Прескочи до съдържание

Qatar Airways - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 1 минута , Zaj каза:

А знаете ли защо се каца в Букурещ? 

Летяла съм през 2017 и 2018 с авиолинията и пилета беше директен до Доха.

Няма достатъчно пътници и не си струва да разкарват два самолета до двата града.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Компанията продължава политиката на гъвкави билети.

Билет купен преди 30.04.2021 г за полет преди 31.12.2021 г. без такси може да бъде сменян многократно като дата и клас за същата дестинация и да бъде искано връщане на парите. 

https://www.qatarairways.com/en-bg/travel-with-confidence.html

 Промените могат да се правят директно в сайта и казвам сбогом на надеждата да възстановят офиса в София . 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
1 hour ago, patilana said:

Компанията продължава политиката на гъвкави билети.

Билет купен преди 30.04.2021 г за полет преди 31.12.2021 г. без такси може да бъде сменян многократно като дата и клас за същата дестинация и да бъде искано връщане на парите. 

https://www.qatarairways.com/en-bg/travel-with-confidence.html

 Промените могат да се правят директно в сайта и казвам сбогом на надеждата да възстановят офиса в София . 

Аз се притеснявам и още колко време ще трябва да летят през Букурещ, поне да ни разменят и първо в София да спират....хахаха

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Гледам билетите до Занзибар и ми направи впечатление, че с Катарците при полета на връщане се лети от Занзибар до Дар ес Салаам с местна авиокомпания /Еър Танзания/ с някакъв самолет De havilland dhc-8 dash 8 и в Дар вече се прекачва на Катарския самолет. Това малко ме притесни, особено снимката на този странно изглеждащ самолет на Еър Танзания. Някой да е летял с такъв?

Връзка към коментар

DH8 е канадски турбовитлов самолет. Ползваха го австрийски авиолинии (може и да го позлват още).

Зависи от Вас дали ще се престрашите да се возите с африканска авиолиния...проверете дали не е в черния списък на ЕС.

Връзка към коментар

Витловите самолети на Еър Танзания и Пресижън еър, които ползвах между Занзибар и Дар, бяха много ок. Чисти и поддържани. Няма място за тревоги.

 

КЛМ също ползват местна авиокомпания за полета znz dar ams

Връзка към коментар

Не, не е в черния списък на ЕС. Полетът е около 20 минути. От гледна точка на сигурността се интересувам.

А на отиване полетът от Доха каца в Занзибар без спиране в Дар. Благодаря за отговорите.

Друго да попитам - дали е възможно Еър Танзания да поиска ПСР тест или на летището в Дар да поискат преди да се качим на катарския самолет за Доха?

Връзка към коментар

Симулирайки резервиране на билети до Занзибар, ми излезе отгоре поле с това съобщение. А доколкото знам нито за транзит в Доха, нито за влизане в Занзибар е необходим ПСР тест.

PCR.jpg

Връзка към коментар
На 2.01.2021 г. в 21:36, ivelina666 каза:

От гледна точка на сигурността се интересувам.

Напълно нормален турбовитлов самолет, използван за кратки регионални полети. Летяхме с такъв на Олимпик от София до Атина. Единственото неудобство е шумът в кабината, особено ако сте близо до двигателите. Другият неприятен момент е, че багажните отделения в кабината са "детски" и в тях може да влезе само малка раничка или куфарче тип дипломатическо. Другият багаж влиза в товарния отсек отзад на самолета.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Passenger must carry printed hard copy of negative COVID-19 RT PCR certificate for test conducted with in 96 hours of departure. Passenger must upload negative COVID -19 TR PCR test result upto 4 hours prior to flight departure

 

И на мен ми излиза това съобщение, пък на връщане от Малдиви не би трябвало да имаме тестове. Ако някой купува билет за тази дестинация дали може да провери дали го има като задължително изискване?

 

Май си отговорих на въпроса:

image.png.c1865b12d71356977bf72ddef9785eed.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Внимавайте с катарците и как купувате билетите за техни полети. Гледайте да имате лесни опции за обжалване на транзакциите. Отзивите за тях напоследък са много лоши, има доста опарили се дори при отменени по вина на А/К полети. Иначе да, към Малдивите билетите им са относително евтини в момента.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, logist13 каза:

Внимавайте с катарците и как купувате билетите за техни полети. Гледайте да имате лесни опции за обжалване на транзакциите. Отзивите за тях напоследък са много лоши, има доста опарили се дори при отменени по вина на А/К полети. Иначе да, към Малдивите билетите им са относително евтини в момента.

Къде четеш тези неща? Не звучи добре. Нали билетите, които продават сега са флексибъл. Тоест, ако реша да си анулирам билетите /иконъми/, които купих този месец, ще имам проблем ли?

Възползвайте се от гарантирани гъвкави условия за билетите, закупени до 30 април 2021г.* Специалните условия включват неограничени безплатни промени на датите и дестинацията и възможност за анулиране на пътуването без такси. *Условията са валидни за пътувания до 31 дек. 2021г.

 

Връзка към коментар
преди 13 часа, ivelina666 каза:

Къде четеш тези неща? Не звучи добре. Нали билетите, които продават сега са флексибъл. Тоест, ако реша да си анулирам билетите /иконъми/, които купих този месец, ще имам проблем ли?

Възползвайте се от гарантирани гъвкави условия за билетите, закупени до 30 април 2021г.* Специалните условия включват неограничени безплатни промени на датите и дестинацията и възможност за анулиране на пътуването без такси. *Условията са валидни за пътувания до 31 дек. 2021г.

