Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 1 час, Георги Матеев каза:

Паникьосваш се напълно излишно.

  

Сайтът е всичко друго, но не и фалшив. Това просто е испанската версия на omegaflightstore.com - като горе вдясно можеш да си сменяш езика и валутата. Също така версиите на един и същи сайт за различните пазари често имат различен дизайн. Точно за това китайската им версия - което се явява omegatravel.net - изглежда по друг начин, но очевидно бранда се държи от същата британска травел агенция и затова логото е еднакво. Така или иначе никой не те кара да купуваш от китайската версия.

  

Точно от es.omegaflightstore.com вчера купих 4 билета на Bulgaria Air - които бяха издадени и пратени на мейла ми около 4 часа след плащането. Явно до теб по някаква причина не е достигнал финалния потвърдителен имейл с PNR-а (може би ти е влезнал в спама) и така е започнало притеснението. Последната година съм взимал десетки билети от там - нито с тях нито с картата ми има проблем.

  

 А когато отвориш сайта директно - без да си минал през kayak - цените е нормално да са по-високи.

 

Така. 

 

Дано да се паникьосвам. Просто казвам, че двата сайта са напълно различни. Идеята е, че https://es.omegaflightstore.com дори и без минаване през kayak.es дава ниски цени, докато https://book.omegaflightstore.com дава съвсем различни цени. 

 

Искаш да кажеш, че es.omegaflightstore.com си купувал десетки пъти? Ами ако винаги дава по 10 евро отстъпка, защо не купуваме само от там? :D Просто ми стана странна цялата история, не зная. 

 

Единственото притеснение е, че единият сайт е регистриран в Китай, а другият в UK. Защо, ако es.omegaflightstore.com е оригинален и просто версия на book.omegaflightstore.com, е регистриран на име на някакъв китаец в Китай, докато всички други версии на book.omegaflightstore.com са си регистрирани в UK? 

Връзка към коментар

Омега са стабилни. Купувал съм и от испанската, и от италианската версия. Минавал съм и през каяк, но съм взимал и директно от тях. Билетите действително ги издават малко със закъснение, но проблеми е нямало до сега. 

Връзка към коментар
преди 7 минути , yordanov каза:

Омега са стабилни. Купувал съм и от испанската, и от италианската версия. Минавал съм и през каяк, но съм взимал и директно от тях. Билетите действително ги издават малко със закъснение, но проблеми е нямало до сега. 

Колко най-много са се бавили? Над 2 часа е малко повечко, ама щом са стабилни и дават 10те Евро никой в нищо няма да ги обвини 🙂

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 8 минути , Loverboy каза:

Така. 

 

Дано да се паникьосвам. Просто казвам, че двата сайта са напълно различни. Идеята е, че https://es.omegaflightstore.com дори и без минаване през kayak.es дава ниски цени, докато https://book.omegaflightstore.com дава съвсем различни цени. 

 

Искаш да кажеш, че es.omegaflightstore.com си купувал десетки пъти? Ами ако винаги дава по 10 евро отстъпка, защо не купуваме само от там? 😄 Просто ми стана странна цялата история, не зная. 

 

Единственото притеснение е, че единият сайт е регистриран в Китай, а другият в UK. Защо, ако es.omegaflightstore.com е оригинален и просто версия на book.omegaflightstore.com, е регистриран на име на някакъв китаец в Китай, докато всички други версии на book.omegaflightstore.com са си регистрирани в UK? 

es.omegaflightstore.com само в момента дава ниски цени при директен достъп и това като цяло е по-скоро изключение. Обикновено за да извадят по-добри цени се минава през някой сайт-посредник (като kayak например), както всъщност е и при почти всички онлайн травъл агенции. И да, точно от него съм купувал много пъти, включително 4 пъти в последните 2 седмици.

 

Не знам само защо реши, че es.omegaflightstore.com е регистриран в Китай, след като основния домейн е регнат в Анлия? Не го бъркай с omegatravel.net - китайския клон на същата травъл агенция - който няма абсолютно нищо общо в случая.

 

Иначе сайт, който не е регистриран в Китай, надали може да прави бизнес на тяхна територия. Убеден съм, че имат 200 регулации, които задължават онлайн търговците да имат най-малкото местен партньор и тн. Китай е друга планета - въобще не го гледай. И честно казано дори не разбирам защо обсъждаме omegatravel.net, след като никой никога не го е повдигал на въпрос и нито един посредник не води към него за покупки. Нещо генерално си се оплел в конспирации 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 11 минути , vinidj каза:

Колко най-много са се бавили? Над 2 часа е малко повечко, ама щом са стабилни и дават 10те Евро никой в нищо няма да ги обвини 🙂

Сега проверих и като съм взимал последно са се забавили малко над час и половина. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 9 месеца по-късно ...

Omegaflightstore вече не съществува: 

 

Milburn Travel Limited (formerly Omega Travel Limited) has now ceased to trade

Milburn Travel Limited (formerly Omega Travel Limited) has now ceased to trade and liquidators have been appointed. The liquidators do not have access to any of the company’s booking systems – if you have any enquiries regarding your current flight bookings please contact the relevant airline directly to confirm details of your booking.

 

Източник: https://omegaflightstore.com

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.