Прескочи до съдържание

София - Хавана - София през август


Препоръчани мнения

Търся самолетни билети до Хавана на прилична цена. Имам психологическа и финансова бариера на около 800 евро на човек, трима сме - детето е на 13, така че в общия случай се води възрастен за целите на авиокомпаниите. Някакви идеи? С датите съм гъвкава - заминаване когато и да е от 4 август до 15 август, за 7-8 дни. Връщане максимум на 25 август.

Благодаря предварително!

Редактирано от TravelHelp
Връзка към мнение

800 евро на човек са страшно много пари 🙂

следи tyifly.be още повече вие сте си направо lastminute така че може да намериш за около 300 евро на човек, полета е от Брюксел и само трябва да си вземете лоу кост до там от София

Връзка към мнение

Благодаря, но няма полети до Хавана, имат до Варадеро и излиза около 700 евро на човек от Брюксел, като сложа цената на придвижване от София и до София, и от Варадеро до Хавана и обратно, не се връзва. Излиза колкото директния на Air France, който ми е най-добрата опция, намерена засега. TUI и Ltur ги следя и от немските сайтове, няма нищо подходящо...

Връзка към мнение

Ако сте склонни да промените месеца да не е август а септември , то тогава от разликата в цените на билетите ще си покриете като минимум нощувките ако не и част от храната.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

"Прилична цена" за полет след 2-3 седмици може да има само в "последния момент".

Интересни са полетите на Кондор от Германия.

 

P.S.1

image.png.04c5d2e2b8f3489cf813b52ad413137d.png

image.png.189ec1b0acba21fa5fec2095f3bee101.png

 

 

P.S.2 - 544 euro

image.png.9c28c6aaec92ec4174847eb5ad56fb24.png

 

image.png.a5b973045946ae26fa95124dac02b79b.png

 

image.png.fffe6d8ccd1816656103cc42bc478ec5.png

 

https://www.supersaver.fi/valitse-haluamasi-lento?domain=skyscanner

 

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за идеите. Септември не става - отпуските ни са до 25 август, затова и втората опция през Торонто не става, 29-ти е. Първата пак е около цифрата на Еър Франс...Май за съжаление ще се откажа от тази дестинация и ще търся нещо сгодно в други посоки - Токио, Кейптаун, Богота, Буенос Айрес....Друго време през годината нямаме за далечни дестинации, та гледам 3-седмичната отпуска да навестим някоя дестинация, която не става за дълъг уикенд само...

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Буенос Айрес...къде отиде ти. 

Аз също мисля,  че единствената ти реална опция е да следиш last minute офертите на големите европейски туроператори и да имаш готовност да тръгнеш до дни.  То от днес за утре и свързващите полети до Европа може да са на грозни цени. 

Цяла Европа е в отпуск и повечето далечни почивки сигурно са изкупени с месеци предварително,  а самолетните билети порядъчно разпродадени. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ето затова отидох чак до Аржентина...щото Куба май ще я гледам през крив макарон. А не искам да си рискувам единствената дълга отпуска и да я прекарам пред лаптопа в София в дебнене на last minute за Куба. Я има, я няма...Трябва ми план Б, нещо по-далечно, че нямам кога иначе. Миналата година успях да намеря сгодни полети до Сеул, по-миналата скокна супер оферта за Хонконг, преди това имаше промоции до Ню Йорк - въобще, през август ни е времето за далечни дестинации....Та те така стигнах от Хавана до Буенос Айрес..Ама и за там няма нищо на цена две за лев и едно бакшиш...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, TravelHelp каза:

Първата пак е около цифрата на Еър Франс... 

 

..., която е 992 евро срещу 743. Има-няма 250 евро разлика, за трима 750.

За тези пари може да се отиде 3 пъти до Истанбул и обратно и да се спят 3 нощувки в отличен хотел за трима човека.

😑😐

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Погледни Evelop Airlines. Летят от Мадрид до Карибите. Миналата година летяхме с тях до Канкун, а оттам до Хавана  - 40 минути полет , за стотина долара. Тази година ще летим пак с тях до Пунта Кана. Перфектни са.

Те са чартърна АК, но може и само билет да се купи.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 11 минути , Doctor Who каза:

..., която е 992 евро срещу 743. Има-няма 250 евро разлика, за трима 750.

За тези пари може да се отиде 3 пъти до Истанбул и обратно и да се спят 3 нощувки в отличен хотел за трима човека.