 

 

На доста места излизат с търсачките, впечатление прави, че новите коментари са масово негативни. А гъвкавите условия за билетите май били единствено рекламен трик, на практика не действали. Въпреки добрите им цени за Малдивите в момента аз лично пасувам, ще чакам евентуално промоция на Turkish или Emirates. 

  • Замислям се 4
Връзка към коментар
На 31.12.2020 г. в 12:08, patilana каза:

Компанията продължава политиката на гъвкави билети.

Билет купен преди 30.04.2021 г за полет преди 31.12.2021 г. без такси може да бъде сменян многократно като дата и клас за същата дестинация и да бъде искано връщане на парите. 

https://www.qatarairways.com/en-bg/travel-with-confidence.html

 Промените могат да се правят директно в сайта и казвам сбогом на надеждата да възстановят офиса в София . 

Точно такъв билет купих, София-Занзибар на 4 март.Когато обаче симулирам връщане на парите ме таксуват 314лв refund fee.

В сайта им е описано следното 

"Refund penalties and no-show fees will be waived if requested up to 3 hours before departure. Refund amount will be credited using the original form of payment used to purchase the ticket."

 

Това не е ли малко заблуждаваща реклама или аз нещо не разбирам?

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

И аз се чудя за същото. Не съм симулирала обаче връщане на пари. Вчера, влизайки в профила си, гледам, че има промяна на полетите, която се оказа с 10мин, но са ми дали 2 опции - да потвърдя или да поискам рифънд. На този етап, не направих нищо, защото знае ли се... Не знам до кога мога да пасувам. Полетът ми е след 2 седмици.

преди 1 минута , Mistela каза:

Офиса в София не работи ли?

Че тъкмо мислех да звънна.

Мисля, че го закриха миналата година.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, SpeeDemoN5 каза:

Точно такъв билет купих, София-Занзибар на 4 март.Когато обаче симулирам връщане на парите ме таксуват 314лв refund fee.

В сайта им е описано следното 

"Refund penalties and no-show fees will be waived if requested up to 3 hours before departure. Refund amount will be credited using the original form of payment used to purchase the ticket."

 

Това не е ли малко заблуждаваща реклама или аз нещо не разбирам?

Така излизаше и на един роднина, който се наложи да си отмени. 

Много скоро след това получи имейл, с потвърждение за възстановяване на пълната сума. Според мен стандартното съобщение, което излиза, не взима под внимание гъвкавите условия, а стандартните.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
На 27.01.2021 г. в 10:08, logist13 каза:

 

На доста места излизат с търсачките, впечатление прави, че новите коментари са масово негативни. А гъвкавите условия за билетите май били единствено рекламен трик, на практика не действали. Въпреки добрите им цени за Малдивите в момента аз лично пасувам, ще чакам евентуално промоция на Turkish или Emirates. 

Само за инфо 🙂 Днес трябваше да си отменим едни самолетни билети за Април - Май и наистина през сайта имаше някаква доста висока такса за отмяна. Ако искахме ваучери, такса нямаше. Ние се обадихме на call center-a и от там любезен човек провери всичко и каза, че за нашите билети ще бъде махната таксата и ще ни върнат пълната сума пари. Естествено трябва да чакаме между 7 и 28 дни. Номера, на който звъняхме беше +359 2 4460375 (Mon – Sat 09:00 – 18:00)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Тъкмо писах в друга тема и видях тази 🙂 Днес трябваше да си отменим едни самолетни билети за Април - Май и наистина през сайта имаше някаква доста висока такса за отмяна. Ако искахме ваучери, такса нямаше. Ние се обадихме на call center-a и от там любезен човек провери всичко и каза, че за нашите билети ще бъде махната таксата и ще ни върнат пълната сума пари, както пише в условията. Естествено трябва да чакаме между 7 и 28 дни. Номера, на който звъняхме беше +359 2 4460375 (Mon – Sat 09:00 – 18:00). Номерът е български, но на английски беше комуникацията

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Ако в тази тема ви липсват мнения, шансовете да ги откриете в тази е много голям... 🙂 Моля използвайте темата за ограниченията при пътувания, а тук споделяйте само новини и въпроси, касаещи Qatar Airways.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте:) Имам няколко бързи въпроса - предварително се извинявам ако вече са били отговорени някъде из форума, и моля за милост в такъв случай (както казва един колега - португалец - "Санта Мария!", докато се кръсти:)

 

Изпълнен с оптимизъм (или наивизъм?) обмислям едно пътуване през април до Занзибар, и като най-удобна оферта намирам Милано-Доха-Занзибар за 426€ (към момента) със - както сигурно вече сте се досетили - Qatar Airways. Но тъй като не съм летял с тях до сега, и получавам противоречиви мнения от познати, то ще се допитам и тук:

 

1. За обратния полет имам вариант за 16 часов престой в Доха. Към момента дали е валидно предложението за безплатно настаняване при престой над 12 часа? 
2. Знаете ли дали все още се предлагат обзорните екскурзии до града? И дали има някакво ограничение в излизанията от летището?

3. Мога ли да ползвам намаления/кодове при резервацията в техния сайт, дали да изчакам (вероятни задаващи се промоции) или трябва да се радвам и на тази цена и да действам? (Датите са ми много удобни заради свързващите полети на Wizz от Варна).

 

Има малко по-евтин вариант от Рим с Луфтханза, но не мога да устоя на изкушението да добавя нова авиолиния в списъка, пък и да си пътувам директно от/до Варна в последно време ми е твърде удобно за изпускане:)

Връзка към коментар

1 и 2 не, доколкото знам засега не може да се влиза в държавата, трябва да сте в транзитната зона.

3 може да ползваш кодове, ако намериш. Дали и кога ще има не знам обаче

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • КОКО22
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.