Прескочи до съдържание

Qatar Airways - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

На 19.05.2020 г. в 22:32, Aureliano каза:

Още не са. Питах Катар и ми казаха, че отдавна са изпратили парите. Преди една седмица питах и ticket.no, но ми казаха, че още не са го обработили.

За ticket.no специално нямам големи притеснения като цяло. Другата седмица обаче пак ще им звъня.

Моите 8 седмици минаха.  Дали да напомням, или да си чакам? Не че имам друг избор 🙂 Нещо ново при тебе?

Връзка към коментар
На 19.05.2020 г. в 22:32, Aureliano каза:

Още не са. Питах Катар и ми казаха, че отдавна са изпратили парите. Преди една седмица питах и ticket.no, но ми казаха, че още не са го обработили.

За ticket.no специално нямам големи притеснения като цяло. Другата седмица обаче пак ще им звъня.

Как пита Катарците,  на кой имейл писа?

Връзка към коментар
12 hours ago, Tani said:

Моите 8 седмици минаха.  Дали да напомням, или да си чакам? Не че имам друг избор 🙂 Нещо ново при тебе?

Аз им писах и ми казаха, че още не било готово и можело да отнеме до 12 седмици. При мен вече са 11. Принципно не бързам толкова, защото съм плащал в крони и курсът на кроната постепенно се връща към нивото си от преди кризата и съответно ще ми намали загубата, която в един момент беше над 20%. Но със сигурност вече ще започна да ги преследвам по-настойчиво.

55 minutes ago, slujitel said:

Как пита Катарците,  на кой имейл писа?

Питах в софийския офис понеже реших да пробвам дали няма да мога да го сменя за друг билет при сегашните гъвкави условия, в случай че рефъндът се бави от тяхна страна. Те обаче ми казаха, че вече са възстановили сумата на посредника и дори ми изпратиха копие от билета, от което става ясно, че вече е възстановен.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 10 часа, Aureliano каза:

Аз им писах и ми казаха, че още не било готово и можело да отнеме до 12 седмици. При мен вече са 11. Принципно не бързам толкова, защото съм плащал в крони и курсът на кроната постепенно се връща към нивото си от преди кризата и съответно ще ми намали загубата, която в един момент беше над 20%. Но със сигурност вече ще започна да ги преследвам по-настойчиво.

Питах в софийския офис понеже реших да пробвам дали няма да мога да го сменя за друг билет при сегашните гъвкави условия, в случай че рефъндът се бави от тяхна страна. Те обаче ми казаха, че вече са възстановили сумата на посредника и дори ми изпратиха копие от билета, от което става ясно, че вече е възстановен.

Писах им, но ми отговориха че не е готово и че ще отнеме повече време от обявените 8 седмици. Не пише никакви други седмици(както при тебе до 12), което малко ме разочарова.  Т.е. няма срок, макар и дълъг.  Дано да ги върнат...не отиват надобре нещата с тях, предвид че катарците са  им върнали парите .  Ако и за 12 не става, може би ще трябва да се мисли нещо друго да се пробва. 

Някой друг  минал вече разправията с ticket.no , надявам се също да сподели  🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

07.05.2020 канселиране на полет за 10.2020

09.05.2020 молба за рефънд през официалния сайт

23.05.2020 писмо, че ще ми уважат рефънда, ако е направен минимум 72 часа преди полета

19.06.2020 писмо, че ми изпращат сумата

20.06.2020 цялата сума е по картата (без каквито и да било удръжки)

 

Билетите са взети директно от катарците; на никого не съм звънял/писал, освен първоначалната молба за рефънд.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар


Doha – Bucharest – Sofia eff 15JUL20 4 weekly A320
QR219 DOH0720 – 1215OTP1315 – 1420SOF 320 x246
QR220 SOF1550 – 1655OTP1755 – 2230DOH 320 x246

Nonstop Doha – Sofia sector to resume on 25OCT20.

https://www.routesonline.com/news/38/airlineroute/292084/qatar-airways-resumes-additional-european-routes-in-july-2020/

Връзка към коментар
преди 6 часа, pepi:) каза:

Аз още си "вися" в очакване на парите за отменените полети. На 23 май имах мейл за одобрен рифънд. Изчаках 28 дни, писах им и до днес - ни пари, ни отговор.
 