😑😐

Принципно си прав. Но всъщност към момента най-евтиния полет за тези дати до Истанбул е 138 евро. Тоест, билета става 872 евро минимум. Плюс нощувка за 3-ма в Истанбул, плюс по две прекачвания за всеки полет, и особено рисковото прекачване на връщане в Амстердам....за мен не си струва. Но ти благодаря много за помощта, оценявам!

преди 19 минути , AlexandraKo каза:

Погледни Evelop Airlines. Летят от Мадрид до Карибите. Миналата година летяхме с тях до Канкун, а оттам до Хавана  - 40 минути полет , за стотина долара. Тази година ще летим пак с тях до Пунта Кана. Перфектни са.

Те са чартърна АК, но може и само билет да се купи.

Благодаря, тях първо прегледах. Всички туроператори тук предлагат оферти за Куба през Мадрид, така ги открих. Около 1300 евро излиза за тези дати, за съжаление.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В рамките на 650-680€  през август се намират полети на Qatar до Малдиви,  Сейшели,  Шри Ланка,  Кейптаун,  може би и други дестинации. 

За толкова кратък период цените ми изглеждат даже много прилични.  Къде е подходящ сезон е друг въпрос. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

То и доминикана го водят дъждовен сезон сега, но се върнах преди 10 дена и за две седмици само един път валя за 20мин 😉

С това глобално затопляне вече сезоните са толкова размити че....

Връзка към мнение
преди 11 часа, TravelHelp каза:

 

Благодаря, тях първо прегледах. Всички туроператори тук предлагат оферти за Куба през Мадрид, така ги открих. Около 1300 евро излиза за тези дати, за съжаление.

Да, сега ги погледнах, наистина, цената е 1300 и до Канкун, и до Хавана. А ние летим за половината, ама през октомври.

Вероятно е висок сезон сега или всички са запътували натам:))) Да дам идейка.

Погледни колко са полетите с катарците до Виетнам, ако не сте ходили - там също има и какво да се види, и хубави плажове, и хубави хотели на прилични цени.

То, понякога, едно пътуване, спретнато в последния момент става по-хубаво от някое, дето го натъкмява човек цяла година.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 16 часа, TravelHelp каза:

Принципно си прав. Но всъщност към момента най-евтиния полет за тези дати до Истанбул е 138 евро. Тоест, билета става 872 евро минимум. Плюс нощувка за 3-ма в Истанбул, плюс по две прекачвания за всеки полет, и особено рисковото прекачване на връщане в Амстердам....за мен не си струва. Но ти благодаря много за помощта, оценявам!

Уточнение:

Цената на двупосочен билет с луксозен автобус София - Истанбул - София е 95 лева на човек, т.е. 285 лева за трима.

Мога да намеря хотел 5* в Истанбул под 100 евро за трима. /Мога и за 25 евро, но тoва е за друга тема/.

Общо сумата е под 500 лева, т.е. коментара ми за три нощувки и три пътувания до Истанбул е напълно резонен.

Няма рисково прекачване в Амстердам - полетите са на един билет.

 

П.П. Темата " Търся самолетен билет " като цяло е насочена към оптимално "изпилване" на цената и въпросите в нея предполагат това. Хората са

         добронамерени, дават идеи и винаги помагат. Оценявам благодарността ти. Късмет с почивката! 🙂

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 19 минути , ivailo_radev каза:

Освен това в офертата на Таньо имате и Rail and Fly включен, т.е. безплатен влак от/до летището, т.е. не ви е проблем и до Меминген да летите.

"Mit Ihrer Reisebuchung erhalten Sie 50 € + 200 € Geld-zurück-Gutschein zu Ihrer Buchung dazu."

Ако се прегледат по-внимателно правилата на офертата, посочената по-горе цена може да се оптимизира с минимум още 100 евро!

 

image.png.7049d1bb9aeb2497a002ad18900780cc.png

 

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Няма случайни неща....днес имам рожден ден...страхотен подарък....😊

 

Трескаво чета и сверявам дати и полети. Благодаря още веднъж! Като изберем оптималeн вариант, ще докладвам.

Единственото смешно е, че бащата на детето е немец и си идва на 3 август, за да ходим на почивка заедно. Сега рязко ще го върна в Германия 🤣

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 4 часа, Doctor Who каза:

. Оценявам благодарността ти. Късмет с почивката! 🙂

преди 4 минути , TravelHelp каза:

Няма случайни неща....днес имам рожден ден...страхотен подарък....😊

 

Живи и здрави всички!

Редактирано от Таньо
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.