиха все пак да възстановят парите, та на 25.05. получих мейл, че са ги изпратили и днес на 28.05. вече бяха по сметката.

Аз получих на 24.05, но нямам пари в сметката. 

Връзка към коментар
преди 11 часа, slujitel каза:

Аз получих на 24.05, но нямам пари в сметката. 

A кога си пуснала иска за възстановяване на парите? На мен на 07.05 ми писаха, че полетът е отменен. Същата вечер пуснах заявка за refund. Точно 14 дни по-късно - на 21.05 ми изпратиха автоматичен мейл - извинение, че се бавят, но обработвали много заявки. До днес заявката ми в zendesk-a им си си стои без никакво движение в статус Open.

Връзка към коментар
преди 23 минути , chandni каза:

A кога си пуснала иска за възстановяване на парите? На мен на 07.05 ми писаха, че полетът е отменен. Същата вечер пуснах заявка за refund. Точно 14 дни по-късно - на 21.05 ми изпратиха автоматичен мейл - извинение, че се бавят, но обработвали много заявки. До днес заявката ми в zendesk-a им си си стои без никакво движение в статус Open.

Една седмица след теб, заедно ни канцелираха полетите, но ти пусна веднага,  а аз се чудех ваучер, или рефънд. Обаче нямам профил в сайта и не мога да вляза през линка да видя какво е състоянието. В моя имейк от 24.05 пише, че е обработена и в зависимост от банката колко дни ще си получа парите. 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Странно... Разбирам, че са натоварени и обработват много заявки, така че е разбирааемо да се бавят. Това което не разбирам е в каква последователност ги обработват, защото логично би било кейс, който е отворен по-рано, да бъде обработен по-рано, а в случая очевидно не е така. Благодаря за информацията. Беше интересно да се разбере как обработват заявките. 

 

П.С. А кога трябваше да ви бъде полетът? Да не би да е бил по-рано от нашия и затова да е обработен по-бързо?

Връзка към коментар
преди 26 минути , chandni каза:

Странно... Разбирам, че са натоварени и обработват много заявки, така че е разбирааемо да се бавят. Това което не разбирам е в каква последователност ги обработват, защото логично би било кейс, който е отворен по-рано, да бъде обработен по-рано, а в случая очевидно не е така. Благодаря за информацията. Беше интересно да се разбере как обработват заявките. 

 

П.С. А кога трябваше да ви бъде полетът? Да не би да е бил по-рано от нашия и затова да е обработен по-бързо?

По рано е, 10.07. Но пари още не съм видяла,  така, че не знам. @oli_mali е получил имейла след мен, и парите вече са му в сметката,  така, че не знам. Аз имам и друг проблем,  картата,  с която платих е блокирана, но сметката е същата и от ДСК ме увериха, че няма да имам проблеми за рефънда,  но може и да не е така, ще взема да звънна.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , slujitel каза:

По рано е, 10.07. Но пари още не съм видяла,  така, че не знам. @oli_mali е получил имейла след мен, и парите вече са му в сметката,  така, че не знам. Аз имам и друг проблем,  картата,  с която платих е блокирана, но сметката е същата и от ДСК ме увериха, че няма да имам проблеми за рефънда,  но може и да не е така, ще взема да звънна.

Явно затова твоята заявка е обработена по-рано. Относно парите - не се притеснявай - твърде малко време е минало от 24.05 до днес, за да постъпят в сметката. @oli_mali ги е получил, но всичко зависи от банката му.  Някой по-назад беше писал за проблем с Diners и даже мисля, че беше минал месец, а парите още ги нямаше и след обаждане до Diners ги бяха открили и заредили в акаунта му.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , chandni каза:

@oli_mali ги е получил, но всичко зависи от банката му. 

За тази резервация бях използвал дебитна карта на Фибанк. Катарците са стабилни, просто си иска чакане.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.