След одобрения рефънд трябва да получиш имейл, че парите са ти преведени и тогава чакаш 28 дни.

Връзка към коментар

Получих мейл с последния ъпдейт на плановете за полети от/до София.

 

"Имаме удоволствието да Ви съобщим, че полетите на Qatar Airways от/до София са възстановени от 15 юли. Четири полета в седмицата в дни понеделник, сряда, петък и неделя ще обслужват пътуващите през лятото, с кацане в Букурещ. От 25 октомври разписанието на полетите е напълно възстановено с 11 директни полета София - Доха."

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Получих мейл от ticket.no , че са ми превели парите за анулирания полет, да ги чакам до 5 дни по сметката. Както гледам по сумата , намалена е с по 150 лева на човек. Но има и разлика в курса. Точно ще се установи след като ги получа. Не е добре, но за ваучер съвсем неизвестно ми беше кога ще мога да пътувам натам.

Та, 3 месеца  за парите от Катар  и 150 лева по-малко от  ticket.no. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
3 hours ago, Tani said:

Получих мейл от ticket.no , че са ми превели парите за анулирания полет, да ги чакам до 5 дни по сметката. Както гледам по сумата , намалена е с по 150 лева на човек. Но има и разлика в курса. Точно ще се установи след като ги получа. Не е добре, но за ваучер съвсем неизвестно ми беше кога ще мога да пътувам натам.

Та, 3 месеца  за парите от Катар  и 150 лева по-малко от  ticket.no. 🙂

И на мен тъкмо ми ги преведоха. Имат такса от около 50 евро на билет при връщане на пари за междуконтинентални полети. Разликата в курса също все още е значителна. Аз имах още билети за наместване и затова поисках кеш иначе ваучерът може би беше по-добър вариант. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Започват ли катарците полетите до София днес, както беше обявено? Ако някой лети с тях от днес нататък, да споделя как е затоварването в самолетите и как минава полета - има ли обслужване или само раздават пакет с храна и вода в началото на всеки и пр. подробности...

Връзка към коментар
преди 21 минути , stanimir каза:

Заложен е за следобед значи ще се състои. 

 

П. П.  Катарците продават ли полетите на Bulgaria Air през сайта си? 

 

 

IMG_20200715_122234.jpg

Само ако е част от пътуване на един билет с прекачване в София от или към Варна. Същото важи и за останалите, които имат кодшеър във вътрешните полети - Алиталия, Ер Франс, Aegean, Air Serbia. Отделни билети само за вътрешните полети по тези кодшеър споразумения не се продават.

Screenshot_2020-07-15 Choose a flight.png

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Някой възползвал ли се е от Условията на Катарските линии, Запазете билета и Неограничени промени и смяна на дестинация до 5000 мили. Интересуваме, доплаща ли се разликата в тарифите, и имат ли такса за такава промяна?

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Привет!

Има ли идея някой как да се свържа с представители на Катар в Бг? Върна ми мейла, с инфо, че вече няма такъв адрес и да видя на сайта кой ми е локал центъра. Май вече няма обслужване на български? Къде да звъним с въпроси, или на кой мейл да пишем?

Ще питам и тук...Имам билети за декември - мога ли да ги сменя за период след една година - същата дестинация за декември 2021?

Останах с впечатление, че мога, но исках да ми го потвърдят, в случай, че ми канселират круиза.

Благодаря ви!

Връзка към коментар
преди 2 часа, kremy_ang каза:

Привет!

Има ли идея някой как да се свържа с представители на Катар в Бг? Върна ми мейла, с инфо, че вече няма такъв адрес и да видя на сайта кой ми е локал центъра. Май вече няма обслужване на български? Къде да звъним с въпроси, или на кой мейл да пишем?

Ще питам и тук...Имам билети за декември - мога ли да ги сменя за период след една година - същата дестинация за декември 2021?

Останах с впечатление, че мога, но исках да ми го потвърдят, в случай, че ми канселират круиза.

Благодаря ви!

Въпросът е за тази тема.

Мисля, че затвориха офиса тук за съжаление.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 44 минути , Mary каза:

Въпросът е за тази тема.

Мисля, че затвориха офиса тук за съжаление.

И какво ще правим сега, към кого ще се обръщаме? На мен ми свършиха чудесна работа покрай разправиите с вируса. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.