Прескочи до съдържание

Виза Узбекистан


Препоръчани мнения

От 15 юли започна да работи електронната платформа за издаване на визи за тази държава от Средна Азия.Кандидатсва се онлайн за туристическа виза,като цената е 20 долара.Одобрението става за 3 дни.Времето за пребиваване е 30 дни.

  • Харесвам 6
  • Браво 3
Връзка към мнение

Общо взето няма кой знае какви трудности при изпълнението на стъпките по оформянето.След попълването на личните данни в посочените по горе стъпки има 1 стъпка където трябва да предоставиш актуална твоя снимка и такава на международния паспорт.Тук аз се полутах известно време докато открия правилното приложение от Google Play.Използвах  Passport Size Photo Maker и се получиха снимките във формата изискван от visa application. Така системата ги одобри и препраща към последната стъпка , а именно плащането като изискването е да бъде с VISA card. Визата получих на имейла след 3 дни,а ще я ползвам през септември😊🚄

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 24.07.2018 г. в 10:11, valpet каза:

От 15 юли започна да работи електронната платформа за издаване на визи за тази държава от Средна Азия.Кандидатсва се онлайн за туристическа виза,като цената е 20 долара.Одобрението става за 3 дни.Времето за пребиваване е 30 дни.

Да, общо взето същото като с Азербайджан. Но поне има азерб. посолство в София, а узбекско нямаше и ... с това консулство в Истанбул си беше мъка. Много добри новини, наистина. Видях в Уикипедия, че вече не е в червен цвят Узбекистан (не, че Wiki е критерий за точна информация, разбира се) и тамън мислех да питам.  https://en.wikipedia.org/wiki/Visa_requirements_for_Bulgarian_citizens  

Значи браво  😉  Една от мечтите ми (да се повозя на Afrosiyob) може и да се сбъдне, хехе

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ето, имаме и магеланец, който ще ходи, направо да си отворим тема и да мислим вече - маршрути, начини, гледки....

Връзка към мнение

Евтина опция е с Pegasus от Истанбул (Сабиха Гьокчен), има полети до Ташкент. Покрай двата Байрама и Нова година има доста промоции обикновено. Аз така си купих билета за Казахстан, именно от промоция на Пегасус. А че директен полет няма да има от България, то е ясно

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Потвърждавам, че процесът по ваденето ѝ е доста прост, макар и малко бъгав. Няма никакви проблеми с използването ѝ дори и на странни пунктове, като сухопътната граница при Самарканд.
Чета, че обаче отново е задължителна регистрацията в МВР, тоест необходимо е по-голямата част (поне) от нощувките да са в хотел или друг легитимен вид настаняване, където те се занимават с бюрокрацията.
Афросиоб наистина е много хубав начин за пътуване из основните градове в страната, а и отскоро е възможно и купуването на билети за влаковете им онлайн с банкови карти от чуждестранни банки. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ще опиша някои впечатления от транспорта в Узбекистан в нова тема, за да не променяме посоката на разговора тук.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Нещата се развиват в положителна посока по-бързо отколкото очакваме. 🙂

След месец сме без визи:

http://kabar.kg/eng/news/uzbekistan-announces-visa-waiver-for-citizens-of-45-countries/

 

image.png.c8cd73f0c3959511725e0042a79974ed.png

  • Харесвам 15
  • Браво 6
Връзка към мнение
На 27.07.2018 г. в 8:07, valpet каза:

Визата получих на имейла след 3 дни,а ще я ползвам през септември😊🚄

Септември мина и ако визата е ползвана, може ли да споделиш впечатления, моля.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Лелеее, супер новини!!! Това вече дава и много силен шанс за нападение към Туркменистан - ако ти откажат вход от страната на Узбекистан, поне няма да си в no-mans land и можеш да влезнеш пак обратно. 

 Сега и да пуснат едни билети по 20-30 евро.... 🙂

  • Харесвам 6
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Добър ден на всички!

Причината да направя този пост е относно визите за Узбекистан. Опитах се да намеря тук информация относно това, но не успях. Затова Ви пиша , с голяма нужда от помощ. Така следната информация, която имам е :
От сайта на МНвР България, относно издаването и придобиването на виза за Узбекистан пише, че за да попълня това заявление се нуждая от покана от физическо или юридическо лице. Съответно попаднах и на информация, че не е нужно това, за да кандидаствам за виза. Причината за моето пътуване до Узбекистан е делово. Нуждая се от помощ и точна информация какви са стъпките реално за издаване на виза за там. Престоя ми ще бъде не повече от 1 седмица. Ще съм много благодарен!

 

Пантелеймон

Връзка към мнение
На 7.01.2019 г. в 4:50, Happy_Traveler каза:

Сега и да пуснат едни билети по 20-30 евро....

Едва ли скоро ще пуснат билети по 20-30 евро до средноазиатските страни, но специално за билет до Ташкент, ако искате да спестите малко пари, трябва да се лети от Истанбул до казахстанския Шимкет (140 км северно от Ташкент) До Шимкет от Истанбул летят "Атлас Глобал"  и  "Скат Еърлайнс" .От Шимкет до Ташкент с автобус се пътува 3-3,5 часа. билетът струва 5 долара.

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 1 час, Пантелеймон каза:

Причината за моето пътуване до Узбекистан е делово

Мислех нещо подобно за май 2018 комбинация с посещение на един техен панаир, е и с добра разходка из страната разбира се.

Плана ми беше да си направя резервация в добър хотел /през букинг примерно/ и след това да помоля хотела да ми изпрати покана и съдейства.

Уж "по-късно съм видял, че имам нужда от визи и т.н.", добрите хотели винаги ще се отзоват, пуснат най-подробна информация и помогнат.

Като метод си работеше добре, например в Азербайджан, много преди да пуснат електроните визи.

Може и в Узбекистан да сработи...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Tim каза:

много преди да пуснат електроните визи.

Може и в Узбекистан да сработи... 

Електронните визи вече си работят и за Узбекистан : https://e-visa.gov.uz/main

 

 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Добър ден!

 

Пиша Ви с нужда от помощ. Преди горе долу 1 седмица , подадох заявление за електронна виза за Узбекистан. Платих си таксата и ми изписа, че Application is activated. Така след около 2-3 дена след това получих емайл с линк, който ме препраща към сайта им, за да проверя статута си. Но там идва проблема, че за да мога да проверя трябва да въведа някакъв код, който съм получил по емайл, а аз не съм получавал такъв емайл. Пишеше също че до 3 работни дни, ще получа отговор и не знам какво да правя. Да подам ли отново заявление или да изчакам да получа друг емайл ??

Благодаря !
Пантелеймон

Връзка към мнение

1. Проверявате папка spam/junk или подобни;

2. Връщате мейл, че нямате кода, който се изисква за проверка;

3. Ако има телефон, звънкате и питате откъде да се сдобиете с този код.

 

Щом веднъж сте подали заявление и е изписало, че е activated- или няма да може да подадете 2-ро, или ако успеете, при обработка би трябвало да видят, че вече има подадено и да върнат отговор.

Връзка към мнение
преди 33 минути , Пантелеймон каза:

Така след около 2-3 дена след това получих емайл с линк

На този мейл може ли да се отговори?

 

ПП Понеже вече има тема за визите за Узбекистан, мнението е преместено при останалата дискусия.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
17 minutes ago, Mary said:

На този мейл може ли да се отговори?

 

ПП Понеже вече има тема за визите за Узбекистан, мнението е преместено при останалата дискусия.

Писах им на този емайл и те ми отговориха, че трябва да се изпрати емайл към mail@e-visa.gov.uz

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

От днес влизането в Узбекистан за българи и граждани на ЕС и куп други държави е напълно безвизово за 30 дни и отпада нуждата от електронна виза.

Ако и Уизеър се задейства за полет Будапеща-Ташкент по подобие на Астана, ще стане съвсем прекрасно.

  • Харесвам 11
  • Браво 4
Връзка към мнение

Малко по малко "ще падне" и този регион, като се сетя преди години почти всички държави бяха с визи, че и трудни, без посолства в България. Докато аз се наканя да ида в Узбекистан - и ето, те махнали визите. 😉

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Това е чудесна новина наистина! Българският паспорт става все по-силен!
https://en.wikipedia.org/wiki/Visa_requirements_for_Bulgarian_citizens

Връзка към мнение
преди 18 часа, Венелин каза:

 

Ако и Уизеър се задейства за полет Будапеща-Ташкент по подобие на Астана, ще стане съвсем прекрасно.

То Уизеър имат и полети до държави с визов режим към ЕС (Азербайджан, Русия), така че не това е определящото.  Но според мен положението с Узбекистан още дълго време ще си остане така, затворена държава към Запада, винаги отворена към Русия, Турция и съседните -истан държави, полетите от летищата в Средна Азия до Истанбул и градовете от Руската Федерация винаги са в пъти повече от тези до/от Европа.

Редактирано от montepinar
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.